Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Zmelmag

  • 1280 / 1753
  • Zmelmag
19-11-2020, 16:11
https://banbye.pl polecam :-)

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
19-11-2020, 19:34
Sprzedajmy swoje sluchawki i kupmy na spole ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5496
  • Ekspert
19-11-2020, 19:37
Ciekawe czy jest dobra akustyka...

Zmelmag

  • 1280 / 1753
  • Zmelmag
19-11-2020, 23:17
po Jasiu bym sie nie slizgał ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1753
  • Zmelmag
20-11-2020, 21:40
Alucard, wracajac do tematu sluchawek, Twoje Pioneery sa gdzies w Polsce do posluchania (sklep) do posluchania ?
Zaczalem byc ciekaw, nie mylic z najaraniem :-) Jest wiele sluchawek ktore ladnie graja, jak wspominalem kupujac rs2e mglem za praktycznie te same pieniadze (w cenie rs1 po ktore jechalem) kupic Focale z okolic 6-4Kzł, kierowalem sie tym co mi sie podoba, choc Focale nie graly źle, graly powiedzialbym bezpiecznie, byc moze temperament osiaga sie w nich reszta toru.
Czy rs2e graja moim zdaniem live, cud miod ? Nie, ale maja duza latwosc trafienia do mnie. Zawsze powtarzalem ze nie ma jak posluchac osobiscie. Moze sie zdarzyc ze wyda sie sporo mniej kasy niz sie planowalo i nie bedzie mozna oderwac sie od sluchania, a mozna zaszalec i szukac sieciowek i podstawek pod nie zeby gralo ;-)

PS. o posiadlosci  sp dr. Jana i o nim samym napisalem lekko lekcewazaco za co przepraszam, jesli kogos urazilem.
Zlosliwosc sytuacyjna, nie personalna.
https://banbye.pl polecam :-)

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
21-11-2020, 09:37
Czy ja wiem gdzie one mogą być... może w jakimś salonie firmowym Pioneera? Widzę je dostępne tylko w Katowicach w jakimś salonie, ale podejrzewam że każdy szanujacy się duży sklep na upartego mógłby ściągnąć od dystrybutora. Najprędzej chyba w mp3 store, oni są tacy.. elastyczni. I obracają się tylko w temacie śłuchawek. Z Focali słuchałem Utopii, ogólnie świetne ale ich problemem jest powiedzmy trochę za mały bas, za chudy na dole, trochę za mała scena, coś jak pokój a nie hala czy stadion, za to obrazowanie, trójwymiar i zszycie elementów pasma rodem z elektrostatów.

RS2e nie mogą grać live bo mają zbyt podbarwioną średnicę, odrobinę rozmyty bas, sopran zbyt słabo kreślący kontury i ogólnie  za mała przejrzystość. Słuchałem na nich właśnie dlatego że zabierały mnie do pewnego swojego zmanipulowanego świata :) Najbliżej live z Grado był PS500e właśnie.  Do grania live najbliżej było Utopii bo ich dźwięk nie posiada żadnych podbarwień i jest zajebiście lotny, zawsze kreśląc idealne bryły dźwiękowe. Słuchawki zbudowane wokół absolutnej przezroczystości i czystości brzmienia. Pioneery są dość blisko tego ale stawiają bardziej na kolumnowy doł którzy tworzy odpowiednią podstawę i potęgę w brzmieniu imitując w pewnym sensie kolumny. Na ile to jest dla kogo prawdziwe to już każdy sam musi ssobie ocenić. Ogólnie prasę mają tragiczną ale mam to w anusie.  Myślę że problemem jest przy nich dobór  odpowiednio jakościowego i przezroczystego toru bo potrafią zaciemniać trochę muzyczny obraz a bas jest tak duży i kopie jak jak  muł tybetański. Łatwo z niego zrobić jakąś gównianą papkę. Potrzebują jasnego szybkiego daca i mocnego traznystorowego drajwu od ampa.

