Audiohobby.pl

Logitech Squeezebox™ Touch

korzena

  • 343 / 4769
  • Zaawansowany użytkownik
17-12-2011, 23:50
grisza_1982,
Testowałem Touch Toolbox 3.0 i nie podoba mi się. Dźwięk stał się \'cieńszy\' i bardziej cyfrowy. Dziwna sprawa, ale to też potwierdzają inne osoby. Myślę jednak, że upodobanie do Toolbox 3 będzie głównie zależne od reszty systemu. Mi osobiście odpowiadał Toolbox 2, ten ostatni mi się nie podoba - wolę już wersję stock\'wą-bez żadnych modyfikacji.

Ale tak jak mówicie, testowanie Toolboxa soundcheck\'a nic nie kosztuje więc na pewno warto samemu sprawdzić.

Napiszcie jakie mieliście z niego wrażenia.

  • Gość
18-12-2011, 12:16
>> korzena, 2011-12-17 13:49:03
posibrzuh,
 Czy kupiłeś już Touch\'a?

No rozglądam się właśnie.
A jak z zasilaczem - zmienialiście?

gutekbull

  • 498 / 5835
  • Zaawansowany użytkownik
20-12-2011, 21:07
IMHO, squeezebox jest ciekawym urządzeniem w kategorii cena/jakość, jeżeli jednak szukamy transportu z komputera który da nam namiastkę "high end" - trzeba wydać znacznie, znacznie więcej. Ja swojego SB wkrotce sprzedaje."


Kolego "przewaliłem w domku wiele drogich CD jako transporty, jak  i typowe transporty z najwyższej półki
I gram na S.C z dodatkowym zasilaniem ! Za DAC robi wymiennie Lampizator Fikusa i  SAtch na 1541 Philipsa.
Miałem jednego dnia w domku na odsłuchu ; S.C , S .T(kupiłem), S.Transportera, Marantza, Yamachę , Linna - wszystko serwery.
Najlepiej jako transport zagrał S.C z zasilaniem z Azji ;-)
Bardzo dobrze wypadła Yamaha NP-S2000 i S.Transporter ,a  zaskoczony i rozczarowany byłem osławionym Linnem I.
S.T faktycznie miałem wrażenie ,że troszkę zmulony- jakby wyhamowany  względem S.C, ale mój S.T był nowiutki z pudełka i może powinien się wygrzać i może wtedy różnice by się zatarły ?
Jako całość najlepiej zagrał Linn,ale tak jak już wspomniałem jako transport dość przeciętnie.
Ogólnie całościowo serwery wypadły b.słabo ,także pozostaje droga - transport plus zewnętrzny DAC.
S.C jest genialnym transportem wykosił całą konkurencję i to dużo droższa od opisanej w tym poście, (CD Marantza według Fikusa tez miałem ;-) Radzę kupić do niego za grosze zasilacz z Azji ,wygrzać i sprawdzić.

reactor

  • 1649 / 5326
  • Ekspert
30-12-2011, 23:20
Panowie pytanie z serii "nie znam się więc proszę o wyrozumiałość"

Jakieś pomysły na  odtwarzanie muzyki z dysku zewnętrznego (tylko formaty bezstratne 16/44 - 24/196) bez udziału komputera i drogiego serwera? Przyjmijmy, że jestem posiadaczem squeezeboxa lub innego urządzenia tego typu.

Pytam poważnie, temat jest mi całkiem obcy.

prinz

  • 97 / 5577
  • Użytkownik
31-12-2011, 14:17
Znam Twoją historię, fora audio czytam regularnie ;)
Ja posiadam i słuchałem tylko i wyłącznie SB Duet. Classica, Toucha nie słuchałem, ale chciałbym gdyby była okazja.

Nie wiem jak w przypadku toucha i classica, ale duet ma pewne wady które wychodzą w bezpośrednich porównaniach z innymi transportami. Mój Duet ma wysokiej klasy zasiacz DIY oraz oddzielne zasilanie dla masterclocka [wywalilem oryginalny kwarc i wstawilem wysokiej jakosci masterclock]. Sygnał spdif wyprowadzony bezposrednio z układu [mod fikusa]. Gra to pierdyliard razy lepiej niz stockowy SB, ale mimo to - ideału nie ma.

