Audiohobby.pl

Ałdjo Szoł dla początkujących

cir

  • 360 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
11-11-2008, 00:37
jednego nie rozumiem na spotkaniu z koteczkiem było sporo fajnych ludzi ,poza tymi ktorzy sie namietnie fotografuja z Redaktorem -szkoda ze nikt z nich nic nie pisze a antos sie niezle napracował

lancaster

  • Gość
11-11-2008, 09:09
cir, jezeli te ART grają w jaichs tam waunkach OK to sie ciesze.
hehe...pisalem nawet jozwie ze takei ustawiane prezentacje z gory to nie jest dobry pomysl...nie wiedzialem tylko ze równiez pod kątem dźwiekowym.
A Yamahy rozmiarami korespondują z ART wiec pozostanę rpzy swoim ze są zestawami zdecydowanie lepszymi....z teoretycznego punktu widzenia, bo zadnych z nich nie sluchalem.....z czego najbardziej żałuję Yamah(moze nawet dla nich bym na szolek przyjechał) i tego Air Tight o ktorym cisza....mam nadzieje ze GC nie okazal sie byc lepszy, bo wiadomo ze GC nie gra ;p

antos

  • 104 / 5855
  • Aktywny użytkownik
11-11-2008, 09:16
 cir> antos Twoj GC grał OK jak na tranzystor :))
ale tylko z Yamachami :)) z tym wielkim pudłem było juz jak w grobowcu

Te wielkie pudła ART w zasadzie nie grały z niczym dobrze w sensie "poprawności", jak pisałem wycofana góra i sklejona średnica bas owszem niski silny ale rozlany miekki i bez kontroli pomimo dośc dużej skuteczności nie czuło sie tranzystorowego drajwu. Jednak było cos w tym dzwięku... jakieś ciepło relaks słodycz żeby nie powiedzieć miód  ten dzwiek zapamietałem jako miły dla ucha.
Yamahy to inny sposób prezentacji. Było do dyspozycji kilka lampek nie odwazyłem sie ich zmieniać pomimo sugestii Pana Macka> Niestety P. Maciek musiał iśc do pracy....

Zalezało mi na sprawdzeniu mozliwości Shigaraki i GC w nolmalnym systemie z dobrymi kablami, po AS wiem duzo więcej i dla mnie te wszystkie kombinacje były bezcenne.
Wnioski są takie: Musze mieć trzy dobre sieciówki...wpływ sieciówek poprostu masakryczny! Z "makaronu" józwy było co wybrać:-) Odpowiednie dobranie kabli głosnikowych IC, pre lapowego etc. Niestety tego sie nie ominie.

Z ciekawszych rzeczy na przyszłosc to chinskie lampy...Gaywer przerabia je na cacuszka;-)

Poznałem  P. Redaktora, miałem  okazję zobaczyć jego prywatny pokój odsłuchowy i pozazdrościć trochę  systemu:-)
Wykłady w pokoju bardzo ciekawe i pouczające potwierdziły że chyba ide w dobrym kierunku;-)

Aha....DAC Stelmacha ....bardzo dobry z Shigaraki bardzo rodzielczy.....jeden problem to przydzwięk między utworami...kiedy pojawiał się synał przydzwiek znikał....





 :-)

lancaster

  • Gość
11-11-2008, 09:28
antos, ze swoje strony jakbys chcial sie bawic w chinskie lapy moge polecic 845(SET) i kt88(pp)
Ze wskazaniem na ta pierwsza(przynajmniej jak dla mnie)

Jezeli masz dostep do warsztatu mogącego zrobić Ci na zamwienie obudowę z alu(cnc) to warto od razu zrobić na gotowo jakiś sprawdzony uklad, np. Sun Audio....nawet 2A3 :)
....ehhhh duzo jest fajnych wzmaków lampowych....słuchales jakiegoś wzmaka Gayvera po tuningu ? Znajomy sluchal 300B i porażka totalna, więc tak jak z kazdym DIY leiej posluchac przed zakupem....albo nawet zrobić samemu...bo to w koncu DIY :)

