Audiohobby.pl

AyreWave

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
23-08-2013, 09:55
Myślę, że ta wypowiedź wyjaśnia wszystko:

"Of course, it\'s possible that this could make a difference with some very slow machines like a 1st generation single-core Atom processor with small buffer settings doing Kernel Streaming... But in that case, why not just increase the buffer size with Kernel Streaming (why all the "need" for low buffer settings and obsession over low latency for just playback?!) or just go with an efficient ASIO/WASAPI driver? I\'d also recommend a processor upgrade if you\'re still rocking an old Atom!"


Ja się z tym zgadzam bo jest to logiczne. Odtwarzanie muzyki to dla współczesnego komputera zadanie tak dziecinnie proste, że aż śmieszne jest ile mocy obliczeniowej przy odpalonym tylko i wyłącznie odtwarzaczu (np. foobarze) jest marnotrawionej :)

Jeśli wg. twórców Jplay 4-ro lub 8-mio rdzeniowy procesor jest zbyt słaby, aby poradzić sobie z tak niezwykłą misją jak odpalenie lossless, to widocznie odtwarzacz CD za bojońskie sumy jest do wyrzucenia na dzień dobry, przecież bez 32GB pamięci operacyjnej i 16 rdzeni nie ma prawa sobie poradzić z cyfrowym dźwiękiem. Do tego odtwarzanie z płyty to też jest jakieś nieporozumienie, tyle szumów i zakłóceń od wirującego krążka - a fe! Tylko SSD!


@Lan, pamiętam doskonale marketing Creative, gdy wprowadzali nową linię Sound Blasterów - w wyniku jakichś czarów pliki MP3 miały być odtwarzane w lepszej jakości niż mastery :))) Jak widać magia w PC panuje nie tylko na najwyższym szczeblu. Wystarczy już karta za 300-400zł i wówczas empeciujka 128kbps zakasuje matrycę masteringową :D


Ooooo znalazłem!!!

Sound Blaster X-Fi XtremeMusic
Karta Sound Blaster X-Fi XtremeMusic wykorzystuje całą moc procesora dźwięku Creative X-Fi Xtreme Fidelity dla podniesienia jakości istniejących plików MP3 lub innych plików muzycznych do standardu Xtreme Fidelity. Technologia X-Fi Xtreme Fidelity 24-bit Crystalizer, przekształca pliki MP3 oraz ścieżki dźwiękowe filmów do standardu Xtreme Fidelity, zapewniając jakość wyższą niż oryginalne nagrania CD czy DVD (DD, DTS).


Czyli Wasze hi endy się chowają przy MP3 z takiego sprzętu!

lancaster

  • Gość
23-08-2013, 10:17
Paweł, to chyba oczywsite ze standard Xtreme Fidelity z Crystalizerem na pokładzie jest wyższy niż Hi-Fidelity z 32G RAM, czy Hi-End Fidelity z atomowym zegarem i komputerem w obudowie panierowanej diamentami ?

"Xtreme Fidelity, zapewniając jakość wyższą niż oryginalne nagrania CD czy DVD (DD, DTS)."


koniecznie obejrzyjcie do końca jesli ktoś nie widział, a i przypomniec sobie warto czytając niektóre rzeczy;-)
W gruncie rzeczy od tamtych czasów nic sie nie zmieniło.

"jakość jest fenomenalna twierdzą fachowcy (o odtwarzaczu CD z 83r, który brzmi jak obecna budżetówka przy dobrych wiatrach), ze jakość jest lepsza niż w sali koncertowej" (3:30)

...skąd my to znamy ? ;-)

magus

  • 20990 / 5890
  • Ekspert
23-08-2013, 10:22
Mnie te poszukiwania Świętego Graala w aplikacjach komputerowych przypominają trochę ten stary dowcip, jak to gość idzie ulicą i widzi, a facet na czworakach chodzi dookoła latarni, więc się pyta:
- Coś pan zgubił?
- Tak klucze - tamten na to
- I tu Pan zgubił? - rzuca ten pierwszy z głupia frant, widząc, że nic wokoło latarni nie ma
- Nie, w krzakach - odpowiada gość na czworakach
- To czemu Pan szuka tutaj?
- A bo tu jaśniej

I tylko się zastanawiam, czy ci ludzie faktycznie grzebią tam, gdzie łatwiej (zarobić kasę), czy zwyczajnie nie mają pojęcia, gdzie leży problem, albo nawet, na czym on  polega...



