Audiohobby.pl

Najprostsze wzmacniacze mocy

Bacek

  • 2373 / 5956
  • Ekspert
24-03-2009, 21:59
Nie wiem czy się przyznawać przed sprawdzeniem. A z resztą co tam, to już drożyzna coś kole 30 PLN za parkę, TDA7386. lokalnie nie znalazłem tda7374, tam wystarczył by jeden kondensator no ale 86 chociaż na papierze wygląda lepiej.


------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

meloV8

  • 1552 / 5929
  • Ekspert
24-03-2009, 22:27
AA znam, to juz te nowsze kostki samochodowe. 4x40, jestem ich mocno ciekaw, bo byc moze nadalyby sie do zasilenia wielodroznej kolumny aktywnej na wysokosprawnych papierzakach :). Czekam z niecierpliwoscia na pierwsze odsluchy...

Bacek

  • 2373 / 5956
  • Ekspert
24-03-2009, 22:40
Falat error, em .... nie 7386 tylko 7396 i to jest 1x45/2Ohm
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

meloV8

  • 1552 / 5929
  • Ekspert
24-03-2009, 22:58
aaaa, to rowniez ciekawy scalak i parametry ma duzo lepsze od 155* wiec powinien zagrac lepiej :) Do tego pociagnie chyba kazde mozliwe glosniki ...

Bacek

  • 2373 / 5956
  • Ekspert
26-03-2009, 09:51
Po trzech dniach słuchania 1518 przełączyłem się na GC. I się trochę zdziwiłem, bas jak już pisałem gorzej, średnica, no właśnie, wokale jakieś tak trochę przez nos, jedyne co lepsze to góra, na TDA jest jakaś dziwna, drażni mnie tam dźwięk talerzy. ale pozostałą częścią pasma mojego GC spokojnie kasuje. Szkoda że lepsze kondy wpakowałem już w kolumny bo może jeszcze coś dało by się tu uwalczyć. Temat widzę zamarł, Panowie kombinujcie, koszt niewielki a zabawa przednia.

Nic to w weekend zobaczymy jak sprawuje się nowsza technologia.


------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2373 / 5956
  • Ekspert
26-03-2009, 23:19
Dwugłowy potwór.


------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

meloV8

  • 1552 / 5929
  • Ekspert
27-03-2009, 04:05
Wypas Bacek! Czekam na recke tego nowego scalaczka 1x45w i tak nawiasem mowiac czy moglbys napisac jakiego GC masz ? Tzn na jakich elementach?

lancaster

  • Gość
27-03-2009, 06:54
BAcek, daj teflona rownolegle z  kondami wejsciowymi.
U mnie PIO grały bardzo ładnie, ale sam wiesz ze paczki mam jasniejsze nieco.

Bacek

  • 2373 / 5956
  • Ekspert
27-03-2009, 08:36
Lancaster,

Jak się przyjrzysz to po lewo przy 1518 widać teflony, natomiast do 7396 nie miałem już sumienia dorzucać kolejnych czterech kondensatorów, bo monstrum by z tego wyszło.

W każdym razie 7396 jest obiecujące, na pewno talerze są w końcu takie jak należy.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2373 / 5956
  • Ekspert
27-03-2009, 08:49
meloV8

GC z prawie wszystkimi szykanami (stereo a nie dual mono), czyli caddoki, rikeny, BGN przy chipie i BG STD przy diodach, jedno trafo 2x24/380W, wbudowana pasywka na Dale\'ach


------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2373 / 5956
  • Ekspert
27-03-2009, 08:57
Aaa o najważniejszym zapomniałem oczywiście LM3875
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

a_men

  • 746 / 5957
  • Ekspert
29-03-2009, 19:48
Bacek>
Jak te Thomsonowskie kości? Jest lepiej niż z Philipsowskimi?

Bacek

  • 2373 / 5956
  • Ekspert
29-03-2009, 20:16
Zdania są podzielone, małżonka zwróciła mi dziś uwagę że to co wczoraj podłączałem fajnie grało. Góra pasma bezapelacyjnie lepsza natomiast niż 1518 ale niżej już brakowało trochę tego wigoru i dynamiki. Ogólnie dobry wzmacniacz ale bez jakiś cech szczególnych, bez niczego co przykuwa zbytnio uwagę.

Na następny ogień idzie 1516 (jeden już zmontowany drugi spalony przez pomyłkę na ostatnim kondensatorze przy zasilaniu). Dam też pewnie jeszcze szansę STMicroelectronics (to nie Thomson chyba że to właściciel lub stara nazwa) i zamówię TDA7374 bo tam o jeden kondensator na wejściu mniej. Poza tym skoro mam dwa akumulatory to może rozejrzę się za jakąś kością z zasilaniem symetrycznym, może wtedy będzie można kondy z wejścia wywalić.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Molibden

  • 1906 / 5963
  • Ekspert
29-03-2009, 21:03
ST czyli SGS-Thompson.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

a_men

  • 746 / 5957
  • Ekspert
30-03-2009, 07:41
>Bacek
Przy zasilaniu symetrycznym spróbuj TDA2050. Jest wiele opinii, ze gra lepiej niż LM3875 i LM1875.