Audiohobby.pl

Ałdjo Szoł dla początkujących

rekin

  • 147 / 5894
  • Aktywny użytkownik
11-11-2008, 13:40
Gadałem z Arkiem zarówno w Krakowie na MusicMedia jak i na AS i powiem tak - Mytek jest OK, ale te głosniczki z lepszym przetwornikiem i źródłem pokazują jeszcze więcej. Ostatnio na kilku duzych imprezach widziałem APS-y jako monitory realizatora i goście bardzo sobie chwalili te paczki. Prawdopodobnie kupię w tygodniu jedną parkę, bo bardzo mnie się spodobały. Jesli masz Marku jutro czas może podjechalibyśmy do Swarzędza na moment?

Rafaell

  • 5033 / 5888
  • Ekspert
11-11-2008, 14:07
>> rekin, 2008-11-11 13:40:23
Świetna decyzja.
 APS Aeon to były najpopularniejsze głosniki na Musicmedia w Krakowie używane przez profesjonalistów;były chyba na 3 lub 4 stoiskach miałem je okazję słuchać u kol rocha wraz z Yamachami NS690 według mnie są idealne do pomieszczeń do 20m2 pomieszczenie odsłuchów było większe i trzeba sie było trochę ratować z basem dając je pod ścianę i podbijając wzmak o +6dB .No ale chcieliśmy zrobić to samo brzmienie co na Yamachach NS690 napedzanych Audiomatusami AM250 W Yamachach też nie było tego najniższego basu (stąd sadzę że większe NS1000M dla tegoteż nie dudniły na AS) U mnie jest lepiej na 15" ale też chodzi mi po głowie układ Compound no i wtedy bas będzie i miekki ale też da radę zabić :)
Docelowo w Aeonach warto by było dokupić jakiegoś aktywnego suba i nie żyłować ich niepotrzebnie dużym skokiem membrany mającym wpływęna jakoś basu. Ważne osobiście wolę Aeony z membraną na wysokotonowcu berylową (sa także na "szmatach") talerze wybrzmiewają do końca.
Należy podejrzewać że większość nowych produkcji dżwiękowych będzie robiona na APS AEON takze za parę lat dżwięk z płyt w domu bedziesz miał referencyjny:)

Pomyślałeś o kolorystyce, bo jest w czym wybierać a kobitki mogą póżniej marudzić że to nie jest beż bezowy

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

rekin

  • 147 / 5894
  • Aktywny użytkownik
11-11-2008, 14:29
>Rafaell
Byłem w dwóch studiach pod Wa-wą i próbowalismy z kumplem robić master pewnej płyty. APS-y są tam bardzo cenione, choć głównymi głośnikami są Dunlavy SC-IV/A i stare Genelec (3-way).
Siedziałem z realizatorami, którzy robili ostatnie płyty Jopkowej, Miśkiewicz i Kayah. Troszkę pogadaliśmy i konkluzja w kontekście AS, o które pytałem kończyła się ironicznym  uśmiechem. Posłuchałem topowych kompresorów zapietych na sumie do mastera Fenixa i o dziwo (ten sa producent co dla rynku home audio ) Manleya.
Niestety po 16h (cała noc robienia miksu) wizyty w studiu wybrałem się do Sobieskiego i było paskudnie.
Troszeczkę wyleczyłem się z audiofilizmu - szczególnie, że w naszym małym bunkrze (małe studyjko) gramy często live i ma się to nijak do dźwieku na wystawach.
Trzymajmy też kciuki za naszego kolegę z audiostereo - być może już niedługo bedzie nagłaśniał zespół feel :)
Nie lubię tych klimatów, ale swiadomy facet przyda się za konsoletą na koncertach - zresztą w niedziele posiedziłem z kolegą wovo i gitarzystą Feel w Holiday Inn i pogadaliśmy sobie o pierdołach scenicznej rzeczywistości:)
Wracając do tematu - mamy w Polsce firmę światowego formatu - APS. Sprzedają się dobrze w Anglii i są lepiej oceniani niz KRK, czy ADAM. Chyba warto kupić zanim cena pójdzie x2.

a_men

  • 746 / 5888
  • Ekspert
11-11-2008, 14:38
>> cypher, 2008-11-10 23:24:24
Panowie jak to się stało, że NIKT nie wspomina o wystawce Crafty ??
Według mnie było spokojnie, domowo, MUZYCZNIE..
Natomiast nie było fleszy, uznanej marki, nie było systemu za zylion złoty może, dlatego nikt nie zwrócił uwagi..
Może jestem upośledzony słuchowo, ale Belugi wysadziły w kosmos 3/4 zestawów za zylion złoty...
Oczywiście w kategoriach bezwzględnych można było zarzucić systemowi sporo ALE, koniecznie należy pamiętać że kolumny kosztowały 3 tys a wzmak 1,2 tys..

To już któraś pozytywna opinia o tym zestawie. Bardzo ciekawe...

