Audiohobby.pl

Creative Aurvana Live...

Corvus5

  • 2596 / 5360
  • Ekspert
18-09-2009, 22:01
>> fallow, 2009-09-18 20:45:39

Nie pozostaje mi nic innego, jak to przesłuchać i samemu dojść do wniosków, bo widzę, że pojęcie realności może się zmieniać z osoby na osobę.

Brakuje mi trochę padów do eksperymentów, ale spróbuję, bo na tych, które mam uzyskałem kiedyś taki efekt na CAL. Wokal mam mniej niskich częstotliwości, był lekki, ale efekt nie był taki sam po korektorze, gdzie z dźwięku robi się sztuczny szkielet. Chcę rozwinąć tą ideę.

>> Dawid-SS, 2009-09-18 21:21:56

Sonolene 3014 bez oplotu nie jest ciężki, choć waga jest większa niż oryginalny kabel. Możesz to teraz odnieść do swojego zestawu.

Dawid-SS

  • 325 / 5485
  • Zaawansowany użytkownik
18-09-2009, 22:26

Corvus5

  • 2596 / 5360
  • Ekspert
18-09-2009, 22:30
Jest o tym zapewne nieco w archiwum i w google. Jest to alternatywa.

Dawid-SS

  • 325 / 5485
  • Zaawansowany użytkownik
18-09-2009, 22:47
Google niewiele mówią, natomiast mp3store i IDG mowi wiecej, ino za mało, bo mowią ze jest jedno miejsce w PL gdzie mozna go kupić, niestety reklamy nie robia....Co do archiwum to dużo przeszukiwania...kupie chyba jednak Cordiala...

-Pawel-

  • 4724 / 5498
  • Ekspert
21-09-2009, 08:39
Zarówno Cordial jak i Conducfil w oplocie będzie za ciężki i za sztywny do wyjścia z CAL! na zewnątrz. Jeśli masz zamiar używać ich tylko do domu to na pewno nie będziesz narzekał. Słuchawki dobrze się trzymają głowy i kabel nie powoduje ich zsuwania.

Dawid-SS

  • 325 / 5485
  • Zaawansowany użytkownik
21-09-2009, 19:46
Oczywiście ze tylko w domu, jako przenośne są jednak za duże, ES7 są wg mnie idealne na "plener":D Jedynie co może dokuczać to skóra, no i za duża moc, te słuchawki potrzebują przynajmiej 20mW zeby coś tam grało, 5mW z playerków SONY to smiech na sali:) Co do CAL! jutro będę już je miał i zobaczymy jak sie wygrzeją, mam nadzieje że to nie była wtopa kasy. Kupiłem również kabel oploty itd, wyliczyłem ze kabelek z oplotem i jackiem bedzie ważyć okolo 90g, wiec to sporo, sam duży JACK neutrika będzie sporo ważył... Kabel waży 41g/m ja będę miał 1,4cm, więcej nie potrzebuje.

Dawid-SS

  • 325 / 5485
  • Zaawansowany użytkownik
22-09-2009, 13:56
Pierwsze 5min słuchania na CAL! za mną, ogolnie już czuć że słuchawki mają potencjał! Czuć lekkość brzmienia, ES7 wydają sie przy nich ciężkie, nie moge doczekać się aż będą już wygrzane! Bas narazie lichy, taki pusty, pukające membrany tylko, może to też wina beresforda? nie wiem...

aasat

  • 2263 / 5876
  • Ekspert
22-09-2009, 14:03
>> Dawid-SS, 2009-09-22 13:56:16

Słuchałem 3 sztuk CAL! na róznych systemach i wszędzie był rozlazły bas, ona tak już mają

chrees

  • 1653 / 5893
  • Ekspert
22-09-2009, 14:23
Zaznaczmy jednak, że rozlazły bas ma swoich zagorzałych fanów, również na naszym forum ;-)




-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

-Pawel-

  • 4724 / 5498
  • Ekspert
22-09-2009, 14:26
Ja słuchałem 2 par CAL! zarówno wygrzanych jak i prosto z pudełka, jedne zrecablowane, a drugie z fabryczną "żelką" i potwierdzam to o czym pisze Aasat, bas za każdym razem był rozlazły i tłusty ze sporym dociążeniem.

