Audiohobby.pl

OPEN BAFFLE

fakamada

  • 1066 / 5390
  • Ekspert

simon19

  • 256 / 4878
  • Zaawansowany użytkownik
05-05-2016, 22:22
Dzięki.

Dorwałem Beyma 10 M250. Bedzie zabawa:)  oczywiscie na średnie tony te diabły dam razem z tractrix600. I bas też OB.

fakamada

  • 1066 / 5390
  • Ekspert
06-05-2016, 00:12
Fajny zestaw.

Eposm22

  • 12 / 2705
  • Nowy użytkownik
10-02-2017, 11:39
Witam
Zostałem wielkim fanem OB
Czy jest ktoś z wrocławia. Kto może wpaść do mnie i pomierzyć jak to gra.
czy ktoś z kolegów montował np 2 szerokopasmowe so ido na strone ?

Cervantes

  • 398 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
10-02-2017, 22:25
O widzę że kolega wie jak zacząć rozmowę.

Generalnie 2 fuli na stronę nie dawałem nigdy. Zeresztą to bylo by tylko problematyczne. nie wiem jak masz zwrotkę zrobioną, ale z moich obserwacji łączeneie szeogowe głośników to idelany przepis na absolutnie kaprawy dźwięk. A przy 4 8kach wychodzi ze 2 Ohmy do prowadzenia.

Generalnie zostaw jednego fula.
1. Bedziesz mieć realtywnie więcej basu ( niższa efektywność  zakresu fullranga)

2. Pędziesz mieć prawie punktowe źródło dźwięku ( nie wiem jak pociełeś zwrotką, ale podobnie byś miał jakbyś go wsadził w backloaded horna z wylotem z przodu, też by siał spokojnie do 1Khz,)

Co możesz spróbować:
1.wykręć Fulla i zdystansuj od dechy tak aby dziury były (tak na 3-5 mm). Dzwięk się otworzy i zyska na holografi. Jak Ci podejdzie to jest to najprostszy tuning.

2. Zrób bi/tri amping (moc jest bardzo tania w dzisiejszych czasach :)

3. Jak zrobisz bi/tri amping to polecam sprawdzić taki myk że dajesz filtr paswny 1 rzędu między pre a końcówki wtedy do podzielenia wystarczy ci rezysto i kondensator więc nie musisz wieszać cewek zmulających basowce. WEfekty bardzo dobre, ale przydatne dobre pre z duży prądem bo sygnał splitujesz na 2 lub 3 wzmacniacze.

4. Nie widzę specjalnie skrzydeł przy tej obudwie. ale jak masz to unikaj przynajmniej przy fulu. Full lubi płaską dechę. Skrzyda i jakiekolwiek boczne ograniczniki go duszą jak jest w dipolu.

5. nie robisz nic, cieszysz się jak dziecko słuchasz, odpoczywasz słuchając muzyki i sącząc single malta z pełną świadomością że stara buddyjska prawda "Jeżeli czegoś pragniesz, to przestajesz móc się cieszyć tym co jest/masz tu i teraz" jest prawdziwa.

.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

Eposm22

  • 12 / 2705
  • Nowy użytkownik
11-02-2017, 09:48
Witam i pozdrawiam.
Dzięki za odpowiedz. To co zrobiłem uważam za sukces bo akurat w temacie tworzenia kolumn jestem zielony. Tak tylko pytałem o zdublowanie sonido. Myślałem że jak dam po dwa na strone zmniejsze ,, wysiłkowość,, głośnika do grania. I jeszcze poprawie przestrzenność.chociarz i tak w tym temacie jest rewelacyjnie .Jest bez zwrotki. Wiec tak... Góra to seas z eposów m22 - filtr to mundorf supreme 2.7 i rezystor path audio 2 ohm. I góra jest dopełnieniem. Jest delikatna bez cykania.
Na samym dole beyma sm118 zasilana yamachą p4500 z crosoverem behringera xpro ustawiłem do 60hz. Na midbass dałem beyme sm115n. Na próbe pożyczone jeszcze szukam alternatywy dla tego głośnika. Zwrotka kon szeregowo 58uf i cewka 9 równolegle jest tylko cięty od góry. Dałem go na samą góre aby samoczynnie wygaszał i myśle że to się sprawdziło
Midbas, sonido i seas zasila creek 5350 se z wbudowanym pre lampowym sonus oliva . wszystkie głośniki mam kręcone na podkładkach gumowych z każdej możliwej strony. Więc są wyizolowane. Skrzydełka są ażurowe. To tylko ramka. Kiedyś były pełne ale zrezygnowałem z tego, deski są płaskie
A wogóle to mam w planach już nową deske z każdym modułem oddzielnie kręconą do ramek ze sklejki. Szukam jeszcze jakiejś alternatywy co by tu jeszcze zmienić ? Masz może jakiś fajny pomysł co do głośników
Pozdrawiam

Dominik.M

  • 180 / 4859
  • Aktywny użytkownik
08-06-2017, 14:42

lancaster

  • Gość
08-06-2017, 15:42
mozna tylko Łukaszowi życzyc zeby nie gray jak pokazywane w Monachium GE a co najmniej tak jak RDAcoustic z ktorym sie wystawia ostatnio

lancaster

  • Gość
08-06-2017, 15:43
PS. Rullit ?;-)

Dominik.M

  • 180 / 4859
  • Aktywny użytkownik
08-06-2017, 17:53
Hej,
Odpuscilem, hajs odzyskany.... Moze jeszcze kiedys sprobuje.

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
08-06-2017, 18:15
Fikus szaleje:
http://www.fikuselectric.com

Chinski Fonics 1800 na basie za 230zl, na srednich Dayton ps220 z wycietym stozkiem i wstega Raal w dipolu. Ciekawe, ze sie jeszcze nie polapal, iz taka gleboka U frame jest krotka TL i ostro rezonuje na srednich.

Eposm22

  • 12 / 2705
  • Nowy użytkownik
17-06-2017, 12:16
Witam
Mam pytanie do bardziej lub mniej doświadczonych.... Czy testowaliście może ruskie kondensatory typu k73-16 16v w zwrotnicy głośnikowej.Chyba że koledzy mają jakąś ciekawą propozycje. Szukam tańszej alternatywy konda do midbasu na beyme 12mc500 do OB, dla renomowanych producentów. Chciałbym złożyć z kilku mniejszych większą wartość. I jeżeli się sprawdzi to użyć takich do odcięcia sonido.Będę bardzo ale to bardzo wdzięczny za pomoc.
Serdecznie pozdrawiam
Krystian

lancaster

  • Gość
17-06-2017, 19:24
K75-10, jak bedziesz mial zbyt "miodnie" zbocznikuj teflonami FT-3

Eposm22

  • 12 / 2705
  • Nowy użytkownik
17-06-2017, 21:13
Ok bardzo dziękuję
A jak to się ma do droższej konkurencji ?
Serdecznie pozdrawiam

lancaster

  • Gość
17-06-2017, 22:19
mi osobiscie nic nie brakuje przy mundorfie silver oil np.
one maja subiektywnie gestszy kolorowszy srodek i lekko zaokraglona gore, to sa oczywiscie zmiany na poziomie kondensatorow, choc pamietam jak lata temu kiedy ludzie budowali nos dac 1543 by Peter daniel, Zydelek po wymianie Black GAte N na wyjsciu DAC na ruskie PIO doznał orgazmu ;-) Dla mnie od starej dobrej N-ki dynamiczniej i selektywniej