Nie wiem czy jak polubiłeś Grado to one tak naprawdę mogą się Tobie spodobać. To jest inne podejście do dźwięku. Połączenie studyjnego brzmienia z kolumnową objętością z tym że wysycanie wychodzi im dobrze dlatego można czerpać z nich dużo przyjmenosci.  Ja słucham na nich dlatego że dają mi tę potęgę grania właśnie przy okazji obrabiają tą nowoczesną szorstką i techniczną muzykę elektroniczną jak Qemists, We Are Magonia czy  Zardonic z odpowiednim podejściem do przedstawienia detalu i przezroczystosci - dużo wszystkiego, widoczne jak na dłoni  ale podane tak że można tego słuchać bez bólu uszu całkiem długo. Jeśli szukasz takiego maksymalnie jasnego temperamentnego brzmienia to można po prostu zawsze isć w jeszcze wyższe Grado :) Atmosfera ogólna podczas słuchania na Pioneerach przypomina tę z Audeze LCD2C lub Audeze LCD X z tym że całą resztę robią lepiej. Grado to trochę inna... hmmm no właśnie, atmosfera. Ryka i kolega Józek z portalu Audioholic opisali je dość dobrze, Józek bardziej dobitnie po ludzku, Ryka w swoim stylu ale trafiali obaj w sedno.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Zmelmag

  • 1280 / 1753
  • Zmelmag
21-11-2020, 14:13
"Nie wiem czy jak polubiłeś Grado to one tak naprawdę mogą się Tobie spodobać."

Grubo sie zaczęło, mam nadzieje ze rozwiniesz jak u Hitchcocka :-)))
https://banbye.pl polecam :-)

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
21-11-2020, 14:24
No sprawa nie jest oczywista, bo mi podeszły ale podeszły mi też D8000 np. A skoro Tobie nie podeszły Finale, a cech wspólnych mają z Pioneerami trochę jednak... no to sprawa jest co najmniej nieoczywista ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Zmelmag

  • 1280 / 1753
  • Zmelmag
21-11-2020, 14:29
ja tam prosty chlopak ze wsi Poznań jestem, jak cos mi sie spodoba to "biere".
Mam wiele wad, jedna z nich jest dobra pamiec timbre instrumentow, to cos co sie dzieje w powietrzu, to cos na co nie zwracaja uwagi fani audiofilskiej Maggi, bo nigdy nie pomysleli o tym, a to coś za co daliby sobie ogolić, to jest to coś co rozpoznaje bez problemu osoba nie wytresowana recenzjami, to jest to coś ... ten stan nieustalony, horyzont zdarzen, cos czego nie da sie ujac, cos co sprawia ze chcesz wracac, cos co nie wszystko ma, a zeby bylo jeszcze ciekawiej nie dla kazdego jest to to samo...i rs2e to ma, nie mysle czy gora jest czy bas jest, czy srednica jest, jak sie skupie to jest :-))))

PS. gdzie Ty mieszkasz ? moze dam sie zaprosic, a przy okazji pogadam z Twoim zdewastowanym poranną wiertarką sasiadem ?:-)

PPS. od Focali za 6-7Kzl wole RS1e, ktore choc moim zdaniem slabiej skomponowane jako calosc od 2-ek....w ogole dzieki za sugestie chyba nawet tez Twoje, zeby posluchac 2-ek...mialy pomimo lekko telephono podbarwien i tak zdolnosc rozmowy ze mna a nie "obok" mnie. Pamietam ze Bonamasa na 1-kach podobal mi sie bardziej niz na 2-kach, tyle , ze ja Joe słucham jak Zenka, czyli przypadkiem - nie liczy się :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
21-11-2020, 15:12
Z tego co ja rozumuję mniej więcej, ogólnie barwy instrumentów i czegokolweik co jest w nagraniu będzie tym prawdziwsze im bardziej sprzęt będzie neutralny i przezroczysty - znaczy się zobaczę tę cała prawdę, pół prawdę i gówno prawdę o wszystkim w nagraniu... i o niczym zarazem heh, Podobały mi się np na takich starych HD800 jak grałem w gry, odgłosy uderzania metal o metal podczas walki mieczem w Assasinss Creed np. To byłbardzo prawdziwy brzęk metalu i bardzo prawdziwe odgłosy otoczenia. Ale ogólnie nie słyszałem czegoś bardziej purystycznego i oddającego instrumenty jak Utopie, np gitarę w takim kawałku którego nazwy niestety nie  pamiętam. Ale była to płyta Table for Two.  Facet jak mi odpalił riff koło ucha to usłyszałem nie tylko każdą strunę osobno i jej pogłos, ale zobaczyłem oczami wyobraźni gdzie gość stoi i na jakiej wysokości od ziemi trzyma tę gitarę. Także poczułem się potraktowany królewskim realizmem. Czapeczki z głów i paputki ze stópek. Ilość informacji i tej całej "prawdy" przekazywana przez te słuchawki wystrzeliła mnie wtedy z bamboszków. Słuchałem ich we Wrocławiu a w domu miałem tylko SR225e. Miałem potem naprawdę ból odwłoka słuchając w domu na biednych małych Graduskach. Różnica mnie zmiotła.

