Audiohobby.pl

playery wysokiego lotu

lancaster

  • Gość
02-09-2013, 14:54
Pawel

"Wykupienie i instalacja pełnej wersji oprogramowania odwróci wszelkie negatywne zmiany w systemie operacyjnym."

...przyśpieszy neta, poprawi kolory....bedzie Szanofny Pan zadowolony.
a tymczasem formatowanko dzis wieczorem.
Jakbym na to wszystko wyrzucił sosu na 8 rdzeniowego proca + terrabajt RAM to bym musiał zastrzelić sprzedawce a kazdy sąd by mnie uniewinnił.

Rolandsinger

  • 2894 / 5893
  • Ekspert
02-09-2013, 15:27
Ja już wiem, dlaczego system się wali od tego jPlaya: bo to była wersja Lite, czyt. freeware, te pińset złotych, to właściwie za fatygę jest.

Jak powszechnie wiadomo, za 0,5k zł to nic nie ma prawa grać i działać. Szykuje się właściwa wersja Reference za 1500 zł i Sky za 5000 zł. Będzie też wersja Summit, cena póki co nieznana :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Cypis

  • 2479 / 5031
  • Ekspert
02-09-2013, 19:27
Ale co? Będzie coraz dokładniej formatować?

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

magus

  • 20990 / 5895
  • Ekspert
02-09-2013, 20:10
Tak, format c:/ będzie funkcją domyślną

tzn. jak tylko jplay zarejestruje, że lan napisał gdzieś w necie, że program być może niekoniecznie jest rewelacyjny, to natychmiast nastąpi automatyczny format twardego dysku wraz z komunikatem "w reakcji na mowę nienawiści program jplay całkowicie usunął się z twojego komputera oraz zgłosił twój przypadek odpowiednim czynnikom"


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
02-09-2013, 20:31
A może po prostu padła dźwiękówka? (była kiepska i nie wytrzymała zmasowanego ataku perfect-bitów)


;-)

lancaster

  • Gość
03-09-2013, 04:34
Uczciwie pisze ze problemy zbiegly sie w czasie z usunieciem softu ale pewnosci 100% nie ma.
Myśle ze lepszym pomyslem niz bicie piany (bo info o potencjalnym problemie jest zasygnalizowane) jest info do producenta,
Nie chodzi o to zeby kogos zjechac ogolnie - dxwiekowo soft uwazam calkiem calkiem a to 100euro ceny ? Panowie, na jakie bzdury ludzie wydaja o wiele wieksza kase i nikt nie lamentuje ? Pali ktoś z Was ? Podobna kasa z dymem idzie co miesiac a stokroc lepiej (moim zdaniem oczywiscie) kupowac soft który nawet w ogóle nie działa i to co miesiac niz palic.



W kazdym razie informacja forumowa :

Zdarzyły sie 2 przypadki nieprawidlowego działania dźwięku (przerywanie, zanik podczas odtwarzania Youtube np.) w systemie Windows po odinstalowaniu demo JPlay. Nie ma 100% pewnosci ze to wina oprogramowania (nie jestem informatykiem, zeby stwierdzic).

Ze swojej strony dodam, ze jako osoba malo wierzaca w przypadek, nie bede juz testowal u siebie tego softu. "Śmichy chichy", ale zdarzylo mi sie cos takiego po raz pierwszy (problemy tego typu albo i w ogóle z dxwiekiem) od kiedy posiadam PC....i nie mi jednemu z tego co czytam,

Pozdrowienia

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
09-11-2013, 16:54
Sciagnalem demo prohgramu do odtwarzania Amarra.Poczytalem jak to ludziom sie on spodobal:


Enrique W.

“…the audio quality is absolutely remarkable and very close to analog sound."

Dominique

“Executive Summary:
Amarra 2.0 is still the best player..”

James S.

“I can\'t listen to anything without it on now! Thanks for making my speakers sound like they\'re worth 3 times more than what I paid!”


