Audiohobby.pl

Ear Stream - wątek informacyjny

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
04-12-2010, 00:01
Z update godnych uwagi - dopracowałem temat filtra wyjściowego EMI. Z jednym zwojem daje radę i jest najlepiej. Chętnych na wskazówki jak je odwinąć proszę o PW, ale może to wymagać zerwania kleju w niektórych miejscach. Inne rzeczy to doinstalowanie wycofanego kondensatora. Jak ktoś chce to zrobić sam, to mogę wysłać część i powiedzieć co z nią zrobić. Wolę jednak samemu, bo przy okazji poprawię inne kwestie, np. z początku produkcji nie dawałem radiatorów, ale potem wyszło, że można i lepiej dać.
Zasada jest ta sama - raz update robię za free, więc zadowolonym osobom proponuję nie spieszyć się, bo zawsze mi coś może strzelić do głowy później.
Najnowszy egzemplarz BP będzie miał zaktualizowane dwa rodzaje kondensatorów, ale to posunięcie bardziej logistyczne niż akustyczne. Jeden typ został zastąpiony u producenta przez inny, a drugi okazał się mieć te same gabaryty przy większej pojemności, więc będą te pojemniejsze. Mogę tylko dodać, że ten nowy kondensator nadał mi się również do DACa, a stary typ nijak nie chciał w nim zagrać.

almagra

  • 11514 / 5519
  • Ekspert
04-12-2010, 01:47
Filtr wejsciowy to jest dopiero hit.

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
05-12-2010, 11:19
Fotki autorstwa kolegi Bartka. Gniazdo zasilacza ma nieco inny wygląd teraz - jest z tworzywa ze względu na konieczność izolacji, którą do gniazd metalowych musiałem robić sam.

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
05-12-2010, 11:23
I jeszcze.

Rafaell

  • 5033 / 5861
  • Ekspert
05-12-2010, 11:32
 Gratulacje dla kolegi Bartka, z Grado GS1000 nie ma już za bardzo co szukać, prędzej wymiana napędu CD :)                              

Ahmed

  • Gość
05-12-2010, 11:40
>> Rafaell, 2010-12-05 11:32:31
Gratulacje dla kolegi Bartka, z Grado GS1000 nie ma już za bardzo co szukać, prędzej wymiana napędu CD :)

Tiaaaaa... Szczególnie po Twojej rekomendacji to z pewnością nie ma sensu już niczego szukać. ;)
Niesamowite wręcz z jakim zapałem wyświadczasz Majkelowi tzw. "niedźwiedzie przysługi".

Robisz to złośliwie czy z głupoty ?

MicSzu

  • 73 / 4885
  • Użytkownik
05-12-2010, 12:28
To teraz czekamy na zdjecia środka( płytek itd.) tych zacnych konstrukcji jesli można i nie są one jakąś TAJEMNICĄ....:)


Ahmed

  • Gość
05-12-2010, 12:31
>> MicSzu, 2010-12-05 12:28:14

Daruj sobie te złośliwości. Perła to produkt komercyjny i konstruktor nie ma obowiązku pokazywania Tobie zdjęć wnętrza tej konstrukcji.

Rafaell

  • 5033 / 5861
  • Ekspert
05-12-2010, 12:35
>> Ahmed, 2010-12-05 11:40:37

No cóż drogi Gustawie-Ahmedzie ty jesteś wielbicielem CAL a mnie nawet nie warto było by ich nadepnąć.

Jeśli np. PS1000 graja dobrze na modowanym napędzie majkela , jak i moim Kenwoodzie DPX 9010 z Black Pearl; to moim subiektywnym zdaniem tak jest. Ja rozumiem że możesz mieć inny gust ale może w Krakowie jak ktoś z Grupy Poznańskiej zauważył gleba ma inne ph jedzenie jest inne i ludzie inaczej tu słyszą ?!

Jak Ci tak nie pasują moje wpisy to mogę je wszystkie i swój nick usunąć z tego forum.

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
05-12-2010, 12:57
>> Ahmed, 2010-12-05 12:31:03
>> MicSzu, 2010-12-05 12:28:14

>Daruj sobie te złośliwości. Perła to produkt komercyjny i konstruktor nie ma obowiązku pokazywania Tobie zdjęć wnętrza tej konstrukcji.

To nie są żadne złośliwości tylko prymitywna próba żerowania na cudzych doświadczeniach. Kolega sobie podpatrzy co dać, żeby było dobrze, a potem będzie "to samo" tłukł z głodowym narzutem i komentarzem, że to znana konstrukcja z jego własnymi "poprawkami".

Jak myślisz Ahmed, po co takie zdjęcia konstruktorowi, który nie potrafi nic napisać na temat "swojej" konstrukcji, nawet wzmocnienia nie policzył ani głębokości (jeśli jest, bo nie wiemy) sprzężenia zwrotnego?

Tak więc próby wjechania mi na ambicję gaworzeniem o zdjęciach środka mogą mnie najwyżej rozbawić, choć w zasadzie nie wywołują reakcji. Takie zdjęcia pojawią się gdy uznam to za zasadne.

Ahmed

  • Gość
05-12-2010, 12:59
>> Rafaell, 2010-12-05 12:35:59
>>Jak Ci tak nie pasują moje wpisy to mogę je wszystkie i swój nick usunąć z tego forum.

Uważam, że możesz to zrobić bez mojego żalu oraz bez uszczerbku dla merytorycznej zawartości tego forum. Jest to wyłącznie moje zdanie ale skoro ten temat poruszasz to konkretnie Tobie odpowiadam.

