Audiohobby.pl

Klub miłośników klasycznej muzyki XX wiecznej

markooo35

  • 149 / 5997
  • Aktywny użytkownik
27-11-2011, 13:46
W tym sklepie maja olbrzymi wybór,a wysyłka natychmiastowa,ceny tez często bywają niezłe.
http://www.prestoclassical.co.uk/r/Chandos/CHAN10673

Max

  • 2204 / 5546
  • Ekspert
27-11-2011, 14:00
Dzieki Markoo, juz bylem na tej stronie. Faktycznie, moze kwestią jest zamówić pierwszy raz, a potem juz bedzie z górki. Tym bardziej, ze te cholerne sklepy zagraniczne sa na ogól lepiej zaopatrzone i tańsze !
Moze wiec Pastwa zapoda kilka alternatywnych propozycji dobrych i tanich sklepów, ktore wysylają do Polski, a ja juz sobie zrobie zakupy :-)

markooo35

  • 149 / 5997
  • Aktywny użytkownik
27-11-2011, 14:07
Mogę polecić jeszcze taki oto sklep co prawda dla znających niemiecki.Kiedyś mieli nawet witrynę po polsku.
Ja mam o nich bardzo dobre zdanie,nawet gdy zdarzy się jakaś pomyłka to szybki mail nie ma problemów.
http://www.jpc.de/jpcng/home/search?fastsearch=bacewicz&pd_orderby=score

markooo35

  • 149 / 5997
  • Aktywny użytkownik
27-11-2011, 14:14
Jeżeli ktoś woli jednak tylko u nas to przypomnę,że dystrybutorem Chandosa jest firma Music-Island z Poznania.
Dostają wcześniej tzw newslettery od wytworni z zapowiedziami nowości,które potem mailem wysyłają do zainteresowanych klientów,więc za w czasu można sobie coś zamówić jeszcze zanim wytwórnia to wyda i czas dostania danej płyty będzie w Polsce taki sam jak np w UK
Najlepiej skontaktować się z Panem Konradem Tomaszewskim bardzo sympatycznym i rozeznanym gościem.
Polecam.
http://www.music-island.com.pl/

Max

  • 2204 / 5546
  • Ekspert
27-11-2011, 14:18
Rewelacja Markoo ! Wygląda na to, ze w music-island mają na stanie !
Bardzo dziękuję !

markooo35

  • 149 / 5997
  • Aktywny użytkownik
27-11-2011, 14:25
No to super.
Jak się już rozpisałem to dla zainteresowanych polecę jeszcze sprawdzony i na 100% pewny sklep japoński.
Wiadomo ceny i koszt dostawy odpowiednio większy,ale mają tam wiele rzeczy niedostępnych w całej europie wydanych tylko na rynek azjatycki.
http://www.hmv.co.jp/en/

Max

  • 2204 / 5546
  • Ekspert
29-11-2011, 09:13
Zamawiam większą partię muzyki i zamierzam wybrac ktorys z dostepnych boxów Brucknera. Nie mam ochoty bawic sie w zbieranie pojedynczych wykonan, tak jak to kiedys odbywalo sie z symfoniką Mahlera. Jeden strzal i oby jak najcelniejszy.
Panowie brucknerowcy, prosze o opinie.

Dziewiąta pod Giulinim/Berlińczycy zrobila kolosalne wrazenie. Niestety pisze sie o niej jako o ukoronowaniu twórczosci, szczytowym osiągnięciu. Mam nadzieje, ze wczesniej takze jest sporo tresci.
Jakis czas temu, bodaj w maju, słyszalem w NOSPRze VIII pod Skrowaczewskim (!) i nie bylo to najweselsze doznanie. Otóz... wynudzilem sie jak mops. Jednak komplet symfonii postanowilem miec na półce, pytanie tylko co wybrac.
Mamy: Barenboima w dwóch wersjach (m.in.ChicagoSO - DG), Jochuma / Drezdeńczycy lub Berlinczycy (DG), Soltiego (ChicagoSO - Decca), Chailly (Decca), Gintera Wanda (RCA), Skrowaczewskiego !! (Oehms Classics)  

Przy okazji wklejam link do ciekawej dyskusji na ten temat. O wiele bardziej frapująca niż owe ciągnące się taśmowce sprzętowe ;-)

www.gramophone.co.uk/forum/general-discussion/i-just-cant-get-into-bruckner

Max

  • 2204 / 5546
  • Ekspert
29-11-2011, 09:17
Póki co, wybrałem :
Ale wybór nie zatwierdzony.

Max

  • 2204 / 5546
  • Ekspert
29-11-2011, 09:25
Dziewiątą pod Giulinim (DG) grają oczywiście Wiedeńczycy.
Ale z Berlina do Wiednia niedaleko ;)
Zresztą Berlinczycy, Wiedeńczycy, Concertgebouw, ChicagoSO, NOSPR... ;-)
Która by nie zagrała zawsze jest bardzo dobrze.

markooo35

  • 149 / 5997
  • Aktywny użytkownik
29-11-2011, 10:18
Max
Moje skromne zdanie słuchającego Brucknera od lat to poza Barenboimem,którego nie zbyt cenię za powierzchowność i taką po prostu byle jakość to wszyscy wymienieni przez Ciebie są godni polecenia.
Może Wand,dla którego Bruckner był numerem jeden i niemal całe życie dyrygenckie właśnie jemu najwięcej poświęcał?
I jeszcze jedna moja opinia - absolutne szyty interpretacyjne  niedostępne dla innych osiągał Wilhelm Furtwangler,ale to nagrania stare i monofoniczne,poza tym dyrygował tylko od IV symfonii.
Solti jest chyba najlepiej z kolei technicznie nagrany.

Max

  • 2204 / 5546
  • Ekspert
29-11-2011, 12:21
Dzieki Markoo.
No, to jest klasyczna sytuacja - "osiołkowi w żłoby dano". Jochuma ocenia sie pozytywnie, poza tym box od DG będzie wydany, jak zwykle, fantastycznie, i jednak grają Berlińczycy, co równiez jest argumentem za.
Z drugiej strony ten box Soltiego (Decca), tez kusi, jesli mówisz, ze jest super nagrany, a poza tym "full of life, vitality and power"...., jest jeszcze Karajan, Wand, Haitink, - cholera, chyba bede rzucał monetą ;-)

Bardzo jest ciekawe to co piszesz o nagraniach Furtwanglera. Masz jakies ?
Najstarsze nagrania, ktorymi moge sie pochwalic, to:

Mahler IX - John Barbirolli/Berlińczycy - (1964)

Szostakowicz Symf. 5/9 - Leonard Bernstein/NY FO (1959)

Paul Hindemith (mój ukochany album z wybranymi rzeczami, m.in. "Mathis der Maler, "Symfonia Serena", "Der Schwanendreher", i inne) - różne orkiestry. H.von Karajan (1957), Paul Hindemith (we własnej osobie !) 1956.

Prokofiew "Symfonia na wiolonczele i orkiestre, Sonata na wiolonczele i ork."
Rostropowiocz / Richter - Kurt Sanderling - Leningrad Orch. (1954/56)

Mahler "Das Lied von der Erde" - Bruno Walter/NY FO - 1948 live at Carnegie Hall (1948 !)
Bruno Walter - rocznik 1876 !

markooo35

  • 149 / 5997
  • Aktywny użytkownik
29-11-2011, 12:46
Max
Nie chwaląc się mam niemal wszystkie dostępne nagrania Furtwanglera , o jego wizjonerstwie sporo jest na forum AS w tym oto wątku:
http://www.audiostereo.pl/wilhelm-furtwangler_86412.html
Swoją drogą kiedyś chyba pisałeś,że nie zarejestrujesz się nigdy  u nich - a szkoda , wątki muzyczne rozwijają się nie raz ciekawie pisze tam kilku zapaleńców takich jak my a inne tematy można po prostu olać i nawet ich nie czytać.
Naprawdę polecam przejrzyj w wolnej chwili temat o Furtwanglerze.

Max

  • 2204 / 5546
  • Ekspert
29-11-2011, 13:07
Moja opinia o AS jest pochodną tego co mowilo sie i pisało o tym forum na Audiohobby. Tu jestem i tu sie dobrze czuje, ale... masz absolutną racje, pewnie warto zweryfikowac nierozsadne poglady i poszukac ludzi, ktorych interesuje to samo.

marcow

  • 1045 / 5505
  • Ekspert
29-11-2011, 20:19
Cieszę się,że chociaż parę osób gromadzi się w tym wątku.
Ja z moim Klubem Muzycznym w piątek idę na taki koncert :
       
     
      2 grudnia 2011 (Piątek)
godz. 20, Aula Uniwersytecka

SYMFONIA ZNACZY WSZECHŚWIAT  

Program:

    Gustav Mahler
        Symfonia d-moll nr 3

Agnieszka Rehlis - alt
   
Marek Pijarowski - dyrygent
   
Głosy Żeńskie Poznańskiego Chóru Kameralnego
Bartosz Michałowski - przygotowanie chóru
   
Chór dziewczęcy Skowronki
Alicja Szeluga - przygotowanie chóru
   
Głosy Chłopięce Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki
Maciej Wieloch - przygotowanie chóru
   
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej
Andrzej Sułek - wprowadzenie słowne do koncertu

Max

  • 2204 / 5546
  • Ekspert
04-12-2011, 14:47
Wracając do starych nagrań. W czasie dzisiejszej niedzielnej, muzycznej sesji popołudniowej zupelnie przypadkiem odkrylem w swojej kolekcji prawdziwy skarb. Plyta, po którą nie sięgalem i o której zapomnialem:

Szostakowicz, koncerty fortepianowe 1,2 EMI Classics, Orchestre National de la Radiodifussion Francaise, Andre Cluytens.
Solista...... Dymitr Szostakowicz !!!
Nagranie z 1958, w wersji... mono :))  
Bardzo spokojna, jakby przygaszona, pelna liryzmu ale i rezygnacji... partia solowa.

Mam te kocerty pod Maksymiukiem, English Orch, Dymitri Alexeev fortepian.