Audiohobby.pl

Fanklub Grado

zyzio

  • 960 / 5784
  • Ekspert
12-11-2019, 19:04
To o  jakie to pady chodzi? Takie Clear'y można wyrwać za jakieś 4,5 kzł sądzę.....

Karol

  • 2011 / 4320
  • Ekspert
12-11-2019, 19:27
Pytałeś o różnice między Focal Clesr a Focal Clear Professional. :)
Jeżeli chodzi o pady, które trzeba do nich dokupić, żeby grały jak Stellie, to tak. To właśnie o te pady chodzi.

zyzio

  • 960 / 5784
  • Ekspert
12-11-2019, 20:08
Ok, nieporozumienie ;)

umiarkowanyfil

  • 18 / 2022
  • Nowy użytkownik
12-11-2019, 20:39
Potwierdzam. GS to już nie to. Dziwię się jednocześnie jak można chcieć zamienić Grado na D8000. Takich gównianych słuchawek jeszcze nie słyszałem. Do tego chamski płaskownik jak pałąk i szmata na padach.Oceniłem je gdzie indziej jako taki trochę lepsze Koss UR20.
Do jakiego wzmaka były wpięte, że tak Cię zdeprymowały?
Słyszałem bardzo pochlebne opinie o Finalach wpiętych do Bursona C3, a dCS Bartok pokazał prawdziwie potencjał Finali i pozostałych słychawek, które były na stoisku dCS. Przy mnie jeden gość opowiadał, że ma zestaw kolumnowy za 150 tys zł i ze słuchawek jedynie D8000 dawały mu największą przyjemność ze słuchania, nie mógł się od nich oderwać.

Alucard

  • 2549 / 3598
  • Ekspert
12-11-2019, 20:47
To coś słabo słuchałeś sekator jak D8000 są gówniane dla Ciebie, bo muzykę grają po prostu i to jak. Mi ze wszystkich słuchawek których słuchałem tylko ten dźwięk najbardziej w pamięci został a ostatnio np Audeze LCD3  mnie rozmontowały tym jak perfekcyjnie są poskładane do kupy w wielu aspektach. Od każdych Grado które słyszałem wolałbym choćby LCD2 Classic, ale trzeba słuchać z toru wysokiej klasy i Audeze i Grado żeby mieć wgląd w różnice. Świetne słuchawki i można grzać z potencjometrem , Grado zmuszają mnie do cichego słuchania co niby jest okej ale lubię też pogrzać od czasu do czasu elektroniką na głośno.  Dalej uwielbiam Grado, z tego co pisze Mirek i Ryka PS2000e są okej bo zrobili dół jak trzeba więc może dam im jednak szansę ale ostatnio kręcą mnie planary, jeśli mają być grane z wystarczająco jakościowego toru, a taki powiedzmy ze posiadam.
Generalnie Twoje opinie że coś jest gówniane lub nie nigdy nie są popierane zadnymi opisami więc ciężko mi zobaczyć na jakiej zasadzie stwierdzasz że coś jest gówniane. Ultrasone i Meze był gówniane, dyskusja schodzi na D8000 to są gówniane, dyskusja schodzi na Utopie to są gówniane. Odnoszę wrażenie że wszystko powyżej dwóch klocków jest gówniane, bo Ty oczekujesz cudów a cudów jak Ci kiedyś pisałem nie ma, bo póki co żyjemy w realnym świecie, a nie w bajce. Ja preferuję dobrze posłuchać na spokoju cały dzień w salonie a potem jeszcze walnę opis co i jak na 3 strony.

Karol Co do Focali to nie wiem, musiałbym jeszcze urządzić jakiś odsłuch przed ostateczną decyzją, i chyba ten jeden ostatni może w MP3 we Wrocławiu trzeba będzie zrobić.

