Audiohobby.pl

SS Illuminator

marko3T

  • 421 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
21-04-2008, 10:05
Nie bardziej wymagające niz wszelkiej maści twardo-membranowce.  
Świetne ? Na czym ich świetność ma polegać?  Na pewno w dziedzinie basu ich 18-stki mają potencjał , ale i ten bas nie wszystkim przypada do gustu.  Chyba , że chodzi o zniekształcenia? Ale czy to jest klucz do sukcesu?





____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

Krs47

  • 1037 / 5890
  • Ekspert
21-04-2008, 10:50
>>eMil
Extremisy mają Sd o 20 cm2 mniejsze niż Illuminatory a Xmax jest większe zaledwie o 2mm więc nie był bym pewien czy grają głośniej.

>>marko3T
Jak wiesz 18cm Revelator jest niedościgniony w kwestii zniekształceń w swojej kategorii a jego możliwości w kwestii basu również są imponujące. Możesz nie lubić Scanów ale są to zdecydowanie jedne z najlepszych przetworników na rynku w wielu aspektach. Wielu ludzi, którzy mają naprawdę duże pojęcie o audio i nie lubią przpłacać jednak kupuje Scany, np. Zaph, uważa, że 18W8531G + 6600 to najlepsze połączenie jakie słyszał mimo bardzo wysokiej ceny i zrobił na tych głośnikach już kilka konstukcji (ostatnio nawet zabrał się za 2,5 way).

Krs47

  • 1037 / 5890
  • Ekspert
21-04-2008, 10:53
btw z tego co czytałem w Extremisach zawieszenie nie nadąża za motorem i ogranicza Xmax.

Krs47

  • 1037 / 5890
  • Ekspert
21-04-2008, 11:24
Btw2 sam buduję na Seasach Prestige i nie zamierzam robić reklamy głośników za kosmiczne pieniądze. Chodzi mi tylko o w miarę obiektywne podejście, Revelatory są świetne w wielu aspektach natomiast Illuminatory mają rewolucyjną konstrukcję i tak narawdę może się okazać, że dopiero za kilka lat Scan Speak zrobi w oparciu o tą koncepcję głośniki tak dopracowane w każdym aspekcie jak Revelatory.

marko3T

  • 421 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
21-04-2008, 11:27
Słuchając kolumn będziesz się czuł lepiej, wiedząc  że uzyte scany mają niskie zniekształcenia? Ludzie budują na Scanach , bo to bezpieczny materiał i łatwo sprzedawalny, i ci z dużym pojeciem o audio doskonale to wiedzą.
Sam budowałem na SS , sprzedawałem i nawet mam jeszcze jadną parke kolumn na scanie. To nie tak że nie lubię SS , po prostu nie podzielam zachwytów nad nim , juz nie.  
Brzmienie dla siebie znalazłem gdzie indziej.  

Dlaczego w swojej konstrukcji zdecydowałęs sie na Seasy?



____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

misiomor

  • 2094 / 5892
  • Ekspert
21-04-2008, 16:32
Każdy ma taką autosugestię na jaką go stać. Moda też ma sporo do powiedzenia - kiedyś taki np. Sonus Faber był trendi, dziś w modzie jest okazywanie mu obojętności a nawet pogardy.

Scany zostały dość dobrze wypromowane przez AkustyK\'a umiejącego bardzo kwieciście opisać zastosowane w nich rozwiązania techniczne. Inna sprawa że pomiarowo się bronią.

Natomiast co do sporu "upiększacz vs hifi" - IMHO nie zostanie on nigdy rozwiązany, choćby dlatego że sprzęt używany przez realizatorów dźwięku często należy do tej pierwszej grupy. a idee hifi są trudne do całościowej realizacji ze względu na np. oddziaływanie pomieszczenia i odbić.

zoltar7

  • 1309 / 5893
  • Ekspert
21-04-2008, 16:44
>Scany zostały dość dobrze wypromowane przez AkustyK\'a umiejącego bardzo kwieciście opisać zastosowane w nich rozwiązania techniczne.

Nie tylko kwieciście, co konkretnie... bez teoretyzowania i ściemniania, bo facet ma pojęcie o czym pisze, ja tam Kisiela cenie za jego wielką wiedzę zdobytą na podstawie w dużej części własnego doświadczenia.

>Natomiast co do sporu "upiększacz vs hifi" - IMHO nie zostanie on nigdy rozwiązany, choćby dlatego że sprzęt używany przez realizatorów dźwięku często należy do tej pierwszej grupy.

