Audiohobby.pl

Klub Technics

aulait

  • 1387 / 5553
  • Ekspert
19-01-2015, 00:00
Jeszcze jeden fajny herbatnik a w zasadzie mydelniczka SL-PS7. Wygląda jak mydelniczka, waży tyle co mydelniczka i gra piknie... nawet z wyjścia słuchawkowego z wymagającymi a zasadzie chimerycznymi K701. Dobrze argumentuje wypowiedź kolegi Ttoma o miniaturyzacji elektroniki przy zachowaniu dobrej jakości a w zasadzie jej poprawie ;)

Rikus

  • 30 / 3398
  • Użytkownik
19-01-2015, 20:32
Fajny ten SL-PSt, jednak tan SL-P999 wyglada mocarnie, jeszcze ten wskaznik poziomu glosnosci jak w deckach, cudo.

Rikus

  • 30 / 3398
  • Użytkownik
19-01-2015, 21:49
A do czego to SE-A50 z Su-A40, tez ladnie wyglada

aulait

  • 1387 / 5553
  • Ekspert
19-01-2015, 23:38
Fajny ten SL-PSt, jednak tan SL-P999 wyglada mocarnie, jeszcze ten wskaznik poziomu glosnosci jak w deckach, cudo.

SL-PS7 będzie przede wszystkim bardziej niezawodnie odczytywał płyty. SL-P999 jest dość kapryśny.

aulait

  • 1387 / 5553
  • Ekspert
19-01-2015, 23:39
A do czego to SE-A50 z Su-A40, tez ladnie wyglada

Końcówka mocy i przedwzmacniacz, czyli wzmacniacz stereo rozdzielony na dwa elementy. 

Rikus

  • 30 / 3398
  • Użytkownik
21-01-2015, 16:00
A czy to jakos jakosciowo cos zmienia ?

aulait

  • 1387 / 5553
  • Ekspert
23-01-2015, 09:45
W teorii poprawia, a w praktyce bywa różnie. Nie słuchałem tego tandemu Technicsa i nie wiem jak brzmi. Wizualnie podoba mi się tak jak Tobie ;)

Większość znanych mi wzmacniaczy Technicsów nie miało zbyt atrakcyjnej ceny w stosunku do brzmienia. Dużo lepiej wychodziły im tunery czy CDecki... bardzo dobre gramofony robili. Moim zdaniem nawet najtańsze adaptery Technicsa grają przyzwoicie.
Ostatnio kupiłem nawet za 200 zł SL-DL5 z oryginalną wkładką i gra też całkiem spoko.

RedKoral

  • 166 / 5611
  • Aktywny użytkownik
23-01-2015, 15:04
Witam, czy ktoś z Kolegów zna może wymiary paska płaskiego do Technicsa RS-B965, RS-BX828?
Jego symbol fabryczny to RDV0012 ale niestety jest niedostępny i trzeba szukać zamiennika, tylko jakiego?
No chyba, że macie może namiary gdzie kupić oryginał? :-)
Pozdrawiam

Marcin

muda44

  • 209 / 4921
  • Aktywny użytkownik
23-01-2015, 15:45
Na znanym portalu jest sprzedawca który sprzedaje bdb jakości paski . Zapytaj się go .

RedKoral

  • 166 / 5611
  • Aktywny użytkownik
23-01-2015, 17:26
Czy masz na myśli "ElektronikDK"?


muda44

  • 209 / 4921
  • Aktywny użytkownik
23-01-2015, 18:16
Tak .

RedKoral

  • 166 / 5611
  • Aktywny użytkownik
01-02-2015, 22:46
Witajcie! Przypomniało mi się, że chciałem się Was poradzić w pewnej kwestii. Mianowicie chodzi mi po głowie zmiana głowicy MX w Technicsie RS-B965 oraz RS-B765 na wersję amorficzną AX stosowaną w wersji japońskiej. Czy waszym zdaniem taka zmiana na zasadzie plug&play jest wykonalna? Mówię to o konieczności ew. przeróbek czy wymiany innych podzespołów a nie samej regulacji toru przesuwu taśmy i wzmacniaczy odczytu i zapisu - bo to jest oczywiste. Korespondowałem niedawno z Alexem z Tapeheads (tym od A.N.T Audio i modyfikacji m.in. RS-B965 za pomocą ANT4066) który kiedyś pisał, że zamierza w 965 dokonać takiej wymiany. Odpisał, że jednak nie zmienił i że to za dużo zachodu i trzeba kilka podzespołów wymienić (ale myślę że pisał to także w kontekście modyfikacji generatora prądu podkładu na wersję 210 kHz tak jak w japońskim 965 - bo o to także go pytałem). On sam w trakcie modyfikacji 965 proponuje wymianę standardowej głowicy MX na ferrytowo-permalojową ALPS-a (domniemuję, że od Teaca - bo też kiedyś opisywał taką głowicę) która ma dawać znaczną poprawę odtwarzania (ferryt). I tu nie ma ponoć konieczności przeróbek - a przy amorficznej niby tak? Coś nie bardzo chce mi się wierzyć. Inną ciekawostką są ceny takiej usługi; standardowa modyfikacja + serwis i regulacje to 500 funtów a przy zmianie głowicy 700 funtów! Moim zdaniem bardzo drogo w odniesieniu do ceny decka! Jak myślicie? A przy okazji, gdyby kogoś interesowało to kilka fotek porównujących głowice AX i MX (tu od RS-B765):

