Audiohobby.pl

Wzmacniacze lampowe Wysokiej jakości (nie Chińskie)

MAG

  • 2393 / 5874
  • Ekspert
18-09-2010, 20:56
Chciałbym w tym wątku zebrać trochę wiedzy oczywiście z pomocą grona osób mających ww wiedzę na temat :

Wzmacniaczy Lampowych a szczególnie ich perfekcyjnej konstrukcji , mogą to być integry jak i wzm mocy
Chciałbym zebrać tutaj grupę  wzmacniaczy lampowych która jest wybitna pod względem  topologi układu jakości zastosowanych elementów, funkcjonalności itd ale najważniejsze  musi się odznaczać wspaniałymi walorami sonicznymi (wykluczam udział w tym temacie lampowców Chińskich itp )
Zapraszam wszystkich którzy mogli by dać przykład takiego lampowca a także uzasadnić dlaczego właśnie ten i na czym polega jego wyjątkowość

Miłego pisania pozdrawiam

MAG

L3VY

  • 224 / 5628
  • Aktywny użytkownik
18-09-2010, 21:41
A chińskie po mocnych przeróbkach? Bo oczywistym jest iż w wersji z fabryki nie są one wybitne.

Po za chińskimi to Panowie Andrzej Witek i Bogdan Dubiel potrafią zbudować wybitne konstrukcje w przystępnej cenie.
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

MAG

  • 2393 / 5874
  • Ekspert
18-09-2010, 21:55
Ze względów przestrzegania praw człowieka itd preferuję jednak nie wspieranie finansowo tych... ,, producentów " a kupno i modernizacja to w pewnym stopniu wspieranie tychże praktyk .

Chciałbym zobaczyć tutaj wzmacniacze które są robione w małych specjalistycznych firmach jedno -kilku osobowych choćby naszych polskich producentów ale i nie tylko macie jakieś propozycje ???

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5848
  • Ekspert
19-09-2010, 13:53
>> L3VY, 2010-09-18 21:41:33
>A chińskie po mocnych przeróbkach? Bo oczywistym jest iż w wersji z fabryki nie są one wybitne.

Ostrożnie powiedziane. Nie chodzi  o to że lampki to nie NOS-y dobrych firm i kondensatory tanie.
Chińskie urządzenia bywają niebezpieczne dla zdrowia i życia, potrafią mieć np. nieuziemioną metalową obudowę.
A co najmniej są niechlujnie wykonane.

*** "Dziwię się tobie, prawnik, wykształcony, a za Kaczyńskim". ***

MAG

  • 2393 / 5874
  • Ekspert
19-09-2010, 14:48
Może zaczniemy dawać jakieś konkretne przykłady dobrego rzemiosła powiedzmy niezależnie od ceny może być
to konstrukcja za 1k a może za 100k może być to konstrukcja z Pl a może z za jakiejkolwiek innej granicy  więc ???

konrad

  • 850 / 5524
  • Ekspert
19-09-2010, 14:51
Trochę zaofftopuję. Co do uziemienia to faktycznie wszyscy mówią że urządzenia lampowe muszą być uziemione, ale co zrobić jak mamy wzmacniacz lampowy i źródło z lampami, albo mamy pętle mas albo jednego urządzenia nie uziemiamy?

konrad

  • 850 / 5524
  • Ekspert
19-09-2010, 14:55
MAG trochę nie rozumiem sensu tego tematu. Firm produkujących wzmacniacze lampowe jest całe mnóstwo, większość tych urządzeń ludzie z forum nie widzieli na oczy... Chcesz coś porządnego bez względu na cenę to masz np. http://www.audionote.co.jp/ .....

MAG

  • 2393 / 5874
  • Ekspert
19-09-2010, 15:11
konrad

Dzięki no no poważna lektura mnie czeka , jaki konkretnie model Ciebie przekonał od Pana Kondo czy masz jakieś doświadczenie z tymi konstrukcjami ?

