Audiohobby.pl

Creative Aurvana Live...

Bednaar

  • 556 / 5850
  • Ekspert
17-09-2009, 08:19
Żeby jeszcze bardziej Tobie namieszać, zaproponuję AKG K530 - słuchawki z tej samej półki, co CAL oraz Grado SR60/80. Charakteryzują się lekkim, detalicznym, przestrzennym i dość twardym dźwiękiem, grają przede wszystkim rozjaśnioną średnicą i górą, bas jest raczej tylko w tle - krótko wybrzmiewa, choć schodzi nisko. Wymagające wobec wzmocnienia i źródła... ale wiele osób po porównaniach z CAL i Grado SR60 wybiera właśnie te AKG :)

Dawid-SS

  • 325 / 5483
  • Zaawansowany użytkownik
17-09-2009, 14:41
No to chlopaki, powiem tyle ze pomogliscie i namieszaliście:D hehe;D AKG K530 raczej nie chce, zródło zbyt słabe(beresford V2 z USB czyli najnowszy) już do ES7 musialem EQ korygować zeby jakoś to z basem grało. Potrzeba słuchawek w miare łatwych do napędzenia, w przyszlosci planuje zakup wzmacniacza słuchawkowego ale narazie niemam takiej możliwosci bo pewnego pana niema i dupa, lampki mi nie złozy. ES7 grają wg mnie bardzo dobrze, a te recenzje ze niewiele lepsze sa od KPP i KSC75 to jakaś kpina, recenzje te pisali CI co sa głusi albo nie mieli tych słuchawek w rekach a co dopiero na uszach!! SR60 jak już wydają mi sie najlepsze i CAL, ale które wybiore, nie wiem...

Dawid-SS

  • 325 / 5483
  • Zaawansowany użytkownik
17-09-2009, 14:43
Aha, zapomnialem dodac, ze nie interesuje mnie już używany sprzet, preferuję nowe. Wole sam żłużyc ten sprzet niż kupić już złużyty i mieć nieprzyjemne z nim wrazenia. Powiem też tak, niech nikt nie proponuje SENNKÓW bo dla mnie to mniej niż 0 i słuchawki nie warte pieniążków. Wybierał bede miedzy SR60 a CAL jak wspomnialem.... pozdrawiam:)

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
17-09-2009, 15:05
Piszemy "zużyty" nie "złużyty".

Akurat co do sluchawek i ich zuzywania... to nie jest silnik samochodu albo kurtka ktora zuzywa sie podczas chodzenia. Kupujac uzywane oszczedzasz po prostu pieniadze - wielu dobrych sluchawek nie da sie dodatkowo kupic nowych. Nie moge wpasc na jakikolwiek argument ktory przemawialby za tym by nie kupowac uzywanych sluchawek. W przypadku wyzszych modeli Grado to nawet jest plus, bo jezeli chodza juz dlugo to dobrze rokuja na przyszlosc - ze szybka nie padna.

Dla mnie tez ES7 sa niewiele lepsze od KPP. Przeskok jakosciowy jest dopiero na ESW9 i ESW10 - ale widocznie jak piszesz jestem gluchy, druga opcja odpada bo sluchawki mialem.

Zeby CAL zagraly dobrze - a potrafia jak malo co - potrzebuje rekablingu oraz wysokiej jakosci systemu, inaczej bedzie po prostu tak sobie.

Corvus5

  • 2596 / 5358
  • Ekspert
17-09-2009, 15:26
U mnie np. CAL na Beresie 7520 nie zyskały bardzo dużo. Nawet mogę powiedzieć, że zmiany są małe, kosmetyczne względem SB Live Value. Dużej różnicy nie zauważam na takim sprzęcie mimo kilku zmian w słuchawkach, przez co stają się bardziej przejrzyste i pokazują co jest nie tak ze źródłem i np. jak się tak średnio zgrywały z T60, to teraz grają stosunkowo słabo na T60 do innych źródeł.

Natomiast względem SBLive nie zauważyłem, żeby źródło miało wpływ na polepszenie zakładając, że nie używamy uszkodzonych źródeł. Po prostu jakość dąży do pewnej asymptoty poziomej, którą wyznaczają słuchawki. I sądzę, że tu granicą przy zwykłych CAL jest "dobrze", a po kilku przeróbkach nawet "całkiem dobrze".

Do opadu szczęki jeszcze trochę brakuje. Teraz mi chodzi po głowie jedno rozwiązanie, które dałoby realność instrumentów, a mniejszą ilość zabawy tak, jak jest przy porównaniu GS1000 do HD800.

