Audiohobby.pl

Palimy (wypalamy) zrzucamy na płytki CD

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
02-02-2009, 01:29
>> Reaper, 2009-02-01 20:29:52
>Dlaczego twierdzisz, że mój 550ES jest niesprawny i szumiący??

To Ty tak twierdziłeś w grudniu:

"Niech mi ktoś doradzi jaki kupić w miarę niedrogi odtwarzacz CD, który z moim wzmakiem SONY TA-F550ES zagra potężnym mocnym, nawet lekko mulącym basem....
....To, że wzmak przy włączonym SOURCE DIRECT potrafi zagrać miękkim porządnym basem to wiem, bo dla porównania mam zwykłe DVD BELWOOD, które z tym wzmakiem gra bardzo ciepło i ma porządnego kopa basowego, a jednocześnie wycofane wysokie. Z tym, że generuje w tle jakiś szum, szczególnie jest to słyszalne w przerwach między utworami i na słuchawkach. Ale dźwiękowo to jest to o co mi chodzi i chcialbym to uzyskać na jakimś odtwarzaczu CD, tylko na jakim?? "

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

zyzio

  • 960 / 5787
  • Ekspert
02-02-2009, 10:50
Czyli co ? Dither + heavy noise shaping albo medium jest jak najbardziej ok ? Nie robiłem prób, zawsze nagrywałem z ustawieniami domyślnymi, a więc medium.

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
05-02-2009, 10:55
Coś mi widać że wątek został zaszufladkowany a zdawało mi się że taka kopia oryginalnej płyty będzie raczej w dobie twardych dysków używana tylko w napędach CD czyli w typowych urządzeniach stereo.
Analogicznie należało by stronę audiohobby wrzucić do większego wora o nazwie internet a ten może do super wora o nazwie energetyka ?

Głupie to zaszufladkowanie ale co mi tam!

Na razie najlepiej nadającą się moim zdaniem do celów audio jest płytka CD-R Verbatim Music (43365)
która ma pewne niebezpieczne miejsca które łatwo ominąć i dla tego je podaję i wtedy jest super.

Coś mnie tknęło i w programie PlexTools Profesjonal XL V3.12 ustawiłem materiał nośnika zamiast na Default na nośnik podawany przez Tayo Yuiden czyli Cyjanine no i wyszło mi nieciekawie czyli znaaacznie powyżej jak to zwykle bywało przy prędkości wypalania 20x tysiaca błedów. Wykres przedstawia tak żle wypaloną płytkę.

Wniosek ma być dla Verbatim Music ustawienie Default i kropka a wtedy będzie super!
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
05-02-2009, 22:04
Nasuwa się też pytanie co właściwie na HD w komputerach mają miłośnicy muzyki?

Przykładowa oryginalna płyta Deutche Gramophon z ariami w wykonaniu Anny Netrebko i Rolando Villazon diagnostycznie wygląda tak jak na pierwszym skanie (moim zdaniem koszmarek). Czyli na zdrowy rozum coś takiego sobie ściągamy na komputer bit po bicie? Pada pytanie czy to należy jeszcze skorygować na HD i czym, jakim programem do korekcji błędów żeby było idealnie, czy to robicie?  Program do robienia kopi jak i sama wypalarka Plextora to robią nie wiem czy najlepiej i płyta po wypaleniu zdiagnozowana wygląda tak. Zastanawia mnie jak faktycznie wygląda obraz płyty na twardym dysku po zrobieniu kopii "bit po bicie"-tak koszmarnie jak oryginał czy już z poprawionymi błędami wynikającymi z niedoskonałości nośnika i całej technologii CD.

Jeszcze jedno pytanie mnie dręczy który program faktycznie robi to dobrze i Waszym zdaniem dla czego? Czy były kontrolne odsłuchy na wzorcowo skonfigurowanym komputerze

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

madly

  • 118 / 5859
  • Aktywny użytkownik
05-02-2009, 22:34
@Rafaell
Może trochę mało konkretnie, gdyż ten temat mam dopiero w planach (media serwer, sqeezebox), z materiałem na HDD podobno warto zrobić upsampling  np. do 96 kHz i tutaj zdać się na soft, który w sposób inteligenty, a nie "chamski" doda "to coś" pomiędzy bitami. Podobno efekty słyszalny na plus. Nie mogę sobie przypomnieć nazwy tego oprogramowania (jest komercyjne, ale cena w granicach rozsądku).  Podejrzewam, że algorytmy takiego resamplingu uwzględniają próbki przed i po i określają jak narasta dźwięk. Ma to nawet sens, chociaż będzie to obarczone jakimś procentem zafałszowania.

