Audiohobby.pl

Logitech Squeezebox™ Touch

gutekbull

  • 498 / 5844
  • Zaawansowany użytkownik
08-01-2012, 23:03
reactor=>

To jednak całościowy grajek ,a ja cały czas szukam b.dobrego transportu - na poziomie S.C ,ale z gęstym formatem i nie mam najmniejszego zamiaru wydać na coś takiego więcej jak ............ np.2000zł
Dlaczego akurat tyle bo więcej to bzdura za czytnik komputerowy.
A....... i duży wyświetlacz, nie bardzo rozumiem dlaczego to takie trudne dla producentów - ten w S.C to mistrzostwo świata !

 

a_men

  • 746 / 5891
  • Ekspert
10-01-2012, 13:24
>> gutekbull, 2012-01-07 13:59:51

Byłem, słuchałem, potwierdzam:) Squeezebox Classic grał na poziomie transportu Dcs Verdi.

gutekbull

  • 498 / 5844
  • Zaawansowany użytkownik
10-01-2012, 13:52
Tak ,nie można było rozeznać co jest transportem w danej chwili , czy osławiony bardzo drogi DCS Verdi czy Squeezebox C.-  jako transport flac. Żeby nie było niedomówień to miałem wtedy trzy DACi do wyboru ;-)
Dlatego śmiem twierdzić ,że S.C może grać rolę transportu w systemie HI END, tylko dać mu lepsze zasilanie np.TeraDak z Azji za ok.400zł. Ja już od ok.roku nie mam transportu CD, a S.C stoi obok Accuphase A50V jako główny i jedyny transport ;-)
Niczego więcej nie oczekuje od transportu ,piłka jest po stronie DACa.
Zresztą jest gdzieś koniec tego co można usłyszeć z płyty CD ,a to jeszcze nie niszczy - nie wypacza muzyki,
u mnie ten kres wyznaczył DCS, a teraz S.C ,który go zastąpił.

Gustaw

  • Gość
10-01-2012, 13:56
>> a_men, 2012-01-10 13:24:05
>> gutekbull, 2012-01-07 13:59:51
Byłem, słuchałem, potwierdzam:) Squeezebox Classic grał na poziomie transportu Dcs Verdi.


W głowach Wam się poprzewracało, słuch Wam zdziadział albo macie kiepskie systemy ograniczające możliwości "wykwintu". To po to amerykańscy naukowcy, zamiast nowych promów kosmicznych, tworzą tak doskonałe transporty CD abyście takie bzdury wypisywali ?!! Ten postęp w odkrywaniu kosmosu jest wstrzymywany dla Was, a Wy nie potraficie tego docenić i uszanować, niewdzięcznicy ! Po drugie, po diabła jakaś mała popierdułka w systemie audio, którą nie można błysnąć w towarzystwie i pochwalić się przed znajomymi ? Kompletnie bez sensu.

Gustaw

  • Gość
10-01-2012, 14:04
>> cadam, 2012-01-08 15:02:22
http://www.audiostereo.pl/cocktail-audio-x10-sieciowy-serwer-audio-z-amplitunerem-cd_86479.html

Ciekawe urządzenie. Jednak przez brak coax-a u mnie odpada. Optyk to trochę za mało.

a_men

  • 746 / 5891
  • Ekspert
10-01-2012, 14:23
Cock tail???
Już sama nazwa dyskwalifikuje to urządzenie.

prinz

  • 97 / 5586
  • Użytkownik
10-01-2012, 19:33
@gutekbull

a Twój SB od fabrycznego różni sie tylko zasilaniem czy dodatkowo ktos tam grzebal wewnatrz?
Let a good sound make this hard times a little sweeter!

gutekbull

  • 498 / 5844
  • Zaawansowany użytkownik
10-01-2012, 20:28
Nic nie grzebane tylko dokupiłem inne zasilanie.
Przypomina mi się pewne zdarzenie z DACiem Fikusa robionym na zamówienie ,który w moim systemie zagrał  wybitnie , muzycy po prostu wyszli z kolumn, do tej pory żałuje ,ze go nie kupiłem, rozbiło się o kasę pośrednik - handlarz chciał ponad dwa  razy więcej ,irytowało mnie to i w końcu go nie kupiłem.
DAC powędrował dalej i wylądował w systemie na poziomie Cambridga i to chyba nawet nie tego topowego, zaczęło się przerabianie i później DAC był tylko marnym cieniem tego który u mnie zagrał tak wybitnie z Accu  A50V i JMLabami Mini Utopiami itd.
Do czego zmierzam ,ze jeśli u kogoś S.C nie gra to może nie on jest winny ? ;-)

prinz

  • 97 / 5586
  • Użytkownik
10-01-2012, 23:20
Pewnie masz rację...

..dobrze wiec, że nie podłączałem S.C u siebie, bo jeszcze by nie zagrał i musiałbym kolumny i wzmak wymienić ;)

Let a good sound make this hard times a little sweeter!

gutekbull

  • 498 / 5844
  • Zaawansowany użytkownik
11-01-2012, 13:18
prinz
Pisząc ostatni post ,wiedziałem ,ze zaczną się żarty ;-)
Inaczej - jak wytłumaczysz to co napisałem ?

prinz

  • 97 / 5586
  • Użytkownik
11-01-2012, 22:56
ile ludzi tyle interpretacji:
1) gra cały system a nie jedno urządzenie
2) bywają złe i/lub niepotrzebne modyfikacje
3) własciclel Cambridga powinien pogrzebac sobie w majtkach ;) zamiast w sprzęcie.

