Audiohobby.pl

Fanklub Grado

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
11-11-2019, 09:37
Zauważyłem, że wyższe modele (np. GS3000e, GS2000e, PS2000e) mają opcję firmowego kabla XLR. Cena +200$. Nie zauważyłem tego wcześniej, nie widać też w polskich sklepach wyboru opcji. Może to coś nowego?
Na kablu Grado można normalnie wymienić wtyczkę na XLR i to nie wyjdzie 200$.

mirek10

  • 1212 / 4391
  • Ekspert
12-11-2019, 07:02
Bylem na AVS w Warszawie i oczywiscie odwiedzilem sale sluchawkowa a ze prawie wszystko mialem juz ze sluchawek przerobione to chetnie posluchslem sobie slychawek Grado i tych jedynych co jeszcze nie sluchalem czyli PS2000e i to jeszcze na Carym 300B co za szczescie ze dystrybutor akurat moj wzm posiadal na stanowisku.
Teraz co moge powiedziec,graly te sluchawki dobrze i tylko tyle,ocena pozytywna,dawne PS1000 graly dla mnie akurat lepiej w nowych za duzo basu i to takiego nie w 100% fajnego,sluchawki dla mlodych ludzi do roka,metalu, itp.
Przy okazji przypomnialem sobie po latach jak grsja inne modele z Carym 300B ale juz te "drewniane" i tak jedne za drugimi ladowaly na uszach,nie wiem czy to wiek juz czy olsnienie,ale "drewniane" lepiej mi sie podobaja a te male z malymi gabkami Rs2e chyba dobre oznaczenie podalem to najwieksza rewekacja,wspaniale,cudowne i bezposrednie granie,najlepsze to granie z Grado , zawsze chcialem miec na stanie skuchawki tej firmy to ten msly model mi najbardziej odpowiada.Wymienilismy gabki na te wieksze, ale juz tego grania nie bylo,szkoda ze do tych wiekszych Grado nie zamienilem na mniejsze,ciekawe co byloby....

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
12-11-2019, 11:01
RS2e rewelka co Mirek? ;)  Dla mnie akurat fura basu w PS2000e to rekomendacja, lubię jak solidnie walnie :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
12-11-2019, 12:46
Moje RS2e właśnie przed chwilą poszły.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2011 / 4321
  • Ekspert
12-11-2019, 12:59
@Alucard chyba Ci jednak trochę żal, że poszły? :)
Na co zbierasz, jeśli to nie tajemnica? Jaki model według Ciebie, jest je w stanie godnie zastąpić?

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
12-11-2019, 13:22
Jeszcze nie wiem ale chyba D8000 albo Pioneer SE1 Master. LCD3 też mogłyby być.  Posłuchałbym też GS3000e. Z tym żalem to może aż tak to nie, w końcu zostały mi jeszcze PS500e, a to jednak lepsze słuchawki, równiejsze z lepszym basem od RS2e.  Bez żalu w sumie :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5496
  • Ekspert
12-11-2019, 13:29
Mirek - dzięki za opis. Ponownie potwierdzają się moje obawy, że klasyczna szkoła grania Grado kończy się na małych modelach.

Sekator

  • 447 / 3309
  • Zaawansowany użytkownik
12-11-2019, 16:09
Potwierdzam. GS to już nie to. Dziwię się jednocześnie jak można chcieć zamienić Grado na D8000. Takich gównianych słuchawek jeszcze nie słyszałem. Do tego chamski płaskownik jak pałąk i szmata na padach.Oceniłem je gdzie indziej jako taki trochę lepsze Koss UR20.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2019, 16:12 wysłana przez Sekator »

gruesome

  • 778 / 5829
  • Ekspert
12-11-2019, 16:18
Takich gównianych słuchawek jeszcze nie słyszałem.

Przecież piszesz, że lepsze od UR20 :D.

Moim zdaniem ocenianie sprzętu na zlotach/wystawach ma mały sens. Trzeba słuchawki wygrzać i posłuchać przez minimum tydzień po kilka godzin dziennie, w domu, zanim można sobie wyrobić jako-taką opinię.

Tylko się dziwię, że Grado przy takich szybkich odsłuchach wypadło dobrze, bo to są raczej słuchawki które wymagają dłuższej adaptacji od innych.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2019, 16:28 wysłana przez gruesome »

gruesome

  • 778 / 5829
  • Ekspert
12-11-2019, 16:25
w końcu zostały mi jeszcze PS500e, a to jednak lepsze słuchawki, równiejsze z lepszym basem od RS2e

Zależy kto w co celuje. Nawet z tego co piszesz o RS2e vs PS500 wynika, że RS2e to słuchawki z "efektami audiofilskimi" (przypalona średnica, skrzące wysokie), a PS500E to równiejsze, normalniejsze granie. Tylko powstaje pytanie czy jak ktoś chce równe i normalne granie to będzie brał Grado? Bo w tej dziedzinie konkurencja jest bardzo duża. A z kolei te "efekty audiofilskie" to unikalny wyróżnik Grado.

