Audiohobby.pl

Klub Technics

Marcouss

  • 19 / 2699
  • Nowy użytkownik
28-11-2016, 20:56
tej metody z rec out kompletnie nie znałem...zaciekawiło mnie to...Tylko jeszcze nie wiem jak tego dokonać,w sensie jak to spiąć :P
A to te kolumny co wymieniłem to złe są? Wydawało mi się że to dosyć solidna produkcja? W testach Audio dokładne opisy i testy były i tym się głównie sugerowałem w wyborze...
Popatrze na te wzmaki co wymieniłeś :) tak naprawdę to temat rzeka, a mi się zdawało że już dokonałem wyboru..ale ciągle coś nowego jeszcze się pojawia i mam mętlik w głowie z wyborem ostatecznym-bo chciałbym już docelowy nabyć ;) hmm a co do tego SU-MA10 to w ogóle warto?? I czy cena w granicach 2500zł to cena za którą warto go kupić czy zdecydowanie lepiej coś innego ?
PS.A mieszkam w Warszawie.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2016, 20:58 wysłana przez Marcouss »

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
28-11-2016, 22:01
Marcouss spinasz w najprostszy możliwy sposób, zwykłym kabelkiem cinch lewy REC OUT do lewy POWER AMP DIRECT i prawy REC OUT do prawy AMP DIRECT. W takim podpięciu po wybraniu POWER AMP DIRECT przełącznikiem REC SELECTOR wybierasz czego słuchasz ;)
 
Nie słyszałem kolumn, które wymieniłeś. Bardziej chodziło mi o to, że takie duże wielogłośnikowe kolumny mogą zalać basem niezbyt duży pokój. Łatwiej też w mniejszej kolumnie przy bardziej skupionych głośnikach uzyskać najlepsze efekty. Nie wierz w to co piszą w Audio i innych gazetkach, one żyją z reklam od dystrybutorów. Zresztą co piszą inni internauci też traktuj z dużą ostrożnością, nawet mnie. To co mi się podoba nie musi Tobie ;)

Jeśli mieszkasz w Warszawie i chcesz kupić nowe kolumny, to tylko w sklepie, w którym Ci pożyczą je do domu.  Wtedy sam sprawdzisz, czy Ci się podobają i pasują do pomieszczenia.

Nie słyszałem nigdy SU-MA10 więc nie chcę Ci radzić.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2016, 22:17 wysłana przez aulait »

Marcouss

  • 19 / 2699
  • Nowy użytkownik
28-11-2016, 22:18
Czekaj czekaj...muszę to myślą techniczną sobie wyobrazić :D czyli króciutkimi dwoma kabelkami, cinchami obojetnie jakimi spinam to co napisales (bialy rec out do bialy power amp direct, potem czerwony do czerwonego)...a kabel od CD podpinam normalnie pod wyjscie CD tak?? i wowczas aby sluchać CD to ustawiam na przednim panelu w selektorze REC wyjscie "CD" tak? czy tape1(bo tam jest rec bodajże)? A przycisk power amp direct ma być wlaczony jak chce sluchac CD zgadza się ? bo sie pogubilem hehe sory :D

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
28-11-2016, 22:23
Tak takim zwykłym kabelkiem. Jak REC SELECTOR wybierzesz tuner to słuchasz przez POWER AMP tuner, wybierzesz CD to słuchasz cd :)

Marcouss

  • 19 / 2699
  • Nowy użytkownik
28-11-2016, 22:25
aaaa to da się tak"oszukać" wzmacniacz aby z różnych wyj śc słuchac Power Amp Direct? hehe nie wiedzialem, dzieki wielkie za ten patent :D na pewno sprawdze.. A jakość tych cinchow ma w tym wypadku znaczenie? czy moga byc to zwykle najtansze kabelki?

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
28-11-2016, 22:29
Jeśli chodzi o kabelki, jestem antyaudiofilski, praktycznie nie słyszę różnic, chyba, że jakiś kabelek wybitnie skopany.