« Ostatnia zmiana: 02-02-2015, 08:20 wysłana przez RedKoral »

Ttom

  • 134 / 4655
  • Aktywny użytkownik
01-02-2015, 23:22
Wydaje mi się, że poza samą zmianą częstotliwości generatora podkładu należy też zmienić parametry odfiltrowujące nową częstotliwość przy odtwarzaniu i ustawić wszystkie inne (poza mechanicznymi) parametry, jak overal gain, rec. gain, odpowiedź częstotliwościową, poziomy systemów redukcji szumów. To przeróbka elektroniczna i strojenie magnetofonu na nowo. Głowica to 98% brzmienia decka, więc dostrojenie do jej parametrów jest podstawą.
Pozdrawiam.
Tom

aulait

  • 1387 / 5553
  • Ekspert
02-02-2015, 08:25
Witajcie! Pisaliście niedawno o głowicach ferrytowych i przypomniało mi się, że chciałem się Was poradzić w pewnej kwestii. Mianowicie chodzi mi po głowie zmiana głowicy MX w Technicsie RS-B965 oraz RS-B765 na wersję amorficzną AX stosowaną w wersji japońskiej. Czy waszym zdaniem taka zmiana na zasadzie plug&play jest wykonalna? Mówię to o konieczności ew. przeróbek czy wymiany innych podzespołów a nie samej regulacji toru przesuwu taśmy i wzmacniaczy odczytu i zapisu - bo to jest oczywiste. Korespondowałem niedawno z Alexem z Tapeheads (tym od A.N.T Audio i modyfikacji m.in. RS-B965 za pomocą ANT4066) który kiedyś pisał, że zamierza w 965 dokonać takiej wymiany. Odpisał, że jednak nie zmienił i że to za dużo zachodu i trzeba kilka podzespołów wymienić (ale myślę że pisał to także w kontekście modyfikacji generatora prądu podkładu na wersję 210 kHz tak jak w japońskim 965 - bo o to także go pytałem). On sam w trakcie modyfikacji 965 proponuje wymianę standardowej głowicy MX na ferrytowo-permalojową ALPS-a (domniemuję, że od Teaca - bo też kiedyś opisywał taką głowicę) która ma dawać znaczną poprawę odtwarzania (ferryt). I tu nie ma ponoć konieczności przeróbek - a przy amorficznej niby tak? Coś nie bardzo chce mi się wierzyć. Inną ciekawostką są ceny takiej usługi; standardowa modyfikacja + serwis i regulacje to 500 funtów a przy zmianie głowicy 700 funtów! Moim zdaniem bardzo drogo w odniesieniu do ceny decka! Jak myślicie? A przy okazji, gdyby kogoś interesowało to kilka fotek porównujących głowice AX i MX (tu od RS-B765):

Jeśli chodzi o samą modyfikacje, można taniej to przeprowadzić. Ja kupiłem u niego cały kit do modyfikacji mojego RS-B965. Z wysyłką zapłaciłem koło 1000 zł. Wysłał mi pudełeczko kondensatorów, tych selektorów, i op ampy. Szybo też reagował po transakcji na dodatkowe pytania, prośbę o zdęcia przeróbek, ogólnie spoko. Z jednym dał ciała, wysłał to zwykłą przesyłką ekonomiczną. Przesyłkę odebrałem z.... parapetu w mojej kamienicy... masakra... każdy mógł to sobie zabrać.
Głowice też wymieniłem na Canon, to jednak taka montowana w RS-B965 czy niektórych Revoxach. Czyli Technics określa ją jako MX. Modyfikację faktycznie zmieniły dźwięk na lepszy, otworzyła się średnica. Jednak najbardziej zdziwiły mnie zmiany podczas nagrywaniu w DBX. Bardzo dobrze śmiga teraz w tym systemie i co bardzo mnie cieszy, nagrane w na nim w DBXie kasety super fajnie grają też na RS-TR555.
Czy warto było wydać tyle kasy na tego decka? Dla mnie tak, ale na to każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Wiadomo, że zestaw kit... części, które mi przesłał mają mniejszą wartość niż za nie zapłaciłem. Tak naprawdę zapłaciłem za wiedzę, a jak wiadomo wiedza jest najdroższa na tym świecie ;)

RedKoral

  • 166 / 5611
  • Aktywny użytkownik
02-02-2015, 09:07
No w sumie też tak można, oczywiście jeżeli ktoś sobie może sam z tym poradzić. Masz rację, że głównie chodzi o wiedzę. Ale z drugiej strony na Tapeheads zamieszczał instrukcje ze zdjęciami, więc przy odrobinie kombinacji i tentegowania w głowie :-) można to jeszcze taniej "opędzić".

A co ze zmianą głowicy na AX? Sądzisz że można to zrobić bez modyfikacji (przy założeniu, że tylko taka operacja nas interesuje)? No bo czym się różni głowica AX od Canonowskiej? - poza tym, że obie produkuje Canon :-)