Audiohobby.pl

Klub Technics

Dudeck

  • 5101 / 5832
  • Ekspert
30-05-2008, 20:02
Nawet żałuję , że firma ta zniknęła z rynku - za czasów PRL-u była to druga "nasza" marka narodowa zaraz po Unitrze. No bo kto z nas nie chodził do Pewexu żeby nią oczy nacieszyć - nigdy nie było mnie na to stać , żeby tam robić zakupy co dopiero sprzętu RTV . A kiedy z początkiem lat 90-tych już było można to "uciekłem" do konkurencji . Jednak choć nigdy nie miałem Technola w domu to jednak jestem na swój sposób z tą marką związany. Zawsze to pierwsza ( acz niespełniona ) wielka miłośc a ta podobno nigdy nie rdzewieje.
Design klocków Technicsa też był całkiem udany . No i jak to wtedy grało .
Jeśli ktoś chętny to zapraszam do uczestnictwa w K.T.
Pozdrawiam.

Dudeck

  • 5101 / 5832
  • Ekspert
30-05-2008, 20:04
Jeszcze jedno pamiętam z tamtego okresu - niesamowite podniecanie się tzw. "class A-A" choć nikt z nas tak do końca nie wiedział co to ? Ta wiedza przyszła później .

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
30-05-2008, 20:04
SL-PS840 - nieco przegrzebany
SU-VX820 - ostatnio bezrobotny, bo mieszkam w mieszkaniu, gdzie nie bardzo mam jak głośniki rozlokować.

Dudeck

  • 5101 / 5832
  • Ekspert
30-05-2008, 20:18
Suplement . Ostatni dzwonek - można jeszcze przez sieć Panasonicca dostać gramofon SL-1210Mk2 ( w Niemczech nawet jego mutację SL-1210M5G a także kilka innych modeli gramofonów ). I pomyśleć , że kiedyś produkowali tyle różnych fajnych klocków - w tym ładne szpulowce .

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
30-05-2008, 23:22
Technics kojarzy mi się z szarym tandetnym plastikiem na froncie.. aczkolwiek kolega miał sprzęt tej marki podłączony do kolumn "Bolero" i muszę przyznać że miało to wykop, a słuchało się tego bardzo dobrze, pewnie też za sprawą dużego pokoju odsłuchowego jaki kumpel posiadał

Pamiętam też w sklepie RTV z mojej miejscowości stała przed laty (kiedy byłem jeszcze dzieciakiem) wieża Technics - tzn 2 komponenty - cd + wzmacniacz, bardzo mi się to podobało i robiło na mnie wrażenie, pamiętam cenę odtwarzacza CD lekko poniżej 500zł - nawet zacząłem kulać fundusze ale nic z tego nie wyszło i HiFi zacząłem składać wiele lat później. Teraz w tym miejscu gdzie stały te technicsy i kolumny są poustawiane kina domowe i od dawna nie było w tym sklepie nic ze stereo - może śmierć technicsa jest jakoś powiązana z nadejściem ery kina domowego i zakończenia stereo? Dodam, że kumpel wymienił ten sprzęt technicsa własnie na kino domowe czego do teraz nie mogę zrozumieć

Rafaell

  • 5033 / 5861
  • Ekspert
31-05-2008, 00:37
A mnie Technics kojarzy się z bardzo dobrym odtwarzaczem studyjnym SL-P1200 który mam (zdjęcia moje z upadającego forum audiostereo.pl dzięki brakowi profesjonalizmu Site S.A. i niewłaściwemu nadzorowi córki spółki przez IQ Partners S.A.) Po turnee po genialnych "naprawiczach" trafił teraz do profesjonalnego serwisu który istnieje lata i o którym zapomniałem. Udało mi się do niego nawet kupić w Anglii oryginalnego pilota. Fajna maszyna mam sentyment do niej .W zeszłym roku półkownik (nie używany) poszedł za 9000zł

Rafaell
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tutaj był wpis pełen prawdy i mojego bólu

TBolt

  • 190 / 5867
  • Aktywny użytkownik
31-05-2008, 06:29
technics to przede wszystkim wspaniałe gramofony.Napęd bezpośredni w niektórych modelach jak wiadomo jest nie do zniszczenia.Po nawt trzydziestu latach trzyma obroty bez zarzutu.Solidne ważące nawet średnie modele poza 10 kg,ramiona regulowane.Jeżeli chodzi o gramofony to Technics ma wielką renomę wystarczy zobaczyć ceny prostych modeli SL BD2 potrafi dochodzićdo 400zł.Firma Technics pokazała wielką klasę w produkowanych gramofonach.I nie bez znaczenia jest że nawet dziś można kupić zupełnie nowy doskonały Technics SL-1210 M5G
za niewygórowaną cenę 1500zł.

Radmar

  • 1138 / 5867
  • Ekspert
31-05-2008, 08:41
Technics zawsze był dobrym sprzętem i ta jego dobra passa trwała przynajmniej do 1992 roku, dopóki design segmentów Technicsa nie uległ zmianie na zaokrąglone. I tak jak większość o nim marzyła w czasach Pewexu, tak nie wiedzieć czemu ta sama większość zaczęła go mieszać z błotem kiedy czasy Pewexu się skończyły. Fakt, były sprzęty lepsze od Technicsa ale i gorsze. A tu nagle okazało się, że Technics to najgorsze za przeproszeniem gówno. A wcale nie prawda, tylko tej większości się zwyczajnie w dupach poprzewracało.

