Audiohobby.pl

Klub Technics

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
02-02-2015, 10:36
Problem jest z tymi selektorami, jakie zastosować. Ich jest duuuuużo w RS-B965 i dlatego gra słabiej niż RS-B765. Alex mam na nich swoją sygnaturę i d.... zimna. Nie wiadomo co to jest, a szukanie, instalowanie, porównywanie.... Nie chcę Cię zniechęcać, ale w moim przekonaniu to trudna sprawa i może okazać się dużo bardziej kosztowna,  zanim dojedziesz, co i jak.

Dzwoniłem teraz do mojego fachmana elektronika, miłośnika szpulek i szpul i mówi, że to problem z tą głowicą amorficzną w europejskim RS-B965. "Trzeba grzebać, przerabiać z nie wiadomo z jakim skutkiem".... robił już takie rzeczy i nie poleca. W sumie jesteś pewien, że ta amorficzna musi być? Biorąc pod uwagę, że Twój RS-B965 pewnie nie jest nowy, to może się okazać, że szybciej padnie Ci reszta decka, a nie nowy MX ;)

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
02-02-2015, 10:58
Fotki

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
02-02-2015, 11:03
dalej

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
02-02-2015, 11:04
.

RedKoral

  • 166 / 5604
  • Aktywny użytkownik
02-02-2015, 11:18
Dzięki za fotki! Lubię takie klimaty. Odnośnie ANT4066 Alex podaje na swojej stronie również zamienniki i te są dostępne i nie kosztują majątek. Pewnie efekt nieco słabszy, ale wychodzi i tak, że mają dać poprawę w stosunku do oryginalnych.  Jak już dojdę do etapu realizacji (co w cale nie jest takie oczywiste, ale może, może.....) to pochwalę się - jeżeli będzie czym! Ha ha.

Nie mi spokoju kwestia tej głowicy AX. Wydaje mi się że, poza standardową regulacją żadne działania nie będą potrzebne. No chyba, żeby kombinować nad generatorem prądu podkładu. Ale przecież było sporo decków Technicsa z głowicą AX i miały standardowy prąd 85 kHz. Czyli 210kHz w japońskiej wersji to coś w rodzaju wartości dodanej do AX a nie warunek poprawnego działania. Chyba pokombinuję nad tym. Albo wiem co zrobię, mam w RS-BX828 nieco wypracowaną głowicę, to w nim na próbę zasadzę AX-a O! I zobaczę co będzie. Poczekam tylko, aż dostanę kasetę serwisową Technicsa zakupioną niedawno. Może i tego 828 zmodyfikuję, tam jest mniej elementów potrzebnych do moda, a Alex twierdzi, że efekty są więcej niż zadowalające.   

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
02-02-2015, 12:18
Dzięki za fotki! Lubię takie klimaty. Odnośnie ANT4066 Alex podaje na swojej stronie również zamienniki i te są dostępne i nie kosztują majątek. Pewnie efekt nieco słabszy, ale wychodzi i tak, że mają dać poprawę w stosunku do oryginalnych.  Jak już dojdę do etapu realizacji (co w cale nie jest takie oczywiste, ale może, może.....) to pochwalę się - jeżeli będzie czym! Ha ha.

Nie mi spokoju kwestia tej głowicy AX. Wydaje mi się że, poza standardową regulacją żadne działania nie będą potrzebne. No chyba, żeby kombinować nad generatorem prądu podkładu. Ale przecież było sporo decków Technicsa z głowicą AX i miały standardowy prąd 85 kHz. Czyli 210kHz w japońskiej wersji to coś w rodzaju wartości dodanej do AX a nie warunek poprawnego działania. Chyba pokombinuję nad tym. Albo wiem co zrobię, mam w RS-BX828 nieco wypracowaną głowicę, to w nim na próbę zasadzę AX-a O! I zobaczę co będzie. Poczekam tylko, aż dostanę kasetę serwisową Technicsa zakupioną niedawno. Może i tego 828 zmodyfikuję, tam jest mniej elementów potrzebnych do moda, a Alex twierdzi, że efekty są więcej niż zadowalające.   

Jak nie chcesz wydawać kasy na te selektory to lepiej zastosuj zamiast nich przekaźniki. Będziesz miał jeszcze bardziej Hi Endowe rozwiązanie. RS-BX828 bym nie ruszał, bo ona sam z siebie ma przyjemne ciepłe analogowe brzmienie... szkoda. To lepiej przeszczepić głowice z RS-B965 do RS-BX828 a do 965 założyć nowego MXa :P :)

Ja kupiłem sobie kolejnego RS-TR555 na targowisku w Krakowie i też gra super.... bez czyszczenia i regulacji. To fajny kaseciaczek. Oczywiście czyszczenie mu zaserwuje.

Wydaje mi się, że z tą AX wyważasz "otwarte drzwi"... robił to Alex, robił mój kumpel i nie polecają. Mój kupel to facet z pełnym wykształceniem elektronicznym, cały czas w zawodzie i pasjonat... to naprawdę fachowiec ;)

RedKoral

  • 166 / 5604
  • Aktywny użytkownik
02-02-2015, 12:45
"To lepiej przeszczepić głowice z RS-B965 do RS-BX828"

To też biorę pod uwagę, to zawsze kolejna kombinacja do zastosowania.

