Audiohobby.pl

Stopnie lampowe - po ludzku ;)

WaldeK

  • 188 / 5396
  • Aktywny użytkownik
20-10-2009, 21:11
A ja już nadzieje straciłem na wyjaśnienie wtórnika White\'a  :-)

Witaj z powrotem !

 
WaldeK

Gabriel

  • 1229 / 5690
  • Ekspert
20-10-2009, 21:27
WaldeK - "ciepłe" kraje czy "zima"?;)

WaldeK

  • 188 / 5396
  • Aktywny użytkownik
20-10-2009, 21:46
Cały czas "cieple" .Co najmniej do wiosny - z przerwa w grudniu .

Grudzień swojsko przezimuje :-)


 
WaldeK

Chris01

  • 47 / 5705
  • Użytkownik
21-10-2009, 10:22
Gabriel - czekamy na Twoje kolejne wpisy w tym watku cierpliwie bo warto!!!

Chris01
Żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Gabriel

  • 1229 / 5690
  • Ekspert
09-12-2009, 15:44
Po kilku dniach od ostatniego pobieżnego przejrzenia wpisów na AH zalogowałem się by odpowiedzieć na postawione tutaj pytanie. Tyle, że nie mam już (teoretycznie) na co odpowiedzieć bo postawione pytanie chyba stwierdziło że jest nie na miejscu i sobie "poszło"...Marku, w ostatnich zdaniach na poprzedniej stronie tego wątku w sposób pobieżny opisałem pozytywy (i jedną z metod) równoległego łączenia triod. Złóż, posłuchaj, niech Ci gra.

lancaster

  • Gość
09-12-2009, 16:50
Rafaell, dokładnie dlatego że doczytałem skasowałem zapytanie :)
sorki i dzięki za pamięć.

Pozdrawiam

Gabriel

  • 1229 / 5690
  • Ekspert
09-12-2009, 17:07
>> lancasterMyślę że Rafaell się nie obrazi, ja też nie   8)--------------------------
"dzięki za pamięć"Projekty (wplatające mimochodem stres i zmęczenie), wykraczające poza tematykę tego forum nie pozwalały mi już kilkukrotnie a chyba nawet w jeszcze większym stopniu zniechęcały mnie mentalnie do kontynuowania tego wątku. Nawet na prowadzenie rozmów w szczątkowych ilościach - wobec tych na jakie mogą sobie pozwolić wypowiadający się tutaj codziennie aktywni "pracownicy" przedsiębiorstw - nie mam "siły". Heh...

lancaster

  • Gość
09-12-2009, 17:08
sorry :) widzisz jak ja czytam ;)

lancaster

  • Gość
30-06-2010, 07:59
kolejna interesująca mnie sytuacja.
Klasyk, czyli układ drivera Sun Audio. Zastosowano tam lampe 6SN7.
Jak obliczyć napięcie( co tam robi w przykładzie +70V i jak wpływa na pracę lampy ???) podawane na siatkę lampy 2-go stopnia ?
« Ostatnia zmiana: 01-01-1970, 01:00 wysłana przez lancaster »

Hoko

  • 216 / 5878
  • Aktywny użytkownik
30-06-2010, 08:55
obliczyć najprościej z prawa ohma = Uzas - (prąd_lampy x 62k) ;)
to napięcie  wymusza napięcie na katodzie drugiej lampy (bodaj o parę wolt niższe) i  prąd drugiej lampy - zalezny od rezystora w katodzie: znowu prawo ohma.

jak to wszystko wpływa/nie-wpływa na dźwięk, to się nie wypowiadam ;)

Hoko

  • 216 / 5878
  • Aktywny użytkownik
30-06-2010, 08:59
a ha, jesli pytanie "jak obliczyć" tyczyło tego, dlaczego akurat 70, to to jakoś tam wychodzi pewnie z charakterystyk lampy - prąd (punkt pracy) ustala się rezystorem w katodzie

profaner

  • 5 / 4970
  • Nowy użytkownik
24-07-2011, 20:42
Witam!

