Audiohobby.pl

Klub Technics

Marcouss

  • 19 / 2704
  • Nowy użytkownik
27-11-2016, 18:37
aaa no właśnie..i tu jest pies pogrzebany... No to już wszystko jasne... Czyli nie ma rożnicy pomiędzy modelami wypuszczonymi na rynek niemiecki i europejski... To mi znacznie ułatwia trzeźwe myślenie :) Dzięki wielkie za pomoc :)
Na pewno są różnice między modelami wypuszczanymi na różne rynki. Z nam bliskich/osiągalnych najlepsze wydają się być właśnie niemieckie wersje. Mają w numeracji końcówkę EG. Natomiast nie odniosę się do różnicy w mocy, choć to co mówi Twój znajomy wydaję się możliwe

Tzn to nie mój znajomy.To czlowiek ktory oferuje ten model na sprzedaz :) i zdradzil mi ta wlasnie informacje dotyczaca mocy.

aulait

  • 1385 / 5550
  • Ekspert
27-11-2016, 18:40
Różnie bywało, np czasami te same modele na jednym rynku były zdalnie sterowane na innym nie. Ogólnie wersje europejskie wydają się najbardziej "wygolone"

Pewnie najlepsze klocki były na rynek japoński ;)

Na polski szły najbiedniejsze wersje, w końcu byliśmy "krajem trzeciego świata"
« Ostatnia zmiana: 27-11-2016, 18:45 wysłana przez aulait »

AUDIOTONE

  • 9387 / 5829
  • Ekspert
27-11-2016, 18:44
Technics-a SU-MA10 nie wychodził w innych wersjach niż europejska (E, EB,EG różnice pomiędzy były takie że kable były inne dodane z wtyczkami i inne napisy na panelach tylnych)  i japońska która była całkiem inna od strony zasilania 100V i miała troszkę inny panel tylny. A mocowo to samo, żadnych różnic.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

aulait

  • 1385 / 5550
  • Ekspert
27-11-2016, 18:51
Technics-a SU-MA10 nie wychodził w innych wersjach niż europejska (E, EB,EG różnice pomiędzy były takie że kable były inne dodane z wtyczkami i inne napisy na panelach tylnych)  i japońska która była całkiem inna od strony zasilania 100V i miała troszkę inny panel tylny. A mocowo to samo, żadnych różnic.

Japońskie najbardziej podobały mi się też wizualnie, czarne drapane aluminium a nie takie bure jak europejskie ;)

No i SU-V100D ze zdalnym sterowaniem, super bajer, ale u nas tylko można o czymś takim pomarzyć.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5829
  • Ekspert
27-11-2016, 19:07
Japońce zawsze miały coś lepszego dla siebie:
Przykład magnetofony RS-B705 z dwoma wałkami przesuwu :) i japońskimi krzaczkami na panelu...
lub magnetofon podobny do RS-B905 ale z auto-reversem modelu nie pamiętam...
aulait >>>>Tak jak napisałeś SU-V100D i wiele podejrzewam innych ciekawych rzeczy by się znalazło...

poniżej zdjęcia RS-B705 z dwoma wałkami z japońskiej aukcji niestety małe ale innych nie mam .
« Ostatnia zmiana: 27-11-2016, 19:15 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

aulait

  • 1385 / 5550
  • Ekspert
27-11-2016, 19:18
RS-T55R japoński miał szybki autoreveres a te szampańskie Technicsy z drewnianymi boczkami, to już bajka ;)

AUDIOTONE

  • 9387 / 5829
  • Ekspert
27-11-2016, 19:36
znalazłem:
stronka z RS-B705 dwa wałki:
http://audio-heritage.jp/TECHNICS/player/rs-b705.html

do tego na dokładkę RS-B80R czyli 905 a reversem ...

wynalazek Panasa RS-BR465  z reversem i z pilotem...

