Audiohobby.pl

OPEN BAFFLE

lancaster

  • Gość
22-06-2008, 18:39
Gustaw, bo Pass to normalny gość, ktory wie o co w muzyce biega a nie jakis lipny audiosnob :))))
Najlepszy dźwiek jaki do tej pory slyszalem pochodził z pomieszzen niezaadaptowanych....wiem, wiem to pewnie pomieszczenia "grały" a mi sie takie cos podoba bo mam spieprzony gust i ogólnie gluchy jestem :))))))
 jednak to waśnie tam bylo widac instrumenty, a nie jakies dxwieki nie majace n ic wspólnego z natura tylko z np. plastikowymi biustami :))))) Rozumiem ze komuś moze sie taki styl podobac i nawet nad tym nie ubolewam, ale....no własnie....mówiac hi-end mam na myśli naturę a nie coś "ładnego". Ładne to za mało, natura jest piękna, dzika i ogólnie nie nudzi sie(krolik do nogi :))


Pozdrawiam

konto_usuniete

  • 56 / 5575
  • Użytkownik
22-06-2008, 19:22
Lancaster,

Czyli co ?
Nie możemy liczyć na wątek "Nelson Pass Audio Nirvana" ?  ;-)
Nelson ! Ty cieniasie :D

również pozdrowionka :)

lancaster

  • Gość
22-06-2008, 20:08
Gustaw, raczej nie.....Nelson Pass wie czego chce, wiec rozterki kupić to czy tamto, zeby "lepiej" zagralo mam już na bank za sobą.
Ostatnio widzę wszedłw  szerokopasmówki - doszczętnie zbzikował :)))))

Bacek

  • 2400 / 6045
  • Ekspert
22-06-2008, 20:43
Lutek,
Fajne odgroddy. Co tam masz na górze, jakiś coaxial?
Czyli wychodzi, że jest jakaś nadzieja z basem. Z tego co pamiętam z wizyty u Ciebie z okazji pokazów McGyvera, Tobie brakowało basu nawet z bassreflex, a teraz piszesz że z odgrody za dużo.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Lutek

  • 535 / 6016
  • Ekspert
23-06-2008, 11:53
>Bacek
Na gorze..., tak, koaxial - 12 calowy dual concentric Tannoy-a.

" ...Tobie brakowało basu nawet z bassreflex, a teraz piszesz że z odgrody za dużo. "

   Wtedy chodzilo o ilosc, glebokosc dolnego zakresu z Minas Anor. Bas byl z nich dobrze kontrolowany i szybki - w ogole bardzo dobre, szybkie kolumny - aczkolwiek ja osobiscie wolalem wiekszy, glebszy. Nie dotyczylo to juz oczywiscie Cremo i Credo - tu juz bas solidny.
   A z tych basowcow przykreconych do plyt za duzo (dobrze ze nie odwrotnie) - musza one miec bardzo duza skutecznosc.
A w ogole, to zmilem ostatnio troche kryteria oceny dzwieku. Kiedys chcialem dobrej srednicy, wysokich, a basu wrecz referencyjnego. Teraz po uslyszeniu dualconcentric - ow wszystkie zakresy sa tak samo wazne. Oczywiscie bas nadal musi byc wysokiej jakosci, ale juz nie musi byc tak go wiele, tak gleboki, potezny. Musze jednak przyznac, ze przed posluchaniem tych koaksjali nie do konca zdawalem sobie sprawy, w jakim stopniu jakosc srednicy i wysokich moze wplynac na przyjemnosc sluchania muzy i obecnosc muzykow w pokoju :-)
Bacek - zapraszam i pozdrawiam

Bacek

  • 2400 / 6045
  • Ekspert
25-06-2008, 14:59
Lutek,

Impedancjami się nie przejmuj. Na necie piszą że w rzeczywistości każda z cewek ma po 4 Ohmy. Trochę pogrzebałem i faktycznie mogą to być ciekawe basowce. Od kogo na EBay\'u kupowałeś swoje? Faktycznie z chęcią bym się wprosił w jakiś weekend. Na razie jestem na etapie sab a Twój zestaw to coś nowego.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Lutek

  • 535 / 6016
  • Ekspert
27-06-2008, 15:29
>Bacek
Przeslalem obszerniejszy tekst na PW

mirfak

  • 49 / 6021
  • Użytkownik
06-07-2008, 23:43
Witam,
przeczytałem cały wątek i strasznie się napaliłem na odgrody.
Mam prośbę o podanie gotowego przepisu na sprawdzoną OB (a w szczególności jakie głośniki kupić).
Czy jako niskotonowego można użyć:
http://www.monacor.pl/catalogue-product.phtml?id=6432&Comp=0&Hier=6&MainKtg=62&SubKtg=686  ?
Jaki głośnik na resztę pasma (czy wstęgowce się nadają)?