Swoją drogą planuję to zweryfikować i za jakieś 2 miesiące wpaść do Yodobashi czy innego sklepu i mieć wystarczające porównanie, bo za kilka miesięcy planuję poprawę zestawu.

Dawid-SS

  • 325 / 5483
  • Zaawansowany użytkownik
17-09-2009, 16:24
fallow moim zdaniem miedzy KPP a ES7 jest duzy przeskok, jak widać miałeś mało słuchawek które znajdują sie cenowo miedzy KPP a ES7, ja również dużo ich nie miałem ale po przejsciu z KPP na ES7 odczulem lekkie zmiany, ale po powrotnym przejsciu (czyli odwrotnie) z ES7 na KPP zauwazyłem ze przeskok nie jest jakiś mały, nie chodzi tu o jakąś pierdoolke... Mam KPP i ES7 w domu, KPP uzywalem jak popsuły mi sie ES7, teraz po naprawie wiem ze fajnie mieć je znów:D Ale nie jesteśmy tu by sie kłucic, jeżeli kogoś uraziłem w tym momencie to przepraszam.

SR60 chodzą po 400zl na allegro, natomiast CAL za 250zl,(mam na jedne z nich odłożone ale w tym momencie przewage mają CAL bo zostanie mi troche grosza na inne wydatki i recabling) i chyba jednak będzie to CAL, powiedzcie mi jeszcze jaki kabelek warto nabyć do nich??

Co do błędów przepraszam:D Zużyty sprzęt mnie nie interesuje po prostu, ot takie zboczenie, lubię kupować nowe, bo słuchawek nie zmieniam co weekend czy co miesiąc. Puki co mam niecałe 20lat i jestem studentem, wiec proszę o wyrozumiałość, ale wole powolutku zwiekszać tą jakość i przesłuchać słuchawki takie takie i takie, jakbym miał za dużo pieniędzy to kupił bym sobie GRADO PS-1000 albo Ultrasone Edition 9 żeby pozbyć sie kasy. Czyli stać mnie puki co na niską półkę. Mogę również nabyć AKG K501 za 400zł, używki w super stanie, od kolegi. Jeżeli kotoś zainteresowany pisać PW.

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
17-09-2009, 18:25
>> Corvus5, 2009-09-17 15:26:46
Natomiast względem SBLive nie zauważyłem, żeby źródło miało wpływ na polepszenie zakładając, że nie używamy uszkodzonych źródeł. Po prostu jakość dąży do pewnej asymptoty poziomej, którą wyznaczają słuchawki.

Zgadzam sie w duzej mierze z ta teza, jednak sa zrodla ktore nawet rekablowane CAL bez modow sa wstanie wyniec klase wyzej. Wiem, ze uzywam bardzo wzglednego pojecia, jednak dla Rolandsingera i mnie faktycznie subiektywnie byla to duza roznica a nie na granicy percepcji lub cos tam zmieniajaca. Chodzi o DAC AudioNemesis DC 1 Upgrade 2. Miedzy nim a jakimkolwiek innym zrodlem np. moim z tamtych czasow Lynxem Two B roznica na rekablowanych CAL byla po prostu bardzo wyrazna na plus w kontekscie subiektywnego realizmu.

Co ciekawe Roland i ja nie do konca tak samo rozumiemy muzyczny realizm a jednak bylismy zgodni, ze to wlasnie zrodlo wynioslo CAL wyzej. Wtedy wzmacniacz to byl Moonlight V6 oraz RudiStor NX33 oraz CAL Single Edned z kablem od HD650 i symetrycznie rekablowane CAL Conducfilem bez modow.

---

>> Corvus5, 2009-09-17 15:26:46
Do opadu szczęki jeszcze trochę brakuje. Teraz mi chodzi po głowie jedno rozwiązanie, które dałoby realność instrumentów, a mniejszą ilość zabawy tak, jak jest przy porównaniu GS1000 do HD800.

Znaczy GS1000 realnosc, HD800 fun ?

---
Dawid-SS: (To nie zadna ofensywa) Sluchales juz SR60 vs CAL ? Zdajesz sobie sprawe jak skrajnie rozne sa to sluchawki ? :)

Dawid-SS

  • 325 / 5483
  • Zaawansowany użytkownik
17-09-2009, 20:13
>Dawid-SS: (To nie zadna ofensywa) Sluchales juz SR60 vs CAL ? Zdajesz sobie sprawe jak skrajnie rozne sa to sluchawki ? :)

Niestety nie słuchałem, ale przeciesz po to założyłem wątek żebyście mi doradzili:) Chciałbym wybrać jakieś dobre słuchawki za rozsądną cene... Pisałem jakiej muzyki bd słuchał, powiedzcie jak bd sobie radzić te i te słuchawki w takiej muzyce...

