Audiohobby.pl

Klub Technics

Rafaell

  • 5033 / 5883
  • Ekspert
01-06-2008, 13:16
Dzisiaj tylko zabytek ale w latach 80 magnetofon kasetowy marzeń
Technics RS-9900
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich akcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany czy powierzyłbyś reklamę i pieniądze komuś takiemu ?

Rafaell

  • 5033 / 5883
  • Ekspert
01-06-2008, 13:17
Technics RS-9900

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich akcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany czy powierzyłbyś reklamę i pieniądze komuś takiemu ?

Rafaell

  • 5033 / 5883
  • Ekspert
01-06-2008, 13:18
Technics RS-9900
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich akcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany czy powierzyłbyś reklamę i pieniądze komuś takiemu ?

Rafaell

  • 5033 / 5883
  • Ekspert
01-06-2008, 13:33
Ceny szpulaków Technicsa w tamtych latach nie były niskie ale i jakość też była bardzo dobra

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich akcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany czy powierzyłbyś reklamę i pieniądze komuś takiemu ?

Dudeck

  • 5101 / 5854
  • Ekspert
02-06-2008, 16:56
Witajcie po weekendzie .
Jeśli RS-B100 jest taki dobry to zasługuje na fotkę. ( stara szkoła - sprzęt z kwadratowym włącznikiem sieciowym ) .
Ale i RS-B900 niczego sobie - ach te drewniane boczki ( też takie miałem ... w Radmorze , a co ).
Pozdrawiam .
 

Dudeck

  • 5101 / 5854
  • Ekspert
02-06-2008, 19:11
Do kompletu .

szeryfo

  • 34 / 5866
  • Użytkownik
03-06-2008, 11:02
No, akurat SL-P2000 to naprawde niezly model. Gral bardzo przyjemnie, ze spora klasa. Ale i kosztowal niemalo :)

Dudeck

  • 5101 / 5854
  • Ekspert
04-06-2008, 18:30
Pamiętam , jak w latach 80-tych nasza Unitra montowała sprzęt ze wskaźnikami analogowymi a już szczytem marzeń było coś na diodach . A świat ( Technics z Pewexu ) już dawno miał wyświetlacze . Jak się patrzyło na pracujący magnetofon to aż człowiek był przez niego hipnotyzowany . A taki korektor miał tych skaczących słupków jeszcze więcej -  to dopiero był bajer. I chyba bardziej dla tego efektu podczas nocnego słuchania zaopatrzyłem się w taki korektor ( tylko Pioneera GR-777 ).
Ale od Technicsa się zaczęło .
Pozdrawiam.

gotyk1

  • 1310 / 5873
  • Ekspert
04-06-2008, 18:54
W magnetofonie wyświetlacz wysterowania jest potrzebny i ma jak najbardziej sens sens, w korektorach robi głównie "efekt", pozatym przy nienaturalnie dużych głośnościach z jakimi nagrywane są dziś płyty cd, wszystkie słupki palą się na 100% wysokości i to bez przerwy, co wygląda bardzo głupio.

dartman

  • 62 / 5889
  • Użytkownik
04-06-2008, 23:46
Technics dlaczego odszedłeś???

Dudeck

  • 5101 / 5854
  • Ekspert
06-06-2008, 19:37
Odszedł być może też dlatego , że zmienił design swoich klocków i nie były one już takie fajne co kiedyś.
Ja osobiście wolę "starszego" Technicsa .

gotyk1

  • 1310 / 5873
  • Ekspert
06-06-2008, 20:44
Nie zgadzam się z kolegą :) Spójrzmy na japońskie auta z lat 90tych, ich design był tak samo obły i bez wyrazu jak tego magnetofonu ze zdjęcia, mimo to w żadnym razie marki jak toyota czy mazda nie zniknęły z rynku. Pozatym nawet te brzydkie obłe technicsy znajdowały wielu nabywców, a więc nie sądze aby przyczyną było załamanie sprzedaży.

Dudeck

  • 5101 / 5854
  • Ekspert
07-06-2008, 09:29
No to pozostaje tylko jeden "zabójca" - kono domowe . Wielu moich znajomych nie może się nadziwić jak w dzisiejszych czasach można używać wzmacniacza tylko z 2 kanałami jak są już ileś tam więcej . No i co to za odtwarzacz  , który prócz CD nie czyta nic innego z całego dostępnego "alfabetu" . A właśnie w Matsushita był podział na stereo ( Technics ) i video ( Panasonic ) . Tak więc ostał się siłą rzeczy  Panasonic zawsze kojarzący się z TV&V .

A Technics tak się "starał" dla nas ( poniżej ).

Pozdrawiam.

Dudeck

  • 5101 / 5854
  • Ekspert
10-06-2008, 20:22
Jak kiedyś postanowiłem skończyć z tym całym "cyrkiem" to po pozbyciu się Pioneera żeby cokolwiek mi grało w domu ( tak tylko żeby grało - a nie chciałem "upaść" na boomboxa ) pomyślałem o takim właśnie maleństwie Technicsa - szukałem , pytałem aż tu nagle powiało grozą :"Technics to już historia" ! - wkurzyłem się i od nowa zacząłem cały ten "cyrk" tym razem na klockach Denona .

"cyrk" - oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu .

Dudeck

  • 5101 / 5854
  • Ekspert
12-06-2008, 20:15
Czyżby nikt już nie chciał się przyznać do posiadania Technola , jeszcze nie tak dawno podstawowym zestawem w domu były altusy i właśnie wierza z Technicsa ;-) - to może ujawnią się posiadacze klasyki tej marki ?