Audiohobby.pl

AyreWave

Gustaw

  • Gość
21-07-2013, 22:30
nie chcę się nadymać ale w tym hobby jestem już 30-lat ( i tutaj właśnie się nadmę :-) ) wiem co piszę :D

lancaster

  • Gość
22-07-2013, 09:38
Brodacz, mialem coś napisac ale nie wypada. W kazdym razie ostatnio mialem porownanie DAC z pulapu 3Kzl i CD z pułapu 10 000 Euro. Odtwarzacz idzie prędzej czy później na sprzedaz (i tak przesiadka na serwer), na razie jako transport posłuży.
To jest opinia również a moze nawet zwlaszcza właściciela. JAk ktoś nie ma klap na oczach a moze nawet prędzej na uszach to ma naprawdę super pozycje startową nawet jak wydal kupę kasy. Nie mowie, ze jakis inny DAC (droższy, droższy ! TAK ! napisałem to :-D) nie byłby lepszy, bo nie sprawdzalismy, ale rozumiesz....ten "tani" DAC gra lepiej od tego konkretnego odtwarzacza nawet z transportem DVD z tego Twojego Tesco. I takich przykladów mieliśmy z Gustawem ksiażkę telefoniczną, więc się nie dziw podejsciu. NIKT tu nie pisze ze sprzet nie jest wart swojej kasy. Chodzi o naiwne myślenie ze jak sie kupi DROŻEJ to będzie LEPIEJ. Tak to Proszę Pabna masz Pan w hobby motoryzacyjnym albo foto, w audio różnie to bywa, a płąci sie za wyobrażenie(marketing) bardziej niż za realne możliwości. 100% zgadzam sie z Gustawem.
Zgranie sprzętu moze przeniesc go kilka klas w gore i tu sie zgodze....ile razy to ja czytałem recki w stylu " po wpieciu urzadzenia z pozoru wydaje sie ze gra gorzej" (upraszczam), "jednak juz po kilku plytach jasnym sie stało, ze tak ma być, to spłaszczone brzmienie z uśrednionymi barwami to w istocie połączenie kultury i klarowności" .... i na to powinna wejść żona takiego recenzenta i powiedzieć mu wprost "weź to wyp...l bo to nie gra".

....a jak wieza z Tesco ogolnie zagra lepiej od sprzętu który  uwazam za dobry to bedę wzruszony :-)

lancaster

  • Gość
22-07-2013, 09:48
"przyslowiowa żona" mialo byc. W tym hobby poza nielicznymi wyjątkami tylko osoby spoza matrixa mówią kiedy krol jest nagi....wiesz brodacz....tak jak w bajce....dzieci które "nie wiedzą o co chodzi".

lancaster

  • Gość
22-07-2013, 10:02
hehehe, z tym ze jak juz ktos raz sie sie "odczaruje" to koniec voodooo....a ludzi przybywa :-)

Jak masz wątpliwości odnośnie tego co piszę to poproś kiedyś jakiegoś "nienormalnego" który Tobie opowiada że tańszy sprzęt mu lepiej gra (czy ten sprzęt rzeczywiscie jest obiektywnie brzmieniowo lepszy od drogiego - choć moze być, czy tylko lepiej sie zgrał w danym systemie to osobna sprawa) żeby Ci zrobił test w którym nie będziesz wiedzial czego słuchasz. Na luzie, bez spinaka. Idziecie na obiad, facet Tobie podłącza któryś sprzęt a Ty opisujesz swoje wrażenia, poźniej Ci zmienia urzadzenie i znów opisujesz. Nie zapomnij też uwzględnić SKALI zmian....ponoć powalające bywają :-))))
W drugą stronę (osobie której bardziej podobac sie bedzie tańsze urządzenie) też oczywiscie zróbcie taki test ! Koniecznie ! Konkretnie opiszcie co w której konfiguracji Wam sie bardziej podoba i O ILE. ...no i będziesz wiedział ile z tego co uważasz się WYDAJE a ile JEST.

Gustaw

  • Gość
22-07-2013, 10:43
>> brodacz, 2013-07-22 07:03:58

Napisałem dosyć długiego posta w odpowiedzi ale postanowiłem go wykasować.
Mnie się już nie chce przekonywać, udowadniać, spierać  się .....