Chciałem powiedzieć, że ten wątek dla mnie stał się obowiązkową pozycją naukową jeżeli chodzi o stopnie lampowe.
Więc moje wielkie podziękowania dla Gabriela i innych twórców.
Słowo wstępu :
Jak można się zorientować jestem początkujący i staram się chłonąć wiedzę o lampach i o tym jak nie zrobić sobie krzywdy w postępowaniu z nimi.
Gdy już trochę już trochę nasiąkłem to w wątku znalazłem wzmiankę Gabriela o uruchomieniu stopnia lampowego na lampie ECC88 - napięcie zasilania 24 V. Ciekawa rzecz pomyślałem, ale odpuściłem do czasu gdy zdałem sobie sprawę że uczę się i uczyć pewnie będę się jeszcze długo i może warto by złapać trochę praktyki.
Znalazłem taki artykuł archiwalny z Elektroniki dla wszystkich:


http://www.edw.com.pl/pdf/2003/edw_2003_09_s27.pdf

Postanowiłem złożyć układ z rysunku 19.
Trochę to trwało - zbieranie części lutowanie itd itp...

Układ złożyłem na pająka na wysokiej klasy kablach które wyrwałem ze starego domofonu (remont miałem w domu:)
Ale do rzeczy.
Złożyłem układ na lampie PCC88 była tańsza a dodatkowo mogłem sprawdzić swoją znajomość prawa Ohma i matematyki z podstawówki.
Odpalamy... Podłączyłem wyjście do niewielkich kolumn 4 omowych, muzyka praktycznie niesłyszalna - trzeba się mocno skupić żeby coś usłyszeć. Jako źródło dałem odtwarzacz mp3 (zapomniałem dodać że nie ma to być układ audiofilski tylko dydaktyczny :), samo źródło podpięte do kolumn gra dużo głośniej. Czyżbym zmontował "osłabiacz" zamiast wzmacniacza?
Nobla pewnie za niego nie dostane, ale prosze o pomoc jak jednak ten układ przerobić na wzmacniacz?
Co mogłem sknocić?
Napięcie zasilania prawidłowe, żarzenia również, napięcie anodowe wyszło mi podobne jak w artykule - ok 8 V.

Nie wiem czy jest to out off topic - myślę, że nie bo rozwiązanie mojego problemu może komuś jeszcze pomóc w nauce - tak jak pisałem powyższy układ ma być dydaktyczny.

Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedz.
Pozdrawiam

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5854
  • Ekspert
30-07-2011, 16:46
Nie dziwi że po podłączeniu kolumny 4-omowej do wyjścia przedwzmacniacza, który powinien pracować na obciążenie kilkadziesiąt tysięcy razy większe nie usłyszałeś nic sensownego. Tam nie ma żadnej MOCY.
Do napędzania głośników służą wzmacniacze mocy na lampach które pracują z prądami rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu mA i dziesiątkami (powiedzmy od 60 wzwyż ) lub setkami woltów napięcia anodowego.

prinz

  • 97 / 5585
  • Użytkownik
30-10-2011, 09:22
Potrzebuje pomocy ws układu jak na obrazku.
NA wyjsciu DAC mam transformatory Sowter 3575 a za nimi wtórnik katodowy. Chciałbym zwiększyc wzmocnienie, gdyż jestem przekonany, że daleko mu do standardowych 2v.  Czy zmianą ktoregos z rezystorów [anodowy?] w ukladzie - da sie zwiekszyc wzmocnienie układu?
Oczywiscie optymalnie byloby aby inne parametry ukladu sie nie zmienily, bo gra dobrze :)
Let a good sound make this hard times a little sweeter!

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
30-10-2011, 11:30
Wtórnik ma wzmocnienie jeden i nie należy majstrować przy wartości rezystora, bo on jest od ustalania prądu polaryzacji. Wzmocnienia tak nie zmienisz. Co to za DAC w ogóle? Do tego układu musi mieć wyjście napięciowe. Gdyby to był jakiś wysoki CS na przykład CS4398, to powinno wyjść prawie 2.5V skutecznego.