Audiohobby.pl

Ałdjo Szoł dla początkujących

konto_usuniete

  • 56 / 5417
  • Użytkownik
09-11-2008, 15:31
>> atopos, 2008-11-09 14:26:47

Mogłeś zwyczajnie, po ludzku, "z liścia".


E-tam. Bez rozbryzgów krwi i rozwalanego mięsiwa za pomocą kul dum-dum, to żadna zabawa :-)

konto_usuniete

  • 56 / 5417
  • Użytkownik
09-11-2008, 15:41
>> mwp05, 2008-11-09 15:36:55
Znalazłem na AS takie oto zdjęcie i jestem ciekaw czy kabel zasilający jarmarcznie się "świeci" czy to efekt flesza?

Flesz.:)

>>Gustaw to z pierwszego linku na górze to opiekacz?
Zgadza się. To opiekacz.


  • Gość
09-11-2008, 15:43
efekt flesza, ale i tak lipa;p
Ładny wygląd, drogie głośniki i tyle.

Lutek

  • 535 / 5858
  • Ekspert
09-11-2008, 18:27
 __kot__, 2008-11-09 10:11:45  napisal:

" " Gustaw, 2008-11-09 01:08:50
... A jeszcze jedno - słyszałem fajne dźwięki na AS ale nie słyszałem muzyki w stylu SunAudio i Klipsch" "

" To może za rok wynajmiemy pokój i wstawimy swoje graty ? :):):) "

   A mnie zabierzecie ze starymi Tannoy-kami SRM ? Nigdy nie bylem na AS i jak tak patrze na fotki, to paczki na ogol takie waskie, filigranowe..., wiec nie wiem, czy nie bedzie wstydu z takimi starymi, szerokimi i jeszcze na dodatek z pokretlami z przodu :-)

  • Gość
09-11-2008, 18:55
to może ja też ... subiektywnie

kategoria: shock & awe
głośniki do KD firmy ArtCoustic (DK) - można je postawić przy ścianie lub .. wbudować w ścianke działową - dymanika poza zasiegięm czgokolwiek i niezły dźwięk

kategoria: premiery
"KD" Lipiński - kto słyszał Benetta & Wondera wie o czym mówię
Excentric Digital

kategoria: warte nerki
Bowersy 800-coś-tam
Utopia Scala

kategoria: punkt odniesienia
Accuphase + monitory Reference 3A
lampy Art Audio + kolumny ART Loudspeakers

kategoria: synergia
lampy TRI + skromny głośnik ART Loudspeakers
jakaś elektronika + podsawkowe głośniki tubowe W.H.T. - żywy dźwięk

kategoria: porażka (przypominam ocena mocno subiektywna)
Audio Note - szukałem magii, a nie znalazłem nawet przyzwoitego dźwięku - boombox nic wiecej

kategoria: sympatyczne
prezentacja Talkomp
Yamaha NS1000

to tak na gorąco ... aha były systemy które nawet mi się podobały, ale nie jestem pewien czy nie były "zestrojone" na efekciarstwo ...






Bacek

  • 2366 / 5887
  • Ekspert
09-11-2008, 19:24
Tak odnośnie APS,ów te większe faktycznie ciekawie grały. Chociaż panowie coś wykombinowałi nie dokońca dobrze zestawienie.
Panowie pędzlili to z jakiś profi sprzętów a regulacja głośności była tylko w każdym monitorze z osobna (coś jak w SunAudio ale jeszcze bardziej uperdliwie bo gałki rozstawione z 2,5 m), no oczywiście można to z jakiegoś pre z regulacją popędzić, ale wracając do tematu, zestawienie łatwo wpadało w przester przy nagłym przyroście głośności masy dżwięku, pewnie dawało za duży poziom dżwięku na monitory.
W każdym razie nawet gdy włączały mu się układy łagodzące to przeciążenie (sygnalizacja diodą) to i tak było lepiej niż na większości sprzętów na wystawie.
Do testów zaciągnąłem ze sobą w zasadzie tylko jeden operowy kawałek z chórkiem który kiedyś wmurował mnie w kanapę na Sabach. Na większości zestawów na ktorych to leciało, w momentach w których powinno być forte i szybki atak dźwięku nic się nie działo, tak jak by to ktoś przelaciał filtrem i wyrównał całą dynamikę kawałka, albo jak by brakowało prądu, nawet w zestawie pędzonym monoblokami 2x300W. Płasko, płasko, z przyzwyczajenia machałem rękami a tu żadnego ataku nie było.
Ogólnie większość prezentacji bazowała na tym że leciała jakaś "muzyczka" głównie jeden instrument (pewnie odpowiednio podciągniętym) a gdy puszczało się jąkąś płytkę z trochę gęstszą muzyką to już Panie bida była.  
Tak na koniec wezmę w obronę trochę WLM\'y. Jak weszliśmy tam to leciał coś takiego co brzmiało jak mp3 z wyraną dziwaczną górą, po zmianie płyty z kolei leciały jakieś zestawy dzięków nie strawnych dla nikogo kto nie jest sprzętem pomiarowym więc normalny człowiek nie był w stanie długo tego znieść.
Natomiast na górze małe WLM\'y też grały jakąś dziwną górą (wcale nie jestem uprzedzony do papierowych tweeterów bo słyszałem sabę i tu wiele kopółek wysiada), więc na dwoje babka wróżyła albo dobór materiału nie taki albo ten tweeter nie wpasowuje się tu dobrze. W każdym razie zeszło roczny pokaz WML był lepszy, a z przed dwóch lat dużo, bardzo, bardzo lepszy.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

konto_usuniete

  • 56 / 5417
  • Użytkownik
09-11-2008, 20:19
>> Lutek, 2008-11-09 18:27:04
A mnie zabierzecie ze starymi Tannoy-kami SRM ?