P.S. Czy zadałeś sobie trud porównania n.p. dźwięku z telefonu komórkowego z audiofilskim DAC-iem?
Jeżeli nie to rusz pupę jeżeli jesteś prawdziwym pasjonatem. Nie do wiary, że telefon może zagrać od audiofilskiego DAC-a?
To sprawdź i się przekonaj a potem tych biedaków, których nie stać na audiofilski sprzęt "świetniegrający" nazwij "psubratami", jak to uprzejmie raczyłeś zrobić w swoim poście.
.

lancaster

  • Gość
22-07-2013, 11:37

Brodacz, mi OD KIEDY PAMIĘTAM podobaly sie rzeczy z topu cenowego. Ale jak którys mi zagral slabiej od tańszego sprzętu to nie szukałem powodow dla któych droższy gra jednak lepiej tylko przyjmowałem do wiadomości. Oczywiscie cieszyłem sie ze Dawid wygral z Goliatem, z czasem mam raczej zdziwienie jak droższy gra wyraźnie lepiej ;-) Na szczęście zdarza się.
Dla mnie jak gdzies jest gorzej kontrolowany bas - to jest, jak nie jest budowana scena tylko dźwięk bardziej w glośnikach - to tak jest, jak jest słabsza dynamika - to jest, jak barwy nie sa ładnie różnicowane - to nie są.
I nie dorabiam ideologii, że ten podusiowaty bas to taki jaki słyszymy z loży dla vipów w operze wrocławskiej, ta scena to nie jest słabsza tylko jak zza atlasowej wysadzanej inkrustowanymi diamentami kotary, dynamika jak z wykwintnej restauracji obok opery, itp.

lancaster

  • Gość
22-07-2013, 11:51
brodacz, drwiny ? Z mojej strony na pewno nie. Śmieszą mnie po prostu opowiesci ludzi, którzy np. latami słuchaja systemów na kablach z pozamienianą fazą czyli kolumn defacto w  przeciwfazie (ale za to DROGICH kablach !:-)), dobieraja do tego elektronikę, konekty, wpadaja do nich znajomi którzy zazdroszczą dźwięku....opowieści o tym jak to sie dźwięk poprawił po tym czy owym, ale trzeba zapłącić bo tanie sprzety to jednak nie ta klasa....a tymczasem na kablu za 2,50/metr podłączonym prawidłowo ma  na start dźwięk o kosmos lepszy (przy przeciwfazie znika bas i sypie sie scena, słychac poświst w ogóle, odczucia podczas sluchania sa średnio przyjemne - sprawdź) ... no bo to jest śmieszne, nie uważasz ?
Nie mówię ze każdy tak ma a juz do glowy mi nie przyszło ze Ty, ale bywa.

Natomiast odnośnie sprzętu mam takie podejscie jak napisałem. Jak dla mnie ten sam przyklądowy konekt moze kosztowac 150zl i 5000zl. Tylko po grzyba historia ze gra LEPIEJ ? Znane są przypadki ze audiofilskie manufaktury łądują kabel Beldena za 2 dolary metr w kable za 3 000 funciaków. Myślisz że to będzie 5 czy moze 10 klas róznicy ? Bo cenowo to tyle będzie na pewno. I ten kabel broni sie przy innych za 3000 funtów....pomyśl...

Gustaw

  • Gość
22-07-2013, 11:53
>> brodacz, 2013-07-22 11:22:32
Poco tylko drwic z ludzi ktorzy zdecydowali sie na zakup sprzetu tego drozszego jesli slysza ta roznice czemu uwazac ich za glupcow.

Nic nie pisałem o cenach i nie drwiłem w opisie wrażeń dotyczących z PS3 z nikogo i z tego co widzę to pierwszy post odnoszący się do cen jest właśnie Twój, szanowny Brodaczu.

Procesor wizyjny (taki odpowiednik DAC-a ale dla obrazu) za 12 kzł też swojego czasu wyleciał z mojego systemu wideo kiedy stwierdziłem, że układy wizyjne Playstation 3 radzą sobie z obróbką obrazu wcale nie gorzej. Potem z systemu audio wyleciał CD i zastąpił go komputer i DAC, który nie radził sobie gorzej niż audiofilski CD za ...dzieści tysięcy złotych u mojego znajomego. A tego było znacznie więcej....

