Audiohobby.pl

Hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy

MicSzu

  • 73 / 4916
  • Użytkownik
27-11-2010, 18:03
WItam.


Jakiś czas temu wykonałem dla siebie wzmacniacz z projektu znajdującego się w necie. Wzmacniacz złożyłem ''prowizorycznie'' i przez jakiś czas odsłuchiwałem. Brzmienie, dynamika i inne walory bardzo mnie zauroczyły więc postanowiłem zrobić ''lepszą'' wersję. Przy okazji sprzedarzy ''prototypu'' znalazło się kilku chętnych na owy wzmacniacz w wersji z lepszymi elementami (więc wykonałem kilka sztuk) Wszyscy jak do tej pory są bardzo zadowoleni:) Wzmacniaczyk zmontowany (zależnie od wersji) na podzespołach marek takich jak; PANASONIC,JAMNICON,NICHICON MUSE,SAMXON,SAMHA,WIMA i innych... Lampy w wersji ''standard'' to lampki firmy JJ electronic bez złoceń.Plytki po złozeniu lakierowane ''plastikiem'' . Trafo zasilające zalewane oraz ekranowane blachą (nie wprowadza żadnych zakłuceń po mimo tego iż znajduje się blisko układu).Ptencjometry to ALPS oraz PIHER (zależnie od wersji). Całośc zamknięta w obudowie z alu z froncikiem ze sklejeczki6mm malowanej niemal 10ciokrotnie w celu uzyskania odpowiedniej warstwy lakieru oraz odpowiediego wyglądu. Całą resztę widać na załączonych zdjęciach. Wzmacniacze obecnie sprzedaję na allegro ponieważ zostało mi trochę części i wykonałem kolejne( narazie nie planuję większej ilości)dlatego ilość jest ograniczona. Zainteresowanych zapraszam (isnieje możliwość wysłania na odsłuch za kaucją).Chętnie też odpowiem na wszelkie pytania odnośnie tej konstrukcji:)




Pozdrawiam i polecam wszystkim tą konstrukcję, po mimo swojej ''prostoty'' gra naprawdę niezle.



Z wyrażami szacunku;MicSzu.

Vinyloid

  • 2470 / 5110
  • Ekspert
27-11-2010, 20:34
@ MicSzu

Na mojego nosa to nowa hybryda z audiotonu, którą też zrobiłem (a raczej zrobiono dla mnie).

Pseudo-test porównawczy mojej bestii ze staxami 404 znajdziesz tutaj:
http://audiohobby.pl/topic/8/5471#koniec



lancaster

  • Gość
27-11-2010, 20:49
No i co mam teraz zrobić ? Wątek jest ogłoszeniem o sprzedazy...moze przeniose do "Słuchawki" będzie kolejny obok WBA i Black Pearl tego typu.
Wolałbym, zbyście ogłoszenia zamieszczali w odpowiednim dziale (w Ogłoszeniach lub Audio Salonie jeśli prowadzona jest działalnosć).

MicSzu

  • 73 / 4916
  • Użytkownik
28-11-2010, 07:50
WItaj.



Nie jest do końca ogłoszeniem, poprostu pokazuję wzmacniacz w swoim wykonaniu, a to że akurat  jeśli by się jakiś chętny trafił to chyba dobrze dla naszych forumowych kolegów gdy mogą kupić coś dobrego za rozsądną kase.



Pozdrawiam.

MicSzu

  • 73 / 4916
  • Użytkownik
28-11-2010, 07:52
Tak to mniej więcej ten układ:) jest w miarę prostą konstrukcją a gra naprawdę niezle.

MicSzu

  • 73 / 4916
  • Użytkownik
28-11-2010, 07:53
Odpowiedz do ---> Vinyloid

lancaster

  • Gość
28-11-2010, 10:47
MicSzu, bardzo sie będę cieszył jak zaczniesz wzmacniacze sprzedawac , ale to nie jest temat do zakłądki DIY.
Schematy ? Wykonanie ? Ew. pomoc przy problemach z uruchomieniem ? Budowa ? itp.
To są rzeczy do DIY. Pokazanie wzmacniacza z ofertą sprzedaży to tak jak pisalem troche problm. Być moze tego typu informacje zdecyduje sie zamieszczać a AudioSalonie jednak.
Dla jasnośc : ogloszenia o sprzedaży uzywanego sprzetu pojawiające sie w formie wątków np. "mój piękny Cambridge na sprzedaz za jedyne dziewięćset" są i będą usuwane.
Od tego sa ogloszenia

MicSzu

  • 73 / 4916
  • Użytkownik
30-11-2010, 21:25
Coś wszystko zamilkło ---> bardzo  się w chwili obecnej  dziwię ponieważ myślalem, że będzie zainteresowanie choć jako takie tym wzmacniaczem, a szkoda bo wzmacniacze czekają na nowych właścicieli...


