Audiohobby.pl

Spotkania słuchawkowe

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
19-11-2008, 14:03
Zakładam ten temat, ponieważ mamy dla siebie całą zakładkę i nie ma sensu tłoczyć wszystkiego do bardziej ogólnych wątków.

Szykuje się spotkanie w najbliższy weekend w Nautilusie w Krakowie z inicjatywy Piotra Ryki, o czym rozpoczęliśmy już dyskutować. Od razu mówię, że zdecydowanie bardziej pasuje mi sobota niż piątek, może być nawet niedziela, byle nie wieczorem. Może zacznijmy coś ustalać?

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
19-11-2008, 14:26
OK, czyli na dzień dzisiejszy wygląda, że nic z tego w ten weekend. Mnie to o tyle pasuje, że wzmacniacz do użytku publicznego zacznę składać dziś, a w tygodniu pracy to szaleństwo, żebym to zrobił porządnie i jeszcze żeby sobie pograł do soboty. Oczywiście wzmacniacz będzie "krążył", więc zapoznanie się z nim nie musi mieć nic wspólnego z meetingami.
Tymczasem jest kolejny pomysł na quick meeting w Sosnowcu. Rolandsinger i Fallow znają temat, więc ewentualnie przez PW, co i jak z niedzielą. ;)

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
19-11-2008, 14:35
OK. Mysle, ze bardzo dobry pomysl ze bedziemy mieli watek tylko o spotkaniach, bedzie sprawnie i wiadomo gdzie szukac.

W takim razie - ja dodam, ze na quick meeting sosnowiecki w niedziele - jak najbardziej.

josef

  • 536 / 5894
  • Ekspert
19-11-2008, 15:07
jeśli będzie jakieś spotkanko w KRK to chętnie wpadnę :)
najlepiej sobota albo piątek ale po 18-stej...

GRADO__Fan

  • 299 / 5863
  • Zaawansowany użytkownik
20-11-2008, 14:38
Może i ja się pojawię w Sosnowcu
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
20-11-2008, 18:20
Pojaw się. Miejsce i godzinę spotkania w niedzielę niech poda Rolandsinger lub Fallow. ;)

GRADO__Fan

  • 299 / 5863
  • Zaawansowany użytkownik
20-11-2008, 18:49
Ok, poskładam na tę okoliczność PCLinka GFmod v2 ;)
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl

vide

  • 86 / 5733
  • Użytkownik
20-11-2008, 19:51
Do Sosnowca mam nie za daleko,jak by nikt nie miał nic przeciwko to chętnie bym sie zjawił:)

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
24-11-2008, 01:03
Melduję, że odstawiłem Bartka do domu i sam już jestem na mieszkaniu. Więcej wrażeń pojawi się pewnie za kilkanaście godzin. Na razie takie luźne uwagi oogólne: GS1000 Fallowa są znacznie bardziej rozegrane od moich, przez co grają jaśniej i bardziej otwarcie, ale też z większą dawką bezpośredniości. Yamamoto oprócz lamp fabrycznych Western Electric bardzo mi leży z Sylvaniami, jako lampami dokładnymi ale nie poprawiającymi błędów popełnionych na wcześniejszej ścieżce sygnału, do tego świetna kontrola od samego dołu pasma. Uniwersalność mojej ostatniej konstrukcji wzmacniacza chyba się potwierdziła - CAL!, DT880 lub K701 po prostu zakłada się na głowę i słucha, z Grado myślę, że też tak jest. Pole do popisu zostaje dla źródła i łączówki. Ciekawie wypadły porównania źródeł, najpierw na głośnikach napędzanych z docenionego przez AS-Redakcję Denona PMA-1500AE, potem fragmentarycznie na Yamamoto i moich samoróbkach w dwóch wersjach układowych.
Podziękowania dla gospodarza za zapewnienie kompleksowego zaplecza odsłuchowego (ciastka, napoje, prąd, lokal, świetna atmosfera, itd.) i cierpliwość - trochę nam zeszło. ;) cdn.

zolt

  • 28 / 5634
  • Użytkownik
24-11-2008, 13:02
I czy może majkel w końcu mi odpisze na moje wiadomości prywatne co od wzmacniacza...

GRADO__Fan

  • 299 / 5863
  • Zaawansowany użytkownik
24-11-2008, 18:16
Zolt, pewnie zajęty pracą ...

Niedługo pewnie pojawią się relacje ze spotkania łącznie z dokumentacją fotograficzną. Szanowny Gospodarz nawet filmiki ponagrywał jak potykamy się o kable ;)

Trochę tego sprzętu było i nie każdy słuchał nawet raz wszystkich konfiguracji
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
24-11-2008, 19:14
Tak. Bylo b.duzo i nie wszystko konfiguracje zostaly przesluchane przez wszystkich poniewaz mozna by zlozyc kilka torow. North Star np. nie byl podlaczony w ogole pod glosniki a ja np. potem zorientowalem sie, ze za malo posluchalem Beresforda na sluchawkach - teraz staram sie ulozyc to wszystko jakos w glowie i wyciagnac wnioski.

zolt

  • 28 / 5634
  • Użytkownik
24-11-2008, 19:23
Jakby kiedyś było spotkanie w Płocku to z chęcią pojawię się ze swoimi ATH-A900, bo raczej gdzieś dalej nie mam możliwości przyjazdu :( a wielka szkoda.

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
24-11-2008, 20:04
@zolt, sorry, czasem przychodzi po kilka wiadomości na raz, mogłem coś przegapić.