Sluchalem na roznym materiale, muzyka organowa, wokalna i troche metalu. Po tych porownaniach wywalilem owo demo z dysku, nie dosc ze nie bylo zadnej korzysci sonicznej wzgledem darmowego iTunes, to jeszcze chwilami mialem wrazenie, ze ten software podbija szum tla i dzwiek staje sie mniej przyjemny, a placic za to 189 dolcow to jak wydac 10 razy wiecej na butelke zwyklej wody minaralnej bo ta jest w niebieskiej butelce z napisem Amarra, zamiast w \'slabszej\', przezroczystej. Spore rozczarowanie....

sebna

  • 72 / 4028
  • Użytkownik
10-11-2013, 18:06
Cze pastwa,

Na platformie appla polecam sprawdzić fidelie (http://www.audiofile-engineering.com/fidelia/) - co prawda do pełni potencjału pasowało by dokupić jedną czy dwie wtyczki, czego do wersjo demo nie ma sensu robić oczywiście ale tylko jeżeli Twój system jest wystarczająco przeźroczysty i z potencjałem to bez problemu powinieneś usłyszeć różnice.

Nie będę zdradzał jakie, żeby nie zapeszać ;)

Na PC myślę, że każdy szanujący się audiofil z PC jako źródłem powinnień spróbować MQN, bo grzechem jest tego nie zrobić biorąc pod uwagę, że to darmowy projekt a moim zdaniem gra sporo lepiej niż jplay w nawet najbardziej wyśrubowanej konfiguracji (hibernacja, streaming, jmini itp itd).

Pozdrawiam

sebna

  • 72 / 4028
  • Użytkownik
10-11-2013, 18:08
Co do Amarry to moim zdaniem to kiszka :) chociaż nigdy jej nie porównywałem do itunes ale gra bardzo przeciętnie i też nie wiem czym się tak ludzie zachwycają.

Pozdro

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
10-11-2013, 20:31
Witka Sebna,

Wszystko fajnie tylko dlaczego tak \'ciezko\' jest wrzucic do fidelii cala moja biblioteke muzyczna z iTunesa ? Skopiowalo tylko poszczegolne utwory, jakby loteryjnie. Interface tez jest duzo przejrzystszy w iTunes, tu go w zasadzie nie ma jesli idzie o wyswietlanie zasobow muzycznych ;\'))

ps. Jakie wtyczki powinienem sobie dokupic, wedlug Ciebie ?

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
10-11-2013, 20:41
Biblioteke juz ogarnalem, widze ze ta fidelii jest co prawda poszczerbiona, ale widnieje ponizej biblioteka itunes, wiec z niej korzystam, szkoda tylko ze nie ma pogrupowania na albumy, bo obecnie wszystkie kawalki wylistowane sa ciurkiem.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
10-11-2013, 20:45
W sumie to wole Apple High Quality converter od tego iZotope Resamplera, ktory wyostrza brzmienie, a Apple gra plynniej, u mnie ;\')

Gustaw

  • Gość
10-11-2013, 21:51
Amarra była dobrym rozwiązaniem przy starszych wersjach iTunes. Dla mnie to obecnie rozwiązanie niczego sensownego nie wnosi do brzmienia. Fidelia, Audirwana ...  Nie na tyle lepsze od Itunes aby się denerowować tym, że coś nie chodzi. Konkluzja - Używać Itunes i nie zawracać sobie gitary chyba, że na Mavericu coś się zmieniło.

brodacz

  • 1780 / 3827
  • Ekspert
10-11-2013, 22:06
Gustaw byłeś na ałdjoszoł ?

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
10-11-2013, 22:16
>> Gustaw, 2013-11-10 21:51:32

No wlasnie slucham tej fidelii i nie czuje zadnej przewagi nad darmowym iTunes (moze dzwiek ociupinke gladszy, ale to wybryki percepcji bardziej), a pomijam znacznie slabszy profil uzytkownika.


Bylem, widzialem, wracam do standardowego oprogramowania ;\'))

Mimo wszystko dzieki Sebna za nowe doswiadczenie.