Marcouss

  • 19 / 2699
  • Nowy użytkownik
28-11-2016, 22:36
aha. generalnie ja troche testowałem i powiem ci że naprawdę są znaczne różnice.. Wcześniej miałem kabel interkonekt Melodika MD2R05 i bylo okej. Wymienilem na znacznie drozszy Tara Labs Spectrum 2A nie znajac go w ogole-kupilem w ciemno,dopiero pozniej rozne testy przegladalem ;) i roznica była niemiłosiernie wielka...o wiele szersza scena, jakby dźwięku więcej wiesz, nagle zaczęło być takie natężenie sceny muzycznej że zastanawiałem się czy coś przypadkiem się nie zepsuło ;)...także zdecydowanie będę bronił teorii o kablach :) choc osobiście też nie wierze że kabel RCA np za 500zł aż tak znacznie się różni od tego za 5000zł...wydaje mi się,że to wszystko jest nieco przesadzone... Ale wiem, że różnice pomiędzy tymi tanimi a nieco droższymi naprawdę są..ale może to dotyczy tylko gorszych sprzętów,nie mam pojęcia.. Wiem ,że ja różnice widzę duże :) Czyli pomijając chwilowo twoje zdanie-te kabelki kilku cm do spinania tych wyjść lepiej żeby nie były kablami za 10zł tak? Bo nie wiem jak to się ma akurat w tym przypadku bo kompletnie tego patentu nie znałem i nie wiem na jakiej zasadzie to działa.. wiem wiem,audiofilska patologia ;)

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
28-11-2016, 22:42
Ja dość dobrze słyszałem kabelki dopóki nie zrobiłem sobie ślepych testów, ale może ja już głuchnę.

Ja bym spróbował jakimkolwiek kabelkiem na próbę a potem ewentualnie zmienił na bardziej audiofilski kiedy efekt  byłby zadowalający.

Marcouss

  • 19 / 2699
  • Nowy użytkownik
28-11-2016, 22:46
Rozumiem.Kto pyta nie błądzi-jak wpisuje w wyszukiwarkę 1x RCA cinch to wyskakują mi takowe kable ale one są długie,najkrótsze po 0,5m... Jakie jest słowo klucz aby znaleźć odpowiednie króciutkie kabelki tylko do złączenia tego rec out i power amp direct???? bo już zgłupiałem...Sory że tak cię meczę ;)

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
28-11-2016, 22:53
Szczerze nie wiem, ale zepnij byle jakim na próbę... takim co masz pod ręką.  Ja odpływam, miłej nocy. Daj znać czy takie podpięcie Ci się spodobało ;)

Marcouss

  • 19 / 2699
  • Nowy użytkownik
28-11-2016, 22:56
okej dzięki wielkie za pomoc :) Jak znajdę taki kabel dodatkowy to podepne i dam znać. A jak wstaniesz to jeszcze będę miał ostatnie póki co pytanie-czy może skoro nie SU-MA to może SU-V900 miałeś okazje słuchać/testować ? Jeśli tak to może powiesz co nie co :) bo to drugi model o którym myśle...a jest nieco tańszy od SU-MA.

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
29-11-2016, 10:22
Marcouss nie słuchałem ani jednego, ani drugiego. Kiedyś chodziły mi te wzmacniacze po głowie, ale poczytałem w sieci wypowiedzi innych Kolegów, że po zmianie na wzmacniacze innej marki, lub względnie jeszcze starsze modele Technicsa uzyskiwali lepsze efekty. Ale podkreślam jeszcze raz, nie sprawdzałem tego osobiście, więc to tylko taka teoria.

Marcouss

  • 19 / 2699
  • Nowy użytkownik
29-11-2016, 22:12
rozumiem :) na razie się wstrzymam z zakupem wobec tego... Zamówiłem już te kableki-zworki się to nazywa dlatego nie mogłem tego znaleźć ;) wziąłem od razu konkretniejsze troszeczke...za 90zł dwa..myślę że za taką cene lipy nie będzie..w piątek odbiore więc dam znać jak mi się Twój patent spodobał :) ale myślę, że na pewno będę zadowolony..

Marcouss

  • 19 / 2699
  • Nowy użytkownik
07-12-2016, 23:09
Mam mały problem ze zwrotnicami w kolumnach, musze je naprawić..uczynie to dopiero za tydzień, więc do tego czasu nie zdam relacji z odsłuchu na nowej konfiguracji kablowej ;) ale co się odwlecze...
Dodatkowo pytanie-jako drugi i główny wzmacniacz poza SU-V670 który mam, zaciekawił mnie Cambridge Audio Azur 651A. Na odsłuch umówiłem się w salonie po Nowym Roku. Ktoś z Was może ma zdanie na temat tego klocka :) ? Jakiekolwiek sugestie?

Marcouss

  • 19 / 2699
  • Nowy użytkownik
23-12-2016, 22:43
Obiecałem, że zdam relację jak już posłucham i zdaje-jest baja ;) zdecydowanie przejrzystszy dźwięk..no i jest sporo głośniej,a jednocześnie jakość dźwięku jest na dobrym poziomie wg mojego ucha. Dzięki wielkie za ten patent z wyjściem bezpośrednim ;)