Berberys

  • 112 / 5888
  • Aktywny użytkownik
11-11-2008, 15:01
Czy Crafty to te śmieszne kolorowe kolumienki na końcu jednego z korytarzy?

cir

  • 360 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
11-11-2008, 15:16
chyba to małe zółte :))

cypher

  • 252 / 5866
  • Zaawansowany użytkownik
11-11-2008, 15:35
Małe żółte faktycznie kuły w oczy, fajne paczki do bardzo małych pomieszczeń. Natomiast ja mówię o większych czarnych hornach na głośnikach Ciare.
Pierwszy raz trafiłem tam w sobotę po południu. Byłem zmęczony podróżą i odsłuchami innych systemów..
IHMO 99% wystwaców nap....lała dzwiękiem w oglądających jak by chcieli zagłuszyć konkurencję oraz udowodnić, że ich system gra najgłośniej.
Od razu spodobał mi się dzwięk głośników Krafty ale fullrange grający tak wysoko i tak nisko nie pasował mi do obiegowej opinni.
Powróciłem dnia kolejnego aby z samego rana z wypoczętymi uszami posłuchać ponownie. Dla mnie osobiście była to rewelacja tego szoł.. Koledzy z Holandi zrobili kawał dobrej roboty. Dobra obudowa brak zwrotnicy tylko pułapka na pik w górnej częsci pasma. Bardzo naturalny dzwięk z doskonałym basem, płaski przebieg impedancji w okolicy 8 ohm. Wykres SPL zdecydowanie nie z kolorowych magazynów ale dzwięk bardzo przekonujący..

BTW Tak mi się spodobały, że będę ściągał te paczki na odsłuch domowy..

http://www.crafty.nl/producten/Belugahorn.php

Berberys

  • 112 / 5888
  • Aktywny użytkownik
11-11-2008, 15:47
Dzięki Bogu, że nie te żółte!
Ja w sobotni poranek załapałem się na "żółtko" i to, co słyszałem, za przeproszeniem, wygoniło mnie, jak przeciąg do kolejnych pokoi ;-)

cir

  • 360 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
11-11-2008, 16:16
ja tez byłem na zółtych i wziąłem ten dzwięk  za jakis dowcip :)

a_men

  • 746 / 5888
  • Ekspert
11-11-2008, 18:50
>> cypher, 2008-11-11 15:35:07

Hehe. Więc za małą kasę też można:)

lancaster

  • Gość
11-11-2008, 20:14
Panowie nie bybym soba gdybym nie zapytal :) ;
orientuecie sie co to byy za glośniki fullrange ?
I które konkretnie Ciare(chociaz rozmiar)

lancaster

  • Gość
11-11-2008, 20:23

Berberys

  • 112 / 5888
  • Aktywny użytkownik
11-11-2008, 21:36
Przejrzałem pobieżnie fora audio i śmiech mnie pusty bierze, gdyż niektórym kolegom właśnie te żółte "śliczności" dźwiękowo przypadły do gustu :-)) Niezależnie od tego, co palili przed wejściem do hotelu - musiało naprawdę nieźle "kopać" ;-)
Pozdrowienia dla wszystkich!

cypher

  • 252 / 5866
  • Zaawansowany użytkownik
11-11-2008, 22:37
Berberys nie był bym tak radykalny w tych ocenach ;-) żółte "śliczności" grały na bardzo tanich głośnikach Tang Bang zdaje się, żę wersja z bambusową membrną. Głośniki nie robiły łał wielkością dźwięku i po przejściu z bardzo głośnych pomieszczeń wypadały faktycznie blado. Ale dźwięk był bardzo poprawny no i koniecznie trzeba wziąć pod uwagę że pomieszczenie było z 2 x za duże do możliwości tego zestawu ..;-)).
Zresztą bez jaj z 3" membrany nie da się zrobić systemu który będzie epatował energią przekazu i przesuwał ściany ;-)))

Natomiast, co mnie zadziwiło, to zestaw AN..

Stosunek, jakość > cena to zakrawa na gruby żart..
Tak się zastanawiam, jaki mechanizm powoduje, że ludzie wydają tyle pieniędzy na taki sprzet..

@Lan masz rację to ten model Ciare, ale uwaga podobno Ciare sprzedaje ten głośnik z zawieszeniem gumowym. Podobno guma nie gra i musi być wersja z materiałowym zawieszeniem..

Ze standardowych głośników bardzo fajnie zagrały głośniki Audiothlon - kolumny na Etonach z elektroniką Moona-a. 9 tys Moon 14 tys głośniki.. Zestaw wart tej ceny ;-)

No i jakiś dziwny wysyp rosyjskich "diabłów" 6S33S. Jakaś moda czy jak, 300B nie jest już trendy ?? ;-))))

Lutek

  • 535 / 5858
  • Ekspert
11-11-2008, 22:55
>rekin, 2008-11-11 13:40:23
" Ostatnio na kilku duzych imprezach widziałem APS-y jako monitory realizatora i goście bardzo sobie chwalili te paczki. Prawdopodobnie kupię w tygodniu jedną parkę, bo bardzo mnie się spodobały. Jesli masz Marku jutro czas może podjechalibyśmy do Swarzędza na moment? "

Nie mialbys ochoty wpasc do mnie posluchac przed decyzja o kupnie APS-ow ? Oj..., daaaaaaaaa...wno nie byles.