Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
02-07-2018, 16:17
Miałem okazję do bezpośredniego porównania.

I jak?

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
03-07-2018, 07:08
Jak spolka Johna nie przysiadzie i nie zrobi czegos faktycznie solidnego
Mi taka ogólna niezmienność oferty tylko ulepszanej się podoba. Podobnie AKG. Z tym, że z dzisiejszym chorym podejściem, że jak nie wzrostu, wzrostu zysku to jest strata może faktycznie Grado paść tak jak AKG. A firmy o których głośno bo co chwilę mają premierę czegoś co zjada wszystko inne na śniadanie będą się miały dobrze. No i te ceny. Dziś żeby być w świadomości audiofili w przypadku słuchawek trzeba mieć produkt za jakieś 10000 co najmniej bo inaczej firma staje się w ich świadomości producentem budżetówki. Można jak Sennheiser dodać klapkę ze szkła do HD 800 i podnieść cenę dwukrotnie. No można tylko...

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
03-07-2018, 11:17
Wlasnie chodzi o to ulepszanie, aby ono zachodzilo, zamiast samego ciecia kosztow. Przykladowo, nowe 'ulepszone' GS1000e graja gorzej od starszych GS1000, bo pewnie zbudowano je na nieco slabszych przetwornikach, a cena o dziwo poszla w gore.

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
03-07-2018, 13:29
Tylko z tym gorzej czy lepiej to jest tak, że jednemu podoba się to innemu tamto. Tak samo HD800 i ich druga wersja. Dla niektórych lepsze są starsze, a nowsze gorsze i droższe, dla innych odwrotnie.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
03-07-2018, 13:34
Jak sie komus podoba bardziej mniejsza scena muzyczna i ogolnie slabsza przestrzen to faktycznie moze wolec nowe 'e', dla mnie jest to krok w tyl.

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
03-07-2018, 13:48
Miałem okazję do bezpośredniego porównania.

I jak?
Cóż zacznę od największych różnic: rs2e są dużo lżejsze. Nie spodziewałem się aż tak wyczuwalnej różnicy w fizycznej wadze. Wykończenie bardzo fajne choć plastikowe odlewy takiej samej jakości jak w moich. Więcej podobieństw wizualnych niż różnic

Brzmieniowo to największą uwagę zwróciłem na bas. Mam wrażenie że jest on twardszy i jest go więcej w 325e. Marcus miller lepiej mi gra na moim ‚niższym’ modelu.

Wokale i średnica są bogatsze na rs2e ale to nie jest jakaś przepaść. Można jednak odnieść wrażenie ze 325e są delikatnie stłumione.

Jak na swoją cenę spodziewałem się więcej po rs2e. W zasadzie jechałem z zamiarem ich kupna.

Takie mixed feelings pozostały. Na dragonie miejscami rs2e lepsze, ale na iphonie już 325e lepsze... to bardziej kwestia smaku niż samej jakości w moim odczuciu

Porównań dokonywałem na Audiobyte Dragon i IPhone 5s.

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
03-07-2018, 13:50
Mi (przynajmniej chwilowo) odpowiada mniejsza przestrzeń Grado, niż duża AKG. Może to chwilowe, ale teraz tak jest. Co do samych posiadanych przeze mnie obecnie to jednak po przyzwyczajeniu sie do wyższego modelu ten niższy jest nieprzejrzysty, zbyt zbasowiony i mało dźwięczny. Jednak dla kogoś kto chce z Grado się zapoznać albo tak jak ja mając złe z nimi wspomnienia, albo po raz pierwszy je posłuchać to SR 60 może być najlepszą opcją.

nsk

  • 549 / 4856
  • Ekspert
03-07-2018, 20:06
Oni w tej nowej serii mają chyba jakieś nowe drivery, pewnie zapasy od Joe się skończyły i teraz lipa :D. Znajomy odsłuchiwał te nowe GS1000e i RS1e i mówił, że lipa. Kiedyś nawet posiadał te pierwsze RS1 z guzikami to mówił, że nie ma co porównywać.

