Audiohobby.pl

Klub Technics

Radmar

  • 1138 / 5900
  • Ekspert
21-11-2016, 18:23
Z RS-M95 to do każdego klubu Ci przyjmą, więc witamy :)))

To w tym układzie mimo, że w klubie już jestem dorzucę też "wszystkomającego" RS-M280. Jurek, skoro preferujesz DD, to z pewnością by Ci również podpasował.

Rynek europejski faktycznie był trochę wykastrowany. Nie dość że pilot był dołączany do japońskiej wersji RS-B965, czy RS-TR555 ale nawet do niższego modelu RS-TR355. Różnica dotyczyła jednak nazwy, bo te modele były firmowane znaczkiem Panasonic zamiast Technics oraz koloru, bowiem były dostępne w kolorze typowo czarnym zamiast antracytu, typowego dla Technicsa.


(...) mi się podoba brzmieniowo prosty RS-B565 (...)

Jurek, a wiesz z jakim "powerem" i wyrazistością potrafi zagrać RS-B665 po dokonaniu regulacji? Zostawię go sobie dożywotnio, raz, że gra niesamowicie jak na prostego dwugłowicowego Technicsa, a dwa, że mam do niego w razie czego sporo części zamiennych. :)


« Ostatnia zmiana: 21-11-2016, 18:27 wysłana przez Radmar »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

aulait

  • 1389 / 5557
  • Ekspert
21-11-2016, 20:30

To w tym układzie mimo, że w klubie już jestem dorzucę też "wszystkomającego" RS-M280. Jurek, skoro preferujesz DD, to z pewnością by Ci również podpasował.

Rynek europejski faktycznie był trochę wykastrowany. Nie dość że pilot był dołączany do japońskiej wersji RS-B965, czy RS-TR555 ale nawet do niższego modelu RS-TR355. Różnica dotyczyła jednak nazwy, bo te modele były firmowane znaczkiem Panasonic zamiast Technics oraz koloru, bowiem były dostępne w kolorze typowo czarnym zamiast antracytu, typowego dla Technicsa.
Marek pewnie zapoluje na tego RS-M280 ;)
Tak głęboko czarne drapane aluminium to japoński Panasonic, ale Technics również. Pamiętam, że Ty preferujesz europejską kolorystykę, ja japońską... te czarne drapane alu... piękne :)))

Jurek, a wiesz z jakim "powerem" i wyrazistością potrafi zagrać RS-B665 po dokonaniu regulacji? Zostawię go sobie dożywotnio, raz, że gra niesamowicie jak na prostego dwugłowicowego Technicsa, a dwa, że mam do niego w razie czego sporo części zamiennych. :)


Kusisz tym RS-B665, on miał jeszcze domieszki srebra w przeciwieństwie do RS-B565 ;)
« Ostatnia zmiana: 21-11-2016, 20:35 wysłana przez aulait »

paluch.

  • 277 / 2764
  • Zaawansowany użytkownik
22-11-2016, 09:02
Piękny ten starszy sprzęt widać w nich charakterek. Chciałbym także przystąpić do klubu RS-BX 626 ,707,-727, SA-AX6/SH-AC500D ,SL-PG520A.
Tomek

aulait

  • 1389 / 5557
  • Ekspert
22-11-2016, 10:19
SA-AX6 też fajny, w trybie Bi Amp daję radę. Mnie przytłaczały tylko te diody niebieskie, ale je zakryłem czarnym kartonem i było ok. Choć wolę wzornictwo starszych "kanciaków"

artekk

  • 1694 / 5883
  • Ekspert
22-11-2016, 10:29
poczytałem sobie tu

https://www.canadianhifi.com/sites/default/files/product/845/manuals/Panasonic%20Technics%20RS-M280%20Deck%20Brochure.pdf

Magnetofon z potencjałem, już mi się taki marzy :) trochę taki sleeper, przy okrzykniętym RS-B100.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

Radmar

  • 1138 / 5900
  • Ekspert
22-11-2016, 20:08
:)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

Marcouss

  • 19 / 2711
  • Nowy użytkownik
27-11-2016, 16:36
Witam serdecznie.
Od dłuższego czasu czytam posty na tym forum, ogólnie śledzę w miarę na bieżąco ale nie byłem zarejestrowanym użytkownikiem. Postanowiłem to zrobić, z nadzieją że fani i znawcy marki może mi podpowiedzą co nieco :) Do rzeczy. Od dłuższego czasu poluje na SU-MA10. Mam oryginalną specyfikacje techniczną tego modelu, na której wyraźnie widnieje moc 2x 160W przy 4ohmach, podczas gdy osoba od której chciałem kupić ten wzmacniacz, posiada model o mocy 2x 210W przy 4ohmach o czym nie ma wzmianki w mojej specyfikacji technicznej! Podobno na rynek niemiecki były wypuszczane modele wlasnie o tej mocy, natomiast o mocy 2x 160W nie było nigdy żadnych modeli....a ten który szukam to ponoć Panasonic SU-MA10 bo Technics ma tylko ten model właśnie o w.w. mocy... Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co się dzieje:P? Dlaczego w Service Manual nie ma wzmianki o tym, że na różne rynki są wypuszczane modele o różnych mocach? I wreszcie-czy faktycznie nie ma takiego modelu Technicsa SU-MA10 jakiego szukam (t.j. 2x 160W przy 4ohmach i poborze mocy chyba 920W lub 970W) ??

