Audiohobby.pl

Palimy (wypalamy) zrzucamy na płytki CD

Vinyloid

  • 2470 / 5080
  • Ekspert
12-12-2010, 18:05
Teoretycznie DVD+R powinny być pod tym względem lepsze bo pozwalają na dokładniejszą korekcje błędów (kosztem nieco mniejszej pojemności). W praktyce ani raz nie zawiodły mnie tylko DVD+R Sony. W przypadku TDK, Verbatim, Emtec zdarzały się problemy z odczytem choć bardzo rzadko. Ergo - format jest ważny ale jak trafisz na sknoconą serię, to nic nie pomoże. Miałem taka sytuację kiedy kupiłem płyty 3 różnych producentów i wszystkie odmawiały współpracy w trybie UDF. Jak sie później okazało, pochodziły z jednej fabryki w Indiach.

alghar

  • 639 / 5577
  • Ekspert
30-05-2011, 09:36
Jak "nagrac " pliki typu flac  na  płytę cd  aby odtwarzał to odtwarzacz kompaktowy ?

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
30-05-2011, 10:03
Można przykładowo przekonwertować FLAC do WAV i nagrać już jako płytę audio.

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
30-05-2011, 10:09
Użyć Burrrn.

alghar

  • 639 / 5577
  • Ekspert
30-05-2011, 10:32
Czym przekonwertować FLAC do WAV ?

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
30-05-2011, 10:38
Foobar - będzie potrzebne (chyba) wskazanie kodeka/dekoder, który pobierzesz tu http://flac.sourceforge.net/download.html

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
30-05-2011, 10:38
Ale po co? Burrrn wczyta od razu tytuł i wykonawcę płyty z FLACów. Poza tym to jedyny program z tych, które próbowałem, który potrafi zlepić pocięty na pliki utwór muzyczny, np. jakąś symfonię, bez przerw lub trzasków na płycie. Do konwersji plików dobry jest dBPowerAmp albo foobar2000.

Najlepszy efekt to kupić porządne CD-R Audio. W MM są TDK, polecam. W Burrrnie wyłączyć Dithering i Noise Shaping, wszelkie inne efekty typu limiter lub normalizację, prędkość nagrywania dać minimalną, np. 4x i jakość jest jak ze świeżutkiego, nieporysowanego oryginału. Nie pamiętam czy się w nim wybiera metodę wypalania, ale Disc At Once będzie właściwa. Nie przestawiałem zresztą w nim tego.

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
30-05-2011, 10:45
Tak też można ;)

kuben

  • 488 / 5276
  • Zaawansowany użytkownik
30-05-2011, 13:12
Również polecam Burrrn.
http://www.cdrinfo.pl/download/4007215618


--------------------------------------------
http://www.lastfm.pl/user/kubenek

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
04-03-2017, 18:00
Panowie pomóżcie. W jaki sposób robicie dziś dobre kopie (CD-R) płyt CD Audio? Od kilku lat używam do zapisu laptopów i coraz więcej odtwarzaczy stacjonarnych CD w mojej kolekcji ma problemy z odczytem a często nawet zauważeniem tych płyt. Płyty CD-R nagrywane nawet 17 lat temu są odczytywane bez problemu, natomiast te, które nagrywam współcześnie coraz słabiej. Może winna jest prędkość zapisu, ale nie da się jej ograniczyć, ponieważ wolne prędkości zapisu są zablokowane  w wypalarkach laptopów.
Myślałem, żeby kupić starego Della i nagrywać na równie starej wypalarce (nawet mam takiego starego TEACa), tylko czy to ma sens? Jak wy sobie z tym radzicie?

Road To Nowhere

  • 1032 / 5868
  • Ekspert
04-03-2017, 18:57
Ja od 2-3 lat nie wypalam już wcale.
Jak płyta moja to po co wypalać jak pożyczona to EAC-em robię plik wav i wrzucam na twardziela .
Teraz nawet takie Oppo dobrze odtwarza pliki w przeciwieństwie do współcześnie wypalonej płyty .
Odtwarza ja oczywiście bez problemu ale się "męczy" i gra to nie wiem czemu gorzej od pliku na tym Oppo.
Nie wiem czy to wina urządzenia bo czyta wszystko oprócz płyt chodnikowych czy raczej płyty wypalonej
ze zbyt dużą prędkością na nowym lapku .

3 lata temu kolega prosił mnie żebym zrzucił mu do pliku kilka wcześniej wypalonych płyt na laptopie Lenovo
jakież było moje zdziwienie jak wszystkie bez wyjątku płyty przy zgrywaniu miały masę błędów co sygnalizował mi EAC .
Nośniki CD-Ry to TDK i EMTEC for Audio .

Generalnie do odtwarzania plików tego Oppo używam sporadycznie ,za transport cyfrowy robi CA 851N ,nawet wyświetla wykonawców ,tytuły i okładki .
Potem dobrym coaxem idzie to do Questyle CMA-600i (przedtem Lampizator Lev.4) ale czekam na dac-a od Pana Bogusława Dubiela.

Żeby nie było mam w szafie gdzieś jeszcze zachomikowanego Plextora w takiej małej gustownej obudowie.
Mam kilkadziesiąt płyt CD-R wypalonych na zwykłym HP na początku lat 2-tysieczych z prędkością X 2-4
i wszystkie chodzą bez problemów

Haka

  • 2996 / 5153
  • Ekspert
04-03-2017, 19:46
U mnie tylko oryginalne CD, albo wszelkiego rodzaju pliki.


CD-Ry były dobre do tych rzeźnickich zmieniarek samochodowych ;)

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
04-03-2017, 19:59
No spoko Chłopaki, ja też mam ze 300 płyt CD oryginalnych, winyli też od groma i dla mnie to super klimacik, nie ciepię złodziejstwa itd, ale mam sporo różnych odtwarzaczy CD, lubię sobie coś potestować, porównywać, robić różne kompilację nagrań. Dlatego ponawiam pytanie, czy ktoś z Kolegów ma na dziś dobrze rozkminiony temat wypalania CD-Rów? Może winna jest wypalarka, jaką mam w laptopie i warto by kupić inną zewnętrzną nową? W lapku mam Lite-On PLDS DVD-RW DA8A6SH.

 
A może ma sens kupić takiego zabytkowego Della stacjonarkę i do niego tego Teaca, lub inny "zabytkowy" CD-Room? Tylko ponoć współczesne płyty CD-R nie są przystosowane do powolnego wypalania i wywala błędy.
« Ostatnia zmiana: 05-03-2017, 08:36 wysłana przez aulait »

muda44

  • 209 / 4893
  • Aktywny użytkownik
17-03-2017, 16:21
Po wielu próbach nagrywania na PC i stacjonarnych nagrywarkach Pioneer, Philips , Sony , Marantz kupiłem nowego Tascama CD-RW900MKII i mam spokój na lata .
Nagrywarka o tyle ciekawa że nagrywa na zwykłych płytach CD-R i można robić dowolną ilość kopii z kopii .

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
17-03-2017, 20:26
Czyli podpinasz po coaxialu do Tascama jakiegoś CD playera i wypalasz w czasie rzeczywistym płyty, tak jak odtwarza oryginał podpięty CDeck?

Nie masz problemu z odtwarzaniem tych płyt na starszych, chimerycznych odtwarzaczach?

Czyli nagrywasz zwykłe współczesne komputerowe  płyty CD-R z prędkością x1 ?
« Ostatnia zmiana: 17-03-2017, 20:30 wysłana przez aulait »