A konkretniej: Nie szukam dziury w całym, jedynie staram się zrozumieć jak najwięcej w kwestii wartości sonicznej squeezeboxów.
Nie dalej jak trzy tygodnie temu zachciało mi się sprzedać SB za 499zł. Nikt nawet nie zgłosił zainteresowania oferta.
Parę dni później podniecony opiniami/recenzjami - zamówiłęm konwerter Audiophilleo który nie wchodząc w szczegóły - totalnie mnie rozczarował (prezentował inny od oczekiwanego przeze mnie sposobu prezentacji dzwięku) - owszem, był bardzo detaliczny i szczegółowy, ale brakowało mu masy dzwięku, basu i kilku innych elementów. Sprzedałem go za 1600pln i z radoscia wrocilem do SB Duet.

Uważam, że SB duet [po poprawkach] jest wartym rozważenia transportem dla kazdej osoby grającej z plików, aczkolwiek nie jest to urządzenie bez wad. Są pewne aspekty dzwięku które mógłby prezentować znacznie, znacznie lepiej..

Zapala mi się lampka ostrzegawcza gdy czytam, że SB Classic ulepszony jedynie o zasilacz liniowy jest równorzędnym tranportem jak owiany zachwytami DCS Verdi [cena używki 3000usd na audiogonie]. Pierwsza myśl jaka się pojawia "jakas miernota z tego Verdiego!"... kolejna myśl..."Mini Utopie i Accuphase to już rozsądny poziom... więc może system spięty kablami za 3zł?"... kolejna myśl "jeżeli standardowy SB jest taki dobry.. to gdyby dać mu upgrade w postaci np. zegarów Crystek i zasilanie Shunta...  zagra jak transport Scarlatti?"

Staram się nie być ignorantem, jedynie jestem nieco sceptyczny gdy czytam tak poważne oświadczenia jak Twoje :).
Summa summarum, ma to jednak dobre strony! Porażka z audiophilleo oraz Twoje zeznania zmotywowały mnie do kolejnych działań ze SB.
Czuję, że wkrótcę kupię SB classic i sprawdzę co potrafi. Jeżeli będzie obiecująco - dam mu dobrą sieciówkę, psu oraz zegar i zobaczymy co w trawie piszczy! :)
Let a good sound make this hard times a little sweeter!

gutekbull

  • 498 / 5844
  • Zaawansowany użytkownik
11-01-2012, 23:41
Nie szalej z ty kupowaniem bo wyjdzie na to ze tylko u mnie gra ;-)
Właśnie zmieniłem DACa z Fikusowego Lampizatora na Satcha  ( zresztą też lampizowany a\'la Fikus ) i dźwięk jest niesamowity,
wymieniłem kondensatory na jakieś niedawno kupione w  Akusie.
Spore zmiany i o dziwo min. więcej słyszę z tego samego transportu ?! ;-)
Kable ? Już mnie od czci odsądzano ,ze słucham na cyfrowym Belkinie za 3$ , ale Stereovox w liczbie sztuk 2 leżą w szufladzie ,
wolę Belkina ;-)
Głośnikowe chyba ok. -to Argentum -srebrne, ale nie ta nasza rodzima firma, to od sąsiadów i jak na ich ceny to chyba kosmos ;-)
Zastąpiły Red Dawny - to chyba niezłe skoro były sporo lepsze ,R.D przy nich muliły i były jakieś szare ;-)

prinz

  • 97 / 5586
  • Użytkownik
11-01-2012, 23:57
"złoty środek, balans" - to moja mysl przewodnia :)

Sam używam belkina synapse jako coaxiala i przestałem szukać innego gdy naczytałem się o tym że acoustic zen mc2 miazdzy kimbera d60 [ktory mial miazdzyc wszystko inne]. Kupiłem wiec tego miazdzącego mc2 i po wpieciu do systemu - zmiazdzyl mnie smutkiem :) bo .. odchudził brzmienie! drań!

Argentum? Czyzby ukrainskie YP sound argentum? Jeżeli tak - to są bardzo dobre kable! Czasami słucham ich u znajomego który miesza je razem z transparentami reference. Efekt końcowy jest bardzo dobry.

Ps. też mam DAC lampowy, aczkolwiek lampizowany samodzielnie :).

SB pewnie kupię, ale nie napalam się bezczelnie. Drogi nie jest a zabawy będzie w bród :)
Let a good sound make this hard times a little sweeter!

reactor

  • 1649 / 5335
  • Ekspert
12-01-2012, 00:06
Wszystko pięknie, wygląda na to, że ten SB to super sprawa, ale co jeśli ktoś tak jak ja jest za wyłączeniem komputera z toru audio i nie koniecznie chce wydawać majątek na hiendowy serwer (z tego względu zainteresowałem się cocktailem)?

gutekbull

  • 498 / 5844
  • Zaawansowany użytkownik
12-01-2012, 00:06
"ukrainskie YP sound argentum"  Tak to te -zapomniałem jak się zwą, mam wersję podwójną bo lepiej brzmiała od pojedynczej  ;-)
A za tego Belkina to mnie o mało nie zlinczowali na Audiostero ;-) Co z tego jak gra lepiej od wszystkich cyfrówek jakie próbowałem ;-)
Fakt -trzeba go prze-lutować bo firmowa wersja śniedzieje i traci na walorach sonicznych !