kolejny znany fajny trzy piątki panasa z pilocikem :

i jest tego sporo watro wejść i obejrzeć sobie samemu:
http://audio-heritage.jp/TECHNICS/player/index2.html
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

upiorek77

  • 39 / 2768
  • Użytkownik
27-11-2016, 19:56
Jak najbardziej, już wklejam w załączniki :)

To jest po prostu moc wyjściowa czyli po naszemu moc znamionowa
Ausgangleistung=moc wyjściowa (marketingowa), nie mylić z maksymalną

W katalogach i specyfikacjach niemieckich produktów audio moc rms czyli sinusoidalna to najczęściej sinusleistung i tu mówimy o czystej mocy
Piotrek

Marcouss

  • 19 / 2704
  • Nowy użytkownik
27-11-2016, 22:03
Panowie, znalazłem coś jeszcze... Tu faktycznie widać, że moc to 2x 210W i nie jest to gazetka marketingowa....I co wy na to? Teraz już jestem całkiem zielony...

Marcouss

  • 19 / 2704
  • Nowy użytkownik
27-11-2016, 22:37
Z tego wynika, że Niemcy faktycznie zawyżali moce w produktach audio :) teraz rozumiem..dziękuje ponownie za pomoc... a wg was-ten model lepiej wygląda niż brzmi? bo też takie opinie słyszałem....mimo,iż nie od dziś wiadomo ,że to bardzo wysoka półka bodajże najlepszy zintegrowany do tego cyfrowy wzmacniacz Technicsa... I to prawda , że jest na dokładnie tych samych kondensatorach i tej samej końcówce co SU-V900??

upiorek77

  • 39 / 2768
  • Użytkownik
27-11-2016, 23:07
A że tak zapytam z ciekawości, gdzie ten "potwór" ma grać? i z jakimi kolumnami?
U mnie w 25m2 przy muzyce typu chillout, jazz,piano wystarczy 30W i dzwięku jest naprawdę wystarczająco
Gdy czasami chce posłuchać muzyki dance z lat 90-tych to słucham na innym sprzęcie w tym samym pomieszczeniu.
Ale wzmacniacz dalej ma tylko 100W i nie da się słuchać przy więcej niż 60% mocy

Chcesz tym regały przestawiać czy sprawdzać wytrzymałość szyb w oknach:)

No chyba że to nagłośnienie na imprezki, ale to troszeczke inny sprzęt
Piotrek

Marcouss

  • 19 / 2704
  • Nowy użytkownik
27-11-2016, 23:23
Sporo ludzi uważa ,że tego typu sprzęty nadają sie tylko do bardzo dużych powierzchni :) Jestem innego zdania, gdyż nie kupuje się wzmacniacza po to by słuchać ciągle na połowie poziomu głośności,tylko odpowiednio mocny by NIE MUSIEĆ zbyt dużo kręcić gałką potencjometru by być już zadowolonym z odsłuchu :) ..chodzi mi głównie o jakość dźwięku, bo imprez robić raczej nie planuje.. Generalnie mam skompletowaną większość część docelowego sprzętu. Posiadam CD SL-PS7, tuner ST-GT650...kolumny najprawdopodobniej zakupie Dali Lektor 8 lub Paradigm SE 3...choć myślałem też nad T+A Pulsar 350 ale chyba jednak jestem blisko tych dwóch pierwszych... Pokój ok 15m.. Jestem wybredny i nie wystarcza mi po prostu nagłośnić powierzchnie mieszkalną...bo do tego wystarczyła by mi jakaś zwykła wieża Phlillipsa ;)

aulait

  • 1385 / 5550
  • Ekspert
28-11-2016, 06:06
Duże "paki" do w sumie niezbyt dużego pokoju. Nie będziesz miał kłopotów z ustawieniem tych kolumn, żeby poprawnie grały? Nie każde duże kolumny dobrze grają przy cichszych odsłuchach. Jeśli jesteś wybredny to czego akurat ten Technics? Może jakiś starszy Luxman, NAD, Marantz ...? Philips też robił super klocki ;)

