Audiohobby.pl

Ear Stream - wątek informacyjny

hasos

  • 25 / 5201
  • Użytkownik
16-12-2010, 22:39
Nie iem, czy gdzieś to już padło, ale jaka jest przewidywane cena Twego wzmacniacza? Czy nada się on do słuchawek typu hd380/650? W kwestii wzmacniaczy jestem zielony więc zapytam: czu do niego wystarczy odtwarzacz CD czy trzeba jeszcze coś "pomiędzy"? (DAC czy coś?).

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
16-12-2010, 23:47
Źródło dowolne. Dla pełnego wysterowania mocowego powinno mieć co najmniej 1,3V RMS na wyjściu, ale to zagadnienie z gatunku "na ile szybko zepsuję sobie słuch". HD650 napędza dobrze, co sprawdzałem, a kwestii HD380 to tylko z opinii posiadacza wiem, że jest nieźle.

Rafaell

  • 5033 / 5862
  • Ekspert
10-01-2011, 14:08
Ponieważ pisanie w Audio Salonie podobno?! nie uchodzi za kryptoreklamę, to może coś dziś napiszę o ostatnim odsłuchu Black Pearl z zasilaczem akumulatorowym oraz jej modyfikacji pod klienta bardzo lubiącego lampy 300B.
 
Myślę że w tym wątku jakiś debil  forumowy nie zacznie pisać o jakimś innym wzmacniaczu swojego kolegi którego chce wypromować.

Poza tym nikt jeszcze nie słyszał w/w dwóch wersji tak że na pewno debil nic nie słyszał i nic nie wie że kolegi wzmacniacz lepiej gra bo niby skąd?  To tak zaznaczam profilaktycznie!

magus

  • 20990 / 5868
  • Ekspert
10-01-2011, 14:40
tych debili trochę mało w tej informacji

rzeczony debil, jak to debil, może nie zatrybić, że to o niego chodzi...
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
10-01-2011, 14:44
Spoko. Wystarczy jak jeden debil będzie promował wzmacniacz swojego kolegi.

lancaster

  • Gość
10-01-2011, 14:45
Rafaell, a tak miedzy nami. Prosiłem raz. Pisałem ze jesli bedziesz chamski to usunę konto.
Kolejnym razem po prostu usuwam.
Tylko informacyjnie.

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
10-01-2011, 15:14
Gwoli uzupełnienia chciałbym dodać, iż udawanie dźwięku 300B odbywało się drogą modyfikacji DACa, który nie jest obecnie w mojej ofercie. Eksperyment miał na celu pokazanie przeźroczystości wzmacniacza i czystości zasilania, ale nie tylko. Porównując kilka gatunków muzycznych z modyfikacją i bez można się przekonać, iż okraszenie dźwięku pięknymi barwami wynikającymi z dodatkowych zniekształceń odbija się na realizmie oddania innych aspektów prezentacji, a naturalna słodycz smakuje lepiej nawet, gdy nie jest często podawana.

W związku z obiecującymi wynikami zasilania wzmacniacz Black Pearl z akumulatorów pracuję nad estetyczną, przenośną formą zasilania bateryjnego, a z drugiej strony będę drążył dalej temat zasilacza sieciowego tak, aby "dogonił" akumulatory w kwestii czystego prądu.

Korzystając z okazji chciałbym podziękować nabywcom i kolegom wspomagającym mnie w pracach nad Black Pearl w roku 2010, w szczególności Piotrowi Ryce i Rafaellowi, którzy poświęcili swój czas na odsłuchy i testy funkcjonalne, przekazując mi mnóstwo cennych informacji i spostrzeżeń. Rok 2011, jeśli nie pojawią się nieprzewidziane przeszkody, powinien zaowocować następującymi nowościami:

- Black Pearl all-in-one, czyli wzmacniacz słuchawkowy m. in. z asynchronicznym wejściem USB
- przedwzmacniacz liniowy na bazie układu Black Pearl
- baterie akumulatorów dedykowane do Black Pearl i Moonlighta + ładowarka w komplecie

Ponadto kontynuacja działań w myśl zasady, że najlepsze jest wciąż do osiągnięcia.

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
11-01-2011, 13:22
Mam pomyślną wiadomość dla rozważających zakup "starego dobrego" Moonlighta. Kilka usprawnień konstrukcji na podstawie doświadczeń Black Pearl bardzo go zbliżyło jakościowo do mocniejszego modelu, pozostawiając muzykalność jako jeden z atutów. Słuchałem wczoraj około godziny na Grado PS1000 i bardzo mi się podobało. Po raz kolejny potwierdziła się też synergia Moonlighta z Sennheiserami.
Przy optymalizacji zasilacza używałem akumulatora 12V jako układu odniesienia. Nie wykluczam, że poległbym w ślepym teście między dopracowanym zasilaczem sieciowym a baterią.