Powiem ogólnie tylko tyle że jak usłyszałeś coś tam na Grado a propo tego co mówisz, to nie sądzę że nie usłyszysz tego na Utopiach czy Pioneerach. Pioneer czy Focal grają może jak mówisz bezpieczniej (w sumie to żadnych Clear np nie śłuchałem bo chyba tych słuchałeś) ale mają lepszy szlif ogólny dźwięku i oszczędzają moje uszy. Można swoje uszy traktować też syropem od Audeze 2 czy 3 i wielu osobom się tak podoba. Założenie Audeze LCDC po PS500e np kończyło się takim lekkim "uff". Uszka  odpoczywały od nadpobudliwej góry pasma. Tylko ten bas...

Audiofilskie magii to sie okazuje czy mają rację w starciu z rzeczywistością, bo zostają i tak te słuchawki które się z gustem i uszami dogadają, więc ostatecznie czynnik recenzji się wyklucza, bo nikt nie będzie słuchał na czymś co go wkurza, tylko dlatego że dostało dobrą opinię. Więc wiesz... :) Lubię sobie np poczytać co pisze Piotr i się go poradzić ale jakby Pionki lepsze nie były od PS500e to by nie zostały :)
Co do Grado,  jak pierwszy raz w moje łapy wpadły mi Grado SR225e to od razu wiedziałem że mam coś co mi się podoba i jest to coś oryginalnego, a nie wiedziałem o tych słuchawkach nic. Nie zastanawiałem się na początku jak brzmią, ale frajda była więc tak to jakoś szło. Fajna to była przygoda z Grado, to że Ci pisałem chociażby o RS2e było konekwencją tego że długo chciałem rozwijać u siebie pewien schemat słuchawkowy i przerobiłem pół linii Grado z serii E :) Za to  dziś stawiam  na kompletność brzmeinia pod wieloma względami i lubię sobie różne aspekty poanalizować jak słucham, zająć umysł. Słyszę tutaj teraz na Pioneerach pewne informacje które moim zdaniem małe Grado gubią lub nie zwracają na nie uwagi słuchacza i nie jestem w stanie ich sobie sam dorobić w dyńce. Dlatego jest co jest.

No do mnie to Ci ciężko będzie zajechać z tego Poznania, bo do Zgorzelca to masz kawałek :) Ale jakbyś kiedyś zajechał jednak to skopiemy sąsiada a potem wypijemy flakon. 

Ogólnie to mam nadzieję że sam szlif brzmienia czyli obróbka i odessanie ostrości itp różnych złych rzeczy z dźwięku, stoi w nowym flagowcu Grado na wysokim poziomie. I widzisz tutaj takie planary jak AUdeze LCD3 np ciężko pobić i wiele osób też przedłoży to ponad jakieś  inne rzeczy.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Zmelmag

  • 1280 / 1753
  • Zmelmag
21-11-2020, 17:10
Alucard, mi ze sluchawek podobaly sie 404Stax, rs2 grado, finale pandora hope v1, gs2000, meze99, spirit torino w drugim wyborze denonki d5000, stax omega brazowe, fakt ze za duzo nie sluchalem stad moj przasny gust, co zrobic, chetnie nadrobie ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
22-11-2020, 11:17
Audiotechnic ADX5000 posluchaj. Japonce zrobili przy tych sluchawkach cos co Niemcy z Sennheisera powinni zrobic dawno. Neutralnosc ktora potrafi cieszyc podczas sluchania. I uszy oszczedzaja. Tylko przy Grado troche nudne i malo wystrzalowe. Za to poprawne bardzo.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5496
  • Ekspert
22-11-2020, 12:52
Jak nudne to znaczy, że jednak do neutralności nieco im brakuje ;-)

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
22-11-2020, 14:25
Nie takie wyskokowe jak Grado ale maja swoje plusy i jakosci. Zreszta to Grado sa nadpobudliwe ;) Tak w ogole to jest w Polsce dostepna sztuka Ultrasone Tribute 7 za 5700zl  jakby ktos nie wiedzial. Just sayin :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Zmelmag

  • 1280 / 1753
  • Zmelmag
22-11-2020, 15:20
cieszy mnie adhd moich eresek ;-)
https://banbye.pl polecam :-)