Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
16-11-2020, 21:18
mowie o wersji ze stockowymi padami, na plaskich od Pawla calosc pelniejsza, basu wiecej, choc nadal nie dominuje, srednica chyba jeszcze blizsza, sam bas nieco bardziej kopie ale atak, taki z pierwszych rzedow na koncercie ma w srednim i wyzszym zakresie, sam dol podany ze srodka sali ;-)
Sluchalnosc calosci oceniam bardzo wysoko. Praktycznie codziennie mam je na uszach.
https://banbye.pl polecam :-)

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
16-11-2020, 22:01
Też na nich długo słuchałem i dały mi mnóstwo radości, Qemists brzmieli na nich radosnie i skocznie jak nigdy ale PS500e trochę je wypunktowały a Pioneery wypunktowały mocno PS500e czy Audeze LCD2C, miałem to wszystko u siebie bardzo długo i znam wszystkie słabości każdego modelu. Co do opinii siostry to nie liczyłbym na nic sensownego, bo ona zawsze mówiła (na inne Grado też): ja nawet nie wiem co Ty mi pokazujesz. Obojętnie vo by słuchała a słuchała RS2e, PS500e, kiedyś jakieś Denony, Audeze  i parę innych co miałem. Zawsze mówiła: nie wiem, ja tam żadnych różnic nie słyszę. Na Grado niby coś tam usłyszała teraz ale to chodzi chyba o to że naprawdę słuchała bo miała ochotę pierwszy raz w życiu a nie dlatego że mówiłem żeby posłuchała. SR225e też słuchała a to to samo co SR80e tylko z większą sceną i mówiła że nie wie o co mi chodzi z tymi wszsytkimi słuchawkami.

Jak chcesz opinię taką jaką ona może powiedzieć czyli że "słychać coś inaczej" (???), to daj swoje RS2e sąsiadce z 2 piętra czy tam z warzywniaka i niech posłucha 5 minut a potem sie spytaj co sądzi o wielowarstwowości dźwięku, o twardościach faktur, czy perkusja ma barwy raczej naturalne o neizwykle długich wybrzmieniach pogłosów talerzy czy może raczej urywa się szybko no i czy barwy raczej ciepłe piękne i kremowe czy zimne i bezduszne. Aha no i na koniec zapytaj o zniekształcenia. Ciekaw jestem co poiwedziała baba z warzywniaka :)
 
Widzisz to jest takie coś z takim czymś na takim czymś, że nie rozmawiam tutaj z siostrą o takich tematach bo ona nie jest w stanie się wysłowić jakie różnicy słyszy, żebym ja przełożył w ogóle Tobie to na Polski. Drążenie tego ma tyle sensu co nic. Opinia z smsa była taka jak zapytałem jak grają SR80e : no fajnie grają, słychac jakieś nowe dźwiek i inaczej słychać. Możesz się w to wczuć teraz zupełnie na poważnie i to rozkminić, powodzenia ;) A na seri to po posłuchaniu Pioneerów usłyszałbyś pewnie że "te jeszcze inaczej i basu więcej".  Zresztą ona słucha disco polo pomiksowanego tak żeby w klubie to puszczać, więc to jest takie disco polo z dodanym łup łup i chłop drze się Manieczki JAZDA!!!  Ja bym zostawił ten temat w spokoju chyba że masz nadzieję i parcie że ktoś spoza uszatych pociśnie po jakichś drogich słuchawkach.

