Audiohobby.pl

Ałdjo Szoł dla początkujących

lancaster

  • Gość
10-11-2008, 13:11
wraz z pierwszym złożonym przeze mnei GC przestalem miec pytania o bas i inne tego typu sprawy :)
Po prostu niewlasciwa konfiguracja moze powodowac takie lub inne odczucia...sam na wlasny uzytek jestem bardzo zadowolony z LM(3875 i nieco dogrzanego 1875)
Scalak z telewizora....no cóż...jezeli scalak z telewizora we wlasciwej konfiguracji jest wzmakiem równorzędnym z dobra GM70 to tylko potwierdza to jego klase.
Wiadomo ze nie kazdy LM trak zagra bo tak jak piszesz mozna tego wzmaka złożyć na x sposobow.

Słuchaleś moze jak spisuja sie MPM lub GC przy Air Tight ?
W tej konfiguracji - niech Ci będzie :)

lancaster

  • Gość
10-11-2008, 13:21
oups, mała errata:)
Wraz z pierwszym złożnym poprawnie GC miało być :)
Pierwszy GC jaki złozylem to niestety nie bylo coś co chciałbym zapamietac :)

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
10-11-2008, 13:29
Przez chwilę słuchałem Yamah z GC i jeżeli chodzi i bas to był to ewenement w Sobieskim. Mocny, sprężysty, zero bulenia. W tym zestawieniu to bas z całego pasma podobał mi się najbardziej. Nie wiem czy to nie zasługa mikroskopijnego pokoju pełnego ludzi ale z chęcią posłuchał bym yamah w jakimś bardziej przyjaznym/kameralnym otoczeniu
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

  • Gość
10-11-2008, 13:30
A no i jeszcze jedno, w niedzielę wieczorem do Magnepanów podłączyli jakiąś lampę 2x40 Manley\'a (czy jak to się pisze;p) - taka na podstawie w kształcie rombu z uciętymi rogami. Albo uległem autosugestii, albo dźwięk zaczął prezentować standardy wystawy (podbarwienie). W każdym razie przestało mi się tak bardzo podobać.

lancaster

  • Gość
10-11-2008, 13:33
antos, a co do preampa i GC....

Pierwszy moj "poważny" GC to byla wersja z Rike, Caddock Black Gate N/STD....i smao z siebie gralo ....no fajnie ale audiofilsko....brakowalo mi zwlaszcza drive.
Zbudowalem do neigo(p2p Alan Bradley, E88cc Tesla) preamp barszczyka i to dopiero zagrało !
Nie doczytalem zre sluchaliście GC z pre lampowym. On sam z siebie jest jak dla mnie niewystarczjący.
Nawet z barszczykiem dobrze polutowanym(na wyjściu polecam kombinację PIO0,1uF+teflon 0,1uF) dźwiek zrobił sie jak nalezy.
Bez problemu wysterowywał 21cm Scan Speaka a facet ktory normalnei korzystal z 50W lampy(o ponoć tranzystorowym basie) wslkazywał w slepym teście GC jako lepiej kontrolujacy gośnik(ogolnie byl też barwniejszy ten scalak od telewizora :))))

Więc budowa GC budową, ale powyzej pewnego levelu sie na takiej konfiguracji elementow nie pójdzie.
Uwazam ze BG nie sa najlepszymi kondami do GC i osobiscie preferuję BC comp(tylko 1000uF przy chipie)
Nie stosuję też Caddocków.
LM sam z siebie jest jasno i żwawo grajacym wzmakiem...Caddock tylko to podkreśla(choć rezystory maja klasę musze przyznać).
Dobra węglówka 1/8W jak 47Labs przykazal i jak dla mnie dxwięk jest super. Bez Cardasów etc....serio.
Bawilem sie tez zoblem na wyjściu i w neiktorych konfiguracjach moze on wyjść na dobre dźwiekowi(neico wieksze "napiecie") ale taż nieco kosztem oddechu an gorze.

lancaster

  • Gość
10-11-2008, 13:59
antos mam rozumieć ze Air Tight to też wzmacniacz do wiekszych pomieszczen ?:)
Serio jestem tego sprzęciora ciekaw.