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
04-07-2018, 07:00
Niby te Grado takie złe i chujowe, a rynek wtórny świeci pustkami. Nie licząc najniższych dwóch modeli, choć też za dużo nie ma.

nsk

  • 549 / 4856
  • Ekspert
04-07-2018, 08:46
Bo nikt tego nie kupuje.

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
04-07-2018, 15:21
Jak to nikt? Ja kupiłem dwa modele, inny kolega z forum ma SR225, jeszcze inny od niedawna ma SR325. To chyba nie jest nikt.

nsk

  • 549 / 4856
  • Ekspert
04-07-2018, 15:25
Tutaj to jest mały procent, zobacz na head-fi, tam o Grado cisza. Wszyscy już zapomnieli o tej firmie.

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
04-07-2018, 15:45
Ciągle generalizujesz. Nikt, wszyscy. Sam nawet nie zapomniałeś bo udzielasz się w wątku poświęconym Grado. Znajomy mówił, znajomy odsłuchiwał, znajomy miał. Ja wiem, że teraz jest moda na wyskakujące jak filip z konopi firemki typu Audeze, Hifiman czy inny MeSpeakers pompujace ceny w kosmos i produkujące planary. Planary dlatego, że to proste rozwiązanie, które kolega z innego forum sam sobie zaprojektował w domu. Sam mi odpisał, że nic nie trzeba mierzyć jak zapytałem o dobór materiału na membranę, pomiary itp. A co do małego procenta użytkowników. Być może jest tak, że Grado itp. produkty kupuja ludzie, którzy sami szukają dla siebie rozwiązań, a nie lecą za owczym pędem i podpowiedziami innych. Samodzielnie myślących jest niewielki procent faktycznie.
« Ostatnia zmiana: 04-07-2018, 15:50 wysłana przez Sekator »

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
05-07-2018, 10:44
Być może jest tak, że Grado itp. produkty kupuja ludzie, którzy sami szukają dla siebie rozwiązań, a nie lecą za owczym pędem i podpowiedziami innych. Samodzielnie myślących jest niewielki procent faktycznie.

Ooo tak ! Z pewnością. :-)

Natomiast Ci, którzy nie kupują Grado, tylko wybierają słuchawki innych firm, "lecą za owczym pędem i podpowiedziami innych" oraz nie myślą samodzielnie. Te wpływowe głupole dodatkowo są głusi, mają kiepski sprzęt lub słaby prąd w gniazdku i dlatego zwyczajnie nie mają możliwości aby docenić kunszt i wizję dźwięku zaproponowaną przez Jana G. z Brooklinu.
Nie wiedzą też, że padające przetworniki w PS-1000 i słynne wycieczki tych słuchawek do serwisu w USA to była tylko część sprytnie zaprojektowanej kampanii marketingowej. Chodziło, de facto, o podtrzymanie stałych relacji z klientem :-)

A to opinia Tylla Herstensa ale pewnie facet nie ma własnego zdania i przeczytał kilka sloganów reklamowych konkurencji

I shake my head in wonder how a high-end headphone company can simply ignore the need to develop new and innovative products with real improvements in performance.

it seems to me, is that Grado is no longer a high-end headphone maker, but rather a fashionably unfashionable fashion brand. It's old school looks apparently play well for the hipster audience, and a focus on limited edition products partnering with the likes of Bushmills, Billy Joel, John Mayer, Dolce & Gabbana, and even Microsoft allowed Grado to make inroads to distribution in the fashion world.

https://www.innerfidelity.com/content/innerfidelity-ranks-headphone-manufacturers-page-3
« Ostatnia zmiana: 05-07-2018, 12:50 wysłana przez Gustaw »

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
05-07-2018, 14:02
Ale to jest fanklub Grado przecież, a nie fanklub przeciwników Grado. Nikt nikomu nie każe ich używać przecież. Co napisał Tyll to on wie dlaczego. Mnie autorytety nie interesują, zwłaszcza w temacie czego i na czym mam słuchać. Podoba mi się muzyka to jej słucham niezależnie od tego co wypoci z siebie "autorytet". Podoba mi się sprzęt do jej odtwarzania to tak samo go używam i nie interesuje mnie co jakiś "autorytet" ma o nim do powiedzenia.