:-)

To zbyt trudne ponieważ swoimi wszystkimi Tannoyami zapełnisz każdy, nawet największy, pokój na AS a musi być trochę miejsca dla publiczności.

:-)))

__kot__

  • 724 / 5893
  • Ekspert
09-11-2008, 20:27
Odpowiadasz na wpis
>> Lutek, 2008-11-09 18:27:04
__kot__, 2008-11-09 10:11:45 napisal:

>" " Gustaw, 2008-11-09 01:08:50
>... A jeszcze jedno - słyszałem fajne dźwięki na AS ale nie słyszałem muzyki w stylu SunAudio i Klipsch" "

>" To może za rok wynajmiemy pokój i wstawimy swoje graty ? :):):) "

>A mnie zabierzecie ze starymi Tannoy-kami SRM ? Nigdy nie bylem na AS i jak tak patrze na fotki, to paczki na ogol >takie waskie, filigranowe..., wiec nie wiem, czy nie bedzie wstydu z takimi starymi, szerokimi i jeszcze na dodatek z >pokretlami z przodu :-)

Pewnie ! Będziemy kręcić pokrętłami ! :)
Jak wstawimy te nasze ogromne skrzynie to rzeczywiście mało miejsc będzie :):):) Ale damy radę !!!
A tak na marginesie - jak przyzwyczaiłem się do rozmiarów moich forte to te wszystkie mainstream-owe kolumny takie malutkie się wydają... :)

Arek_50

  • 1130 / 5894
  • Ekspert
09-11-2008, 20:34
No Lutek   bylem i  sluchalem Tannoy Kingdom...tez spore. :))    Ale to pare lat temu...

Berberys

  • 112 / 5888
  • Aktywny użytkownik
09-11-2008, 20:51
"A tak na marginesie - jak przyzwyczaiłem się do rozmiarów moich forte to te wszystkie mainstream-owe kolumny takie malutkie się wydają... :)"
Prawda!
Też odniosłem takie wrażenie!
Mikroskopojne wielkości = takiż dźwięk!
Na całe szczęście przynajmniej Magnepany widziane en face są wielkości moich "paczek" ;-)

antos

  • 104 / 5852
  • Aktywny użytkownik
09-11-2008, 21:48
  na marginesie ... wczoraj  ( w sobotę) z Yamahami NS1000 grał DIYShigarakiClone by Peter Daniel co ciekawe Marantz94 i pozostałe zródła grały wyraznie słabiej czy też zupełnie nie zgrywały się z systemem.

Była też fajna sytuacja kiedy podpinałem GC po MPM ....trzech panów stwierdziło że GC nie gra basem i poco to wogóle włączać. Powiedziałem żeby poczekali chwilkę to się przekonają czy tak jest jak mówią.
Podłączyłem GC kabelkiem głosnikowym Velum i innymi zacnymi kablami do Yamaszek (Pre PM) i okazało się że bas jest identyczny jak w MPM ......dodam tylko że zostałem grzecznie przeproszony ;-)

 :-)

Lutek

  • 535 / 5858
  • Ekspert
09-11-2008, 22:40
>> Gustaw, 2008-11-09 20:19:05 napisal:
" "  Lutek, 2008-11-09 18:27:04
A mnie zabierzecie ze starymi Tannoy-kami SRM ? " "

 " :-)   To zbyt trudne ponieważ swoimi wszystkimi Tannoyami zapełnisz każdy, nawet największy, pokój na AS a musi być trochę miejsca dla publiczności.

:-)))  "

Etam..., to nie jade, jak nawet  taka mala rodzinka Tannoy-kow nie wejdzie do pokoju ? To co oni Panie za pokoje w tych hotelach w stolycy maja ? :-)))

konto_usuniete

  • 56 / 5417
  • Użytkownik
09-11-2008, 23:25
>> Lutek, 2008-11-09 22:40:37

LOL.

"No i pozamiatane" !!! :)))

Rolandsinger

  • 2894 / 5892
  • Ekspert
10-11-2008, 00:08
Krótko i lakonicznie pod kątem mojego gustu zorientowanego na realizm i dobrą reprodukcję wszelkiego repertuaru (jeśli system rozkładał się na rocku, to był dla mnie zły system) , a nie doskonałość techniczną (skala 5 pkt.):

1. Accu DP700 + topowa amplifikacja + monitory kanadyjskie zdaje się *****

2. System Nagry + ESA **** i 1/2

3. Linn + Harpia *** 1/2

Największe porażki, zwłaszcze biorąc pod uwagę cenę:

1. Niestety Ancient Audio

2. McIntosh - jakieś zapiaszczone chrobotanie

3. Audionote (stosunek cena/jakość zakrawał na dowcip)

_____________________________________

Estetyka jest kwestią gustu
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Zdzislav

  • 256 / 5890
  • Zaawansowany użytkownik
10-11-2008, 00:42
>> Lutek, 2008-11-09 22:40:37


Damn!!!
Wall of sound.
:)))