Ale mam lepszy pomysł jak tak bardzo Ci zależy. Mam takiego kolegę Marcina, znakomity słuch muzyczny, słucha w domu na kolumnach, żaden fan słuchawek, jak wpadnie do mnie kiedyś i wyda opinię za pomocą słów które może  zrozumieć istota o IQ powyżej... 70 (?) to tu napiszę :) On słucha klasyki, jazzu itp. Sam doradzałem mu SR60e i bardzo zadwolony. Ostatnio podobały mu się też jakieś Audiotechnici, chyba ADX700 albo 900. Tylko Grado RS2e nie mamy, więc musiałbyś podesłać :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
17-11-2020, 00:35
ale ja daje posluchach rs-ek kazdemu kto ma ochote i wszystkim sie podobaja, tylko marudza ze cena nie 100euro bo za tyle zwykle kupuja sluchawki. Nie mam niestety Pioneerow zeby dac je do porownania ;-)

Opinia Twojej siostry to jej opinia, powiedziec moze co jej tam do glowy przyjdzie, ciekaw jestem co powie po prostu, tak wiec nie ma co sie szczypac, wlasnej siostrze nie dasz posluchac ? bas maja konkret , disco pojdzie jak marzenie ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
17-11-2020, 06:59
To jeszcze ona by musiala chciec usiasc chociaz z godzine i posluchac a potem porownac itd. A na to nigdy checi nie bylo :) zapraszalem Marcina ale wiem ze sie boi bo slucha na SR60e z telefonu i powiedzial: wiem ze jak przyjde do Ciebie to potem bede sluchal u siebie i cierpial. Dla mnie zrozumiale, tez sobie nie lubie robic krzywdy :)


RS2e i PS500e bralem do Marcina i do takiego  kolegi Daniela. U Daniela sluchal z zona RS2e i PS500e z telefonow Xiomi, Huwaei. Dla PS500e punkt od Daniela, Edyta nie byla pewna czy RS2e czy PS500e bo kazde mialy swoje jakosci, ale lekki nacisk na PS500e. Dla Marcina PSy lepiej graly.  Takie niesmiale 3:0 dla serii pro.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
17-11-2020, 17:30
Pioneer albo Grado, wóz albo przewóz, nie mieliscie dobrego repertuaru wiec sie nie liczy ! :-)



PS. tyle moge napisac o PS bo nie sluchalem ;-) natomiast przesiadka z padow stockowych na plaskacze robi basowa extaze, koptyto jak kasztanki marszalka (nie mylic z kotem naczelnika) ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
17-11-2020, 17:48
Nadmienię tylko, że pady - 60%, pozostałe 40% amplifikacja poprzez XLR minimum 3W ;-)

Mam jeszcze jedną parę oryginalnych flats do oddania, szkoda żeby gąbka się rozpadła na starość, a dwóch w jednym czasie nie da się używać ;-)

Marek, tak przy okazji pojawiły się w PL te brzmiące pośrednio (pomiędzy oryginałami, a płaskimi):
https://allegro.pl/oferta/nauszniki-do-grado-sr60-sr80-sr125-sr225-sr325-rs1-9708547503?snapshot=MjAyMC0xMS0wNVQxOToxMzo1Mi42MjRaO2J1eWVyOzhlOTk0ZTY0YTQxMGI1NDllOTE2YmM1NzMzNTkxOTFhYTQ5YTM2YTY5MTRkNWY0YTVlYzgzYjA5NGM1MjZlM2Q%3D
Cena może nie powala, ale uważam, że warto spróbować, chociaż z serią "e" ich jeszcze nie słyszałem, ze starszymi grają całkiem spoko, dokładnie coś pomiędzy oryginalnymi, a płaskimi.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
17-11-2020, 23:53
Lubie Grado ale jakby byly serio lepsze to mialbym je dalej :) A mam Mastery1. RS2e to nie jest przeciwnik dla Master1, trzwba byloby mysle celowac wyzej, PS2000e moze. Ale jesli cierpialbym na nadmiar gotowki i mialbym dla zabawy dorzucic jakies sluvhawki do kolekcji, to kupilbym planary Finala, zwby przemieszczac sie miedzy brzmieniem przezroczystym szybkim i zadziornym a ogromnym glebokim i barwionym dla zabawy.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
18-11-2020, 21:27
ja tam sie nie bede wypowiadal bo dla mnie rs1e byly slabsze od rs2e w bezpsorednim powrownaniu, rs2e "na odleglosc" oceniam wyzej od PS1000, z GS musialbym posluchac, ale ze ostatnio cenie wyzsza kondensacje energii na srodku od "audifilskiej Maggi" to musialbm posluchac obok zeby sie wypowiedziec :-)
Na odleglosc moge pwoiedziec ze bardziej podobaly mi sie spirit torino z ampem vivy,
srednio mi sie pdoobaly planary finala, wiec jak to ten trop co Pioneery moge zaczac je nazywac bardziej swojsko np. Pionkami ;-) Zaznaczam ze Masterów nie sluchalem, a nazwa to polowa sukcesu :-)
z ciekawszych podoban wspomne o GS2000 sluchanych na targrach co prawda, ale z przyjemnoscia.
A z kolei z Finali bardzo milo wspominam stare Pandory Hope chyba pierwszego tloczenia. D8000 nie usiedzialy w siodle nawet przy Stax a co dopiero RS2e ;-)
« Ostatnia zmiana: 18-11-2020, 21:32 wysłana przez Zmelmag »
https://banbye.pl polecam :-)

