Audiohobby.pl

SS Illuminator

lancaster

  • Gość
21-04-2008, 17:43
jezeli gra słabo to 470 za dużo :)

zoltar7

  • 1309 / 5868
  • Ekspert
21-04-2008, 17:46
No tak myślałem, trzeba było postawić na tranzystory :P

lancaster

  • Gość
21-04-2008, 17:47
hehe, no tak :)

zoltar7

  • 1309 / 5868
  • Ekspert
21-04-2008, 17:53
ale z drugiej strony jakbym nie spróbował to bym do dzisiaj wierzył, że LMy to jakieś cuda na sznurku... tyle było tu o ich cudowności, chociaż przyznaje grają bardzo dobrą górą i średnicą, chociaż z przeciętną mikrodynamiką... ale to tylko malutki układ scalony :))

lancaster

  • Gość
21-04-2008, 17:54
no wlasnie. a tak już wiesz ze to nic specjalnego :)

lancaster

  • Gość
21-04-2008, 17:55
....zwłaszcza mikrodynamika jest piętą Achillesową :)))))

zoltar7

  • 1309 / 5868
  • Ekspert
21-04-2008, 17:57
cieszę się, że się ze mną zgadzasz :)

ps. niestety teraz muszę lecieć po odebrać obudowę do nowego wytworu... pewnie na LM4780 (wiesz mimo wszystko to są tak proste aplikacje, że aż wdzięczne do składania), niestety z tranami jest więcej "zachodu"... a ja leniwy jesdem :))

lancaster

  • Gość
21-04-2008, 18:01
oczywiście ze się z tobą zgadam. W koncu wiesz co slyszysz :)

Krs47

  • 1037 / 5865
  • Ekspert
21-04-2008, 18:10
>>marko3T

Mój wybór padł na Seasy z kilku powodów. Przede wszystkim za sprawą wspomnianych wcześniej zniekształceń, ER18RNX którego wybrałem jako jedyny z serii Prestige ma farraday`a w napędzie i znacznie twardszą membranę niż CA18RNX, skutkującą break up`em przy około 4,5k Hz ale zapewniającą znacznie niższe zniekształcenia w zakresie średniego basu i niższej średnicy niż starszy brat (btw w zakresie niższego basu ER18RNX jest znacznie lepszy niż 18cm magnezowe Excelle) . Jako tweeter wybrałem 27TBFC/G ze względu na możliwość stosowania bardzo niskich podziałów i również niskie zniekształcenia, zwrotka w moim projekcie jest na 1500 Hz więc można powiedzieć ekstremalnie nisko jak na klasyczne 2 drogi.
Chciałem zbudować możliwie najlepsze monitory do moich warunków odsłuchowych za rozsądne pieniądze, Scany nie dość że drogie potrzebują bardzo dużej obudowy, dla 18cm Revelatora, o którym myślałem optimum to ok. 25-30 litrów podczas gdy ER18RNX w zupełności wystarcza 15-16 litrów.
Szalę na korzyść Seasów przeważyła polityka cenowa Polinku i Akustyka/Akkusa. Złotówka ciągle się umacnia więc logicznym jest obniżenie cen detalicznych towarów kupowanych za euro. Tak też pomyśleli Panowie z Polinku i znacznie obniżyli ceny na Seasa podczas gdy konkurencja w postaci Akusyka oraz Akkusa bardzo znacznie podniosła ceny i tak już drogich Scan Speaków, jak dla mnie to skandal...
Na koniec dodam, że jeszcze nie wiem czy mój wybór był słuszny bo swoje kolumny odpalę najprawdopodobniej za kilka tygodni.

konto_usuniete

  • 0 / 5384
  • Nowy użytkownik
21-04-2008, 18:21
>> Krs47, 2008-04-21 18:10:53

>>Tak też pomyśleli Panowie z Polinku i znacznie obniżyli ceny na Seasa podczas gdy konkurencja w postaci Akusyka oraz Akkusa bardzo znacznie podniosła ceny i tak już drogich Scan Speaków, jak dla mnie to skandal...



Tym bardziej ze ScanSpeak przeniosl produkcje do Chin

Ze strony Tymphany - producenta marek ScanSpeak Vifa i Peerless:

"Tymphany\'s products are manufactured in ISO-certified facility in Denmark, and in the company\'s state-of-the-art, ISO-certified facility in PanYu, China."


" The company was formed in 2005 through a merger of Tymphany, the inventor of the revolutionary Tymphany Linear Array Transducer (LAT), and Danish Sound Technology (DST), parent of renowned audio transducer brands Peerless, ScanSpeak and Vifa. With the opening of manufacturing facilities in China, the company is poised for continued growth with the powerful combination of Danish acoustical engineering, innovative audio technology, and low cost Chinese manufacturing."


WaldeK

Krs47

  • 1037 / 5865
  • Ekspert
21-04-2008, 19:24
Z tego co czytałem na stronce Tymphany w Chinach robią Peerlessa i Vifę a Scan Speak nadal jest produkowany w Danii. Możliwe, że Scan Speaka też przeniosą/przenieśli do Chin...  Na moich Seasach Prestige nadal jest dumny napis "made in Noway" a majatku nie kosztowały ;)

zoltar7

  • 1309 / 5868
  • Ekspert
21-04-2008, 19:32
A ja myślałem, że większość części mechanicznych dla produktów Tymphany jest robiona już dawno w Chinach... tak więc teraz postawiono tylko "kropkę" nad "i"

misiomor

  • 2094 / 5867
  • Ekspert
21-04-2008, 19:57
Jeżeli tylko za kontrolę jakości będą odpowiedzialni duńscy inżynierowie, jakoś nie boję się o jakość produktów Made in China. Zaph mierzył ostatnio Vifę D26NC55 i w porównaniu do duńskiej wersji koniec świata nie nastąpił, dużo większe problemy z powtarzalnością miały firmy z produkcją w Europie - choćby Seas z break-up W15CY / W15CH.

Chińskim robotnikom zależy, a starzy europejscy majstrowie odchodzą na emerytury - za to na ich miejsce przychodzą produkty bezstresowego szkolnictwa. Nic nie jest dane raz na zawsze - japońskie samochody kiedyś uchodziły za synonim tandety...

piotrsz

  • 96 / 5864
  • Użytkownik
22-04-2008, 07:45


Nie do końca rozumiem te ochy i achy na temat możliwości 18 cm Revelatorów w zakresie basowym. Wszyscy podniecają się ich dużym Sd jak na głośnik 18 cm i niskim fs.

Tylko, że jak się policzy obudowę dla 2x18cm Revelator to wychodzą budy w najlepszym razie od 40 do 50 litrów. Dla Visatona TIW250 w granicach 30 litrów. A jeden Visaton TIW250 ma nadal większą Sd od dwóch Revelatorów.
piotrsz

lancaster

  • Gość
22-04-2008, 08:06
Piotr, ale scan speak sie nazywa revelator i wszyscy wiedzą ze gra świetnie bo tak sie nazywa :)
Dodatkowo 18 revelatora oceniam bardzo rzecietnie pod względem mozliwosci zakresu średniotonowego(gdybym mia u siebie goscić burczybasa na 16-18cm midbasie to zdecydowanie wolałbym vife xt)....chyba ze ktos go potrzebuje do podniecania sie parametrami :) ... albo ma mozliwośc ciecia ponizej lub ok. 2K tak by tej matowej średnicy 18 skana nie było słychać - wtedy OK :) .... tylko ja wiem czy za podobną kase nie można lepiej ?;)