Kto mi w tej sytuacji zabroni i kto przekona abym nie stosował tego typu "gumy od gaci"? Miliony zadowolonych audiofilów? Przepraszam za bezpośredniość. Mam to głęboko w d.... co doświadczenia milionów audiofilów kupujących sprzęt za . To jest mój system, moje doświadczenia i moje decyzje.  Ktoś może z tego skorzystać albo i nie. Mi na serio jest wszystko jedno i  jeżeli ktoś ma ochotę to niech postawi sobie wieżę za pierdylion złotych, wysoką nawet pod sam sufit. Stawiam kiść bananów przeciwko zgrzewce piwa, że w 9 na 10 przypadków zagra to nie lepiej niż "guma od gaci".

:)

Gustaw

  • Gość
22-07-2013, 11:59
>> brodacz, 2013-07-22 11:47:44
Jak on dziala w Twoim systemie czy jako swego rodzaju naped i potem muzyka do wzmacniacza i tak go testowales z daciek i tak go testowales z telefonem ,ze wszystko szlo potem do wzmaka i potem na sluchawki ?

Nie używam telefonu w systemie ponieważ okazał się mniej uniwersalny w roli transportu niż komputer - mniejsza pamięć, wygoda obsługi itp....

Telefon a raczej telefony były porównywany jako całość tzn z wbudowanym DAC w konfrontacji z audiofilskim DAC-iem.
Po podłączeniu do przedwzmacniacza (warunek konieczny) jeden z telefonów okazał się mieć lepszy dźwięk niż audiofilski DAC. System był kolumnowy, oparty o najlepsze kolumny Manfreda Zollera.

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
22-07-2013, 12:28
Zaraz ktoś spali Cię na stosie za takie herezje ... ;)

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
22-07-2013, 13:04
Chyba 4 lata temu było porównanie iRivera E10 i H340 do DACa, co śmigał po 3000$ nowy, u jednego z kolegów. DAC dostał baty, różnice między playerami mp3 na zasadzie co kto woli i jaki repertuar. Transportem do DACa był CD za 3,5kzł. E10 kupiłem nówkę za 200zł z ebay w 2008. Pliki ogg Q10, na H340 lossless.

Dobrze jest mieć w domu jakąś tanią, grającą popierdółkę, bo można sobie lub komuś raz na jakiś czas zresetować poglądy. Przepaść czasem bywa - jeśli w danym systemie znajdzie się bubel, bo jedna rzecz potrafi położyć wszystko, nawet gdy są to kable. Wtedy jest przepaść na korzyść spasowanych systemów złożonych z dobrych klocków, bez kojarzenia słowa "dobrych" z cenami.

magus

  • 20990 / 5868
  • Ekspert
22-07-2013, 13:42
>> brodacz, 2013-07-22 07:03:58

>Czy zdajesz sobie sprawe Gustawie ,ze ktos moze tak oceniac tez Ciebie.Ktos kto slucha muzyki tylko z tv i to nie smart bez daca i kolumn.


>Moze to jest pasja tych ludzi moze oni slysza roznice miedzy komponentami z drastycznie roznych pulek cenowych jak zreszta tusiace
>osob na swiecie.Jak by tak nie bylo to by sie to nie sprzedawalo Gustawie.Czy myslisz ,ze tysiace osob na calym swiecie kupuje drogie
>audio bo nie mq na co pieniedzy wydawac.


nie wiem jak ty, brodacz, ale ja z wiekiem raz po raz przekonuję się o mądrości pewnej mądrości :)
jest ona, śmiem twierdzić, ostatecznym etapem wszelkiego wtajemniczenia, w tym również Zen, a mianowicie:

prawda jest jak dupa - każdy ma swoją

i tylko od ciebie zależy, czy na siłę będziesz próbował poprawić sobie humor dopasowując własną ocenę świata do oceny milionów innych
a tym samym, czy będziesz spędzał życie zastanawiając się, czy aby na pewno mieścisz się w głównym nurcie
w nadziei, że takim postępowaniem  zaskarbisz sobie szacunek tychże milijonów

czy większość ma rację? ja już wiem, ale każdy musi dojść do tego sam



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
22-07-2013, 14:18
">> brodacz, 2013-07-22 13:34:29
Mowisz Gustawie glownie o Dacach rozumiem ,ze glownie z nimi miales takie przygody.
Czy w kwestii wzmacniaczy i kolumn/sluchawek tez masz takie doswiadczenia ?"

