Audiohobby.pl

Ear Stream - wątek informacyjny

Vinyloid

  • 2470 / 5080
  • Ekspert
05-12-2010, 15:37
A co zmieni fakt, że te zdjęcia zobaczysz ? Czy w jakikolwiek sposób przybliży cię to do wyrobienia sobie zdania o brzmieniu wzmacniacza ? Nie rozumiem dlaczego to dla Ciebie takie ważne ? Co do klonowania, to cena wzmacniacza może być sporą przeszkodą dla domorosłych naśladowców.

MicSzu

  • 73 / 4886
  • Użytkownik
05-12-2010, 15:41
>> Vinyloid, 2010-12-05 15:37:41
A co zmieni fakt, że te zdjęcia zobaczysz ? Czy w jakikolwiek sposób przybliży cię to do wyrobienia sobie zdania o brzmieniu wzmacniacza ? Nie rozumiem dlaczego to dla Ciebie takie ważne ? Co do klonowania, to cena wzmacniacza może być sporą przeszkodą dla domorosłych naśladowców.




Co zmieni, poprostu jak juz pisałem lubię ogladac elektronikę nie ważne jaką, piękna obudowa czy inne rzeczy dla mnie nie są ważne zupełnie.


A co do ceny oczywiście mało kto zainwestuje powiedmy 1,5 tyś aby próbowac coś klonowac na zarobek w domowym zaciszu:)

MicSzu

  • 73 / 4886
  • Użytkownik
05-12-2010, 15:53
Zapomniał bym dodać Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wielu zadowolonych klientów --> na tym kończę naszą rozmowę w tym wątku bo widzę, że się nie \'\'dogadamy\'\'


MicSzu.

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
05-12-2010, 15:59
>> MicSzu, 2010-12-05 15:41:51

>A co do ceny oczywiście mało kto zainwestuje powiedmy 1,5 tyś aby próbowac coś klonowac na zarobek w domowym zaciszu:)

No właśnie, a przy cenie 400zł sprawy wyglądają tak, że "konkurencja" się chwali, iż komisyjnie rozbierała produkt. Wiem to, bo zaczynałem od urządzeń na baterię w cenie poniżej 300zł, a Moonlight v4 w obudowie Hammond kosztował trzy lata temu dokładnie 400zł, i bodajże to on był oglądany od środka.

Ja nie mam problemu z tym, że ktoś sobie rozkręci i obejrzy. Nie chcę tylko sytuacji, iż dorwie się do projektu amator, którego zadowala zarobić stówkę na egzemplarzu i będzie to tłukł na pałę psując mi rynek ceną i własnym poziomem jakości wykonania. Szanująca się firma po obejrzeniu wnętrzności, stwierdzi, że cena musi być co najmniej dwukrotna, a logistycznie to w ogóle szkoda zachodu z taką konstrukcją.

Wracając jeszcze do kwestii potencjometrów - nigdzie nie pisałem, że materiał wałka wpływa na brzmienie. Było pytanie o różnice, to podałem wszystkie mi znane.

MicSzu

  • 73 / 4886
  • Użytkownik
05-12-2010, 16:12
Odpowiadasz na wpis
>> majkel, 2010-12-05 15:59:24


Ja nie mam problemu z tym, że ktoś sobie rozkręci i obejrzy


masz taki problem  :P.


>> majkel, 2010-12-05 15:59:24
Nie chcę tylko sytuacji, iż dorwie się do projektu amator, którego zadowala zarobić stówkę na egzemplarzu i będzie to tłukł na pałę psując mi rynek ceną i własnym poziomem jakości wykonania.



Widzisz ludzie dzielą się na PASJONATÓW i HANDLARZY.


>> majkel, 2010-12-05 15:59:24
 Szanująca się firma po obejrzeniu wnętrzności, stwierdzi, że cena musi być co najmniej dwukrotna, a logistycznie to w ogóle szkoda zachodu z taką konstrukcją.