Tego zdania nie rozumiem... że co ci realizatrzy

lancaster

  • Gość
21-04-2008, 16:46
misiomor i wsyztsko by było fajnie, pięknie/żyli długo i szczęsliwie gdyby nie to że ucho niekoniecznie działa jak mikrofon, a słuchacz sporadycznie siada w odległości 1m na osi.....poza osią najczęsciej cuda sie dzieją i trzymanie sie zasad inzynierii które stanowią ze im gladsza ch-ka na osi i im lepsze na tejże zgranie fazy tym lepiej ma zastosowanie....np. w monitorach studyjnych bliskiego pola.
Kiedys sam sie zamlaskiwałem reckami Akustyka, ba kupiłem 9900 i węglowe 18-ki....jeden problem....moim niewyrobionym, słabym słuchem wyzej ocenilem zestawy do kompa które złożyłem na niedrogich i sporo tańszych driverach....a skany....no cóż....z tym ich powiedzmy malo żywiołowym dźwiekiem znalazły swoje miejsce na szafce kuchennej....jutro być moze znajdą się we Wrzesni gdzie zostaną pocięte dla dobra nauki i ku chwale ojaczyzny !:)
Ogólnie magia nazw mnie nie bierze....kiedys jak syszałem "reveletor" to do głowy mi nie przychodziło ze może grać tak jak gra :) revelator - wiadomo musiało byc rewelacyjnie :))))
a iluminator(nie sluchałem) to już magia normalnie ;) Jezeli będę miał okazję to chętnie posłucham ale cudów sie nie spodziewam.

zoltar7

  • 1309 / 5893
  • Ekspert
21-04-2008, 17:15
ale z drugiej strony lan ty uważasz Totem mite za rewelacyjne monitorki... :))

lancaster

  • Gość
21-04-2008, 17:18
zoltar, a z trzeciej Tobie GC nie zagrał :)
Mite sa naprawdę siwetne...wiadomo ze nie w skali absolutnej, ale jezeli glośnik za 600zł postawiony obok AP Virgo legitymuje sie od nich lepsza stereofonia(!) i ogólnie góra pasma, większą spójnoscią to chyba nie mozna powiedziec ze są kiepskie :)
....a jak sobie je kto poskłada tak i grają....

lancaster

  • Gość
21-04-2008, 17:24
....o widzisz, a taka średnicę te tonsilowskie pierdziawki mialy naturalniejszą(bez sztucznego osuszenia) i przekazujacą wiecej detali od B&W705....skraje pasma dla Bowersa :)
Wiem ze B&W żadną referencją w temacie srednica moze i nie sa...serio porównywalem swoje Mietki z tyloma konstrukcjami ze jestem spokojny o to ze dobrze zlożone potrafią zagraś swietnie....jak juz o mietkach chcesz pogadać :)
Jezeli komuś jest cieżko szacowac wirygodnosć glośnika to moze zacząc od ślepych testów ?:) Na początek bedą ksztalcące :)Opowiem ci taką anegdote o GC....albo leie nie :)))))
Napisze ci na PW.

zoltar7

  • 1309 / 5893
  • Ekspert
21-04-2008, 17:31
Jasne lan... najlepiej napisz... że ja nie słyszę... to jest tzw. argumentum ab absurdum.

ps. GC gra jak wzmacniacze w cenie do 2500 zł a Totem Mite nie da rady Qba Elements 2 które można kupić na allegro za 500-600 zł i tyle.

zoltar7

  • 1309 / 5893
  • Ekspert
21-04-2008, 17:32
mam na myśli Qba używane oczywiście, nowe to wydatek już ponad 1000 zł :P

lancaster

  • Gość
21-04-2008, 17:35
zoltar bardzo zaluje ze nie ma aktualnie w domu ani GC ani Mietków bo chętnie bym sie spotkał i na poczatek posmiał z soniaka es :)))
Dobrze słyszysz podejrzewam i nie wiem skąd ten pomysl ze tak napiszę(pisałem tak kiedyś komuś ????)ale  na 100%  jak piszesz ze GC to wzmak w klasie 2500zł to smiech na sali :)))) Tzn wierze ze sa egzemlarze ktore nie grają nawet jak za 1Kzł :)
...mozemy przy czasie porównać swoje GC....soniaka nawet nie bedziesz chciał podpiąc....dopóki go nie sprzedasz obiecuję nie pisać publicznie o wrażeniach dxwiękowych :)))
Być moze Quba sa zwyczajnie lepsze, tego nie wiem bo nie sluchalem.

zoltar7

  • 1309 / 5893
  • Ekspert
21-04-2008, 17:42
>> lancaster, 2008-04-21 17:35:33
> jak piszesz ze GC to wzmak w klasie 2500zł to smiech na sali :))))

A co za dużo? Może masz rację, mój kosztował mnie 470 zł :( ... myślisz, że przepłaciłem ?