Gruesome PS500e i RS2e to podobne granie, to Grado, PS500e też są efekciarskie jak RS2e ale bardziej kulturalne i łatwiejsze w przyswojeniu, są uniwersalniejsze bo mają więcej wypełnienia i radzą sobie lepiej na górze. Poza kilkoma niuansami łeb w łeb porównując to Grado i podobne słuchawki, po prostu PS500e są bardziej kompletne. A ze sztuczek i efektowności to takie D8000 albo Ultraosne 7 mają coś czego próżno szukać w tańszych słuchawkach, powalają potęgą brzmienia, czyli coś co zawsze chciałem usłyszeć z słuchawek. Sprawiają że z meijsca wszystko inne brzmi jak pierd. Tę sztuczkę ciężko przeskoczyć.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5828
  • Ekspert
12-11-2019, 23:13
Po samym dźwięku, ciężko stwierdzić czy grają Stellie, czy Focal Clear z pełnymi padami. Na "ślepo", są chyba nie do rozróżnienia.

Czyli jednak ten toksyczny beryl nie robi różnicy? :)

Faktycznie pasmo przenoszenia podobne (po wyrównaniu poziomów):



A po dodaniu RS2e widać, że kształt pików na wysokich jest podobny, więc porównywanie Focali do RS ma teoretyczne uzasadnienie:

gruesome

  • 778 / 5828
  • Ekspert
12-11-2019, 23:23
@Alucard wygląda na to że ja miałem podobnie z Grado, tzn. brakowało mi wypełnienia w "muzyce rozrywkowej", ale zamiast iśc po bandzie i kupić D8000 wziąłęm Fosteksy T60RP za 1400zł. To wg Piotra Ryki poziom LCD2-C, ale jeszcze bardziej wypełnione i dynamiczne. Czekam jeszcze na wzmacniacz symetryczny od Majkela aby je w pełni napędzić (i coś opisać na AH), ale nawet z małą Micromegą dają radę obok RS2E.

Karol

  • 2011 / 4320
  • Ekspert
13-11-2019, 00:01
@gruesome i to jest w moim mniemaniu, prawdziwie audiofilskie podejście.
Mieć jak najlepszy dźwięk i nie wydać, przy tym kolosalnych pieniędzy.  :)

Alucard

  • 2549 / 3598
  • Ekspert
13-11-2019, 19:42
Gruesome, te Fostexy mają 92 decyble skuteczności, zobaczysz ile z nich wyciśnie majkelowa zabawka jeśli wziąłeś tę mocną wersję :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5495
  • Ekspert
13-11-2019, 20:04
RS2e też powinny pójść do przodu. O ile planary po napędzeniu dostają więcej "życia" i swobody, o tyle Grado zaczynają grać muzykę, a nie pojedyncze dźwięki ;-)

Alucard

  • 2549 / 3598
  • Ekspert
13-11-2019, 20:10
To się zgadza.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2549 / 3598
  • Ekspert
13-11-2019, 20:17
Przestawiłem teraz Qutesta w tryb "czerwony" dający więcej ciepła, jest deczko lepiej na PS500e niż na "zielonym". Trochę płynniej i mniej agresywniej.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5828
  • Ekspert
13-11-2019, 21:54
Zamówiłem u Majkela wersję średnią, ale i tak jest obiektywnie mocna (wystarcza do K1000 wg specyfikacji). Przy 50 ohmach daje 3.2W, czyli trochę powyżej specyfikacji tych Fosteksów T60RP wg której przetwornik jest w stanie wziąć do 3W.

Sam jestem ciekaw jak zagra Earstream Earia z Grado, może faktycznie niektóre ułomności które przypisywałem Grado są ułomnościami wzmaniacza. I pewnie DACa, który też chyba czeka na upgrade :).

zyzio

  • 960 / 5784
  • Ekspert
14-11-2019, 09:50
Powinno być dobrze....choć mi Majkel od razu kojarzy się z tym: http://audiovoodoo.org/dopieszczony-zarowno-pod-wzgledem-budowy-jak-i-dzwieku/    :(   Wiadomo, że zawsze najważniejsze jak gra, choć uważam produkty Majkela za zbyt wysoko wycenione ogólnie, nie jest to oczywiście jeszcze poziom np. Verictum czy Bazodruta lub innych Sulków :)))
« Ostatnia zmiana: 14-11-2019, 09:52 wysłana przez zyzio »

gruesome

  • 778 / 5828
  • Ekspert
14-11-2019, 10:18
choć uważam produkty Majkela za zbyt wysoko wycenione ogólnie

Rozumiem miałeś wzmacniacz Majkela w domu, porównywałeś z innymi w podobnej cenie i stąd ta ocena?