Marcouss

  • 19 / 2704
  • Nowy użytkownik
28-11-2016, 10:24
No właśnie najbardziej obawiam się o ustawienie tego do powierzchni nie za wielkiej.... CZemu Technics? Pare lat temu dostałem jego sprzęt który miał od nowości mój wujek a o którym zawsze marzyłem (wtedy był to SU-VZ320, CD SL-PG100 i tuner ST-610L bodajże)...i się zakochałem tak już zostało. Z czasem zmieniałem poszczególne segmenty, miałem już kilka wzmacniaczy oraz kilka CD więc mogłem troche poeksperymentować. Technicsa już nieco znam,nawet nieco bardziej niż nieco...Innych firm nie miałem raczej okazji ani słuchać ani niczego konkretnego się o nich dowiedzieć, więc już póki co zostaje przy Techniorze póki się nie rozsypie do końca :) NAD-a to nie chce nawet bo on robił tylko segmenty pod NAD-a i każda inna firma nie będzie z nią kompatybilna więc musiałbym wynienić wszyściutko a na to niestety mnie nie stać.. A inne firmy hmm...myślałem nad jakimś Marantzem lub Rotelem ale nie mam pojęcia jak to wszystko brzmi i jakoś nie mam chyba ochoty póki co na chybił trafił  kupować :) A Technics wiem które modele miał najwyższe więc chce któryś z nich posiadać..jak nie będę zadowolony to zawsze mogę jednak zmienić na coś innego.. Teraz mam SU-V670 i nie rozumiem np opinii osób które mówią iż można nim wyburzać ściany lub że ma tak potężny bas że wybija szyby...no ja osobiście tego nie zauważyłem, ale może też charakterystyka kolumn które mam jest nieco inna i raczej górują w nich średnie i wysokie tony... Jestem np zadowolony aczkolwiek mankamenty dostrzegam ;) a niskie tony wcale nie są jakieś porywające.a słucham głównie na wyjściu bezpośrednim bo korzystając z przedwzmacniacza niestety dźwięk jest marny i ani trochę dynamiczny...A wyjście bezpośrednie wg mnie jest naprawdę w porządku :)

aulait

  • 1385 / 5550
  • Ekspert
28-11-2016, 11:56
Szczerze mówiąc ja bym pomyślał o mniejszych i ewentualnie lepszych kolumnach. Ja też bardzo lubię Technicsy i mam ich sporo, ale jako jedyny wzmacniacz to raczej bym nie polecał. Może spróbuj spiąć kablem wejście Power Amp Direct z wyjściem REC OUT w swoim wzmacniaczu, wtedy wybierasz REC SELECTOR tego co słuchasz a korzystasz z dobrodziejstwa tego lepszego wejścia. SU-V670 nawet fajnie mi się słucha, ale cicho. Przy głośniejszym słuchaniu robi się trochę chaotyczny, męczący. Szczerze mówiąc wszystkie znane mi wzmacniacze Technicsa to mistrzami zakresu niskotonowego nie są. SL-PS7 bardzo ładnie gra ze starymi NADami a miałem ich trochę, tak z pamięci to 3400, 3130 i jeszcze jakieś inne plus amplitunery. Te stare NADy mają fajny basik, zresztą w całym paśmie są przyjemne, no fajne są ;)

Stare Luxmany sygnowane DUO BETA też bardzo ładnie grają, mam do dziś L-530 i jest super.

Stare Rotele i Marantze też są też spoko, nawet nie koniecznie najwyższe modele. Do dziś mam np Marantz PM 55 SE, bardzo przyjemne granie. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale może warto coś sobie jeszcze posłuchać, potestować przed zakupem. Z drugiej strony możesz sobie kupić tego SU-MA10 i przynajmniej będziesz wiedział jaki jest. Ja tak mam, coś mnie zaintryguję i męczy, odpuszczam z jakiś powodów a potem i tak wraca ciekawość. Potem kupię, sprzedam i ma spokój ;)