"Ja kupiłem sobie kolejnego RS-TR555 na targowisku w Krakowie i też gra super.... bez czyszczenia i regulacji. To fajny kaseciaczek. Oczywiście czyszczenie mu zaserwuje."

To poprosimy rozebrane fotki!

"Wydaje mi się, że z tą AX wyważasz "otwarte drzwi"

No może trochę tak, ale czasami jak coś człowiekowi wejdzie do głowy to......
A przy okazji wie może ktoś czym się różnią głowice MX od RS-B965 i RS-B765? Obie MX, obie wyglądają identycznie, a oznaczenie zupełnie różne.


 

GrzegorzK

  • 1 / 2941
  • Nowy użytkownik
30-03-2016, 22:43
Witam

Poszukuję odtwarzacza SL-P770 czy ktoś może posiadana na zbyciu?

_arwas_

  • 171 / 2733
  • Aktywny użytkownik
26-10-2016, 20:51
Wstępuję do klubu mimo, że nie lubię technics'a. Jak poszperałem to znalazlem: RS-M230, RS-M260,RS-B965. nano nie lubi Pioneer'aa ja nie lubię Technics'a.

paluch.

  • 277 / 2752
  • Zaawansowany użytkownik
27-10-2016, 09:37
  Witam wszystkich miłośników firmy Technics ,widzę że ostatnio ruchu to za bardzo niema w tym dziale ,a szkoda . Interesuje mnie model RSB 965 może ma ktoś namiar na takowy (oprócz tego co jest na alle...o)
 Pozdrawiam
Tomek

paluch.

  • 277 / 2752
  • Zaawansowany użytkownik
31-10-2016, 22:49
który z tych amplitunerów sprawuję się lepiej dzwiękowo itp,może któryś z kolegów miał możliwość testu : TECHNICS SA-TX30 czy lepiej ten TECHNICS SA-DA10 oczywiście wizualnie jak dla mnie TX wygląda lepiej . Może polecicie innego obowiązkowo obsługa kina domowego.
« Ostatnia zmiana: 31-10-2016, 23:49 wysłana przez paluch. »
Tomek

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
01-11-2016, 07:08
który z tych amplitunerów sprawuję się lepiej dzwiękowo itp,może któryś z kolegów miał możliwość testu : TECHNICS SA-TX30 czy lepiej ten TECHNICS SA-DA10 oczywiście wizualnie jak dla mnie TX wygląda lepiej . Może polecicie innego obowiązkowo obsługa kina domowego.

Paluch dobrze grał SA-AX6, szczególnie w Bi Amp sprawował się nieźle. Potem zamieniłem go na SA-DA8 i już był słabszy. Dźwięk ostrzejszy, bardziej rachityczny. Wiem, że wygląda dość boombastic, ja odkręciłem tą wielką pleksi i pod nią nałózyłem czarny kartonik... diody znikły. Tylko do niego musiałbyś dokupić procesor, albo DVD z dekoderami, bo ma tylko wejście wielokanałowe.

paluch.

  • 277 / 2752
  • Zaawansowany użytkownik
01-11-2016, 12:23
Paluch dobrze grał SA-AX6, szczególnie w Bi Amp sprawował się nieźle
Obecnie używam właśnie tego amplitunera +SH-AC500D i myślałem że wyższe modele będą grały jeszcze lepiej zwłaszcza ten          SA-DA10/30
Tomek

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
01-11-2016, 13:53
Paluch dobrze grał SA-AX6, szczególnie w Bi Amp sprawował się nieźle
Obecnie używam właśnie tego amplitunera +SH-AC500D i myślałem że wyższe modele będą grały jeszcze lepiej zwłaszcza ten          SA-DA10/30

Tego nie wiem, bo ich nie słuchałem, ale SA-AX6 porównywałem z parom innymi klockami i zawsze wychodził obronna ręką. Po rozczarowaniu SA-DA8 wysnułem taką teorię (być może błędną), że grał dobrze, bo był prosty, nie przepakowany elektroniką. O SA-TX30 i TX50 gdzieś kiedyś czytałem, że są słabe, ale ładne. Być może DA10 czy DA20 są lepsze.

Natomiast porównanie SA-AX6 z Sony TA-N55 ES, jakimiś NADami na B&W P5, Castle Clayd czy Trylogy Prince pokazało, że ten bądź co bądź amplituner kina domowego w trybie Bi Amp radził sobie nie gorzej od wspomnianych. Każdy grał trochę inaczej, ale zbliżoną klasą.
U mnie grał z SL-PS7, tez całkiem fajny klocek.

paluch.

  • 277 / 2752
  • Zaawansowany użytkownik
02-11-2016, 10:35
@aulait dziękuję za wszelakie sugestie dotyczące amplitunerów , zwłaszcza za SA-AX6 .  Korzystając z okazji może ma ktoś instrukcję w języku PL dla tego modelu lub SA-AX7 ?
Tomek