Audiohobby.pl

Wzmacniacze lampowe Wysokiej jakości (nie Chińskie)

majkel

  • 7476 / 5892
  • Ekspert
23-09-2010, 23:14
ayon Crossfire. Topowy SET integra na własnej lampie mocy AA62B. Robi wrażenie. Także na recenzentach, co to nie jednego SETa w życiu słuchali.

Kolejna rzecz, która zrobiła na mnie wrażenie to SET na GM70 projektu pewnego forumowicza, który nie robi tego masowo i komercyjnie, więc nicka nie podam, żeby miał w tej materii spokój. ;)

Mógłbym tu jeszcze podciągnąć Lebena CS660P, który fajnie poganiał Dynki C1 Confidence, ale wydaje mi się, że push-pull na KTxx zawsze będzie co najmniej lekko z tyłu za SETem na odpowiedniej latarni morskiej.

Dink

  • 20 / 5298
  • Użytkownik
24-09-2010, 00:23
Czołem, ciekawy wątek i nie mogę oprzeć się pokusie wrzucenia tutaj swoich pięciu groszy. Nie słuchałem nigdy GM70 - mam uprzedzenie do sowieckich lamp, ale właśnie SET,  i to na prawdziwie profesjonalnej lampie 845 jest po prostu nieopisanym doświadczeniem estetycznym. Przerabiałem gruntownie wiele chińskich wzmacniaczy w tym MA 845, Ma to sens, bo za niewielkie pieniądze można kupić wzmacniacz, z którego wiele da się "wycisnąć" i potrafi "przygiąć" te z tzw. górnej półki. Dwa lata temu przerabiałem MA 845 komuś, kto w  zeszłym roku zdecydował się sprzedać ten wzmacniacz. Dodam, że  MA845  po gruntownej przeróbce zdystansował  McIntosha 275. Natychmiast odkupiłem  MA  i przez kilka miesięcy służył mi za "poligon". Uzyskałem doskonałe rezultaty i wzorcowe brzmienie. Niżej, zamieszczam zdjęcia tego wzmacniacza. Nazwałem go Gennett. Kto zna trochę jazz wie  w czym rzecz.
Odkupiłem ten wzmacniacz, bo wcześniej testowałem w warunkach laboratoryjnych transformatory wyjściowe. Były wręcz doskonałe. W kilku innych wzmacniaczach chińskich  wyglądało to podobnie. Z tego  chociażby powodu, nie lekceważyłbym  tych wzmacniaczy zwłaszcza, ze kultowy 18 watowy Soro wypada nieporównialnie gorzej. Dodatkowo załączam zdjęcie mojego autorskiego wzmacniacza o wybitnych walorach brzmieniowych - transformatory z ktształtek plaszczowych typu M. Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów Dink

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5853
  • Ekspert
24-09-2010, 13:26
>> Dink, 2010-09-24 00:23:29
> mam uprzedzenie do sowieckich lamp

A dlaczemu?

*** "Dziwię się tobie, prawnik, wykształcony, a za Kaczyńskim". ***

Dink

  • 20 / 5298
  • Użytkownik
24-09-2010, 15:11
 Dlatemu, że miałem w odległej przeszłości najgorsze doświadczenia z sowieckimi lampami. Mikrofonują, gongują, słychać nierzadko trzaski i inne zakłócenia w pracy. Również znaczne odstępstwo poszczególnych egzemplarzy od danych katalogowych. Pamiętam bardzo dużą awaryjność sowieckich  telewizorów lampowych. W wielu przypadkach  nie nadawały się do przyrządów pomiarowych. Nie nadają się kompletnie do pre RIAA. Jedynie można coś sensownego wybrać z nosów 6H8 i 6H9. Ktoś może mieć inne doświadczenia. Ja piszę tylko o swoich.
W ostatnim czasie przerabiałem też wzmacniacze np. MA 800, gdzie były rosyjskie lampy. Efekt znakomity. Żeby nie być gołosłownym - zamieszcza zdjęcie. Pozdrawiam Dink

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5853
  • Ekspert
24-09-2010, 15:19
Może i tak. Ja szczególnie złych, na tle światowej produkcji, doświadczeń z nimi nie mam. Fakt, zdarzały się z "wielikim razbrosom" np. 6F5P. Ale na ogół, zwłaszcza specjalne wykonania są godne stosowania.
To już współczesne chińskie bywają gorsze.

majkel

  • 7476 / 5892
  • Ekspert
24-09-2010, 15:49
ten wzmacniacz był pierwotnie na 845, ale konstruktor i właściciel zgodnie stwierdzili, że z GM70 jest lepiej. Trafo musieli zmodyfikować, i tyle. GM70 to jest konkret, duża i świeci jasnym światłem jak lampka nocna.