Tad46

  • 48 / 5799
  • Użytkownik
06-02-2009, 12:20
Raffael
Ja zrzucam (backupy...) obrazy ISO DVD z filmami. ImgBurn potrafi poprawnie zapisać taki obraz z uszkodzonej płytki, której odtwarzacz nie chciał odgrywać i można ją później oglądać z HD. Nie widać niczego. Podejrzewam, że podobny efekt można uzyskać i z płyt audio.
Tad46

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
06-02-2009, 12:45
Nie widać niczego ale dropy cyfrowe czasem też są czyli należy jednak nowe płuty CD sprawdzać na kompie i jak jest takie dziadostwo wymieniać lub brać z innego żródła. Kopie też należy robić od razu puki płyta dziewicza. Przy kupnie w sklepie najlepiej płytkę od razu przy kasie rozpakować bo płytki sobie słucha załoga a z kultura techniczną różnie u nich i często widać odciśnięte paluchy i rysy. Również płyty na dawne Demoludy maja nie ten wysoki standard reżimu wytłaczania co np. na USA czy Japonię (choćby wyższa liczba kopii z jednej matrycy)

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

alghar

  • 639 / 5605
  • Ekspert
21-03-2009, 09:11
Czy  nie  lepiej  kopiować mając  2  nagrywarki ,nagrywając z  jednej  na  drugą ? szybkość > najwolniej  jak  to jest  możliwe ?  

gulon

  • 34 / 5880
  • Użytkownik
21-03-2009, 19:05
Nie. Lepiej najpierw zgrać w EAC obraz płyty na dysk, a potem nagrać.

alghar

  • 639 / 5605
  • Ekspert
22-03-2009, 06:57
Nagrać  jak  najszybciej  czy  jak  najwolniej ?  jakie  firmy  płytki  kupić ?

ozrabal

  • 30 / 5521
  • Użytkownik
22-03-2009, 11:43
verbatim music x16

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
22-03-2009, 13:38
Verbatim Music ciężko teraz kupić ale naprawdę warto-kopie wychodzą perfekt. Z mojego doświadczenia wyszło mi że należy w ustawieniach napędu ograniczyć prędkość wypalania do 16x a zczytywanie do 8x. Powód jest banalny,przeważnie szybki (52x) napęd bezwiednie aż rwie się do przodu i ta prędkość ustawiona w innych nastawach jest notorycznie przez napęd przekraczana.W wypalarce Plextora jest taka opcja, nie wiem jakw innych ale warto poszukać. Druga rzecz to jeśli jest taka mozliwość w napedzie towarto ustawić w opcjach że napęd przed wypalaniem już się solidnie kreci. Zapobiega to wiekszej ilości błedów występujacych na początku wypalanej płyty (napęd nie zdąży na czas wejść na optymalne obroty rozpedzajac się od 0 i występuje błąd podawania pitów )

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

alghar

  • 639 / 5605
  • Ekspert
22-03-2009, 19:21
a  co  powiecie  o płytach Philips audio ?

cadam

  • 4401 / 5895
  • Ekspert
12-12-2010, 13:54
Na których płytach DVD można bezpieczniej i dłużej przechowywać dane? Na DVD-R czy na DVD+R?

domzz

  • 1113 / 5810
  • Ekspert
12-12-2010, 17:51
>> cadam, 2010-12-12 13:54:19
Na których płytach DVD można bezpieczniej i dłużej przechowywać dane? Na DVD-R czy na DVD+R?

Też się swego czasu nad tym zastanawiałem, a problem rozwiązałem tak, że całkowicie zrezygnowałem z wypalania czegokolwiek na płyty DVD, a wszystko zapisuję na dyski HDD wpinane do dedykowanej stacji dokującej podłączonej po e-sata (czyli błyskawica). Ceny dysków obecnie niewiele przewyższają proporcjonalną cenę płyt DVD, a komfort użytkowania i trwałość zapisanych danych są nieporównywalne.