Rafaell

  • 5033 / 5862
  • Ekspert
11-01-2011, 13:54
Nie wiem jak na Moonlighcie ale w niedzielę słuchając  Grado PS1000 z Black Pearl było słyszalne miłe zjawisko przejścia na zasilanie akumulatorowe. Dźwięk przestaje być nerwowy, muzyka jest po prostu bardziej  spójna, powiedzmy analogowa (nie chodzi o mniejszą ilość szczegółów bo tego rodzaju kastracji po prostu nie ma). Samo zjawisko przejścia jest bardziej zauważalne przy przejściu na akumulator robimy takie delikatne uf .  Do tej pory bardzo sceptycznie podchodziłem do zasilania akumulatorowego ale jak usłyszałem nasunął mi się wniosek że osoby wymagające  mogą mieć jeszcze ciut więcej  frajdy więcej z dźwięku.
Black Pearl zasilany z Majkelowego DACa sygnałem pociągniętym z napędu DVD grał bardzo płynnie osoby lubiące filharmoników, operę powinny być bardzo zadowolone "słynna" płyta Majkela z Netrebko sprawiała mi wiele przyjemności. Trochę żałuję że nie wziąłem swojego swojej roboty grubego Coaxiala gdyż u Majkela szło to łączówką za parę złotych a jak się już wielokrotnie przekonywałem choćby słuchając takiego Orchid D60, czy paru Furutechów różnica może być diametralna. Żeby nie pisać głupot postaram się jakoś ponownie z Majkelem umówić i przyjść ze swoim kablem myślę że ten dobry już system zagra znacznie lepiej!    

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
11-01-2011, 15:22
To się umów w miarę szybko, dopóki Moonlight nie wyleciał do klienta, jeśli chcesz posłuchać także jego. Łączówki używane przeze mnie mają maksymalnie prosty kształt - moim zdaniem to pomaga zachować impedancję falową w akceptowalnym zakresie. Kabel jest standardu telewizji cyfrowej, gruby solid core miedziany w środku, po obwodzie folia aluminiowa z drutami cynowanymi z zewnątrz. "Znacznie lepiej" nie spodziewam się z tytułu samej zmiany kabla, ale na pewno można inaczej. Sam już kilku kabli próbowałem, ten został jako podobający mi się najbardziej.

Imacman

  • 102 / 5534
  • Aktywny użytkownik
13-01-2011, 13:48
@majkel - obiecałeś na początku wątku podać cenę Black Pearl - bardzo proszę o takową informację.

Mam jeszcze pytanie - obecnie napędzam swoje AKG K701 wzmacniaczem FORUM608 IV - czego mogę spodziewać się po przejściu np na Black Pearl\'a, Moonlight\'a lub ewentualnie modowanego przez Ciebie klona Lehmanna

Pozdrawiam serdecznie. Marek
Pozdrawiam. Marek

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
13-01-2011, 14:52
Black Pearl - 1350zł
Moonlight - 799zł
Dodatkowa para Black Gate STD do wzmacniacza - 200zł
Para interkonektów RCA na Neutrik NF2C i Conducfilu SPEAKFIL 8896, kierunkowych - 190zł
Modyfikacja wzmacniacza Lehmann Black Cube Linear lub jego kopii - 500zł
Kabel do Sennheiserów HD565, HD580, HD600, HD650 wersja 2 - 190zł przy długości 3 metry. Jack Furutech FP-704 dodatkowe 80zł.

Nie potrafię odpowiedzieć co się zmieni względem urządzenia, którego nie znam. Moonlight swobodnie napędza nawet K 601. Mnie się połączenie K 701 z Black Pearl bardzo podoba, gdyż wzmacniacz ten gra neutralnie i gładko, ale nie gubi żadnych niuansów. Moonlight daje dźwięk nieco cieplejszy, lekko posłodzony, ale przy tym przestrzenny i wyraźny. Ostatnio robiłem porównanie obydwu wzmacniaczy - Moonlighta z Black Gate i Black Pearl na PS1000 i HD565. Sennheisery bardziej mi leżały, bo m lepiej służy dźwięk bardziej płynny, ale na Grado obydwie prezentacje były w pełni satysfakcjonujące. Nieco inaczej porozkładane akcenty. Black Pearl ma w szlachetność w dźwięku, której nie spotkałem do tej pory w żadnym urządzeniu o podobnej konstrukcji i choćby lekko zbliżonym cenowo. Z tego względu cenię go wyżej, ale nie każdy musi to tak odbierać.

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
13-01-2011, 14:56
Errata:
Sennheisery bardziej mi leżały _z Black Pearl_, bo _im_ lepiej służy dźwięk bardziej płynny
Black Pearl ma w _sobie_ szlachetność

Imacman

  • 102 / 5534
  • Aktywny użytkownik
13-01-2011, 16:56
Dziękuję bardzo za te dane.

Pozdrawiam. Marek

Imacman

  • 102 / 5534
  • Aktywny użytkownik
13-01-2011, 17:50
@majkel - przepraszam, że przynudzam, ale mam jeszcze jedno pytanie - porównanie Black Pearl i Moonlight\'a do przerabianego przez Ciebie klona Lehmann Black Cube Linear. Oczywiście tyczy się pary ze słuchawkami AKG 701 :).
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam. Marek