antos

  • 104 / 5855
  • Aktywny użytkownik
11-11-2008, 09:45
  Pokój Gaywera był po sąsiedzku i pare razy grało wybornie rozdzielczo barwnie....nie pamietam która to lampa ...z rozmów wynikało że jest to przerobiony chińczyk....
Zaczynam się inetersować lampkami  więc chyba zacznę od zbudowania prostego pre na lampce...nie stać mnie na kupowanie uznanych nowych gotowych klocków...taki ew chińczyk byłby w moim zasięgu + tunning ale tutaj trzeba mieć sporą wiedzę. ....w tym roku Gaywer absolutnie udowodnił że ma pojęcie....było  u niego spore zainteresowanie .
Wolałbym przerobić chińczyka z pomocą kogoś kto się na tym zna...niż budować coś od podstaw... obudowy to wciąż problem.

A jakiś konkretny model chińskiego wzmacniacza.?....najlepiej gdyby jeszcze miał odłączany pre  .....i kosztował żenująco mało ;-)
 :-)

lancaster

  • Gość
11-11-2008, 09:55
antos, mam to samo...ale w sumie jak sobie porównałem kilku uznanych firmowych(czasami jeszcze podtuningowanych) uznanych wzmaków(np 300B SunAudio tuningowany przez Analog Tube Audio) to smiao zostaje przy DIY bez najmniejszych stresow :)
Zewzmaków bralbym MA845 i przerobil wg. Łukasza Fikusa.
W tym roku nie słuchalem u MG bo mnie na imprezie nei bylo ale w zeszlym z jakimiś mniejszymi MPM bylo bardzo OK.
Tym bardziej sie ciesze ze został koniec konców przy tych swoich minasach na vifach xt (wczesniej byly na innych vifach i jak dla mnie wyraxnei słabsze - słyszalne kłopoty z fazą)
Z tego co wiem wszytskie Music Angel to koncówki mocy z potencjometrem.

Kolumny sterowane lampa brzmią tak jak piszesz -pojawia się powietrze a i kop jakby wiekszy :)
.

lancaster

  • Gość
11-11-2008, 09:58
antos zabawa z lampami naprawde nei jest zadna wieką filozofią. Zwlaszcza dla tak dociekliwego faceta  jak Ty. Trzeba tylko pamietac ze np 800V w MA 845 to nie to samo co 36V w GC :)
Nie pracujemy pod napięciem i do tego bardzo uwaznie.
Punkty pracy mierzymy miernikiem z żabkami zapiętymi przed właczeniem wzmaka.
No i przy okazji masz spora rozpietośc mozliwych do uzyskania brzmien....fajna zabawa.

cir

  • 360 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
11-11-2008, 11:01
to 845 ktore  puszczał jak dla mnie grało przyzwoicie tyle ze jak twierdza została z anioła tylko obudowa

jak dla mnie wszystkie lepiej grajace lampy spotykaja sie z ograniczeniem ktore  jest nie do pokonania z powodu ich mozliwosci ,natury a mianowicie z kolumnami
byłem w harpii gdzie szło ich 300B i mam wrazenie ze to moze byc lekarstwo na  ułomnosci małych lamp

anioły jak pisał lan  to koncowka  z pot  co według mnie wyraznie- słyszalnie ogranicza to co mozna wyciagnac z sygnału z CD,choc nieraz jest problem gdy na płycie pojawia sie nagrany szum ktorego dotad nie słyszelismy :))

lancaster

  • Gość
11-11-2008, 11:51
cir, mae lampy nie są ułomne :) To po prostu tak jakbys do sportowego wozu podpinał przyczepe campingowa :)
MA845 słuchalem prerobionego z odgrodami na Sabach...obok stały paczki na vifach xt(ala 16Hz) z burczybasa nie byo co zbierac :)
To sa dobre kolumny ale w kontekscie tego co mozna kupić w sklepie za zbliżoną kase.
....a MA swoja drogą bezproblemowo wysterowywał zarpwno xt jak i OB na sabciach.
Przy mniejszych pomieszczeniach mogę z czystym sumieniem polecić 2A3(głosniki ok 90dB/8ohm) lub 300B - tu to pryz dobrej konfiguracji(przebieg impedancji) pogada jauż z 86dB....a w razie czego mozna zawsze siegnac po diabełki - 15W ala almarro i tez est spory fun.

