Audiohobby.pl

Logitech Squeezebox™ Touch

gutekbull

  • 498 / 5836
  • Zaawansowany użytkownik
12-01-2012, 00:12
Nie odczuwam ze słucham z PCeta ,kupiłem ASRocka 100HT, taki mały komputer, procek 4watkowy ,pobór prądu max.30W ,postawiłem na nim serwer i nie wyłączam od 2lat,przedtem używałem QNAPA przez 3lata i to juz w ogóle niewiele przypominało kompa.
http://www.asrock.com/nettop/overview.asp?Model=Core%20100HT-BD

prinz

  • 97 / 5578
  • Użytkownik
12-01-2012, 00:30
Ja jeden koniec belkina wlutowałem na stałe do płytki pcb DACa a drugi przelutowałem ponownie do wtyku.


@reactor
ja niestety Ci nie pomogę. Taki serwer nigdy nie był w kręgu moich zainteresowań.
Urządzeń z wyjściami analogowymi które mogą grać np z pendrive czy dysku hdd  jest dużo i kosztują c.a: kilkaset złotych.
problemem jest fakt, że nikt ich na poważnei nie testuje.
Let a good sound make this hard times a little sweeter!

korzena

  • 343 / 4770
  • Zaawansowany użytkownik
12-01-2012, 00:41
prinz,
Ten acoustic zen mc2 z jakim transportem testowałeś (SB?) Właśnie też ostatnio o nim się naczytałem, że taki wspaniały, przestrzenny, itd. i chciałbym go wypróbować. Jednak, jeżeli rzeczywiście mocno odchudza dźwięk to niestety mi też nie podejdzie.
Mógłbyś napisać o nim coś więcej jeszcze?

korzena

  • 343 / 4770
  • Zaawansowany użytkownik
12-01-2012, 00:43
W moim systemie Squeezebox Touch grał bardzo ładnie, ale miałem dwa duże zastrzeżenia, z powodu których w końcu pozbyłem się Touch\'a i kupiłem na jego miejsce JK HiFace\'a. Te wady to płaski dźwięk i za mało dynamiki. Być może to można poprawić za pomocą lepszego zasilacza, ale tego już nie testowałem. HiFace jednak w kwestii dźwięku wg mnie przewyższył Squeezeboxa, dodał głębie i dynamikę i w przeciwieństwie do wrażeń prinz\'a nt Audiophilleo, HiFace nie odchudził dźwięku.

Szkoda, że Squeezebox w kwestii jakości dźwięku mi nie dogodził, bo miło i wygodnie było streamingować muzykę (pozbyć się kabla!) i w ogóle go obsługiwać to urządzonko. No może z wyjątkiem kiepskiego zarządzania playlistami w playerze. Ale zawsze jest szansa, że w następnych update\'ach software\'u i firmware\'u to poprawią. Lub ktoś stworzy sensowny plugin.

Aha, chciałem jeszcze wspomnieć, że Squeezeboxa testowałem zarówno jako transport /DAC (analog out), jak i (głównie!) transport cyfrowy (digital out -  coax)

reactor

  • 1649 / 5327
  • Ekspert
12-01-2012, 00:44
>> prinz, 2012-01-12 00:30:41

Będziesz tak miły i napiszesz jak wygląda u Ciebie tor (chodzi mi o to co do czego masz podpięte)?

gutekbull

  • 498 / 5836
  • Zaawansowany użytkownik
12-01-2012, 10:06
Podłączałem do S.T dysk po USB i słabiutko to wypadło ,dźwięk marny i działało tez kiepsko -dysk 1000GB ;-(
Także jak dla mnie to tylko router-sieć itd.
Muszę  się przyznać,że mimo posiadania S.C i S.T nawet nie przyszło mi do głowy podłączyć je po RCA i sprawdzić jak grają.
S.T w porównaniu do S.C zagrał u mnie jakby bardziej analogowo z ładną przestrzenią w głąb, ale zdecydowanie mniej szczegółowo ,mniej powietrza, ogólnie bardziej zmulony, taki gęsty - ciężki dźwięk.
Porównywałem też S.Transportera i on jako transport najbardziej zbliżył się do mojego Classica  i tutaj wyszła jakość zasilania,
S.C z dopalaczem zagrał cieplej ,mniej cyfrowo ,a reszta identycznie.
Porównywałem tez do MAJIK DS, Marantza i Yamahy NP-S 2000 wszystkie te klocki miałem w domku na kilka dni na odsłuchu.
I nic nie pobiło S.C ;-) Najlepiej wypadła jako transport Yamaha NP-S 2000, - śliczna ,wspaniale wykonana, ale już oprogramowanie, wyświetlacz - wielkość kicha ;-(
Np. jeśli ktoś nie porusza się po tagach tylko po folderach to żeby przejść z płyty numer 1 na ostatnią np. 999 to trzeba 1,2,3....itd. ;-)
Wszystkie klocki jako osobne grajki bardzo,bardzo  słabo ,odchudzony ,cyfrowy, wyprany dźwięk, najlepszy był Linn,
ale do S.C z zasilaniem i zewnętrznym DACiem nie ma nawet co porównywać !

a_men

  • 746 / 5883
  • Ekspert
12-01-2012, 10:42
>> prinz, 2012-01-11 22:56:55

Czuję, że wkrótcę kupię SB classic i sprawdzę co potrafi. Jeżeli będzie obiecująco - dam mu dobrą sieciówkę, psu oraz zegar i zobaczymy co w trawie piszczy! :)

Czy ja dobrze zrozumiałem i na prawdę chcesz zmieniać kabel zasilający w Squeezeboxie???
Ten przed zasilaczem, czy pomiędzy zasilaczem a SBC?

