Audiohobby.pl

Ałdjo Szoł dla początkujących

lancaster

  • Gość
10-11-2008, 20:11
Antoś, za długo siedzisz w temacie zeby wypisywac coś bez sprawdzenie. Bardzo sie cieszę ze zagrał super i pozostaje mi życzyc doożenia do neigo udanego pre :)
U mnie GC od kiedy pamietam byly p2p...ale ostatnio do 1875 zrobiłem jednak pytkę...mikroskopijną :)

antos

  • 104 / 5855
  • Aktywny użytkownik
10-11-2008, 20:11
 w sumie to nie ten wątek .....

Gc grał może póltorej godziny bo chciałem aby MPM`y grały przedewszystkim....niestety w niedzielę nie mogłem zostać.

Zracji obowiązków w pokoju konurencyjnego forum zwiedziłem tylko sąsiednie pokoje więc nie mam jakiejś skali porównawczej.
 :-)

ZORRO

  • 53 / 5844
  • Użytkownik
10-11-2008, 20:24
Co sądzicie o tych Yamahach NS-1000M , tak uczciwie ? Mysłałem o nich jako alternatywnej parze do wzmacniacza na lampach w SE. Umówiłem sie dzisiaj na odsłuch tych głosników ale zrezygnowałem . Własciciel twierdzi że niewiele im brakuje do elektrostatycznych Martinów Loganów które wlaśnie kupił .
 

lancaster

  • Gość
10-11-2008, 20:38
antoś, nie wiem coscie sie tak uparli ze audiostereo to jakies konkurencyjne forum....albo ze nie wypada tu pisac audiostereo.
Jak dla mnie audiostereo to społecznościowy serwis nieelegancko i za plecami użytkowników przeksztalcony w niestrawna dla mnie komerchę jakich wiele i to wszystko.
Komuś to odpowiada, rozumiem i sie nei czepiam.
Czepiam sie czasami ludzi ktorzy do tego doprowadzili, wspólpracują.
audiostereo mi sie zawsze podobało dlatego tam pisywalem. Nia podoba mi sie natomiast to co z tego serwisu zrobiono w ostatnim czasie.
Nie mam alergii na nazwe audiostereo do jasnej ciasnej :) I mysle ze nikt inny też.

A Yamah nie słuchałem :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5895
  • Ekspert
10-11-2008, 20:39
@ RoadToNowhere

"Który model Harpii był podłączony ?"

Marcus

____________________________________

Estetyka jest kwestią gustu
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

antos

  • 104 / 5855
  • Aktywny użytkownik
10-11-2008, 22:12
 Lancaster sorry nie miałem nic na mysli w sumie nie wiem czemu napisałem o "konkurencyjnym forum"
mam podobne odczucia ostatnio...może nawet nie z powodu komerchy aleraczej z powodu ogólnego klimatu agresji i braku ciekawych pomysłów w zakładce DIY...ogólnie jest nudno raczej.

Zorro jesli Yamahy są za dobra cenę i w dobrym stanie to nie ma się co zastanawiać... bardzo łatwe w napędzeniu lampą, poza tym nic nie robią sobie z warunków i wielkości pomieszczenia. Obudowa zamknięta świetna dynamika potrafią zagrać pieknie i barwnie. Doskonale zgrały się z GC
Sampler Mangera odtworzony spektakularnie!
Zapytaj chłopaków z KAiM ......
 :-)

antos

  • 104 / 5855
  • Aktywny użytkownik
10-11-2008, 22:14
 Zorro ...to są 1000M  hmmmm  wyglądają bardzo podobnie do 1000 czym się różnią ......?
 :-)

cir

  • 360 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
10-11-2008, 22:39
antos Twoj GC grał OK jak na tranzystor :))
ale tylko z Yamachami :)) z tym wielkim pudłem było juz  jak w grobowcu

Yamachy grały tam dobrze z racji specyficznej konstrukcji jak ogolnie wiadomo i klaustrofobicznego pomieszczenia

cypher

  • 252 / 5869
  • Zaawansowany użytkownik
10-11-2008, 23:24
Panowie jak to się stało, że NIKT nie wspomina o wystawce Crafty ??
Według mnie było spokojnie, domowo, MUZYCZNIE..
Natomiast nie było fleszy, uznanej marki, nie było systemu za zylion złoty może, dlatego nikt nie zwrócił uwagi..
Może jestem upośledzony słuchowo, ale Belugi wysadziły w kosmos 3/4 zestawów za zylion złoty...
Oczywiście w kategoriach bezwzględnych można było zarzucić systemowi sporo ALE, koniecznie należy pamiętać że kolumny kosztowały 3 tys a wzmak 1,2 tys..

konto_usuniete

  • 56 / 5420
  • Użytkownik
10-11-2008, 23:29
>> cypher, 2008-11-10 23:24:24

Zgadzam się. Fajny system za dobre pieniądze. Może nie byłem jakość specjalnie zachwycony ale też nic mnie nie raziło, a to, jak na pokoje w Sobieskim, baaardzo dużo :-)

konto_usuniete

  • 56 / 5420
  • Użytkownik
10-11-2008, 23:36
http://www.audiostereo.pl/Galeria_Zdjecia-z-pierwszego-dnia-Audio-Show_p1_g6_f24.html


Szkoda, że nie słuchałem tego zestawu. iPod-> flac albo wave -> dock Wadia -> kolumny aktywne APS.
Przypuszczam, że wielbiciele tradycyjnego audio - setek kilogramów elektroniki, wielkich piecyków i kapiących złotem gałek, mogliby się zdziwić. :-)

lancaster

  • Gość
11-11-2008, 00:10
cir, Yamahy to przypuszczam znakomite konstruykcje same w sobie....nie rozumiem co takiego mialoby byc specyficznegow  tych kolumnach ?
Stoace bok Arty jakoś zagrać lepiej nie umiały pomimo ze mialy do dyspozycji taką samą - dobra uważam elektronike.

...niedlugo pewnie jak horn zagra lepiej od burczybasa to bedzie errata ze to ze wzgledu na specyficzna konstrukcję i pomieszczenie :))))
Tylko specyficzną konstrukcję jakiego zestawu ???? Chyba raczej burczybas był specyficzny ze sie nei odezwał ?
Kolumny gabarytowo bardzo podobne.

cir

  • 360 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
11-11-2008, 00:17
nie miały niskiego basu bo konstrukcyjnie był obciety ponizej 50 i zamknieta skrzynia
roznica była straszna uporzadkowanie i spokój kontra bulgoty z głebi piekieł

lancaster

  • Gość
11-11-2008, 00:21
cir i myslisz ze te bulgoty w większym pomiszczeniu nagle zamienia sie w muzyke a Yamahy jakims cudem zagrają słabiej ???:)))))

Poprosze o listę instrumentow wydajacych gulgoty :))))))

cir

  • 360 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
11-11-2008, 00:33
listy nie dostaniesz:))))
ARTy ze swoimi rozmiarami i BR nie miały naprawde szansy zagrac, ten pokoj to była klasyczna klitka
czy bedzie dobrze w wiekszym nie wiem bo ich nie słyszałem ale z pewnoscia  nie bedzie takiej obciny jak była w pokoju AS
zreszta bardzo unikali tych głosnikow ja widziałem je tylko raz podłaczone na specjalna prosbe kogos