Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Karol

  • 2002 / 4295
  • Ekspert
19-07-2022, 22:43
Panowie, tytułem tzw. zajawki...
Sprawiłem sobie i ja planary. Wykosztowałem się, ale nich tam.
Podobno jutro powinny być już u mnie. Nareszcie się dowiem, co tak ludzi do nich ciągnie. ;)

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
19-07-2022, 22:50
A Quady ERA1 i Audeze LCD3 to nie są planary? A miałeś chyba obie sztuki :) Quady na pewno.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2002 / 4295
  • Ekspert
19-07-2022, 23:16
No patrz pan, jak to człowiek może się pogubić.
@Alucard, teraz to mi się przypomniało, że oprócz tych ERA-1 i LCD-3, mam jeszcze HE-5LE i YH-1000.
Wychodzi na to, że całkiem niepotrzebnie kupowałem dziś te planary...
;-)

Shakhal

  • 616 / 5558
  • Ekspert
20-07-2022, 00:30
Alucard, nie chcialem krzywdzic Pioneer, bo tez je lubie. Pioneer sa mniej krzykliwe i nachalne, wiec gdy sa czasami dni, ze czlowiek jest zmeczony i wszystko go drazni, to wybieram Pioneer.
Sluchalem Jazz i w tym przypadku Phobos wypadly lepiej pod wzgledem naturalnosci i uczucia jakby sie sluchalo instrumentow na zywo i bylo na miejscu a nie sluchalo dobrego sprzetu audio.
Do jazz sa lepsze a do muzyki klubowej Pioneer moglby byc lepszym wyborem.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
20-07-2022, 07:36
Wychodzi na to, że całkiem niepotrzebnie kupowałem dziś te planary...
;-)
Myślę że żadna krzywda Ci się nie stała, jako że pewnie nic nowego się  nie pojawiło, ale jak zawsze z Twojej strony troll musi być :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2002 / 4295
  • Ekspert
20-07-2022, 12:20
...
Ogólnie ja mam jakiś przerważliwiony słuch i dla mnie takie słuchawki to bardziej przymus bo z drugiej strony lubię słuchać głośno. Tylko niech to będzie spójne, wyważone i dobrze podane.  Im wyżej na wykresie w głąb, tym bardziej mnie drażni ilość niepotrzebnie dodanych decybeli w strojeniu, te wysokie noty podane w strzelisty sposób przez większośc słuchawek jednak przyprawiają o ból głowy. Teraz walczę z zbyt natarczywie podaną średnicą Ultrasone wygrzewaniem, wczesniej walczyłem z Grado.
...

@Alucard, nie żeby wszystko identycznie, ale parę podobieństw w naszym podejściu do tematu widzę.
Też mam coś z wojownika i z większością słuchawek koniecznie musiałem powalczyć o lepszy dźwięk. ;)
Do "niechlubnych" wyjątków należą Focal Stellia i Hifiman HE-R10D, które zagrały jak to mówią, prosto z pudełka.
Słuchać też lubię głośno, ale nie aż tak jak Paweł. do którego jednak mi troch brakuje. Paweł pozdrowienia dla Ciebie. :)
Podejście do basu średnicy i wysokich też mamy chyba podobne. Przynajmniej tak mi się wydaję. Zresztą sam osądź.

Lubię bas dobrze zdefiniowany i trzymany w ryzach, z bardzo dobrym atakiem i dosyć punktowy.
Ale musi być odpowiednio dociążony i głęboko schodzący. Musi mieć swoją wagę, ale nie może być misiowato-powolny.
Nie może załazić na średnicę. Koniecznie zróżnicowany, no i gdy trzeba, musi mieć energie wybuchającego granatu.
Z tego co pisałeś na forum wnioskuję, że Tobie taki bas też odpowiada.
Średnica naturalna, ale nie bezbarwna, z dużą ilością informacji. Wyrazista i dobrze "zszyta" z dołem i górą pasma.
To u mnie podstawa.  A soprany?  Wystarczy aby były poprawne i w odpowiedniej proporcji do reszty.
Nie muszą być cudownie jedwabiste, srebrzyć się i skrzyć, oraz wzlatywać hen pod niebiosy i wybrzmiewać w nieskończoność.
Zawsze oddam te "cudowności" na górze za bardzo dobry, solidny dół, (np taki jak go opisałem). :)
Krótko mówiąc ja szukam "cudowności" na dole i na średnicy, inni na średnicy i górze.
Uważam to za normalne, bo przecież się różnimy. Wrażliwością muzyczną też. No i każdy ma swoje upodobania.
Natarczywe i wszechobecne wysokie też mnie męczą, choć głowa mnie przy tym nie boli.
Nie pamiętam jak u Ciebie z przestrzenią. Ja nie lubię tylko sztucznie rozdmuchanej.
Co do sceny, to powinna być czytelna. A i fortepian nie może po niej wędrować niczym muzyk z gitarą, co czasami się zdarza.

Na koniec konkluzja, bo jakaś powinna być na koniec, tego przydługiego wywodu o niczym.
A kuriera z zakupionymi wczoraj palnarami, dalej nie ma!
« Ostatnia zmiana: 20-07-2022, 13:03 wysłana przez Karol »

Karol

  • 2002 / 4295
  • Ekspert
22-07-2022, 16:05
Słuchawki odebrałem następnego dnia.
Kurier przyjechał, ale jak akurat na chwilę "poszłem" do sklepu (sklep jest blisko).