Karol

  • 2011 / 4321
  • Ekspert
12-11-2019, 16:32
Jeszcze nie wiem ale chyba D8000 albo Pioneer SE1 Master. LCD3 też mogłyby być.
...

A nie zastanawiałeś się nad tym, co pisałem ja i Paweł o słuchawkach Focal Clear Professional z pełnymi skórzanymi padami Dekoni?
Chodzi o wpisy w wątku o Focal Stellia, gdzieś od tego miejsca:
Z tą górą, to jakbyś Pan zgadł. :)
...
Po samym dźwięku, ciężko stwierdzić czy grają Stellie, czy Focal Clear z pełnymi padami. Na "ślepo", są chyba nie do rozróżnienia.

Focale, grają przekazem z dużą ilością szczegółów, ze zróżnicowany i jak trzeba głęboko schodzącym basem.
To to, co lubisz, czyli: naturalna barwa, energia, wykop i dużo "muzyki w muzyce". Ich dźwięk ma tzw. klasę.
Co ważne słuchawki nie wymaga jakiś "cudownych" urządzeń towarzyszących. Zagrają dobrze, prawie ze wszystkiego.
Prawie, bo prosto ze standardowego komputera z wbudowaną kartą dźwiękowa, dźwięk był jak ze studni.
Ale już z telefonu można słuchać, chociaż cudów nie będzie.
Jak lubisz granie RS1, to jak pisał Paweł o Stelliach, to wszystko jest, tylko 2 razy więcej.
Moim zdaniem, w poniższym, entuzjastycznym wpisie Pawła, wcale nie ma przesady.
Powiem krótko. Zestaw Questyle Twelve + Focal Stellia kasuje wszystkie Orfeusze, Staxy i Grado pozostawiając jeszcze trochę wolnego miejsca na drugą lokatę. Życie, energia, dynamika, barwa i muzyka prezentowana jako spójna całość. One nie mają dobrego basu czy średnicy, one mają żywe instrumenty w środku, a impakt jest taki, że ciary po plecach przechodzą. Elektronika dostaje drugiego życia, ale to basisko jest takie szybkie, że klasyka brzmi równie fenomenalnie. Trochę już tego z Karolem przesłuchaliśmy i przerzuciliśmy, ale Stellia wyznaczyła nowy poziom w jakości brzmienia. Ponadto prezentacja jest bardzo, ale to bardzo zbliżona do tej z RS1 tylko wszystkiego jest 2x więcej. Jak dla mnie to są słuchawki referencyjne bez dwóch zdań.
W parze z Questyle CMA Twelve, to słuchawki ciężkie do pobicia w każdym gatunku muzyki.

Krótko mówiąc, kupując Focal Clear Professional i pełne pady od Dekoni, za pół ceny masz granie Focal Stellia.
Myślę, że warto zastanowić się i nad taką możliwością. :-)

Sekator

  • 447 / 3309
  • Zaawansowany użytkownik
12-11-2019, 16:45
Moim zdaniem ocenianie sprzętu na zlotach/wystawach ma mały sens.
Słuchawki za 15000 zł powinny już na starcie spowodować, że chcę je mieć już, teraz, od razu. Uważasz, że trzeba wywalić tyle kasy po to żeby po miesiącu stwierdzić, że faktycznie gówno? Wykonanie jak do ruskiego czołgu w pakiecie.

zyzio

  • 960 / 5785
  • Ekspert
12-11-2019, 18:02
A czym różni się Focal Clear Pro od Focal Clear ?
https://allegro.pl/oferta/pady-dekoni-elite-owcza-skora-do-focal-elear-clear-7791789433   - te pady ?
« Ostatnia zmiana: 12-11-2019, 18:08 wysłana przez zyzio »

-Pawel-

  • 4724 / 5496
  • Ekspert
12-11-2019, 18:16
A czym różni się Focal Clear Pro od Focal Clear ?
Kolorem i dołączonymi akcesoriami. Taka jest oficjalna deklaracja producenta.

Karol

  • 2011 / 4321
  • Ekspert
12-11-2019, 18:19
A czym różni się Focal Clear Pro od Focal Clear ?
https://allegro.pl/oferta/pady-dekoni-elite-owcza-skora-do-focal-elear-clear-7791789433   - te pady ?

Nie, nie o pady tu chodzi. Chyba, że miałeś na myśli kolor. :)
Paweł wyczytał, na stronie producenta, że Focal Clear Professional graja identycznie jak Focal Clear.
Wychodzi na to, że różnią się wyłącznie kolorystyką i dodatkami (drugie pady, spiralny kabel z wtykiem 6,3 mm).
Mimo zapewnień producenta, że oba modele grają tak samo, widziałem gdzieś opinię, której autor twierdził, że są różnice na samym dole pasma. :-)
« Ostatnia zmiana: 12-11-2019, 19:04 wysłana przez Karol »