lancaster

  • Gość
22-09-2009, 14:28
chrees, będę ZGADYWAŁ ze chodzi Tobie o mnie ?:)))
Calą reszte CAL mają "niestety" niedoscignioną przyznasz ?:)

bas w cAL jest faktycznie niezbyt OK - wymaga specjalnego wzmacniacza, źródła i kabli :)

lancaster

  • Gość
22-09-2009, 14:31
...a ta serio to myslę ze bas w CAL wymaga wymiany muszli niestety....bo na tych skrzeczacych plastikowych raczej szału nie bedzie...moze im zrobic do wewnatrz jakaś usztywniajacą w"wylewkę"...

chrees

  • 1653 / 5893
  • Ekspert
22-09-2009, 14:37
No dobra lan: powiem personalnie, chodzi o Ciebie i Gustawa ;>)
Czy resztę mają "niedoścignioną" to już kwestia gustu, na pewno jest całkiem OK i BARDZO przyjaźnie, niemalże niezależnie od tego, co się do nich podepnie ;> Np i co niezwykle ważne, góra nie tnie po uszach, w każdym razie w porównaniu z "referencją Grado" ;)))



-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Dawid-SS

  • 325 / 5485
  • Zaawansowany użytkownik
22-09-2009, 14:53
Puki co wole bas z ES7:) Zobaczymy czy po wygrzaniu będzie ok, recabling czeka, ale okazało sie że jest problem...zapomniałem o koszulkach termokurczliwych i teraz mogę sobie pomarzyć o recablingu. Mam całą paczke ale sa one kolorowe;/ a ja potrzebuje czarne:( Ale już jutro kupie, puki co słuchawki mają daleko do wygrzania. Kabel nie jest taki ciężki, pod tym względem CORDIAL jest super! Ogólnie całość (Jack neutrik kabel oploty i rca ktore też kupiłem z firmy neutric po 8.5zl) są bardzo dobrze wykonane, PRO! CAL mają słaby ucisk na głowe, ES7 miażdżyły czache w stosunku do nich, wg mnie za słaby scisk, ale poduszeczki są wygodne. Co do muszli postaram sie wygłuszyć ją materiałem tłumiącym, ES7 miały w srodku coś ala wełne mineralną, osobiście mam włożoną ją podwójnie, różnic nie usłyszałem. Wykonanie CAL! jest dość dobre, jak na tą firme nie oszukujmy sie ale bardzooo dobre, pałąk nie skrzypi i jest miekki dla głowy, ogólnie ten bas mi sie nie podoba tylko, chyba bez wzmacniacza słuchawkowego to ani rusz! Bas teraz jest taki że pewne piosenki brzmią jak z kartonu...bas z piosenek raperskich jest pusty, niema charakteru i tego mięcha... słuchawki będą grały przez cały tydzień pewnie, w piątek wyjeżdżam więc poleżą i poczekają na mnie. Co do wspomnianego wygłuszenia, planuje zastosować wygłuszenie mieszane, gąbke karbowaną oraz wytłumienie typu poliester czy inaczej sztuczna wełna. Kabel tak jak też wspomniałem zmienie, ale dopiero za jakiś czas. Kabel przypomina wyglądem PROFIGOLDa ale profi jest sztywny a ten CORDIAL elastyczny:) W oplocie napewno będzie sztywniejszy:) Aha, puki basu niema(że tak to ujme) to wysokie i srednie napierają okrutnie, skorygowałem to EQ ale mało jeszcze, wiecej niedam bo przester sie robi...

lancaster

  • Gość
22-09-2009, 14:55
....obaj zawodnicy na konferencji przed walką oznajmili że zmiota przeciwnika w pierwszej rundzie :)

Na benchmarku rekablowane CAL! zagrały przejrzyściej, dynamiczniej i barwniej od PS -ów. również bas byl... powiedzmy nie poluzowany :)
Na Holdegronie zagrały w porownianiu z PS-ami  poluzowanym basem i nieco  hmmmm gdzybym miał byc subiektywny to bym powiedział efektowniejszą/bogatzą resztą pasma ale nich bedzie że mozna ja odebrac również jako efekciarską.
Góry pasma na Benchmarku CAL mialy wiecej od PS a na Holdegronie podobnie.
Przynamniej miedzy tymi dwoma wzmakami mogę z czystym sumieniem powiedziec , ze to wlasnie PS zagrały bardzo podobnie w jednym i drugim przypadku. Do tego pomimo wiekszej różnorodności CAL w obu zestawieniach zagraly barwniej i jakos tak radośnie
CAL! w wersji otwartej mają bas super zwarty i rozwibrowany. trzeba dobrać im odpowiednia muszlę żeby nabrał nieco masy i to bedzie TEN bas którego bezskutecznie poszukuje grado ! >;)