Chyba nie było się do czego spieszyć. Prawy głośnik gra jakoś inaczej. Jakby ciut ciszej, albo tylko mniej dźwięcznie.
Podobno w HiFiMAN Susvara, można trafić na niejednorodne przetworniki. Czyli coś wspólnego z high end-em mają.
Jeszcze tylko trzeba znaleźć im wzmacniacz, z którym zagrają i może będą równie wybitne.
Niestety podłączone do Questyle CMA 12, nie zagrały najlepiej. Jest wyraźnie dla nich za słaby.
Na razie wiszą sobie i się wygrzewają...

saudio

  • 724 / 5245
  • Ekspert
22-07-2022, 17:30
Co Ty Karol Susvary kupilew?

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
22-07-2022, 19:44
Prawy głośnik gra jakoś inaczej. Jakby ciut ciszej, albo tylko mniej dźwięcznie. Podobno w HiFiMAN Susvara, można trafić na niejednorodne przetworniki.
Przepraszam, nie rozumiem czemu nie zostały spakowane z mety i już nie pędzą przesyłką zwrotną do sprzedawcy?
Co tutaj wygrzewać ...

Albo ja już nie łapie dowcipu .....
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Karol

  • 2002 / 4295
  • Ekspert
22-07-2022, 22:11
@Saudio prawie Susvara, ale to nie te słuchawki kupiłem.
Nie byłoby wątpliwości co to za nabytek, gdyby weszły zdjęcia, które zamieściłem pod postem.
Śpieszyło mi się i wrzuciłem surowe. Chyba były mocno za duże objętościowo i nie przeszły.
Zaraz popoprawiam te zdjęcia i zamieszczę jeszcze raz.
Niemniej na pewno są to planary i raczej pewne, że coś jest nie tak z prawym głośnikiem.
No chyba, że mi się wydaje. :)

Karol

  • 2002 / 4295
  • Ekspert
22-07-2022, 23:15
Krzysztofie pamiętam, że twoje Yamahy to HP-2.
Postanowiłem się szarpnąć i Cię przebić. Kupiłem numer wyższe. :)

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
23-07-2022, 01:30
Hahahahahahahahahaha, piękny dowcip Ci wyszedł, Karolu :) Gratulacje, wszystko jasne teraz :)
Tak, zgadza się, moje to HP-2 i już zazdroszczę Ci poduszeczek - są w wyraźnie lepszej kondycji niż moje.

Ale, że Questyle CMA 12 do nich za słaby? To może być efekt starzenia się magnesów :( Twój wzmacniacz do słabowitych nie należy.
Uważaj zatem, ponieważ jeśli rzeczywiście magnesy są słabsze, to wtłaczanie zbyt dużej ilości prądu może się źle skończyć dla membrany i ścieżek na niej (przegrzeje się ścieżka w najsłabszym punkcie zdeformuje membranę albo dojdzie do zerwania ścieżki).
W najgorszym wypadku taki błąd już mógł ktoś przed Tobą zrobić, stąd jeden przetwornik już jest w gorszej kondycji.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

whero2

  • 275 / 2030
  • Zaawansowany użytkownik
23-07-2022, 15:13
Hahahahahahahahahaha, piękny dowcip Ci wyszedł, Karolu :) Gratulacje, wszystko jasne teraz :)
Tak, zgadza się, moje to HP-2 i już zazdroszczę Ci poduszeczek - są w wyraźnie lepszej kondycji niż moje.

Ale, że Questyle CMA 12 do nich za słaby? To może być efekt starzenia się magnesów :( Twój wzmacniacz do słabowitych nie należy.
Uważaj zatem, ponieważ jeśli rzeczywiście magnesy są słabsze, to wtłaczanie zbyt dużej ilości prądu może się źle skończyć dla membrany i ścieżek na niej (przegrzeje się ścieżka w najsłabszym punkcie zdeformuje membranę albo dojdzie do zerwania ścieżki).
W najgorszym wypadku taki błąd już mógł ktoś przed Tobą zrobić, stąd jeden przetwornik już jest w gorszej kondycji.
niestety chyba wesprę tutaj kolegę - cma12 może być lekko za słaby do nich - nie chodzi tyle o głośnośc co o zapas mocy - w moim doświadczeniu cma 12 to znakomity wzmacniacz do praktycznie wszystkiego - oprócz tych najbardziej wymagających konstrukcji

szwagiero

  • 2239 / 5867
  • Ekspert
29-07-2022, 23:29
Och Karol aleś mi wrócił wspomnienia, co prawda HP-3 na własność nigdy nie miałem, ale HP-1, YH-1 i HP-2 już tak, pamiętam jak dziś - pierwsze YH-1 że Stanów, a HP-2 Kupione za 37 pln na allegro.

W kwestii CMA12 to jeśli daje jakoś radę z YH1000 to z HP-3 też powinien, pamiętam, że np. w zestawieniu HP-2 z HP-1 to te ostatnie były trudniejsze w napędzeniu.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
01-08-2022, 11:03
Moglbys Karol zrobic jakies porownanie takich historycznych sluchawek do wspolczesnych wydan, byloby ciekawie poczytac, zakladajac ze nie kupujesz czysto kolekcjonersko (do szuflady), ale wlasnie aby sobie posluchac od czasu do czasu.

Milej zabawy ;'))