Budżet to 500-700 pln na stronę.

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.


obiektywna jest tylko podwójnie ślepa próba

konto_usuniete

  • 0 / 5568
  • Nowy użytkownik
07-07-2008, 15:59
Ten Monacor IMO sie nadaje choc dla niektorych bedzie mial zbyt niski Qts ale ja bym az tak sie nie przejmowal
W tej chwili podobnym glosnikiem bawie sie wlasnie w OB i z calkiem dobrym rezultatem

 Do basowca dodalem L18RNX/P i 27TBFC/G Seasa
Dobra cena i dobre glosniki !
CO do gotowej recepty - trudno o nia bedzie bo wszystko zalezy od tego jaka odgrode ( wymiary itp) sobie wymyslisz
Wstegi sie nadaja ale tu trzeba bardzo uwazac jaka wstega i jaki mid do tego Tanie wstegi typu Monacor wymagaja wyskiej czestotliwosci podzialu a to z kolei wyzwanie dla sredniotonowego zwazywszy ze musi on takze obslugiwac wyzszy basi niska srednice

Tak to wyglada z mojego punktu widzenia

Pozdrawiam i powodzenia


WaldeK

arczar

  • 63 / 6005
  • Użytkownik
08-07-2008, 15:39
Przyznam że parametry wręcz zaskakucjące.
IMO QTS  nie za niski,choć potrzeba by raczej dużej odgrody albo typu U dla basowca

konto_usuniete

  • 0 / 5568
  • Nowy użytkownik
08-07-2008, 16:39

U mnie pracuje w odgrodzie "H"  

WaldeK

arczar

  • 63 / 6005
  • Użytkownik
09-07-2008, 20:16
>> WaldemarK, 2008-07-07 15:59:15
Ten Monacor IMO sie nadaje choc dla niektorych bedzie mial zbyt niski Qts ale ja bym az tak sie nie przejmowal
W tej chwili podobnym glosnikiem bawie sie wlasnie w OB i z calkiem dobrym rezultatem

więc jakim głosnikiem sie bawisz?takim samym czy też innym bo już nie wiem...

Jak się sprawują twoje odgrody na basie?może jakies zdjecia byś zamiescił?

konto_usuniete

  • 0 / 5568
  • Nowy użytkownik
09-07-2008, 21:14
Ja bawię sie Monacorem ale mniejszym - 33cm Zależało mi na tym aby całość miała jakieś akceptowalne proporcje i rozmiary . W moich warunkach lokalowych  odgroda w postaci dechy o wymiarach 100 na 170 cm nie przejdzie :-)

Na basie - rewelka ! BAS bez problemów schodzi grubo poniżej 40Hz , jest czysty jak oddech niemowlęcia , i dokładnie oddaje to co jest w nagraniu Jeśli trzeba jest twardy , szybki  jeśli zaś w nagraniu jest miękki  to tak właśnie słyszę. Najważniejsze jednak jest to ze nie mam żadnych problemów z reakcja glosnik-pomieszczenie . Nawet przy dużych natężeniach dźwięku nie powstają żadne rezonanse , wzbudzenia itp.
W formie eksperymentu wstawiłem swoje OB do małego pomieszczenia o pow około 14m2 i efekt jeśli chodzi o bas - taki sam czyli bez rezonansów itd. Słuchanie dobrze nagranego kontrabasu , organów  jest czysta przyjemnością...
Co prawda w małym pomieszczeniu pojawiły sie pewne problemy ze stereofonia ( ze względu na krotka drogę odsłuchu nie było precyzyjnej lokalizacji) ale i tak bylem szczerze zdziwiony bo wstawiając 33 glosnik do 14m2 spodziewałem sie jakiegoś koszmaru....


Co do zdjęć- moje OB są ciągle w formie prototypu - a wiec surowy MDF i nie wyglądają na razie  zbyt ciekawie . Na dniach zabieram sie za "wykończeniówkę" wiec trochę cierpliwości . Pochwale sie na pewno :-)

Pozdrawiam!

 
WaldeK

arczar

  • 63 / 6005
  • Użytkownik
09-07-2008, 21:27