Audiohobby.pl

Palimy (wypalamy) zrzucamy na płytki CD

muda44

• 207 / 2570
  • Aktywny użytkownik
17-03-2017, 21:15
Zgadza się .
Tu polecam Marantza CD52 i kabel Profigold PGD 4000.

Póki co płyty wypalone na tej nagrywarce bez problemu są odtwarzane nawet w odtwarzaczach z laserem w agonalnym stanie .
Używam płyt Verbatim METAL AZO . Tascam nie jest wybredny co do płyt .

Przez wiele lat używałem Pioneera PDR 05  w tej roli ( miałem kilka sztuk ) ale ten był wybredny co do płyt i niektóre płyty nie chcą być poprawnie odtwarzane przez niektóre odtwarzacze .
Ciekawostką jest to że płyty nagrane na tej nagrywarce mają " wyciągane " detale .Ma się wrażenie że to kopia jest oryginałem . Wspomniano nawet o tym w Magazynie Hi Fi lata temu .
Niestety znalezienie takiego w pełni sprawnego jest już chyba niemożliwe .

Fajne są SONY RCD W100 lub 500 ale znajdź taką z bdb laserem .
Z używanymi nagrywarkami nigdy nie wiesz na co trafisz . Narobisz sobie składanek bez pewności że za jakiś czas się nie wysypią .
A Tascama kupujesz nowego za rozsądne pieniądze ( wszedł nowszy model i te da się kupić taniej ) i masz spokój na lata .
Nie jest to wykonaniem PDR-05 ale nawet na bardzo rozdzielczym systemie różnice oryginał vs kopia są marginalne .

aulait

• 1104 / 3202
  • Ekspert
18-03-2017, 08:26
Gdzie kupujesz Verbatim METAL AZO? Wydaje mi się, że tych płyt już dawno nie produkują. Jaką mają podaną prędkość zapisu minimalną i max?
« Ostatnia zmiana: 18-03-2017, 08:39 wysłana przez aulait »

muda44

• 207 / 2570
  • Aktywny użytkownik
18-03-2017, 10:25
Alledrogo .
Na pudełku jest AZO CRYSTAL   52x
Dla tego Tascama to obojętne . Może być Fuji Pro , Maxell XL II itd.
Ważne żeby markowe .

aulait

• 1104 / 3202
  • Ekspert
18-03-2017, 12:20
Dzięki za informację. Widzisz w sieci piszą, że te współczesne CD-R, nawet firmówki nie nadają się do wolnego nagrywania. Ponieważ nie są przystosowane do tak długiego okresu ekspozycji laserem i ulegają częściowym uszkodzeniom. To co piszesz napawa optymizmem.
Kupiłem dwa stare kompy Dell na ATA i mam jakieś zabytkowe TEACi, które śmigały do końca żywota moich kompów (mają opcje wypalani nawet x1) i jeszcze jakiegoś starego Plexa wygrzebię. Poskładam wszystko, potestuje i napiszę o wynikach.

Budujące jest to, że u Ciebie nawet zwykłe współczesne CD-Rki są odczytywane przez zabytkowe dojechane CD Playery.

Jeszce kupię te CD-R cyjanina.
« Ostatnia zmiana: 18-03-2017, 12:22 wysłana przez aulait »

muda44

• 207 / 2570
  • Aktywny użytkownik
18-03-2017, 15:06
Szkoda czasu na komputerowe nagrywarki , serio .
Ja robiłem próby na różnych kompach , mój kolega to samo . Nawet EAC , Feurio ( chyba tak to się nazywa ) i coś " DB ". Nawet słynna nagrywarka Yamahy nie zrobiła dobrych kopii .

aulait

• 1104 / 3202
  • Ekspert
04-04-2017, 08:35
 Uruchomiłem dwa stare Delle z ATA na Windows XP Professional.  Dograłem Nero Burning Rom 5 i Ashampoo Burning Studio 6 FREE, zamontowałem starego Plextora PX-W1210TA ATA, nowszego Liteona i jeszcze jeden napęd, którego firmy nie potrafię ustalić. Niestety póki co Teaca nie udało mi się uruchomić.

Trochę poczytałem, porozmawiałem i z informacji jakie uzyskałem wynika, że głównym problemem są same płyty, ponieważ mają niski współczynnik przenikania światła. Ostatnie wykonane z naprawdę dobrych materiałów to już trudno dostępne stare wyprodukowane w Japonii Verbatim CD-R i z zamkniętej również japońskiej fabryki JVC/Victor Taiyo Yuden płyty JVC PRO. Obie płyty wykonane z materiału o nazwie cyjanina. Nagrania na tych płytach nawet z prędkością x 10 dają się bez problemu odtwarzać na bardzo zmęczonych życiem odtwarzaczach. Taiyo Yuden gwarantuje trwałość zapisanych danych na 100 lat, jeśli ktoś chce pójść podobną drogą co ja, to lepiej się pośpieszyć, bo nie wiadomo ile płyty będą jeszcze dostępne.

Na wyprodukowanych z tańszych materiałów/o  mniejszym współczynniku przenikania współczesnych CD-R nie udało mi się uzyskać takich efektów jak Koledze Muda44.

Co ciekawe oba stare Delle (Dimention 1100 i OptiPlex 170l) po wpięciu DT990 PRO 250 om pozwalają na bardzo przyjemny/wciągający odsłuch muzyki. W tym względzie spisują się dużo lepiej niż wiele nowszych komputerów.
« Ostatnia zmiana: 04-04-2017, 09:17 wysłana przez aulait »