Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
31-07-2019, 23:51
Słyszałem że mocarne słuchawki ale nie miałem styczności. Ponoć coś jak Fostex TH900 ale lepsze. Musże poczytać. Szkoda że tu w Polsce nie ma za bardzo dostepu do nich.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
01-08-2019, 06:12
Mogliby kilka słuchawek w serii przestroić odrobinę bardziej optymalnie aby kreowały pełniejszy obraz
Takich słuchawek jest od wyboru do koloru. Grado niech zostanie Grado.

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
01-08-2019, 06:15
Dla mnie to podejście jest OK. Firma przynosi jakiś zysk, działają po swojemu, mają klientów. Czy wszystko musi rosnąć i każda manufaktura ma stać się korporacją?
Ten pęd za wzrostem jest chory. Żeby tylko za wzrostem. Liczy się wzrost wzrostu. Jak ci wzrost nie wzrasta to masz podobno spadek. Takie idiotyczne czasy, wykreowane przez idiotów z marketingu i pochodnych nastały.
Swoją drogą już miałem kupować RS-y czy PS-y, ale się powstrzymałem. Po co jak jestem zadowolony z tego co mam w temacie słuchawek?

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
01-08-2019, 10:18
Mysle ze mylisz Sekator wzrost jako powiekszanie dochodu z byciem konkurencyjnym, a w tym ostatnim elemencie pojawia sie coraz silniejsza i lepiej rozpoznawalna alternatywa, ktora oferuje wiecej za mniej, wiec sila rzeczy zabiora z czasem klientow, a co za tym idzie nie trzeba pisac. Gdyby Grado przyjelo strategie ze robia tanio i solidnie to swietnie, ale patrzac na ichnie ceny, wydaja sie, ze jak najbardziej chca brac udzial w wyscigu, jednoczesnie coraz mniej robiac w tym kierunku i powoli znikajac z percepcji przyszlych zainteresowanych.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
01-08-2019, 14:54
Takich słuchawek jest od wyboru do koloru. Grado niech zostanie Grado.
Chyba się żeśmy nie porozumieli jednak.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5803
  • Ekspert
01-08-2019, 16:41
Ten drugi cytat - to nie ja powiedziałem :)

A przepraszam, ale już nie mogę edytować. Zaznaczyłem tekst, kliknąłęm "Cytuj", chyba jakiś bug w oprogramowaniu forum.

Tak sobie myślę, że Grado Labs nie jest już taką małą firmą i nie ma co ich wrzucać do jednego worka z firmami jedno- czy klikoosobowymi (taką firmą Grado było do mniej więcej 1995 wg https://gradolabs.com/company/timeline). Gdzieś wyświetliła się informacja, że zatrudniają 100 osób. Wygląda też na to, że mają oddziały np. na Filipinach: https://www.facebook.com/gradolabsphilippines/. Informacji o przychodach nie znalazłem.

Jeszcze jedno, przeglądałem zdjęcia młodego Grado https://www.instagram.com/jongrado/ - podróże, jedzenie, samochody. Nie widać fascynacji słuchawkami. Pewnie się czepiam, bo każdy wrzuca na prywatny profil co chce, z drugiej strony jest to profil podlinkowany z https://www.instagram.com/GradoLabs/.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
01-08-2019, 19:44
On sam mowil ze nigdy za bardzo sie nie przejmowal co robi jego rodzina. Ale wyglada na to ze Johnatanowi Grado hajs sie zgadza. Wiec.. hajs sie zgadza rodzinie Grado i dlatego rzeczy wygladaja jak wygladaja :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
01-08-2019, 22:14
Jak mozna zabrać klienta firmie Grado jak nic nie gra jak Grado. Myślisz, że jest szansa by ktoś przesiadł się z Grado na zamulonego planara? Choćby Audeze?

gruesome

  • 778 / 5803
  • Ekspert
01-08-2019, 22:17
Znalazłem jeszcze cytat starszego Grado o rozwoju firmy (https://www.whathifi.com/features/john-grado-humble-beginnings-why-headphones-and-finally-going-wireless):

Cytuj
John seems to be making good on that next jump in the water, then, but how big a fish will Grado be in an ever-expanding sea?

“We could try to grow this thing much bigger than it is. But I wouldn’t want to be dealing with lawyers, stockholders… we’ve built the business and it’s enjoyable as it is. Our design works within our parameters. We have machines we’ve been using for 40 years – they get the job done. This is who we are, we produce products that we like.