Dla przypomnienia słucham(podam wykonawców bo tak gatunkiem nie pasuje troche) Michael Buble, Lionel Richie, Freestylers, Pendulum, Depeche Mode, Music Instructor, czasami(rzadko) Lil Jon, Flo-Rida, Eminem, polskie HH i troszke popu i dance(coś ala ESKA bo niektóre kawałki wpadają w ucho)

-Pawel-

  • 4724 / 5496
  • Ekspert
18-09-2009, 07:58
>> Dawid-SS, wiesz...Twoje gusta muzyczne nie muszą świadczyć o tym, które słuchawki bardziej Ci podpasują lepiej by było gdybyś opisał np. że lubisz głęboki bas czy ostrą/łagodną górę lub na ile ważna jest dla Ciebie holografia/przestrzeń itp. Ja słucham bardzo wielu gatunków muzyki i to bardzo skrajnych i mówienie o tym, że jedne słuchawki sprawdzają się w tym inne w tamtym świadczy tylko o większych lub mniejszych ułomnościach sprzętu lub samych słuchawek. Dobry system zagra dobrze z każdym gatunkiem muzyki o ile płyta nie jest nagrana skandalicznie(studiem powiedzmy był domowy system oparty o PC i marne odsłuchy ale to są skrajne przypadki :))). Ważne jest natomiast to jak lubimy aby była podawana muzyka, w jaki sposób ją odbieramy. Jeśli dane słuchawki będą prezentowały dla danego słuchacza więcej realizmu i dadzą tą optymalną przyjemność odbioru wybór wówczas będzie jednoznaczny. Tylko skrajnie strojone słuchawki(jak np. GS1000) mogą preferować wąski zakres gatunków muzyki dającej się na nich słuchać ale też nie wykluczam, że istnieją systemy(np. Majkela), w których mogą się sprawdzać równie dobrze we wszystkim. Po przekroczeniu pewnego progu(CAL! na pewno znajdują się w tej grupie chyba koledzy się zgodzą ;)) na ostateczną postać brzmienia wpływ ma cały tor. Biorąc pod uwagę brak doszlifowanego systemu stacjonarnego do wykonawców, których wymieniłeś CAL! mogłyby Ci podpasować ale jak odebrałbyś SR60 nie wiem. Na pewno byli już tacy, którzy wybierali SR60 więc wyższość techniczna CAL! niczego nie dowodzi, chyba, że jesteś pewien, że w przyszłości wyłożysz parę Kzł na resztę toru, wówczas SR60 do CAL! nie będą miały startu ;) Dodam jeszcze, że po przesiadce z CAL! na SR60(wykluczając już ich odmienna prezentację) można odnieść wrażenie ogromnego spadku jakości.

kopaczmopa

  • 786 / 5831
  • Ekspert
18-09-2009, 08:03
Co to znaczy ze Senki sa niewarte pieniedzy?

HD580 mozna dostac za ok 400 a moim zdaniem sa wyraznie lepsze od CAL czy sr60.

CAL! recablowane potrafia byc znakomite , dosc ze nie maja juz tej kluchy w gebie to mi sie zrobily ostrawe.
Do lampy raczej nie polecam mimo to.
Kwestia gustu, nie tego ktore sa lepsze.
ciekawosc brzmienia

-Pawel-

  • 4724 / 5496
  • Ekspert
18-09-2009, 08:13
>> kopaczmopa, 2009-09-18 08:03:26
Kwestia gustu, nie tego ktore sa lepsze.

No właśnie też o tym mówię ;) Zaznaczyłem tylko, że różnica jakościowa jest spora ale wobór zależy od indywidualnych upodobań. Ja np. za CAL! nie przepadam z pewnych powodów i posiadania dużo lepszych(oczywiście w moim odczuciu) słuchawek ale musiałbym być głuchy żeby nie zauważyć, że technicznie radzą sobie całkiem nieźle szczególnie po recablingu, amplifikacji, wygrzaniu i wytłumieniu :))

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
18-09-2009, 08:53
CAL są jakościowo na sporo wyższej półce niż SR60. Balans tonalny jest inny, ale rozdzielczość i idące za tym przewagi CAL są oczywiste. Ten sam kabel można sobie przysposobić do Sennheiserów, i w sumie nie wiem jak to wychodzi całościowo, bo nie mam CAL! pod ręką, ale mam HD565, i tutaj Conducfil 3014 też daje taki efekt, że po przesiadce na firmowy kabel treść pokarmowa podnosi się w żołądku.