Nie estem fanem przerobek MA bo z apodobną kasę mozna kupić przeciez trafa u np. p Ogonowskiego i zbudowac od podstaw naprawde znakomity wzmak bez ograniczen chinskich traf(choć i na nich gra to bardzo dobrze)

cir

  • 360 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
11-11-2008, 12:15
ułomnosc oczywiscie  nie oznacza błednej konstrukcji ale specyficzne wymagania co do reszty toru tylko to miałem na mysli
nadal sie upieram ze słaba/pradowo/ lampa zagra słabo z tym co najczesciej kupuja koledzy z racji dostepnosci i ceny
w sumie wracamy do zrodeł audio w sensie poczatku powstawania audio i odgroda lub tuby z szerokopasmowcem sa wtedy naturalna konsekwencja
odgroda brzmi miło ale to nie to czego szukam
najwieksze wrazenie zrobiło na mnie na AS  własnie tuba avantgarde -taka szybkosc słyszałem tylko na dobrze zestawionych elektrostatach

cir

  • 360 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
11-11-2008, 12:16
lan sportowym wozem przyczepe pociagniesz spokojnie bo ma moc i stosowna mase :))

rekin

  • 147 / 5897
  • Aktywny użytkownik
11-11-2008, 12:35
Krótko o AS.
Najlepszy stosunek jakosci do ceny to system z aktywnymi APS-ami. Niestety już przetwornik jest drogi, a firma musictoolz w której studiu przez przypadek gościłem w sobotę wypożyczyła na prezentację jeden z topowych przetworników weissa. Z APS-ami i Gamutem jako źródło była petarda. Żadne monitory na AS nie zbliżyły się nawet pod względem dynamiki na APS (te większe). Pod względem barwy również było doskonale. Nie są to niestety kolumienki do miętkiej jazdy (zwłaszcza na dole), więc nie każdemu mogło się podobać.
Ciekawie grało w pokoju Harpii oraz MPM w pokoju audiostereo - niestety samymi Yamachami nie byłem zachwycony - gdyby podłączyć tam stare 3-way Genelecki byłoby chyba lepiej.

lancaster

  • Gość
11-11-2008, 12:39
cir, w zasadzie to i acja bo 2a3 mozna podpiąć i do 86dB koumn :) ....z tym ze z łatwiejszym obciazeniem robi to do czego jest stworzony :)

lancaster

  • Gość
11-11-2008, 12:43
rekin, miałem w domu 2 pary APS(z Mytekiem) i obie bardzo OK.
Moje preferencje znasz, wiec jak sie domyślasz nie tesknię, ale to bardzo dobre kolumny....ba....zestawy stereo.
A w kontekście jakośc/cena to zostawiaa wiekszosć hi-endow daleko za plecami....wiuuuuuut :)

Berberys

  • 112 / 5891
  • Aktywny użytkownik
11-11-2008, 12:47
Zaskakujące, że na Audiohobby panuje dużo większa zgodność opinii na temat sprzętu wystawionego na AS!
Za wyjątkiem rozbieżności pomiędzy mną, a Gustawem odnośnie WLMów - praktycznie na te same systemy zwróciliśmy uwagę.
To jeszcze dodam, że zapamiętałem fajny dźwięk z malutkich hornów WHT! Góra była na tyle inna (czyt. lepsza), że nie sposób było przejśc obok - te kolumienki miały coś w sobie!
Natomiast - kompletna tragedia - B&W Nautilius z elektroniką Classe! Jakaś paskudna buła bez jakiegokolwiek życia - płasko i nieczytelnie - dramat! Ci, którzy mieli okazję posłuchać 801 u p. Marka w Lesznie będą więdzieć o co chodzi... ;-) (Z Marantzem było tylko odrobinkę lepiej)
Zresztą wszystkie topowe hi-endy zabrzmiały jak radyjka - Utopie, rzeczone Nautiliust, Triangle Magellan,   Logany, etc.
Nieźle - rześki, czytelny dźwięk dawały małe Magnepany...