Pozdrawiam i zachęcam do \'\'odsłuchów\'\'.

szwagiero

  • 2239 / 5897
  • Ekspert
30-11-2010, 22:17
Proponuję puścić do użytkowników jeden egzemplarz do testów, potem ludzie opiszą swoje wrażenia i będzie wiadomo czy wzmacniacz się broni czy też nie.

majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
30-11-2010, 23:45
>> MicSzu, 2010-11-30 21:25:36
>Coś wszystko zamilkło

Jak zamilkło? Przecież cisza jest od początku, nie licząc Twoich wpisów tutaj zamiast w dziale Ogłoszenia.


> bardzo się w chwili obecnej dziwię ponieważ myślalem, że będzie zainteresowanie choć jako takie tym wzmacniaczem

Zainteresowanie pewnie jest, tylko kompletnie brakuje rzeczowych informacji. Żadnych parametrów ani danych technicznych, nawet nazwy toto nie ma. Nie upieram się przy schemacie, ale przynajmniej jakiś pseudo-techniczny bełkot na temat założeń konstrukcyjnych by się przydał. Na tym forum jest sporo doświadczonych użytkowników sprzętu słuchawkowego, więc nie spodziewaj się, że się będą rzucać na konstrukcję złożoną z samych niewiadomych. Oni czekają na dalsze informacje, a zdziwieniem możesz tylko zniechęcić ich do zakupu, bo pachnie to zarozumialstwem. Nie każdy musi sobie wydedukować, że trzeba popatrzeć w dział Ogłoszenia, tam znaleźć linki do aukcji, i dopiero w jej opisie przeczytać o dostawcach komponentów i poznać cenę. To wszystko można wkleić tutaj, a wątek jako sprzedażowy umieścić w Audio Salonie.

MicSzu

  • 73 / 4916
  • Użytkownik
01-12-2010, 07:43
Majkel --> proszę odpisz mi w wątku o Twoim wzmacniaczu, będę bardzo wdzięczny.


Co do konstrukcji, którą tutaj wstawiłem to zbyt wiele na jej temat \'\'parametrów technicznych\'\' na chwilę obecną nie mogę napisać bo nie powsiadam w swoim warsztacie  ani osycoskopu czy też innych przyżądów służących do takich pomiarów, dlatego też nie mam zamiaru wklejać parametrów wyssanych z powietrza (jak zakładam wielu to robi...).


Do \'\'założeń\'\' ; Tani wzmacniacz o bardzo dobrym brzmieniu ---> co do elementów ( wewnątrz) za wiele napisac nie mogę dokładnie ponieważ niemal każda sztuka jest \'\'indywidualna\'\' ( wynika to z tego, że nie zawsze jestem w stanie dostać te same elementy--> lecz zawsze stosuję je odpowiedniej jakośći), W każdym bądz razie większości przypadków w niemal całości układu znajdują się konensatory elektrolityczne niskoimpedancyjne,  WIMA  polipropylenowe, rezystory 1%. W stopniu końcowym IRF530. Trafo  znanej firmy niemieckiej \'\'HAHN\'\'  izolowane blachą. Potencjometry obecnie to PIHER (też nie byle co) lecz opcjonalnie może być ALPS BLUE. Przewody ekranowane srebrzone.



Z powodzeniem napędza słuchawki od 32-600ohm ( z mniejszymy impedancjami nie sprawdzałem ).





Jesli był by ktoś chętny podjąć się \'\'testu\'\'  to zapraszam ---> byle była to osoba KOMPETENTNA i OBIEKTYWNIE tego dokonała:)




Pozdrawiam;MicSzu.

fallow

  • 6457 / 5865
  • Ekspert
02-12-2010, 12:42
Odpowiadasz na wpis
>> MicSzu, 2010-12-01 07:43:24
Z powodzeniem napędza słuchawki od 32-600ohm ( z mniejszymy impedancjami nie sprawdzałem ).

---

Mozesz podac wyliczenia jak skuteczny jest ten wzmak ?

Np. w taki sposob jak robi to LP:
Max. output level: (model G100)
   > 18.9 Veff in 600 ohms = 595 mW
    > 16.3 Veff in 240 ohms = 1107 mW
    > 13.2 Veff in 100 ohms = 1742 mW
    > 8.5 Veff in 40 ohms = 1806 mW
     > 3.5 Veff in 16 ohms = 765 mW

MicSzu

  • 73 / 4916
  • Użytkownik
02-12-2010, 12:47
Jak już pisałem nie jestem w stanie podać takich informacji.

MicSzu

  • 73 / 4916
  • Użytkownik
02-12-2010, 13:01
I jeszcze co do mocy, na \'\'ucho\'\' wystarcza w zupełności ( i żaden posiadacz do tej pory nie miał najmniejszych zastrzeżeń pod tym względem ---> Zarówno słuchawki  nisko jak i wysoko impedancyjne zagrają z \'\'wykopem\'\' bez nejmniejszego problemu.

fallow

  • 6457 / 5865
  • Ekspert
03-12-2010, 14:30
Odpowiadasz na wpis
>> MicSzu, 2010-12-02 12:47:00
Jak już pisałem nie jestem w stanie podać takich informacji.

Nie mozesz wyliczyc tych danych na podstawie schematu ?