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • Gość
23-08-2013, 10:31
Od początku twierdziłem, że to ściema. Przez uprzejmość jedynie powstrzymywałem konkretną artykulację swojej opinii. Łudziłem się jednak ciągle, że coś tam jest, oprócz "myśli marketingowej".

Zdarza się przecież, że twórca czegoś do audio mówi mi- "słyszysz, jak zarąbiście gra?, słyszysz te pozytywne zmiany?"
a ja, biedna sierotka, za całe Chiny Ludowe, kompletnie tych cudownych zmian w dźwięku nie słyszę.

P.S. Tak. Wiem. Mam za słaby system, kiepski słuch, zły prąd a tak w ogóle to "zupa była za słona"

magus

  • 20990 / 5890
  • Ekspert
23-08-2013, 10:36
>> Gustaw, 2013-08-23 10:31:57
>Zdarza się przecież, że twórca czegoś do audio mówi mi- "słyszysz, jak zarąbiście gra?, słyszysz te pozytywne zmiany?"
?a ja, biedna sierotka, za całe Chiny Ludowe, kompletnie tych cudownych zmian w dźwięku nie słyszę.

>P.S. Tak. Wiem. Mam za słaby system, kiepski słuch, zły prąd a tak w ogóle to "zupa była za słona"



nie Guciu, jesteś tylko zwyczajnym psychopatą bez krzty empatii
Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • Gość
27-08-2013, 17:05
http://jplay.eu/jcat-preorder
Audiofilski kabel SATA

Bardzo przepraszam ale myślę, że niedługo w ofercie niektórych firm znajdzie się audiofilski stolec. Oczywiście znajdzie swoich kupców.

lancaster

  • Gość
27-08-2013, 23:09
Gustaw, a nie prosciej zrobic wlasny kabel, ma sie rozumiec sporo lepszy i tylko dwukrotnie droższy ?
Proponuje zrobic forumowa firme z produktami wylacznie voodoo. Daje do dyspozycji baner :-)

Gustaw

  • Gość
27-08-2013, 23:18
Jest jeden mały, aczkolwiek dokuczliwy, problem w tym przedsięwzięciu. Moje skrupuły.

lancaster

  • Gość
27-08-2013, 23:31
"Moje skrupuły."
Dobrze je wycen i po problemie ;-)

Poza tym jak zrobisz kabel SATA lepszy od konkurencji to klienci będą szcześliwi ze moga sie cieszyc dźwiękiem doskonalszym, prawdziwszym a przede wszystkim klase lepszym niz konkurencji. Mozesz tez zlecic jakiemus licealiscie napisanie audiofilskiego softu, jak okroi dynamike o 8dB to jestes 20% przed konkurencją.
Nie rozumiem Twoich rozterek....chcesz zostawic ludzi na pastwe firm zawijajacych w sznurowadło kabel za 0,7zł/metr, skoro mozesz zawinąć w to samo sznurowadło kabel za 2 zl a cena ledwo drgnie z 2500 u konkurencji na 3200 u Ciebie.
Wkład materiałowy 3 razy większy, dźwięk conajmniej klase lepszy a cena wyzsza marne 30%
Wręcz można mówić o prometeizmie lub poświeceniu....a Ty ze skrupułami zaraz wyjeżdżasz...magus, weź mu coś powiedz.

magus

  • 20990 / 5890
  • Ekspert
27-08-2013, 23:50
przejdzie mu, lan, nie martw się

kiedy byłem licealistą, tak jak Gustaw czy XYZ, to też chciałem zbawiać świat
ale wyrosłem ... pozdrowienia od Janusza :)
Odszedł 13.10.2016r.