Dawid-SS

  • 325 / 5483
  • Zaawansowany użytkownik
18-09-2009, 09:56
Dzięki za odpowiedzi:)

Powiem tak, to co napisał Paweł na początku "Dodam jeszcze, że po przesiadce z CAL! na SR60(wykluczając już ich odmienna prezentację) można odnieść wrażenie ogromnego spadku jakości." to m nie najbardziej interesowało bo to samo odczuwam ja po przesiadce z ES7 na KPP(przewaga ES7 wg mnie jest znaczna, ES7 mam rekablowane ale kabelek firmowy nie jest az taki zły)

"HD580 mozna dostac za ok 400 a moim zdaniem sa wyraznie lepsze od CAL czy sr60." może sa lepsze ale nie chce produktów niskiej pułki sennheisera, jak będę za bogaty to kupie HD800 lub HD600 lub HD650. Ogolnie dzwięk senków nie przypada mi do gustu, no i zawiodłem sie nie raz na firmie.

"CAL są jakościowo na sporo wyższej półce niż SR60" znów to co mnie interesowało.

A teraz powrót do kolegi Pawła, otóż po ES7 bez korekcji EQ mam pewny niedosyt, one nie mają basu(nie mam odpowiedniego zródła ale podłaczająć pod technics SU-V560 czuje sie bas na sobie az! ale jakość to skandal!) Słucham na laptopie z podpiętym pod USB Beresem 7520 V2 i mi starcza, ale niestety basu mało:( Koryguje to EQ sobie, a nie chciał bym tego robić, potrzebuje słuchawki z niezłym kopytem na basie, nie wiem jak jest w CAL ale SR60 wyglądają po charce na dość zbasowione(co mi pasuje). A poza basem, lubie jak słuchawki radzą sobie z każdą muzyką, mimo ze wole jednak ocieplone klimaty to czesto włączam coś gdzie talerz perkusji to ma być talerz a nie plastikowy talerzyk z tesco!  Co do srednich tonów to to samo, tam gdzie delikatnie to delikatnie ale nie za mocno bo sam miód niepasuje jednak, a gdzie agresja to agresja. ES7 uważam za takie pośrednie ale nie zaszkodziło by jakby były ciut ostrzejsze. KPP wg mnie ostrzejsze. Nie wiem czy to wina konstrukcji zamknieta/otwarta, nie interesuje mnie to:)

Tak czy siak wczoraj wpłaciłem kase na konto i zamierzam kupić CAL! tylko że recabling bedzie wskazany ale w watkach o CAL niczego mądrego dowiedzieć sie nie moge, gdyż pisze tam każdy i poleca co innego. Nic sensownego w tym motłochu znajleźć nie mogłem. Proszę wiec powiedźcie co Waszym zdaniem zasługuje na uwage(nie chodzi mi o kable po pare stów za metr, wolal bym coś tanszego co też da efekt, bo ulepszanie sluchawek wartych 250zl kablem za tą samą cene moim zdaniem mija sie z celem, lepiej było kupić lepsze słuchawki wtedy za 500zl np)

szwagiero

  • 2239 / 5893
  • Ekspert
18-09-2009, 10:04
Dawid-SS a już myślałem, że Twoje dylematy się nie skończą ;) Poszukaj tutaj informacji o rekablowaniu CAL!, poszukaj na AS i na forum mp3store - jest tego MASA OGROMNA wbrew temu co piszesz!

Pozdrawiam,

-Pawel-

  • 4724 / 5496
  • Ekspert
18-09-2009, 10:22
Dawid-SS, basu w CAL! na pewno nie będziesz chciał podbijać ;) Jest tłusty, mięsisty i ma dobre zejście. SR60 bas mają znacznie delikatniejszy i nie tak dobitny. Talerze na CAL! będziesz miał podkreślone i to znacznie, po wygrzaniu czasem może się zaiskrzyć ale nie każdemu to przeszkadza. Średnica na CAL! jest nieco przebarwiona ale chyba tylko ja mam takie na to uczulenie bo dla dużej rzeszy osób wręcz to się podoba, dodatkowo słuchawki nadganiają ten koloryt jakością także powinieneś być zadowolony z całokształtu szczególnie przy tym poziomie cenowym ;)

Niestety nie mogę nawiązać do ES7 bo ich nie słuchałem. Słuchałem natomiast ESW9 i uważam je za jedne z bardziej zrównoważonych tonalnie dynamików(gdyby jeszcze tylko potrafiły osiągnąć lepsze pułapy jakościowe... :))