Audiohobby.pl

Hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy

lancaster

  • Gość
05-12-2010, 17:54
Jak tam Vinyl, przygarniesz wzmacniacz MicSzu ?
Sam bedziesz mógł porownać ze swoim wykwintem i to na spokojnie....nie mów ze nie jestes ciekaw ?:-)))

Vinyloid

  • 2470 / 5110
  • Ekspert
05-12-2010, 18:06
@ MicSzu,

Nie czepiam się nazewnictwa, chciałem tylko pomóc w wyeliminowaniu błędów, bo to może sprawiać wrażenie, że sprzedawca jest mało profesjonalny w tym, co robi. I mówię to bez złośliwości. Czy dealer oferujący klientom samochód marki "Mercedes-Bęc" byłby w twoich oczach kompetentny?

Co do mojego wykwintu, to sama lampa i transformator z dostawą kosztowały mnie ok. 140 zł.  Dalsze szczegóły objęte Tajemnicą Państwową ale mogę zdradzić, że Samwhy i Jamiconów tam nie uświadczysz :-) Tzn. już nie, bo kilka szuk było wcześniej.

MicSzu

  • 73 / 4916
  • Użytkownik
05-12-2010, 18:11
>> Vinyloid, 2010-12-05 18:06:03


Nie czepiam się nazewnictwa, chciałem tylko pomóc w wyeliminowaniu błędów, bo to może sprawiać wrażenie, że sprzedawca jest mało profesjonalny w tym, co robi.

W takim razie bardzo dziękuję--> na początku wydawało mi się to \'\'dogryzką\'\';)


>> Vinyloid, 2010-12-05 18:06:03
Co do mojego wykwintu, to sama lampa i transformator z dostawą kosztowały mnie ok. 140 zł.


W moim przypadku trafo to ok 80zł + 60 lampa z podstawką co daje sumę też; 140zł:)


ps.  w lepszych wersjach można było znaleść znacznie lepsze elementy niż w wersji \'\'podstawowej\'\'. Kondensatory Panasonic FC , lampy i ppdstawki wersji GOLD + Alps BLUE.

fallow

  • 6457 / 5865
  • Ekspert
05-12-2010, 18:28
Panowie, lekko i niesmialo wtrace, ze w swiecie wykwintu to kilka stowek za jedna uznana lampke trzeba dac. Za kilkadziesiat zlotych zadnego uznanego NOSa sie nie kupi. To tak skoro juz o wykwincie mowa, bo normalnie to i rosyjska z aktualnej produkcji mozna wlozyc albo chinska. :)))

fallow

  • 6457 / 5865
  • Ekspert
05-12-2010, 18:29
czy tam, niesmiale.

MicSzu

  • 73 / 4916
  • Użytkownik
05-12-2010, 18:37
Vinyloid



Wysłałem Ci wiadomość na PW.


 Będę wdzięczny za odpowiedz:)

Vinyloid

  • 2470 / 5110
  • Ekspert
05-12-2010, 18:41
U mnie akurat ALPS się nie sprawdził, przynajmniej nie w obecnej wersji. A wracając do tematu wysyłki, to obawiam sie, że się jednak nie skuszę. Już tłumaczę dlaczego:

1. Jestem na etapie testowania/ulepszania własnego egzemplarza oraz wdrażania poprawek przez jego konstruktora do obecnej jak i następnej sztuki.

2. Mam w planach wypuszczenie Hooligana (za zgodą autora) na tzw. rynek w przyszłym roku w wersji bardzo wypasionej (czytaj: mega-wykwintnej, czyli siłą rzeczy dużo droższej) więc moje zdanie w kwestii porównania mogłoby być nieobiektywne lub za takie uchodzić.

3. Z w/w powodów bardzo chętnie posłucham ale nie będę się publicznie wypowiadał co walorów brzmieniowych, co praktycznie eliminuje mnie z grona adresatów przesyłki.


Zaznaczam, że są to plany bardzo mgliste, niemniej jednak jakaś tam szansa na powodzenie rysuje się na horyzoncie. Inaczej nie odkrywałbym rąbka tajemnicy (państwowej). Koledze MicSzu życzę z całego serca powodzenia, zwłaszcza, że (zapewne niechcący ale jednak) wyświadcza mi przysługę w sensie sondowania rynku ;-)

lancaster

  • Gość
05-12-2010, 18:42
fallow, niemniej jednak nalezy pamietać że na rosyjskich współczesnych lampach za 10zł to sobie można słuchać w tajemnicy/pod kołdrą, tak by nikt nie widział.
Gdyby taka informacja ujrzała swiatło dzienne oznaczałoby to totalną kompromitację towarzyską !
Słowa pomocnicze: nieczystość, passe.

