Audiohobby.pl

Spotkania słuchawkowe

gruesome

  • 778 / 5821
  • Ekspert
20-07-2020, 21:46
@Karol czyli RS1 Pawła to jednak poziom Stelli? Nie wiem tylko, czy to taka super budżetowa opcja, bo @-Pawel- reklamował ćwierćwieczne RS1 za 4Kzł jako okazję :).

Dodam jeszcze, że gdyby nie interwencja Karola to nadal słuchałbym basowej łupanki, bo wszyscy ciągle piszą, że w Grado basu ni ma, a na moich (tak! pochwalę się!) jest go więcej i jest głębszy niż w większości znanych i lubianych słuchawek, więc dołożenie padów flats sprawiło, że poza subbasem grającym pierwszym planem była już tylko ciemność, ciężar i nadmierna gęstość. Chodziły jak walec drogowy na wibracji i dopiero porównanie ze Stellią uświadomiło mi, że poszedłem za daleko i przeoczyłem punkt równowagi.

Czyli teraz grasz na jakichś własnych padach (zgaduję: skrócone/zmniejszone pady L/G)?

Ciekawi mnie jaki tam jest spadek na basie, jak wkleisz wzór cięcia to zmierzę na RS2e. Wg strony RS2e i RS1 maja bardzo podobne pasmo, budowa też bardzo podobna, więc powinno wyjść podobnie:



Obiecująco wypadły też PS1000 na moich padach, tylko brakowało mocy i dynamiki, dźwięk był bardzo relaksacyjny, ale bez pazura,

To podobnie jak u mnie GS1000 grające testowo z małymi padami. Robiłem pomiar i wyglądał dobrze (gdzieś wklejałem chyba) ale na słuch brakowało własnie pazura i "cyzelowania dźwiękow z przestrzeni". Lepiej mi ten przetwornik grał z dużymi padami.

@-Pawel- nie wiem czego słuchasz, ale jak chcesz się podręczyć i pobadać ograniczenia przetwornika Grado na basie, to na zwaczyjnej muzyce, nawet elektronice spadku/wysokiego THD poniżej 50Hz może nie być wyraźnie słychać. Najbardziej będzie to słychać w bębnach orkiestry symfonicznej, albo bardzo specyficznych dźwiękach elektronicznych (niedawno wklejałem). W rocku czy jazzie spadek poniżej 50Hz cieżko zauważyć.

gruesome

  • 778 / 5821
  • Ekspert
20-07-2020, 22:11
dobrz e Karol, dobrze, tak zrobie najpierw pady poxniej ew rs1 kolekcjonersko z szacunku dla firmy i historii audio :-)

Lepiej kup Grado Hemp. Pady flatsy + słuchawki gratis. Będzie opis na forum, a jak masz różne mikrofony to i pomiar możesz zrobić.

AH staje się wiodącym forum Grado na skalę światową :).

Karol

  • 2007 / 4313
  • Ekspert
20-07-2020, 22:30
@Karol czyli RS1 Pawła to jednak poziom Stelli?
...

Nie odmawiałbym tak grającym RS1, poziomu Stellii. W elektronice, są naprawdę niebezpiecznie blisko.
Według mnie w tym gatunku, czasami trudno znaleźć różnice na korzyść Stellii.
Uważam, że wygrywają dojrzalszym, pełniejszym dźwiękiem i bardziej obszernym basem.
W pozostałych gatunkach dochodzi lepiej dookreślona przestrzeń i szersza scena.
@gruesome ja uważam, że Stellie są ogólnie lepsze i bardziej wszechstronne.
Ale w elektronice są to różnice, naprawdę o przysłowiowy włos.
« Ostatnia zmiana: 20-07-2020, 23:18 wysłana przez Karol »

-Pawel-

  • 4724 / 5488
  • Ekspert
22-07-2020, 07:27
Czyli teraz grasz na jakichś własnych padach (zgaduję: skrócone/zmniejszone pady L/G)?

Ciekawi mnie jaki tam jest spadek na basie, jak wkleisz wzór cięcia to zmierzę na RS2e. Wg strony RS2e i RS1 maja bardzo podobne pasmo, budowa też bardzo podobna, więc powinno wyjść podobnie:
To są pady z bardzo miękkiej gąbki, mają zupełnie inne właściwości niż pady firmowe, a więc sam kształt nie ma tutaj takiego wpływu jak ich struktura i to, że dopasowują się do kształtu małżowin "przytulając" bardziej przetwornik. Ich największą zaletą jest w wypadku tego modelu totalne wyrównanie pasma i niezwykły komfort. Efekt grania tych słuchawek jest tym bardziej spektakularny, że praktycznie nie czuć ich na głowie, a dźwięk jest taki "duży".

-Pawel-

  • 4724 / 5488
  • Ekspert
22-07-2020, 07:29
@Karol czyli RS1 Pawła to jednak poziom Stelli? Nie wiem tylko, czy to taka super budżetowa opcja, bo @-Pawel- reklamował ćwierćwieczne RS1 za 4Kzł jako okazję :

Za swoje zapłaciłem ok $800, w sumie to na upartego można upolować znacznie taniej, wystarczy trochę pośledzić. Pomiędzy Stellią to będzie nadal minimum 10 tys zł różnicy na korzyść Grado.