MicSzu

  • 73 / 4885
  • Użytkownik
05-12-2010, 15:08
>> majkel, 2010-12-05 12:57:43
>> Ahmed, 2010-12-05 12:31:03
>> MicSzu, 2010-12-05 12:28:14

>Daruj sobie te złośliwości. Perła to produkt komercyjny i konstruktor nie ma obowiązku pokazywania Tobie zdjęć wnętrza tej konstrukcji.

To nie są żadne złośliwości tylko prymitywna próba żerowania na cudzych doświadczeniach. Kolega sobie podpatrzy co dać, żeby było dobrze, a potem będzie "to samo" tłukł z głodowym narzutem i komentarzem, że to znana konstrukcja z jego własnymi "poprawkami".

Jak myślisz Ahmed, po co takie zdjęcia konstruktorowi, który nie potrafi nic napisać na temat "swojej" konstrukcji, nawet wzmocnienia nie policzył ani głębokości (jeśli jest, bo nie wiemy) sprzężenia zwrotnego?

Tak więc próby wjechania mi na ambicję gaworzeniem o zdjęciach środka mogą mnie najwyżej rozbawić, choć w zasadzie nie wywołują reakcji. Takie zdjęcia pojawią się gdy uznam to za zasadne.



Wyluzuj troszeczkę bo widzę, że we wszystkim widzisz moją \'\' złośliwość\'\' a tak nie jest.

1. Nie są to z mojej strony złośliwości poprostu ciekawość--> dla mnie pudełko bez widzenia tego co w środku jest w zasadzie NIC nie warte.
2. Co można \'\' podpatrzyć\'\' ze zdjęcia? sposób wiercenia otworu pod gniazdo, co jeszcze?   wybacz ubawiłeś mnie tym.
3. Śmiem twierdzić iż jednym z powodów dla jakich nie chcesz ukazać zdjęć środka jest jego marniutka zawartość nijak nie mająca się do rzeczywistych kosztów urządzenia ---> owszem można się cenić i spoko, rozumiem Cię sam nic całkiem za \'\'\'gratis\'\' robic nie lubie na wikęsze ilośći. ALe też nie mogę pojąc co CIę \'\' blokuje\'\' i wszystko tłumaczysz tajemnicami bla bla bla...



Ale to wszystko twoja sprawa ---> nie lubię tylko jak koś robi ludzią wode  z mózgu mówiac np. ze \'\'potencjometr ma ośke z materiału X  a inny Y i brzmi lepiej\'\' czy co tam jeszcze choc jest N razy tańszy od  tego który jest wykonany z materiału Y.



Pozdrawiam.


majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
05-12-2010, 15:27
1. Odkurzacz też kupiłeś po zawartości, a nie po tym jak odkurza? Poza tym nie sądzę, żebyś był na kupnie, więc to dla mnie nie ma znaczenia ile jest dla Ciebie warte.

2. Sprytnie mnie próbujesz podejść, ale tego co mógłbyś zobaczyć nie napiszę, bo to tak jakbyś zobaczył. Akurat sposobu wiercenia nie miałbyś jak podpatrzeć bez użycia aparatury rentgenowskiej.

3. To też sprytne, ale zawartość jest na wyższym poziomie jakościowym niż u Ciebie. Badziewia typu Samwha lub Jamicon przestałem używać lata temu, podobnież znam ciekawsze propozycje od Wimy, ale Ci ich nie wypiszę. Powysilaj się trochę, pozamawiaj, popróbuj, a nie że prawie wszystko przyjdzie w jednej paczce z TME, a reszta na bazarze z lampami i częściami z wylutu.

>Ale to wszystko twoja sprawa ---> nie lubię tylko jak koś robi ludzią wode z mózgu mówiac np. ze \'\'potencjometr ma ośke z materiału X a inny Y i brzmi lepiej\'\' czy co tam jeszcze choc jest N razy tańszy od tego który jest wykonany z materiału Y.

Ten wątek nie jest o Twoich gustach. Nie dane Ci było usłyszeć, co poniekąd tłumaczy segment cenowy w jaki celujesz i sposób projektowania urządzeń przy użyciu śrubokręta, aparatu fotograficznego i przeglądarki internetowej. Znam co najmniej jednego takiego, który tak "od dwudziestu lat" projektuje i stanowi dla Ciebie bezpośrednią konkurencję cenową. Ja niestety nie jestem w stanie konkurować z Tobą, gdyż sam budżet części u mnie przekracza wyraźnie Twoją cenę finalną.

Pozdrowienia

Vinyloid

  • 2470 / 5079
  • Ekspert
05-12-2010, 15:31
@ MicSzu

Się kolega tak nie podnieca. To czy projekt jest prosty czy skomplikowany nie koniecznie musi świadczyć o jego cenie albo o jakości. Oprócz wyglądu i wartości użytych podzespołów liczy się efekt brzmieniowy oraz czas i środki poświęcone na jego uzyskanie. A to nie spada przecież nikomu z nieba.

MicSzu

  • 73 / 4885
  • Użytkownik
05-12-2010, 15:34
>> Vinyloid, 2010-12-05 15:31:38
@ MicSzu

Się kolega tak nie podnieca. To czy projekt jest prosty czy skomplikowany nie koniecznie musi świadczyć o jego cenie albo o jakości. Oprócz wyglądu i wartości użytych podzespołów liczy się efekt brzmieniowy oraz czas i środki poświęcone na jego uzyskanie. A to nie spada przecież nikomu z nieba.


Oczywiście, lecz napisałem o tym dlatego, że nie widzę TOTALNIE ŻĄDNEGO innego powodu aby  nie zaprezentować co kryje się wewnątrz.


Poza tym jeśli ktoś chciał by skopiować takie urządzenie i zarobić na nim kasem jakim problemem było by kupienie pojedyńczej sztuki w celu dokładnego klonowania?