Faktycznie cenowo to jest naprawdę wysoka półka ale czy nie można mieć tego za niższe pieniądze czy nie ma u nas takich konstruktorów którzy nie produkują wzmacniacza potem go ważą a potem każą płacić równowartość w złocie???

Może podajmy konkretną konstrukcję opisujmy za co cenimy wyrób i dla czego jest wyjątkowy

konrad dzięki i proszę o więcej

L3VY

  • 224 / 5628
  • Aktywny użytkownik
19-09-2010, 15:25
Detektywie te wzmacniacze należy traktować jako zestaw części z których można zrobić coś bardzo dobrze grającego, a nie jako gotowe konstrukcje.

Dobre lampki:
- fi 2a3
- Phast na 6c33c
- Ancient Audio Single Six
- Yarland\'y FV34 (na EL34) i Pro88 (na KT88) poprawiane przez Rolanda (dystrybutor Holenderski)
http://www.yarland.eu/producten/ - ale to pewnie zaliczysz pod chinole
- prawdopodobnie lampowe BAT\'y - ale to tylko przypuszczenie, bo ich nie słuchałem.
- pod względem konstrukcji Air Tight ATM300 - tylko ta cena

Znacznie więcej pamiętam nie udanych lampowców, lub tych które mnie niczym nie zaskoczyły niż te które grały na tyle dobrze że warto je wymienić.
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

Baele

  • 753 / 5108
  • Ekspert
19-09-2010, 15:29
Cayin 500

konrad

  • 850 / 5524
  • Ekspert
19-09-2010, 16:18
Nie mam żadnego doświadczenia bo raczej nigdy nie będę ich klientem. Ale "ludzie mówią" że to hi-end :)
O! Właśnie zapomniałem o firmie phast, wzmacniacze robione z pasji bo nie kosztują dużo a oferują dużo. Słuchałem końcówkę+preamp na diabełkach, obsadzone dookoła red i brown base\'ami.

MAG

  • 2393 / 5874
  • Ekspert

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5848
  • Ekspert
19-09-2010, 16:50
>> konrad, 2010-09-19 14:51:46
> co zrobić jak mamy wzmacniacz lampowy i źródło z lampami, albo mamy pętle mas albo jednego urządzenia nie uziemiamy?

Jak to - nie uziemiamy? To przecież nie zależy od użytkownika a nawet od budowniczego, bo obowiązują normy bezpieczeństwa..
Są urządzenia w II klasie ochronności są tek które wymagają uziemienia i nie ma co dyskutować.
Pętli mas nie można zwalczać przerabiając na odwyrtkę urządzenia!

*** "Dziwię się tobie, prawnik, wykształcony, a za Kaczyńskim". ***

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5848
  • Ekspert
19-09-2010, 16:53
>> L3VY, 2010-09-19 15:25:12
>Detektywie te wzmacniacze należy traktować jako zestaw części z których można zrobić coś bardzo dobrze grającego, a nie jako gotowe konstrukcje.

Otóż to. Takie pół-kity.

Dobre lampki:
- fi 2a3
- Phast na 6c33c
- Ancient Audio Single Six
- Yarland\'y FV34 (na EL34) i Pro88 (na KT88) poprawiane przez Rolanda
- prawdopodobnie lampowe BAT\'y - ale to tylko przypuszczenie, bo ich nie słuchałem.
- pod względem konstrukcji Air Tight ATM300 - tylko ta cena

Ja bym na pierwszych pozycjach umieścił stare Dynaco, Leaki, Marantze, Quady i Klangfilmy. :)

*** "Dziwię się tobie, prawnik, wykształcony, a za Kaczyńskim". ***

MAG

  • 2393 / 5874
  • Ekspert
20-09-2010, 20:02
Ja bym na pierwszych pozycjach umieścił stare Dynaco, Leaki, Marantze, Quady i Klangfilmy. :)
  zgadza sie ale czy istnieją tak zwane bezkompromisowce???