Dink

  • 20 / 5298
  • Użytkownik
24-09-2010, 16:03
Chińskie są zupełnie liche poza 845 i 845B, które nadal są produkowane jako triody transmisyjne do celów radiofonii
 szczególnie, do Stanów. Nie najgorsze są natomiast sowieckie lampy prostownicze i specjalistyczne  nadawcze w tym,  chyba GM 70, jako trioda modulacyjna. Jednak tej lampy w ogóle nie znam i nigdy nie słyszałem jak gra. Jeszcze raz chcę zaznaczyć, że są to wyłącznie moje doświadczenia.   Pozdrawiam Dink

MAG

  • 2393 / 5879
  • Ekspert
24-09-2010, 21:46
Panowie ciekawe doświadczenia czy ww wzmacniacze są zbalansowane jak np wzmaki Bata???

terror twins

  • 32 / 5674
  • Użytkownik
24-09-2010, 22:51
końcówka + pre phasta  można dopisać do listy dobrych konstrukcji










..na Audiostereo zauważyłem że jest dość \'agresywna\' grupa użytkowników, którzy za wszelką cenę usiłują narzucić innym swoje wyobrażenia o dźwięku. W ich mniemaniu jedynie słuszne.
..na Audiostereo zauważyłem że jest dość 'agresywna' grupa użytkowników, którzy za wszelką cenę usiłują narzucić innym swoje wyobrażenia o dźwięku. W ich mniemaniu jedynie słuszne.

pasio

  • 33 / 5600
  • Użytkownik
24-09-2010, 23:40
Witam !
Ruskie lampy są jak ruska propaganda: kłamliwe.
Nie chodzi o to, że parametry są lepsze niż w katalogu, chodzi o to, aby były prawdziwe i żeby lampy nie popadały w tzw. samorazogriew (6s33s).
I żeby w Ameryce Murzynów nie bili.
I żeby Chuck Norris zrobił wreszcie jakiś pożytek z tego, że nauczył się Internetu na pamięć...
pzdr

terror twins

  • 32 / 5674
  • Użytkownik
24-09-2010, 23:53
...










..na Audiostereo zauważyłem że jest dość \'agresywna\' grupa użytkowników, którzy za wszelką cenę usiłują narzucić innym swoje wyobrażenia o dźwięku. W ich mniemaniu jedynie słuszne.
..na Audiostereo zauważyłem że jest dość 'agresywna' grupa użytkowników, którzy za wszelką cenę usiłują narzucić innym swoje wyobrażenia o dźwięku. W ich mniemaniu jedynie słuszne.

MAG

  • 2393 / 5879
  • Ekspert
26-09-2010, 10:39
Idealna konstrukcja byłaby wtedy gdyby tor preampu był zbalansowany jesli ma to grać trzeba szukać naprawde extremalnych rozwiązań słuchałem kiedys DIY właśnie zbalansowanego od początku do końca i rzeczywiście rewelacja

Dink

  • 20 / 5298
  • Użytkownik
26-09-2010, 11:54
Zbalansowany wzmacniacz, przedwzmacniacz do użytku domowego? Daleko przesadzona forma nad treścią. Tor elektroakustyczny w sprzęcie do użytku zawodowego balansuje się przede wszystkim do eliminacji zakłóceń pola elektrycznego w studio, na estradzie itp. W warunkach domowych nie występują silne pola elektryczne takie jak w warunkach estradowych, gdzie stosuje się odcinki przewodów o znacznej długości /mikrofony/. Uważam nawet, że stosowanie układu zbalansowania sprzętu Hi-Fi domowego, wprowadza niepotrzebne rozbudowanie toru o elementy nieliniowe. Tor powinien być prosty, ale dobrze zaprojektowany i równie dobrze wykonany. Wyjątek stanowi tzw. lampizacja i wyprowadzanie sygnału z DACa, ale to zupełnie inna sprawa, jak pisał w swej pięknej Księdze Dżungli Rudyard Kipling. Osobiście nie używam  lampizacji i osobnego DACa. Pozdrawiam  Dink

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
26-09-2010, 15:18
>> Piotr Ryka, 2010-09-26 13:17:09

Z całym szacunkiem dla Pana Waszczyszyna ale cena dla mojej psychiki mocno zaporowa  i przestałem z wrażenia czytać-po co się denerwować. Z drugiej strony duma mnie napawa że takie Maybachy montuje się 1,5 km ode mnie należy życzyć tylko sukcesu w sprzedaży.

jjurek

  • 2059 / 5823
  • Ekspert
28-09-2010, 20:45
Nie wątpię, że wzmacniacz gra znakomicie, ale p. Waszczyszyn mógłby zainwestować w lepszą lutownicę.
(zdjęcie poglądowe  buchnąłem z    http://www.highfidelity.pl/@main-102 )