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
18-11-2020, 21:55
Pioneery to trochę co innego jak Finale, tamte są skondensowane w graniu i takie po planarnemu grube i potężne, nie monitorują muzyki. Pioneery potrafią zrobić dobrą analizę, bas jest f pytem a całość jest bardzo przejrzysta. Średnica nie jest wybuchowa i do przodu jak w Grado tylko na swoim miejscu ale rozciągnięta i objętością pokrywa potężny obszar, basy i i soprany tylko uzupełniają ją. Grado mają swoją manierę grania, Finale też, Pioneery mocno studyjne, różnicują bardzo dobrze. Pionkom bliżej do PS500e niż do RS2e a ja PS500e lubiłem jednak nieco bardziej od drewniaków.

Jak szukasz super energii skondensowanej na środku i wybaczasz RS2e ich bas oraz niedociągnięcia na górze to można i powiedzieć że to hi end, bo taką wesołą energią jak RS2 mało które słuchawki kipią, a może i żadne. A i barwy na środku takie przyjemnie dopalone, dosłownie jakby te drewno było słychać ;)  Mógłbym je nawet kupić drugi raz bo stoi jakaś używka z tym że ja szukam w dźwięku głównie takiej mocy i  realizmu, lubię jak mnie zamiata po całości potęga i wciska mnie w fotel DUŻY dźwięk.  Z Grado miałem super przygodę ale na razie celuję gdzie indziej bo żadne ich słuchawki na razie nie trafiły tak do końca w to co ja chciałem, chcoiaż nie powiem zapewniają mnóstwo emocji.

Najbliżej tego co chcę są Pioneery i D8000 - moc, twarde basy, atmosfera i strojenie oszczędzająca trochę uszy. Jeśli mają RS2e grać z takiego systemu co teraz u mnie gdzie źródłem jest Chord to nie widzę nic na tak dla nich jak na razie. Żadnych ubytków energii podczas testów PS500e vs Master1 nie znalazłem, czy czegoś co mógłbym znaleźć w Grado, a czego nie było w Pioneerach. Utopie mógłbym posiadać ale nie wiem czy by mi dołu w nich starczyło, dlatego jednak odpuściłem je ostatecznie.