Gustaw

  • Gość
12-01-2012, 11:08
Czy ktoś porównywał SB ze zwykłym komputerem np. z netbook-iem w charakterze transportu ?

gutekbull

  • 498 / 5836
  • Zaawansowany użytkownik
12-01-2012, 11:10
Ja kupiłem z tego typu zasilacz ,znacznie tańsze jak te w Europie , ok. 300-400zł z przesyłką.
Efekt wyraźnie na plus, cieplej, więcej powietrza, poprawa dynamiki i basu.
http://www.teradak.com/en/product.asp?ClassID=67
http://www.teradak.com/en/product_view.asp?ID=200

gutekbull

  • 498 / 5836
  • Zaawansowany użytkownik
12-01-2012, 11:19
Czy ktoś porównywał SB ze zwykłym komputerem np. z netbook-iem w charakterze transportu ?"
Tak ,w ogóle nie ma co porównać - mówimy o standardowym wyjściu np. optycznym.
http://www.asrock.com/nettop/overview.asp?Model=Core%20100HT-BD
Proszę sobie podświetlić zdjęcie z tylnym panelem ;-)
Jeśli już to b.dobra karta - profesjonalna dźwiękowa, soft Asio lub inny i DAC na USB i wtedy można się bawić ;-)
http://asio4all.softonic.pl/

nedj

  • 46 / 5843
  • Użytkownik
12-01-2012, 12:11
-> prinz
"WArto też dodać, że transport cd miał wiekszen apiecie na wyjsciu cyfrowym i gral przez to minimalnie glosniej"

ROTFL

prinz

  • 97 / 5578
  • Użytkownik
12-01-2012, 16:41
co ROTFL?
jestem pewien, że różne poziomy napięcia na wyjsciu spdif nie wplywaja na koncowy poziom glosnosci?
Let a good sound make this hard times a little sweeter!

nedj

  • 46 / 5843
  • Użytkownik
12-01-2012, 16:55
Domyślam się, że mnie pytasz (czyli "jesteś", a nie "jestem"). Więc odpowiadam:
tak, jestem pewien.

prinz

  • 97 / 5578
  • Użytkownik
12-01-2012, 19:59
@a_men

Jeżeli kupię SB Classic to z pewnością nie omieszkam się nim pobawić.
Kupię regulator Teddy Pardo i zbuduję zasilacz stabilizowany. Koszt 300zl a gra dobrze.
Jestem z tych którym kable grają, wiec jak znam siebie - nie omieszkam sprawdzić
czy dobry kabel zasilajcy [między listwą/scianą a zasilaczem] nie wpłynie pozytywnie na brzmienie. Choć z doswiadczenia wiem, że high endowa sieciowka nie zawsze robi "dobrze".. czasem wrecz psuje.
Kabelem pomiedzy zasilaczem a SB nie będę sobie głowy zawracał.

@reactor
mój sprzęt na dzień dzisiejszy:
kolumny 2,5 drożne w obudowie typu transmission line na 2x scan speak revelator, 1x SS 9700
końcówka mocy Phast Anniversary [wersja na kondach audio note, lampach rca i tung sol]
DAC diy na wolfson wm8741, transformatorach sowter i lampie siemens CCA
kable zasilajace - ps audio ac-10, ps audio ac-12
kable glosnikowe MIT MH770 Twin tube
interkonekty - chińskie audioquest SKY z ebaya
coaxial - belkin synapse platinum
transport - squeezebox duet po modach a\'la łukasz fikus [zegar, zasilacz, support kondensatorami].

do kompletu mam jeszcze preamp Phasta, ale szukam nowego, raczej pasywnego.
pokój 23m, kwadrat, częsciowo przystosowany akustycznie, pelni jednak równiez funkcje mieszkalne.


@nedj
zarówno squeezbox duet, jak i konwerter audiophilleo1  mają cyfrową regulację głośności.
Innymi slowy - w aplikacji squeezebox server czy sterownikach do audiophilleo mozna regulować poziom
głośnosci. w praktyce wyglada to tak, ze jak ustawie 50% volume, to squeezebox nadal przesyla "zera i jedynki" ;)
ale V wyjsciowe ma mniejsze niz w momencie kiedy ustawie volume 100%. To nie zadne voodoo i mozna to sprawdzic u kazdej osoby
ktora gra na squeezeboxie.

@korzena
tak, tego mc2 testowalem ze squeezboxem, ale bylo to dawno temu i na innym sprzęcie.
MC2 jako przewodnika używa srebra i ..tak też sobie pogrywa. Ja generalnie nie potrafię kwieciście opowiadać o dzwięku, pamiętam jedynie,
że byłem mocno zawiedziony zmianą na MC2 i faktem, że kabel 10x droższy gra dla mnie mniej przyjemnie.
Warto jednak dodać że ja lubię dzwięk analogowy (nie mylić z zamulony i bez detali).
Uważam że srebro jest OK, ale w niewielkich ilościach.
Let a good sound make this hard times a little sweeter!

nedj

  • 46 / 5843
  • Użytkownik
12-01-2012, 20:14
-> prinz
"zarówno squeezbox duet, jak i konwerter audiophilleo1 mają cyfrową regulację głośności. (...) w praktyce wyglada to tak, ze jak ustawie 50% volume, to squeezebox nadal przesyla "zera i jedynki" ;) ale V wyjsciowe ma mniejsze niz w momencie kiedy ustawie volume 100%."

Oj, niestety kompletne bzdury wypisujesz...