Audiohobby.pl

Fanklub Grado

gruesome

  • 778 / 5832
  • Ekspert
28-07-2019, 00:01
To oryginalne RS2, bez literki, sprzed 2009? RS2e powinny być jeszcze szybsze i wystrzałowe.

  1. RS2 to więcej niż dobre słuchawki, a do szczęścia brakuje mi tylko masywniejszego dźwięku i głębszego zajścia na basie.

Przy takiej "super otwartej" konstrukcji tak chyba musi być. Nie można mieć wszystkiego naraz.

Raczej jasne, choć nie jest to całkiem oczywiste,

Samą średnicę określiłbym nawet jako lekko przyciemnioną. Wysokie wyostrzone. Generalnie musi być trochę pików powyżej 1kHZ. Poza tym jak dla mnie percepcja w miarę długości trwania sesji odsłuchowej się zmienia, na początku są jasne, potem często nie mam problemu z określeniem całości jako lekko przyciemnionej i pozbawionej wyostrzeń.

Sekator

  • 447 / 3312
  • Zaawansowany użytkownik
28-07-2019, 07:51
Wczoraj odbierając ze sklepu Cyrusa chwilę porozmawiałem z właścicielem tegoż sklepu. O ewentualnych odsłuchach Grado. I czego się dowiedziałem. Że od jakiegoś czasu nie trzyma Grado na stanie ponieważ świadomość istnienia marki wśród klientów jest tak niska, że słuchawki potrafiły leżeć na półce trzy lata. Myślałem, że każdy zna Grado, a tu się okazuje, że to nisza nisz.


Żeby przy okazji nikt nie myślał, że sklepu się czepiam jak coś niezrozumiale czy nielogicznie napisałem - jest dokładnie odwrotnie chodziło mi tylko o świadomość istnienia marki Grado. Wkładki też się cienko sprzedają bo jak ktoś kupuje to ortofona.
A odsłuchy Grado da się załatwić lecz trzeba poczynić przygotowania, a ja w sumie na dłuższy cxas wyleczyłem się z chęci kupna słuchawek.

gruesome

  • 778 / 5832
  • Ekspert
28-07-2019, 09:26
Mi w sklepach stacjonarnych nawet nie byli w stanie sprowadzić od dystrybutora jednej sztuki RS2e nówki (był jeden egzemplarz używany do testów), bez czekania tygodniami, dlatego kupiłem online.

Generalnie Grado nawet chwali się tym, że nie ładują kasy w marketing i wolą aby wiedza o nich roznosiła się "pocztą pantoflową" i wolą operować jako firma rodzinna.



A tak swoją drogą, widać że to firma rodzinna i "manufaktura z Brooklynu" po ilości kleju, jaką zostawili między przetwornikiem a drewnianą obudową ;).

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
28-07-2019, 12:03
Dobrze grają? Grają. Koniec tematu ;)

Tobie Karol to się należy karny dzban za takie postępowanie, po prostu szukać Ci sie nie chciało tych RS dwójek :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
28-07-2019, 12:08
"świadomość istnienia marki wśród klientów jest tak niska, że słuchawki potrafiły leżeć na półce trzy lata. Myślałem, że każdy zna Grado, a tu się okazuje, że to nisza nisz." - sekatorałkę

 ociemniałe masy i plebejska tłuszcza zawsze żyły w ciemnocie a slogan Johna Grado jasno mówi o "oświeconym dźwięku z Brooklynu" ;D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
28-07-2019, 12:11
"Mi w sklepach stacjonarnych nawet nie byli w stanie sprowadzić od dystrybutora jednej sztuki RS2e" - gruesome

A mi powiedzieli w takim jednym salonie audio że PS2000e mi moga sprzedać jak najbardziej (sprowadzą jedną sztukę), ale bez możliwości zwrotu :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2011 / 4324
  • Ekspert
28-07-2019, 12:43
To oryginalne RS2, bez literki, sprzed 2009? ...