Dla mnie samej muzyki w Finalach czy Pionkach jest więcej jak w małych Grado, emocji może na odwrót ale wszystkie Grado jednak trochę mnie zawsze ograniczały przy słuchaniu głośno.  A czasem lubię przygrzać. Najlepszy test to jest taki gdzie zmineiasz słuchawki, siadasz sobie i i tak po słuchaniu jakiś czas na danej sztuce, cchcesz wrócić jednak do innego modelu i na nim już zostajesz i on staje się odniesieniem. Więc powiem tylko tak że jakbym nie lubił RS2e a lubię bardzo, odniesieniem jako subiektywny punkt referencyjny dla mnie nie są. O ;)

Elektrostatów posłuchałem i dałem sobie spokój, to nei dla mnie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
18-11-2020, 22:11
Co do audiofilskiej magii to dla mnie najwięcej jest właśnie w Grado, dlatego je lubię. Nic tak nie konfabuluje brzmienia, nie manipuluje pasmem, nie niszczy słuchu a pomimo tego wciąż słucha się tak dobrze i jest tyle radochy :) RS2e to nawet postawiły swoje warunki wysokim Audezom więc nie ma to tamto :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
18-11-2020, 22:24
widzialem pomiary rs2e i nie sa jakies konfabulowane, wygladaja lepiej niz majace w pasmie lekki loudness gs2000 (v1)

Dla mnie gorzej tak jak piszesz kiedy unit audio zamiast radosnej energii znanej skadinad z prezentacji an zywo ma ta audiofilska Maggi znana ze spreparowanej zmulerki ;-)

Zalezy co sie komu podoba, wiec nie wnikam, nie slucham glosno, nie kombinowalbym jak dorobic defibrylator  do przykladowo finali 8000, tak by zagraly zywa radocha jak RS2e z telefonu, wex daj spokoj :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
18-11-2020, 22:27
" lubię jak mnie zamiata po całości potęga i wciska mnie w fotel DUŻY dźwięk"

chyba pora na decyzje o przesiadce ze sluchawek na kolumny :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
18-11-2020, 22:38
Pora to była dawno a warunki swoją drogą. Sąsiad wacek wierci w ścianie od 7 rano a jak puszczałem po 16 Kody na 30% to schodził na dół i policją straszył. Bas mu szedł po ścianach. Wojna albo słuchawki. Odpuszczam kurwie z z pod nr 14. Posłucham na Pionkach ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
18-11-2020, 23:09

wrazliwy ten Twoj sasiad na maxa, w blokowisku 3 razy zwracalem sasiadom uwage, raz jak przybysze z mneijszej miejscowosci  zostawiali 3 psy i wychodzili do roboty a zwierzaki wyly bite 8 godzin z przerwami 15 minutowymi, drugi raz jak mi po scianie woda leciala, ide pietro wyzej, jakas dobra kobieta zza naszej wschodniej raczej odleglej granicy zbierala wode szufelka z korytarza twierdzac ze to nie u niej :-) i trzeci raz mialem sasiadow nad soba (klatwa wynajmowanego mieszkania ;-)) ktorzy najpierw przez godzine czestowali sie brzydkimi wyrazami, rzucali ciezkimi przedmiotami pewnie w siebie a na koniec godzili sie na skrzypiącym wyrze, a wszystko po 22, bo dobry sex przed snem to samo zdrowie :-)

co do kolumn racja, do duzego dxwieku potrzebne spore paczki a ustawianie takich w ciasnym lokalu nie robi roboty niestety.
https://banbye.pl polecam :-)

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
19-11-2020, 08:19
Wrazliwy jak sie jemu dzieje krzywda albo cos nie podoba. Jak ludzie spia po nocce to nie ma skrupulow zeby nakurwiac wiertarka od 7 rano. Zawsze jakiekolwiek halasy w tym bloku to u niego. Wtedy problemu nie ma. Darcie mordy, spiewanie w dzien, w nocy, rano wiercenie. Na wszystko odpowiedni czas zawsze. Pracuje po 8 godzin czesto na rano, zamiast powiercic od 15 do 20 jak potrzebuje po rance to glab zaczyna od rana. Szkoda slow. Jak libacje do 2 w nocy byly i sasiad z parteru nawalal muzke z kolumn 2 x takich jak moje to nikt nic nie mowil ani po policje nie dzwonil. Tam to sie bal chodzic na dol bo zawsze kumpli naprosil facet z dolu i mlodziez balangowala pijana.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.