  • Gość
10-11-2008, 14:33
>> Piotr Ryka, 2008-11-10 14:12:39
>> Rolandsinger, 2008-11-10 00:08:33
1. Accu DP700 + topowa amplifikacja + monitory kanadyjskie zdaje się *****
Czyli nie tylko mnie te monitory się podobały. Naprawdę znakomite są.

Rozmawiałem o tych monitorach z "prezenterem". Jeśl kogoś to zainteresuje to zbudowane są tak:
tweeter - "zwrotnica"
woofer - drut

szakunec

  • 110 / 5889
  • Aktywny użytkownik
10-11-2008, 14:49
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel
##################################

Macie jakieś zdjęcie ?  Co to były za tajemnicze, kanadyjskie monitory  ?
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel

  • Gość
10-11-2008, 15:03

Road To Nowhere

  • 1033 / 5890
  • Ekspert
10-11-2008, 15:26
"3. Linn + Harpia *** 1/2 "

Który model Harpii był podłączony ?

antos

  • 104 / 5848
  • Aktywny użytkownik
10-11-2008, 15:45
 Lancaster
też zauważyłem że lampa jest konieczna do GC ze względu na lepszy drive wypełnienie i barwy.
BC lezą więc w wolnej chwili spróbuję napewno.
Układ Petera jest "audiofilski" wole jadnak ubarwiać go lampą niż kondensatorem, GC ma być jak najbardziej neutralny i przezroczysty...lampa ma dawać to cos i to się świetnie sprawdza.
Oprócz PPM ładnie gra pre nr 3 a barszczyka mam i niestety chyba nie jest dobrze zrobiony:-)

Nie wiem czy wiesz ale nowe diody MUR860 są jasniejsze (wymieniałem same diody) Podobnie jak nowe LM bez ołowiowe grają zupełnie inaczej więc cała zabawa z doborem elemntów....rozumiesz....
Nowe diody napewno pasują bardziej do starych ołowiowych LM

Nie chcę nic mówić na ten temat dopóki tego nie sprawdzę dokładnie na 100% ale ten nowy LM gra na ten moment całkowicie inaczej.
 :-)

lancaster

  • Gość
10-11-2008, 19:33
Jak nowe MUR i nowe LM są jasniejsze to ja sobie tego na pansonikach wogole nie wyobrazam z Caddockami.....jak dla mnie BG N nie ma żadnej przewagi nad BC....est inny...BC ma wiecej drive, N-ka jest gladsza i slodsza.
Cieżko mi ocenic ktory sposob prezentacji ejst naturalniejszy natomiast wiem ze z BC mogę sluchać GC bez pre lampowego co w przypadku wersji na BG nie udawalo sie.

dudar

  • 1 / 5640
  • Nowy użytkownik
10-11-2008, 19:35
zdjecie :)

lancaster

  • Gość
10-11-2008, 19:59
To rozumiem 3A ?
Napiszcie cos jak grały. Czytałem ostatnio reckę i odniosem wrazenie ze sa świetne,....choc recenzent akurat optymizmem nie tryskał :)
ciekawe kolumienki

antos

  • 104 / 5848
  • Aktywny użytkownik
10-11-2008, 20:05
 Lancaster

"Jak nowe MUR i nowe LM są jasniejsze to ja sobie tego na pansonikach wogole nie wyobrazam z Caddockami.....jak dla mnie BG N nie ma żadnej przewagi nad BC....est inny...BC ma wiecej drive, N-ka jest gladsza i slodsza."

U mnie żadna z wymienionych tutaj cech BGN nie występuje obecnie , tak było napewno kiedyś kiedy miałem czerwone płytki i mniejsze trafa a także zupełnie inne okablowanie.
Zapytaj kogoś jak grał GC podczas wystawy....okazuje się że chyba nikt nie słyszał ....szkoda bo jest to absolutnie najlepszy GC jaki wogóle zrobiłem w stosunku do ubiegłoroczej AS wersji  rózny.....pomimo że na tych samych BG......wymieniłem tylko diody i Cardasa na innego ....nie umiem tego wyjasnić jak krótki 2cm kabelek i diody potrafią zmienić dzwięk.....żeby nie było że uroiłem sobie może potwierdzić ten fakt Shark

 :-)