Poza tym dużą rolę odgrywają ludzkie preferencje. Ja szukam dzwięku muzykalnego, ale i pełnego detali - takiego jak imho oferują najlepsze wzmacniacze lampowe.
Gdy zaczynałem bawić się w audio wydawało mi się, ze im czystszy, bardziej analityczny dzwięk = tym bardziej highendowy. Obecnie od tego uciekam.
Mam w domu kilka konwerterów USB/SPDIF, asynchronicznych w przedziale cenowym 1000-3000 zł do tego komputer z softem jplay. Są aspekty w których np. m2tech evo jest ciekawszy niż SB - dynamika dzwięku, brak zmulenia, ale np. zejście basu, jego wybrzmiewanie - tutaj SB jest górą.

Generalnie -trzeba słuchac we wlasnym systemie w oparciu o wlasne preferencje.
 
Let a good sound make this hard times a little sweeter!

prinz

  • 97 / 5577
  • Użytkownik
31-12-2011, 14:18
powyzsze jest do Gutka :]
Let a good sound make this hard times a little sweeter!

gutekbull

  • 498 / 5835
  • Zaawansowany użytkownik
07-01-2012, 13:59
prinz=>
Jak czytałeś to pewnie wiesz ;-)
Po kilku CD Accuphase, kupiłem chyba najlepszy z możliwych transportów  DCSa i przez blisko dwa lata słuchałem i ...........nie przyszło mi do głowy porównać coś za ok.800zł do DCSa ;-)
Ale to są różnice technologiczne , a nie finansowe - te nie maja tu nic do rzeczy i jeśli ktoś ma umysł otwarty i nie słyszy w myśl zasady :
"ile trzeba wydać, aby usłyszeć ",to CD jako transport po prostu nie mają szans do transportu flac - jeżeli nikt po drodze nic nie spieprzył ;-)Jeszcze parę lat temu jak pisałem o tym to się ze mnie śmiano ,a dziś .........przejrzyj fora ;-)
Może się odezwie kolega Amen ,który był świadkiem tej zabawy -porównań .
Jeśli nie uzyskujesz podobnych jak ja rezultatów z S.C to szukaj winnego w ustawieniach,sieci itp. ? - ale u siebie !
DCSa sprzedałem bo nie było sensu trzymać, a co do twoich preferencji, to polecam zabawę w DACi -tu są olbrzymie możliwości,
Mam w domu końcówke mocy Accu A50V a od ponad pół roku bawię się Japońską lampką 2x5W - bo ostatnio lampy dają mi więcej frajdy - wymiana lamp, kondensatorów itd. ;-)
Wiem z tel. ,że wielu odstawił Wadię , M.L czy Accu na rzecz S.C czy S.T tylko wstydzą się do tego przyznać na forum :-)

jjurek

  • 2058 / 5816
  • Ekspert
08-01-2012, 11:35
>> gutekbull

Jak się ma granie A50V do el84?


Chodzi mi głównie o średnicę.

cadam

  • 4401 / 5887
  • Ekspert
08-01-2012, 14:03
A co sądzicie o tym? http://www.cocktailaudio.pl/

reactor

  • 1649 / 5326
  • Ekspert
08-01-2012, 14:37
Bardzo interesująco to wygląda!

Wklejam specyfikację dla zainteresowanych:

Cocktail Audio X10 - Specyfikacja:
Hybrydowy odtwarzacz sieciowy z CD/DVD i wzmacniaczem oraz unikalną funkcją ripowania albumów CD do formatu FLAC wraz z automatyczną budową bazy danych - pobieraniem z sieci metadanych o albumach i utworach
Procesor: Sigma Designs SMP8653, MIPS, 500MHz
Pamięć: 256MB NAND Flash
Obsługiwane języki menu - angielski, polski, francuski, niemiecki, koreański, hiszpański, rosyjski, portugalski, turecki, grecki, czeski
Ripowanie płyt CD Audio do formatów: MP3, OGG, FLAC lub WAV
Rozszerzona obsługa plików muzycznych w formatach 96kHz i 192kHz oraz plików wielokanałowych w formatach DolbyDigital oraz DTS
Funkcje multimedialne:
Posiada opcję importu utworów muzycznych z nośników zewnętrznych oraz z płyt CD i katalogowanie ich w wewnętrznej bazie danych
Katalogi budowane przez X10 grupują muzykę wg wykonawców, albumów, typu i roku wydania, co pozwala na szybki dostęp i wyszukiwanie danych wg różnych kryteriów, ułatwiając zarządzanie dużymi zbiorami danych
Tekstowe opisy utworów mogą być uzupełniane i zmieniane przez użytkownika. Edycji można dokonać za pomocą pilota lub klawiatury podłączanej do X10 przez złącze USB.
Formaty i kodeki audio: MP3, FLAC, WAV, WMA, M4A, AAC, Ogg Vorbis, PCM, playlisty PLS i M3U
Obsługa sieci - przewodowe i bezprzewodowe (opcjonalnie)
Biblioteka multimedialna audio - X10 automatycznie pobiera z sieci informacje o utworach - okładki, nazwy utworów
Radio internetowe
Digitalizacja nagrań analogowych - liniowe wejście audio LINE-IN powala na podłączenie np. magnetofonu lub gramofonu w celu wykonania cyfrowych kopii analogowych nośników. Zapisane nagrania, po opatrzeniu ich danymi opisowymi, dodawane są do bazy danych serwera i katalogowane tak samo jak kopie płyt CD czy inne pliki cyfrowe.
Serwer sieciowy z obsługą dysku SATA 3.5 cala - SAMBA
Automatyczne zgrywanie i konwersja (ripowanie) albumów CD Audio do formatów: MP3, OGG, FLAC lub WAV
Napęd CD:
Ładowany od frontu (slide-in)
Obsługuje nośniki: CD, CD-DA, CD-R, CD-RW, DVD-R/RW
Obsługuje formaty: MP3, FLAC, WAV, WMA, M4A, AAC, Ogg Vorbis, PCM,PLS, M3U
Automatyczne zgrywanie i konwersja CD Audio do: MP3, OGG, FLAC lub WAV
Wzmacniacz:
Moc: 30W+30W @1KHz, 8ohm, 1% THD
Wyjście słuchawkowe: 100mW+100mW @1KHz, 16ohm, 0.1% THD
Wyjście LINE OUT: 2Vrms @1KHz, 0.1% THD
Czułość wejścia Line (AUX) IN: Max 1 Vrms
Wejścia/Wyjścia audio:
Line (AUX) IN (jack 3.5mm) 1/1
Wyjście głośnikowe L+R   - 1
Wyjście słuchawkowe  - 1
Cyfrowe wyjście audio SPDIF (optyczne)
Złącza multimedialne:
Przewodowa sieć Ethernet (10/100Mbps) LAN
Bezprzewodowa sieć 802.11b/g/n WiFi, adapter USB - opcjonalnie
2x USB v2.0 jako host
1x USB v2.0 do PC
gniazdo SATA 3.5 cala
Obsługa dysków twardych:
3.5" SATA(1/2) HDD, pojemność do 2TB
NTFS i FAT32 (zalecany NTFS)
Wyświetlacz:
Przekątna: 3.5" (ok. 88mm) rozdzielczość: 320x240 technologia: TFT LCD kolor, RGB (24bit/piks, 16.7M kolorów)
Inne:
Zasilacz sieciowy: AC 110-240V (2A) 50/60Hz, DC 24V (3.5A)
Wymiary: szer: 18.0 x wys: 9.8 x gł: 14.7 cm
Gwarancja: 24 miesiące
Istnieje możliwość zamówienia również z dyskiem twardym 1TB lub 2TB.

GWARANCJA 24 miesiące.

reactor

  • 1649 / 5326
  • Ekspert
08-01-2012, 15:13
Szkoda, że Violet rozwinął ten wątek u konkurencji a nie tutaj.

cadam

  • 4401 / 5887
  • Ekspert
08-01-2012, 17:36
Koktail mógłby mieć jeszcze dekoder HDCD

reactor

  • 1649 / 5326
  • Ekspert
08-01-2012, 18:59
Dokładnie! Kilka dodatkowych funkcji, modyfikacji i jeśli polityka cenowa się nie zmieni to szykuje się bardzo duża konkurencja dla SB.  

ogorek

  • 855 / 5225
  • Ekspert
08-01-2012, 19:07
Odpowiadasz na wpis
>> cadam, 2012-01-08 17:36:35
Koktail mógłby mieć jeszcze dekoder HDCD

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Mnie jeszcze brakuje wyjścia cyfrowego coax i ew BNC. To urządzenie powinno mieć max wyjść cyfrowych.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …