Audiohobby.pl

SS Illuminator

marko3T

  • 421 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
22-04-2008, 08:11
 Już węglowe 18-stki miały spory potencjał jezeli chodzi o bas , spory jak na 18 cm głośnik i na pewno był to przemyślany ruch. Ta kombinacja parametrów  miała dac głośnik nie ustępujący 8 , a może nawet i 10 calowym wooferą.  


__________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

marko3T

  • 421 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
22-04-2008, 08:12

w nawiazaniu do wpisu piotra.




____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

lancaster

  • Gość
22-04-2008, 08:12
hmmmm....czy ja nie za dużo zrzedzę ?:))))))
No ale co zrobić.....najwyraxniej tech nika głosnikowa idzie ostatnimi czasy tropem bicia za wszelka cenę rekordów w pomiarach/użytych technologiach/nowatorstwie, zamiast(IMHO) skupic sie na wyciągnieciu max dobrego dźwięku....na tym tle od czasu do czasu pojawiaja sie udane konstrukcje....jak choćby vifka xt(ale tylko woofer, bo tweeter jest moim zdaniem pomyłką totalną)....tak, ze nie jest źle.....mozna coś tam wybrać.....szkoda tylko ze hitechowe technologie sporadycznie przekładają sie na jakość brzmienia.....byłoby wygodniej wybierać....a tak....nadal loteryjka.

marko3T

  • 421 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
22-04-2008, 08:34

Powiedz szczerze ...Ty w ogóle nie lubisz tweeterów :-)




____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

lancaster

  • Gość
22-04-2008, 08:41
marko, a dlaczego tak uważasz ?:)))) Masz an mysli fulrange ???? Na tam faktycznie nie ma tweeterów bo i niepotrzebne(IMHO oczywiscie:)) z tweeterów bardzo lubie Ravena R1, Seasa aluminiowego(ale 27 a nie 22 bo 22 pomimo "lepszej" góry gra wiotko)....Focalowskie tweetery juz mi podchodza mniej(nieco osuszone i zgrubne moim zdaniem....ale i tak całkiem OK) a ceramikow od Accutona nie chciałbym krzywdzić bo w konfiguracjach w ktorych ich sluchalem nie podpadly mi zbytnio, za to gotowe projekty z ich użyciem(te których słuchalem) to hehe....no wiesz :)

marko3T

  • 421 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
22-04-2008, 09:04
No Lan, znając Twoje zamiłowanie do retro(szerokopasmowce) tak Cie troszke podpuszczałem :-).
 Robiłem bezposrednie porównaniu alu Seasa z ceramicznym Accutonem i jezeli podobają Ci sie alu Seasy(mi sie podobają) , to jestem przekonany , że Accuton tez by Ci sie w tej aplikacji spodobał. Wyższa klasa , ale i dużo wyższa cena.





____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

lancaster

  • Gość
22-04-2008, 09:38
Musialbym porówwnac faktycznie. W takich porównania h nie oceniam driverów pod kątem technicznym tylko pod katem naturalności(na moje ucho)....ciężko o porównanie bezpośrednie bo i inna aplikacja....zakadam ze Accuton jest OK(średniotonowe accutony grały jak dla mnie mdło i ajkos tak "jałowo")....wysokotonówki accutona tak jak pisałem nie podpadły mi zbytnio ale też zachwycony tym nie byłem....na "odległość" bym powiedzial ze seas jest zdecydowanie lepszy....no ale jak nie porównasz bezposrednio(co ty robies) to cieżko powiedziec.

  • Gość
22-04-2008, 09:39
lan jak będziesz w wawie zapraszam na odsłuch accutona i etona :)

-----------------------------------------------------------------
"Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go"
------------------------------------------------------------------

lancaster

  • Gość
22-04-2008, 09:40
audiovena, bardzo chętnie. Dzieki za zaproszenie.

marko3T

  • 421 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
22-04-2008, 09:44

Porównanie bezposrednie dotyczyło Accuton C 12 , Seas 27 , Morel mdt 33 , Scan 9800. Ten ostatni wypadło , bardzo blado .




____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

Krs47

  • 1037 / 5896
  • Ekspert
22-04-2008, 13:07
Z testów Zapha wynika, że accutony to bardzo specyficzne tweetery. Testowany przez niego C23-6 miał bardzo niskie znieksztalcenia ale tylko w zakresie powyżej 3kHz co właściwie wyklucza jego zastosowanie w 2way. Dodatkowo ma spadek w najwyższej oktawie i dość mocno nierówną charaktereystykę przetwarzania. Mimo wszystko może brzmieć bardzo dobrze cięty wysoko w 3 way chociaż nie wiem czy jest wart swojej bardzo wysokiej ceny...

marko3T

  • 421 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
22-04-2008, 13:28
Pisząc 2 way i 3 way miałes chyba na myśli 2 i 3 rząd filtra tak?




____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

Krs47

  • 1037 / 5896
  • Ekspert
22-04-2008, 14:58
chodzilo mi o konstrukcje 2 i 3 drożne. Generalnie 2 drogi tez moga dac rade ale jest potrzebny odpowiedni glosnik na basie, moim zdaniem te gwizdki sa raczej do konstrukcji 3 drożnych.

Krs47

  • 1037 / 5896
  • Ekspert
22-04-2008, 15:04
Generalnie Seas 27TBFC/G jest gwizdkiem lepszym niemal pod każdym względem i dużo bardziej uniwersalnym. Nie oznacza to jednak, że Accuton w odpowiedniej aplikacji nie może zagrać lepiej, poprostu jest wymagający, ma sporo wad i kosztuje bardzo dużo. Żeby wyciągnąć z niego high end za jaki płacimy trzeba się sporo napracować i dobrze przemyśleć aplikację a Seas sprawdze się niemal zawsze ;)

marko3T

  • 421 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
22-04-2008, 15:16
Nie bardzo rozumiem tok myślowy kolegi. Od kiedy to tweeter dobiera sie inaczej do kolumny 2dr , a inaczej do 3dr.  




____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!