Ja również byłem w tej grupie która chodziła do Pewexu zwiedzać półki z Technicsami. Mi jednak to nie minęło. Nieszkodzi, że pojawiła się cała masa lepszego sprzętu. Pozostałem wierny marce i spełniłem marzenie z dzieciństwa. I nie żałuję swojego wyboru. Technics naprawdę potrafi ładnie zagrać a usterkowość jest na bardzo niskim poziomie. A jeśli chodzi o wygląd, to zaryzykuję stwierdzenie, że Technics przez całe lata 80-te aż do końca kanciatych serii miał jeden z najładniejszych i najlepiej dopracowanych designów.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

discomaniac71

  • 275 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
31-05-2008, 11:08
Technics to bardzo nierowna firma. Potrafila robic rzeczy wybitne ale i wyjatkowa tandete. Do rzeczy wyjatkowych naleza (moim zdaniem): deck RS-B 100, zestaw dzielony: naped i przetwornik z serii 1000 i koncowka SE-A1. Warto zwrocic uwage na gramofony analogowe. Sa swietne. Pozostale koncowki z serii: SE-A3 i SE-A5 tez graja zupelnie dobrze. Tandeta powstala glownie w latach 90-tych. Kilka przykladow: SU-VX 300 i 500, zestawy dzielone (preamp i koncowka)... Dobrze wystarczy bo to klub milosnikow:)

rafal996

  • 1090 / 5863
  • Ekspert
31-05-2008, 12:16
Też byłem w grupie gapiącej się na sprzęty Technicsa na półce w sklepie. Patrzyłem, patrzyłem i myślałem sobie, że nigdy mnie nie będzie na to stać. A potem po latach okazało się, że klocki z logiem Technics można już kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. No i zacząłem spełniać marzenie z dzieciństwa... popełniając kolejne błędy młodości ;)

Zamiast kupić te kanciaste, aluminiowe klocki, to poleciałem na "nowoczesność" i piloty ;) Złożyłem zestaw wzmacniacz SU-V620, CD SL-PS770A i tuner ST-GT550. Wszystko to w tych okrągłych, paskudnych plastikach. Przez jakiś czas byłem zadowolony, dziś nie mogę na to patrzeć ;) Szczególnie design mnie odrzuca na kilometr. Bo co do grania, to aż tak strasznie znowu nie było, aczkolwiek wzmacniacz Yamaha A-720 zniszczył doszczętnie tego Technicsa SU-V620.

Mam jeszcze wciąż w użyciu CD SL-PS770A, tuner już rzadziej, chociać też jeszcze stoi.

audioholik

  • 424 / 5807
  • Zaawansowany użytkownik
31-05-2008, 16:01
szkoda że Panasonic uśmiercił Technicsa, mam nadzieje że podobna sytuacja nie spotka teraz JVC po obecnym połączeniu z Kenwoodem... swoją drogą fajnie by było zobaczyć nowe klocki technicsa na 2008/2009 rok, wcześniej mieliśmy udany powrót do stereo Pioneera, kto wie czy nie zobaczymy za jakiś czas Technicsa:-)

rafal996

  • 1090 / 5863
  • Ekspert
31-05-2008, 16:23
Powrót Technicsa jest moim zdaniem dość prawdopodobny.

http://www.panasonic-europe.com/technics/

Reaper

  • 521 / 5864
  • Ekspert
31-05-2008, 18:27
Jezli chodzi o Technicsa to nigdy nie byłem fanem tej firmy.
Jednak parę rzeczy mnie interesuje tej firmy.

Gramofony z serii 12xx i 3 głowicowe magnetofony z napędem bezpośrednim.

Radmar

  • 1138 / 5867
  • Ekspert
31-05-2008, 19:53
discomaniac71,

nie mogę się z Tobą zgodzić w jednej kwestii, mianowicie zaliczenia wzmacniacza SU-VX 500 do tzw. tandety. Powiedz w takim razie proszę pod jakim względem tak uważasz, bowiem ja używam tego wzmacniacza od 1991 roku, gra idealnie, czysto i co najważniejsze bezawaryjnie. Sam design również jest bardzo ładny.

Nie wiem, czy masz na myśli dźwięk jaki z siebie wydobywa czy coś innego. Jeśli dźwięk, to tutaj chyba nie ma sensu żebyśmy rozmawiali, że brzmi lepiej czy gorzej :) bowiem dźwięk jest indywidualnym odczuciem każdego z nas. Natomiast jeśli masz na myśli inny rodzaj tandety, to chętnie wymienię się poglądami na ten temat.


Reaper,

masz rację. Decki Technics miał udane i myślę, że to stwierdzenie można też użyć do decków z tej niższej półki. Sam jestem w posiadaniu RS-BX 606 (czyli nie najwyższy model, aczkolwiek 3-głowicowy z Direct Drive) i morduję go od 1991 roku. I jak do tej pory jest niezmordowany. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

rochu

  • 332 / 5834
  • Zaawansowany użytkownik
31-05-2008, 20:47
Mówcie co chcecie.
Ja zamierzam kupić sobie zestaw Technicsa do mojej pracowni (obowiązkowo pre i końcówka z wycieraczkami).
Mam wielki sentyment do tej marki i bardzo żałuje że stało się jak się stało.