Tutaj się zgadzam z Tobą w 100%, ale są też klienci z różnymi portfelami a i też niektóre tańsze urządzenia nie ustępują w zasadzie niczym doższym często kilku krotnie wyrobom fabrycznym---> tutaj chyba sie zgodzisz?





lancaster

  • Gość
05-12-2010, 16:41
Panowie, mam taką propozucję :

Każdy daje czadu/reklamuje sie we własnym wątku, OK ?:-)

Vinyloid

  • 2470 / 5080
  • Ekspert
05-12-2010, 16:48
>> MicSzu, 2010-12-05 16:12:34

Ja nie mam problemu z tym, że ktoś sobie rozkręci i obejrzy

masz taki problem :P.



A jeśli nawet ma to co ? Gdyby chciał upublicznić szczegóły, to by to zrobił w dziale DIY. Jak sobie chcesz pooglądać zdjecia elektroniki, to w necie jest ich pod dostatkiem i nie musisz się koniecznie upierać akurat przy tym jednym projekcie.



>>(...) Widzisz ludzie dzielą się na PASJONATÓW i HANDLARZY.


A kolega do której grupy się zalicza ? Ci, którzy kopiują projekt DIY i sprzedają go na Allegro w większych ilościach to pasjonaci czy już handlarze ? Jestem ciekaw czy zapytałeś chociaż o zdanie konstruktora, tak z czystej ludzkiej przyzwoitości.





MicSzu

  • 73 / 4886
  • Użytkownik
05-12-2010, 17:31
>(...) Widzisz ludzie dzielą się na PASJONATÓW i HANDLARZY.


A kolega do której grupy się zalicza ? Ci, którzy kopiują projekt DIY i sprzedają go na Allegro w większych ilościach to pasjonaci czy już handlarze ? Jestem ciekaw czy zapytałeś chociaż o zdanie konstruktora, tak z czystej ludzkiej przyzwoitości.


Pasjonatów bo jak byś sobie podliczył koszty wykonania owej konstrukcji ( części jakie w nich stosuje ) to w ŻYCIU byś na tym niestety nie zarobił więcej  niż napisał Majkel --> stówe. Nawet wykonując zamówienia na części na kilka sztuk.



Pozdrawiam Cię.

Vinyloid

  • 2470 / 5080
  • Ekspert
05-12-2010, 17:44
Przy kilkunastu sprzedanych egzemplarzach, to trochę się tych stów pewnie nazbierało ? Nieźle jak na pasjonata,  :-)

Żeby nie było, że jestem jakoś wrogo nastawiony - uważam, że czysto i solidnie go zrobiłeś tylko niepotrzebnie czepiasz się majkela jednocześnie sprzedając cudze konstrukcje. Dlatego nie dziwię mu się, że nie jest skłonny do ujawniania szczegółów ;-) BTW przyłączam się do propozycji Lancastera - chętnie posłuchamy w Poznaniu jak to chodzi a może nawet zdejmiemy obudowę :-))) Jako posiadacz podobnego modelu jestem szczególnie zainteresowany bezpośrednim porównaniem. A kto wie może udałoby się co nieco podpatrzeć...? :-)

MicSzu

  • 73 / 4886
  • Użytkownik
05-12-2010, 18:14
Odpowiadasz na wpis
>> Vinyloid, 2010-12-05 17:44:56
Przy kilkunastu sprzedanych egzemplarzach, to trochę się tych stów pewnie nazbierało ? Nieźle jak na pasjonata, :-)



Nie chciał byś widziec tych kilku marnych stów za taką masę roboty ---> obudowy, płytki, testy, itd. itp.

Żeby nie było, że jestem jakoś wrogo nastawiony - uważam, że czysto i solidnie go zrobiłeś tylko niepotrzebnie czepiasz się majkela jednocześnie sprzedając cudze konstrukcje. Dlatego nie dziwię mu się, że nie jest skłonny do ujawniania szczegółów ;-) BTW przyłączam się do propozycji Lancastera - chętnie posłuchamy w Poznaniu jak to chodzi a może nawet zdejmiemy obudowę :-))) Jako posiadacz podobnego modelu jestem szczególnie zainteresowany bezpośrednim porównaniem. A kto wie może udałoby się co nieco podpatrzeć...? :-)


Proszę bardzo:)


ps. przepraszam Cie Majkel za zaśmiecanie Twojego wątku w chwili obecnej.