Gustaw jak sie domyslam ma takie doswiadczenia ZWŁASZCZA w kwestii sluchawek :-)
Ja  odnośnie sluchawek, np. z  czystym sumieniem moge napisac ze CAL!, Superluxy Gustawa, czy SHP5401 Philipsa są lepsze pod kazdym (moze ew. słynny poluzowany bas w CAL!) względem od Audiotechnici W5000, Denona 2000, przepierknej urody JVC za 1000$, nie naiektorych konfiguracjach od Grado PS1000 (i pewnie niższych modelach tez, bo PS1000 jak wiadomo najlepsiejsze z Grado), niemniej z PS-ow da sie zrobić przyzwoity dźwięk bo jak nie pasuje 5 xródeł pod rząd to 6-te juz jakotako, a przy 20-tym calkiem do rzeczy :-)
Kolumn to ja sluchalem juz i takich za 1000zł postawionych obok takich za 6-7Kzl i graly lepiej (dynamika, scena, namacalnosc)....moze jakies aspekty drugorzędne w stylu ze tweeter wiecej detali(przyklapnietych dynamicznie) produkowal by sie w drozszych paczkach znalazlo i ew zejscie basu - najczesciej gorzej kontrolowanego).
W swoich zapedach byłem takim chamem ze stawialem paczki za 1500zl obok takich za 60-70Kzł ... o wykonie nie ma co mowic bo trafialy sie tez i Amati Sonusa, wiec tania kolumna to budżet 2 klepek z Sonusa. Mówimy jednak o DXWIĘKU.
Odnosnie wzmakow zdania beda podzielone bo bardzo duzo zalezy od dobrania konfiguracji amp-kolumny (w przypadku kolumn tez, ale kolumna ma bardziej zdecydowany charakter), jednak sluchalem juz i takich gdzie nawet bas z SET byl lepszy (kontrola) niz z solid state za kilkadziesięt tysięcy.....a kolumny z pasmem od 30Hz, nie żadne monitory i nie żadne dedykowane pod SET...

Kupowales swoj system pod porownaniach czy po recce i "dobrej radzie experta" ?

Gustaw

  • Gość
22-07-2013, 14:25
>> brodacz, 2013-07-22 13:34:29
Mowisz Gustawie glownie o Dacach rozumiem ,ze glownie z nimi miales takie przygody.
Czy w kwestii wzmacniaczy i kolumn/sluchawek tez masz takie doswiadczenia ?

To nie jest kwestia tylko DAC-ów. To raczej kwestia bardziej ogólna czyli źródeł dźwięku

W kwestii wzmacniaczy kolumn i słuchawek mam doświadczenia różne.
Za pierwsze słuchawki high-endowe których w życiu słuchałem nie dałbym 500-700 zł. Za drugie, tej samej firmy maks.1000. Tak się jednak złożyło, że flagowce innych firm były, w moim mniemaniu, warte tych pieniędzy a przynajmniej nie były kompletnym nieporozumieniem.  Wzmacniacze ? Hmmmm.... Słyszałem wzmacniacz, który w tym samym pomieszczeniu, na 2 różnych zestawach głośnikowych odprawił do doliny wiecznych łowów wzmacniacz 15 razy droższy. Nota bene właściciel drogiego wzmacniacza rok póżniej go sprzedał i kupił iPoda. Serio :-)

Zdarzały się również konstrukcje drogie i bardzo dobrze grające.

lancaster

  • Gość
22-07-2013, 15:08
brodacz, szcuneczek za samozaparcie. Moze w przyszlosci dobrym pomyslem bedzie wplata kaucji i wypozyczenie urzadzenia ? Cenowo wyjdzie lepiej.