AUDIOTONE

  • 9396 / 5836
  • Ekspert
27-11-2016, 17:08
Odnośnie Technics-a SU-MA10 to znalazłem tylko takie wpisy:
w Instrukcji serwisowej i instrukcji obsługi moce są podane normalnie 140W/4ohm(20hz-20khz)

tutaj link do Panasonic-a SU-MA10:
http://audio-heritage.jp/TECHNICS/amp/su-ma10.html

Innych rodzai tego modelu nie zaobserwowałem.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Marcouss

  • 19 / 2711
  • Nowy użytkownik
27-11-2016, 17:31
No właśnie już też widziałem te specyfikacje obu modeli z tymi mocami, natomiast sprzedający z którym teraz pisałem wysłał mi zdjęcie z jego instrukcji Technicsa i rzeczywiście tam moc jest podana 2x 210W przy 4ohmach (nie ma napisane ile mocy przy 8ohmach)..instrukcja jest po niemiecku... Z tego by wynikało że faktycznie na rynek niemiecki był wypuszczony inny model SU-MA10..tylko pozostaje wciąż aktualne pytanie-jakie są różnice w innych modelach Technicsa wypuszczonych na rynki europejskie[E] i niemieckie oraz włoskie[EG] (pomijam brytyjski[EB] gdyż tam różnica jest wiadoma), skoro Service Manual nie wyszczególniał różnic w parametrach na poszczególne rynki...a przejrzałem już mase specyfikacji technicznych...to wprowadza straszne zamieszanie w mojej glowie i po prostu już nie wiem czego ja mam szukać i gdzie...... Myślałem że model SU-MA10 to po prostu SU-MA10 tak samo jak np SU-V670 czy każdy inny....a tu się okazuje że na każdy rynek były wypuszczane sprzęty o innych parametrach, których specyfikacji po prostu nie da się nigdzie znaleźć bo jest podana jedna ogólna! Paradoks no.........

AUDIOTONE

  • 9396 / 5836
  • Ekspert
27-11-2016, 17:44
Możesz wkleić to zdjęcie tej specyfikacji po niemiecku?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Marcouss

  • 19 / 2711
  • Nowy użytkownik
27-11-2016, 18:05
Jak najbardziej, już wklejam w załączniki :)

AUDIOTONE

  • 9396 / 5836
  • Ekspert
27-11-2016, 18:21
Jest tylko jeden model nie ma innych o innych mocach. Mianowicie moc podana w katalogu reklamowym co wkleiłeś podejrzewam że to po prostu albo moc muzyczna albo zwykłe robienie klienta w konia... trzeba by bardziej się przyjrzeć normie DIN45500 i jak są podawane moce we wzmacniaczach przy użyciu tej normy.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Marcouss

  • 19 / 2711
  • Nowy użytkownik
27-11-2016, 18:23
aaa no właśnie..i tu jest pies pogrzebany... No to już wszystko jasne... Czyli nie ma rożnicy pomiędzy modelami wypuszczonymi na rynek niemiecki i europejski... To mi znacznie ułatwia trzeźwe myślenie :) Dzięki wielkie za pomoc :)

aulait

  • 1389 / 5557
  • Ekspert
27-11-2016, 18:29
aaa no właśnie..i tu jest pies pogrzebany... No to już wszystko jasne... Czyli nie ma rożnicy pomiędzy modelami wypuszczonymi na rynek niemiecki i europejski... To mi znacznie ułatwia trzeźwe myślenie :) Dzięki wielkie za pomoc :)
Na pewno są różnice między modelami wypuszczanymi na różne rynki. Z nam bliskich/osiągalnych najlepsze wydają się być właśnie niemieckie wersje. Mają w numeracji końcówkę EG. Natomiast nie odniosę się do różnicy w mocy, choć to co mówi Twój znajomy wydaję się możliwe

Sorki widzę, że pisałeś wyżej o różnych końcówkach numeracji. Osobiście przeglądając kilka serwisówek, widziałem oddzielne rysunki dal różnych wersji różniące się tym co jest w środku np SU-V85A, ale nie tylko.
« Ostatnia zmiana: 27-11-2016, 18:38 wysłana przez aulait »

Marcouss

  • 19 / 2711
  • Nowy użytkownik
27-11-2016, 18:33
tego nie wiedziałem.. Sam też posiadam SU-V670 właśnie z rynku niemieckiego. W sumie mam jeszcze SU-VX600 też EG. Generalnie jestem zadowolony ale wczesniej kompletnie na to uwagi nie zwracałem jaki to rynek-bo nie miałem pojęcia że są jakieś różnice :) JAk się okazuje wielkich nie ma,ale zostalem wprowadzony w błąd :)