Zgadza się. To podobno jeden z  pierwszych egzemplarzy tej serii.
Zostały zakupione w USA pod koniec 2006 roku, na zamówienie ich pierwszego posiadacza i przywiezione do Polski.
Potem przeszły przez kilka rąk by na koniec wylądować u mnie. Jestem ich czwartym właścicielem.

...
Poza tym jak dla mnie percepcja w miarę długości trwania sesji odsłuchowej się zmienia, na początku są jasne, potem często nie mam problemu z określeniem całości jako lekko przyciemnionej i pozbawionej wyostrzeń.

Tak, to znane zjawisko.
Z upływem czasu mózg uzupełnia co trzeba, do znanego i oczekiwanego wzorca.
Długość sesji, jak słusznie zauważyłeś, też ma niewątpliwe znaczenie.
Im dłuższa sesja tym słuch bardziej się męczy i tępieje.
W ten sposób organizm broni się przed długotrwałym hałasem. :)

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
28-07-2019, 18:21
@Karol jak ja się cieszę, że je znalazłeś :-) Brakuje basu? Hmmm... dobra pomyślimy, zobaczymy, porównamy :-)


Tak jak Ci mówiłem przez telefon, może być ciekawie z moimi padami ;-)

Karol

  • 2011 / 4324
  • Ekspert
28-07-2019, 19:24
A dzień dobry wieczór Panu. :-)
Wróciłeś cały i zdrowy? Domyślam się, że było super! :)

Paweł ten brak basu, jak i parę innych cech dźwięku RS2, jest względny.
Gdy słuchasz tylko na RS2 (identycznie jest z GS1000), niczego Ci nie brakuje.
To PS1000 robią "złą robotę"!
Dopiero bezpośrednio po nich, w dźwięku RS2 (jak i GS1000), zaczyna brakować tego i owego.
Zresztą co Ci będę opowiadał. Sam wiesz. Przecież miałeś PS1000. I było nie sprzedawać... :)
« Ostatnia zmiana: 28-07-2019, 19:42 wysłana przez Karol »

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
28-07-2019, 19:47
Wczoraj mi jeszcze piszczało u prawym uchu (Neurosy się za bardzo nagłośniły, aż spalili wzmacniacz podczas koncertu hehe), dzisiaj już jest OK :-) Ogólnie było świetnie, a najlepiej wypadł YOB. Byłem na jednych i drugich po raz drugi i o ile Neurosis zagrali lepszy zestaw utworów niż ostatnio, to YOB wypadł jeszcze ciekawiej, mimo iż nie zagrali nawet swoich "przebojów". Skromni faceci, którzy naprawdę potrafią rewelacyjnie zagrać live, a jest ich zaledwie trzech, a robią świetną robotę.



Jeszcze tak wyjdzie, że znowu będę na kupnie PS1000 lub 2k :-)

Karol

  • 2011 / 4324
  • Ekspert
28-07-2019, 19:53
Dziarsko naparzają! :)
Nie ukrywam, że zazdroszczę Ci tego wyjazdu.

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
28-07-2019, 20:00
Mam jeszcze trzy bilety kupione na ten rok: Amen-RA, Cult of Luna i Ufomammut :-) Jakoś sporo zespołów się w tym sezonie przewinie, nie pamiętam kiedy ostatnio było tak bogato :-)

Karol

  • 2011 / 4324
  • Ekspert
28-07-2019, 20:04
Przestań się zanęcać. :)

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
28-07-2019, 20:13
Dodam jeszcze, że staliśmy z kumplami pod samą sceną, na dniach wrzucę jakieś fotki w dziale muzycznym ;-)

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
28-07-2019, 23:14
Zapytałem Piotra na jego portalu czy będzie recenzja GS3000e o które pytał sfallow. Odpowiedź padła twierdząca. Zainteresowałem się nimi niedawno. Trochę poczytałem i fajnie napisał jeden facet który posiada PS2000e oraz GS3000e. Słucha na przemian tych słuchawek w proporcjach 5 do 1 na korzyść GS3000e ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.