Spotkanie jak zwykle było "lekko" chaotyczne, więc nie wiadomo od której strony zacząć. Może spis urządzeń:

- DAC North Star 192 MkII
- DAC Audionemesis DC-1 upgrade + okablowanie Tara Labs
- DAC Beresford TC 7510 Mk6/? mod Stage 2.1
- DAC DIY CS8416 / CS4397 mod by majkel
- marantz SA7001
- CD Technics SL-PS840 mod by majkel
- PCLink GFmod 2 (takie coś, co udaje kartę muzyczną po USB i wysyła dane cyfrowe do DACa :) )
- Grado GS1000 x2
- Grado RS2
- Creative Aurvana Live! @ kabel HD650
- Creative Aurvana Live! @ kabel Conducfil Sonolene 3014
- IC Acrolink 6N-A2400II
- IC DIY Conducfil 8896 / Neutrik NYS373
- IC DIY Cinducfil 8030 / Neutrik NYS373
- DIC Profigold PGD4000
- OC Beresford TC 3618 x2
- wzmak Yamamoto HA-02, 3 zestawy lamp
- wzmak Moonlight v.6
- wzmak Moonlight v.8 "spider"

Z góry przepraszam za braki lub pomyłki w BOMie. Każdy z nas słuchał tylko części możliwych zestawień, i nie wszyscy tych samych. Na początek napiszę jak znajduję źródła pobieżnie zapuszczone na głośnikach.

AudioNemesis DC-1 upg. - mistrz głębi i przestrzeni oraz obudowywania instrumentów powietrzem. Przyjemne, analogowe brzmienie, dla mnie mógłby grać z większym impetem, szybszym atakiem i mam drobny zarzut w stosunku do grania instrumentów dętych - dla mnie jak przez woalkę, chciałbym ostrzej, z wyraźniejszym obrysem. Z drugiej strony szanuję sympatię w kierunku takiego grania, wynikającego zapewne z technologii Non-OS. Talerze też mogłyby być bardziej dosadnie blaszane, choć zdarzało mi się słyszeć też perkusję grającą w podobnym klimacie.

DIY DAC CS-mod - Tu miałem dylemat odnośnie polaryzacji wyjść, druga część odsłuchu odbyła się na ustawieniu "domyślnym", nie w czystą klasę A na wyjściu jak na początku. Dźwięk określiłbym jako konkretny, gęsty i wyraźny. Bez takiej analogowej magii jak AudioNemesis, ale grający zdecydowanie i w dużej mierze zasadniczo. Budowa planów dla mnie była bez zarzutów, rysunek instrumentów wyraźny i stabilny, czyli tak jak lubię, i do czego też dążyłem. ;) Muzyki na tym DACu jest ilościowo i wagowo dużo, ale bez natłoku i z porządkiem. Dobry drive na jazzie.

Beresford TC 7510 Mk6/? Stage 2.1 - pierwsze co pamiętam to parokrotne podejście do kwestii głośności, którą chciało się podciągnąć, gdyż nie było takiego rozmachu i swobody jak z poprzednich urządzeń. Dźwięk był jakby uspokojony na średnicy, pozbawiony cienia krzykliwości i neutralny. Średnie tony były miękkie i lekko wycofane jak dla mnie. Niewątpliwie typ prezentacji pasujący do słuchawek Grado, bo z tego co wiem, pod te słuchawki celowane były modyfikacje.

Technics SL-PS840 mod. Podobnież ja celowałem swojego DACa pod GS1000, spychając na drugi plan wyjście analogowe Technicsa SL-PS840 już od paru miesięcy, a jak to wyszło na zestawie głośnikowym Rolanda i Acrolinku? Koledzy określili to jako pół drogi między AudioNemesisem, a DACem CS. Technics błysnął zasadniczo średnicą, co mnie w sumie zdziwiło, ale tak to wyszło. Ustępując pola AudioNemesisowi pod względem przestrzenności absolutnej, Technics zachował plany z pewną dozą tej analogowej głębi, a przegonił DC-1 pod względem wielobarwności średnicy i rysunku instrumentów. Były one wciąż łagodnie zaznaczone, ale bardziej punktowe, coś jakby sweet spot między powietrzem wokół instrumentu, a blaskiem. Mimo iż ja lubię jeszcze większą zgryźliwość wysokich nut trąbki, to takie granie w tym konkretnym zestawie zaakceptowałem. Zgoniłbym ten stan rzeczy na interkonekt Acrolink, gdyż z kablami DIY, które mam w domu, nie uzyskałbym takiego nasycenia wyższego zakresu tonów średnich.

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
24-11-2008, 20:19
No juz ladnie sie zaczyna :) :D

Ja tylko dodam, ze:

- byly jeszcz AKG K701 i DT 880 Pro, te pierwsze byly sluchane przez GradoFana i przeze mnie na bank.
- North Star M192 byl w wersji mkI nie mkII :) oraz bed moda - "fabryczny"
- lampki do Yamamoto to byly Westinghouse, Sylvania Gold oraz Western Electric. Philipsow zapomnialem zabrac a Kriogeniczne Northern Electric leca w tej chwili z USA.
- mojego kompa z EMU1212m nie bylo poniewaz w momencie kiedy chcialem go zabrac, okazalo sie ze wszystko jest ...bardzo...rozlatujace sie i zlozone "aby bylo" i sukcesywnie zaczelo sie rozlatywac, nawet radiator na CPU jest dosc..hmm w wersji rozwojowej (pasywny, duzy kolos) wiec ciezko by to bylo wszystko przeniesc.