“My son, Jonathan (27), is into marketing and Matthew (23) is interested in the operations side. I don’t ever expect to retire – I like getting my hands dirty – but one day I will relinquish the chain of command. This is going to be theirs.

“If the boys weren’t interested I don’t think I would sell, I’d rather just ride off into the sunset. Grado will be family owned as long as we can keep this thing going.”

Czyli po prostu nie chce "rozwoju", woli zamknąć firmę niż przerobić ją na korporację.

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
01-08-2019, 22:20
Ponoć coś jak Fostex TH900 ale lepsze
Dla mnie te Fostexy są mega nudne. Ciekawe są różnice w gustach i jeszcze ciekawsze w tym świetle opinie "obiektywne".

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
01-08-2019, 22:23
We could try to grow this thing much bigger than it is. But I wouldn’t want to be dealing with lawyers, stockholders…
Za to jednak kupię jeszcze jakieś Grado.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
01-08-2019, 23:24
nic nie gra jak Grado
To opinia grado-ludzi jak Ty czy ja, subiektywna zresztą. Nie opinia wszystkich. Dla wielu to chłam. Heh
Myślisz, że jest szansa by ktoś przesiadł się z Grado na zamulonego planara? Choćby Audeze?
Jak najbardziej. Może nie przesiadł bezpośrednio ale wybór padnie np w porównaniach na Audeze. U mnie to niemożliwe, dla kogoś to norma. Niektórzy nie trawią tej sygnatury i tyle.
Widzisz napisałem że żeśmy się nie porozumieli bo piłem tu do GS1000e (PS1000e, RS1e ?) które na wykresach mają obcięty dół a w praktyce wygląda to tak że bas jest ale pozbawiony pewnego czynnika, który np SR225 czy RS2 mają. Więc musiałbyś usłyszeć GS1000e które ja przerobiłem przez kilka miechów żeby mieć odniesienie. Słucha się dobrze ale brak swoistej głębi powoduje ze nie potrafią oddać pewnych rzeczy, stąd mój komentarz o przestrojeniu, dla "pełnego obrazu"... doznań. Ogólnie są okej, brakuje dosłownie jednej rzeczy aby były kompletne. Na szczęście reszta modeli to posiada. Tylko te trzy modele są podejrzane (patrz miejsce "górki" na fazie w GS1000e, PS1000e, RS1e względem reszty modeli)
Czyli po prostu nie chce "rozwoju", woli zamknąć firmę niż przerobić ją na korporację.
I za to wielki szacun. Skoro synów to tak naprawdę nie obchodzi i nie kręci, niech lepiej to się wywali na ryj, niż będzie czymś innym jak jest. "Umarł tak jak żył" - klasyka. Beyerdynamic w sumie też odpuścił w podobny sposób. Dlatego chciałbym coś jeszcze kupić od nich bo już niedługo to może być koniec. Kto wie czy PS2000e to nie jest już koniec, a koniec Grado może być wraz z końcem Johna Grado.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
01-08-2019, 23:27
Chociaż kolega z którym się zamieniłem za GS1000e był bardzo zadowolony z nich ale on nie patrzy chyba na dół pasma. Odnoszę wrażenie że Tobie sekator też by siadły mocno. Ja muszę mieć więcej "mocy" na dole. Potrzebne mi to do elektroniki.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
01-08-2019, 23:33
Dla mnie te Fostexy są mega nudne. Ciekawe są różnice w gustach i jeszcze ciekawsze w tym świetle opinie "obiektywne".
Michał Wyroba powiedział mi kiedyś: "sposobów na sporządzenie dobrego brzmienia jest wiele". I to jest racja. Myślę że nikt nie ma monopolu na prawdę, tak jak monopolu na hi end. Każdy wierzy w co chce, tak jak każdy słucha jak lubi ;) Nam po prostu pasuje wizja Johna Grado, komuś wizja inżynierów z Audeze. Nie lubię tak jak HiFi Manów, ale akceptuję że są :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
01-08-2019, 23:52
Wizja Grado nie jest jednolita, wiec trudno ja w calosci akceptowac, tak jak uwielbialem stare GS1000 i RS2, tak zupelnie mi nie podchodzily PS1000, no nie moje granie mowiac krotko.

Drewniaki od ZMF maja rowniez zywe i szybkie brzmienie ale jednak inaczej wykonczone, wiec to jest mocna alternatywa, zwlaszcza, ze nie polozyli laski na swoim interesie i klientach za co im chwala ;'))

Co do firmy Beyerdynamic to trzyma sie znakomicie, oni zyja/zarabiaja na branzy profesjonalnej, tak samo jak Sennheiser.