Pisz/ostrzegaj o takich rzeczach, bo facet sie wygłupi a potem nie będa chcieli z  nim gadac :-))))

MicSzu

  • 73 / 4916
  • Użytkownik
05-12-2010, 18:46
>> Vinyloid, 2010-12-05 18:41:07
U mnie akurat ALPS się nie sprawdził, przynajmniej nie w obecnej wersji.



To ciekawe z jakiego powodu:)


A wracając do tematu wysyłki, to obawiam sie, że się jednak nie skuszę. Już tłumaczę dlaczego:

1. Jestem na etapie testowania/ulepszania własnego egzemplarza oraz wdrażania poprawek przez jego konstruktora do obecnej jak i następnej sztuki.

2. Mam w planach wypuszczenie Hooligana (za zgodą autora) na tzw. rynek w przyszłym roku w wersji bardzo wypasionej (czytaj: mega-wykwintnej, czyli siłą rzeczy dużo droższej) więc moje zdanie w kwestii porównania mogłoby być nieobiektywne lub za takie uchodzić.

3. Z w/w powodów bardzo chętnie posłucham ale nie będę się publicznie wypowiadał co walorów brzmieniowych, co praktycznie eliminuje mnie z grona adresatów przesyłki.


Zaznaczam, że są to plany bardzo mgliste, niemniej jednak jakaś tam szansa na powodzenie rysuje się na horyzoncie. Inaczej nie odkrywałbym rąbka tajemnicy (państwowej). Koledze MicSzu życzę z całego serca powodzenia, zwłaszcza, że (zapewne niechcący ale jednak) wyświadcza mi przysługę w sensie sondowania rynku ;-)



Więc czekam na kolejną poczciwą i chętną osobę, która dostarczy wzmacniacz na spotkanie:)  Jest ktoś chętny?


Vinyloid

  • 2470 / 5110
  • Ekspert
05-12-2010, 18:51
@ fallow,

Lampy o których myślisz (Siemensy, Telefunkeny, Amperexy)  są praktycznie nieosiągalne lub baaardzo drogie i to w pojedyńczych egzemplarzach, co eliminuje je z grona potencjalnych kandydatów na wyposażenie wzmacniacza w produkcji nazwijmy to - seryjnej. Mając do dyspozycji kilka sztuk rocznie nie sposób mówić o jakimś lampowym wykwincie z tej prostej przyczyny, że nie ma go skąd brać.

MicSzu

  • 73 / 4916
  • Użytkownik
05-12-2010, 18:54
>> Vinyloid, 2010-12-05 18:51:45
@ fallow,

Lampy o których myślisz (Siemensy, Telefunkeny, Amperexy) są praktycznie nieosiągalne lub baaardzo drogie i to w pojedyńczych egzemplarzach, co eliminuje je z grona potencjalnych kandydatów na wyposażenie wzmacniacza w produkcji nazwijmy to - seryjnej. Mając do dyspozycji kilka sztuk rocznie nie sposób mówić o jakimś lampowym wykwincie z tej prostej przyczyny, że nie ma go skąd brać.  


DOKŁADNIE tak jest.

Vinyloid

  • 2470 / 5110
  • Ekspert
05-12-2010, 18:58
Odpowiadasz na wpis
>> MicSzu, 2010-12-05 18:46:28
>> Vinyloid, 2010-12-05 18:41:07
U mnie akurat ALPS się nie sprawdził, przynajmniej nie w obecnej wersji.



To ciekawe z jakiego powodu:)


Też chciałbym to wiedzieć, zwłaszcza, że wywaliłem na niego 8 dych :) A poważnie, to miałem wrażenie, że zżarł mi całą "lampowość" brzmienia. Niby nie powinien, bo w innych konstrukcjach nie brzmi tak agresywnie (w końcu węglowiec) ale w obecnej wersji wzmacniacza nie trafił w mój gust.

MicSzu

  • 73 / 4916
  • Użytkownik
05-12-2010, 19:01
Pewnie przez to, że  nie zmieniłeś pewnych elementów na płytcce.

Vinyloid

  • 2470 / 5110
  • Ekspert
05-12-2010, 19:06
Jeżeli myślisz o kondensatorach, to...nie zdradzę czy się mylisz :-))) Powiem tylko tyle, że problem jest dość skopmplikowany i zdaje się, że majkel miał podobny (chociaż nie do końca).

MicSzu

  • 73 / 4916
  • Użytkownik
05-12-2010, 19:09
>> Vinyloid, 2010-12-05 19:06:12
Jeżeli myślisz o kondensatorach, to...nie zdradzę czy się mylisz :-))) Powiem tylko tyle, że problem jest dość skopmplikowany i zdaje się, że majkel miał podobny (chociaż nie do końca).

Nie myślę o kondensatorach.