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
09-12-2010, 14:44
Ze względu na pojawiające się wątpliwości chciałbym tutaj wyjaśnić sprawy wersji i ewolucji moich urządzeń. Ponieważ rozwój i sprzedaż produktów idzie równolegle, konstrukcja ulega aktualizacjom o charakterze najczęściej technicznym - lepiej rozwiązane filtrowanie zasilania, sygnału wyjściowego, itp. Takie posunięcia nie wpływają na cenę nawet w razie wzrostu kosztów wytworzenia. Coś jak łaty do systemu Windows - rozwiązują potencjalny problem lub poprawiają stabilność, i nic nie kosztują użytkownika systemu.

Osobne zagadnienie to upgrade i specjalne życzenia, np. druga para gniazd lub krokowy regulator głośności. Są to opcje płatne, gdyż zwiększają nakład pracy i koszt materiałowy. Czasem takie zwiększenie funkcjonalności pociąga też za sobą konieczność sięgnięcia po większą obudowę, to znowu wymusza większe zużycie przewodów i elementów mocujących wewnątrz, więc cena takiego bonusu jest wyższa niż dwa gniazda RCA w przeliczeniu przykładowo.

Opcją ciekawą szczególnie do Moonlighta jest dołożenie pary kondensatorów Black Gate. Cena 200zł. Do Black Pearl nie polecam tak gorąco, gdyż jest to wzmacniacz nastawiony na przeźroczystość, a nie melodyjność i upojność przekazu, którą BG niewątpliwie podnoszą, choć nie bez wpływu na inne aspekty.

O innych opcjach będę informował na bieżąco. Testy większej obudowy są w toku.

Vinyloid

  • 2470 / 5080
  • Ekspert
09-12-2010, 16:12
Przepraszam, że znowu się wcinam ale (darmowe) upgrady programowe trochę się jednak różnią od sprzętowych. Klient, który nie jest w stanie poradzić sobie sam będzie zmuszony wysłać urządzenie do ciebie a to kosztuje trochę wysiłku, czasu i parę groszy (ciebie też).  Poza tym publiczne ogłaszanie w odstępach 2-tygodniowych, że oto właśnie pojawiła się nowa wersja wzmacniacza może sprawiać wrażenie, że wypuściłeś na rynek produkt nie do końca przemyślany. Osobiście tak nie uważam ale z punktu widzenia potencjalnego nabywcy tak to może wyglądać. A tak przy okazji, to bardzo jestem ciekaw jak BP by chodził z Black Gate\'ami :-)

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
09-12-2010, 23:58
Update\'y nie oznaczają, że coś było wadliwe, tylko że można zrobić lepiej. Jestem idealistą, stąd wolę robić lepiej, a forma produkcji nie pociąga za sobą kosztów w razie takiej zmiany - nie trzeba przestawiać linii, przeprogramowywać maszyn, itp. ;) Poza tym to nie jest sytuacja jak z nowymi samochodami, że klient musi jechać do serwisu, bo jak nie pojedzie, to może się kiedyś ocknąć, że nie ma hamulców. Wypuszczane wzmacniacze są sprawne.

Piotr Ryka słuchał za pierwszym razem wersji z Black Gate, ale moim zdaniem nie w tym tkwiła magia. Kolejne wydania nie miały Black Gate instalowanych. Te kondensatory znikają jak śnieg w maju i nie da się oferować produktu seryjnego opartego o nie. Mogą sobie na to pozwolić tylko dostawcy, którzy nagromadzili ich zapasy jakiś czas temu. Na specjalne życzenie mam jeszcze kilka kompletów tych kondensatorów.

Makduf

  • 499 / 5451
  • Zaawansowany użytkownik
12-12-2010, 11:58
@majkel - z czystej ciekawości zapytam czy myślałeś o wypuszczeniu BP w wersji zbalansowanej (np. na specjalne życzenie klienta)?

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
12-12-2010, 12:29
Myślałem. Największy sens ma urządzenie symetryczne od wejścia do wyjścia. Jest to oczywiście do zrobienia - tylko dla zdecydowanego klienta, bo mnie taki wzmacniacz niepotrzebny. Jestem zadowolony z tego, jak grają moje słuchawki przez jacka.