Audiohobby.pl

Regulacja wysokości głowicy

zepter

  • 254 / 856
  • Zaawansowany użytkownik
23-07-2023, 21:04
Ja używam chociaż używam to za dużo powiedziane .
Ale posiadam w zasadzie tylko żelazowe TDK FE . Ale oczywiście że szkoda niszczyć i takie. W dodatku że miesiącami siedziałem nad tymi dekami. Na zdjęciu widać jak by miała takie dwie pręgi. I tak też na żywo wygląda. Poszukam jakiegoś pewnego źródła i zakupię. Nowe.

Jan61

  • 206 / 3757
  • Aktywny użytkownik
23-07-2023, 21:06
Profil tzw beczki producenci stosowali aby uzyskać idealnie równe prowadzenie taśmy w torze przesuwu. Taki kształt wymusza na taśmie aby układała się centralnie na bieżni rolki. Z czasem, na skutek np zanieczyszczenia lub starzenia się gumy lub tak jak wyjaśnił kolega Hammer profil ulega nieznacznej zmianie i taśma jest ściągana na boki lub wręcz zsuwa się z rolki. Mamy więc nierówny przesuw na głowicy lub sznurówkę. Zdarza się też tak, że tor prowadzenia w samej kasecie jest niejako w konflikcie z ustawieniem toru decka i powstają naprężenia, warto wtedy w takiej kasecie zdjąć taśmę z kołków naprężających; będzie trochę luzu. Topowe kasety z idealnym azymutem (np MA-R, UX-Pro z ceramiczną prowadnicą a szczególnie finalna MA-XG) wymagają dobrze ustawionego toru w napędzie, a więc idealnych rolek. Obecnie największym naszym problemem jest pozyskanie trwałych poprawnie wyprofilowanych rolek.
Oczyszczenie przez Ciebie powierzchni rolki zapewne przywróciło oryginalny kształt, sam preparat warto zaś stosować aby zapobiec twardnieniu gumy. Ja osobiście z powodzeniem od lat przedłużam życie oryginalnych rolek trzymając je po uprzednim umyciu w ciepłej wodzie z mydłem kilka dni w oczyszczonej nafcie.
Janusz

zepter

  • 254 / 856
  • Zaawansowany użytkownik
23-07-2023, 21:28
A według was i wyników jakie przedstawiłem na poprzedniej stronie. Rolka kwalifikuje się do wymiany

AUDIOTONE

  • 9396 / 5836
  • Ekspert
23-07-2023, 21:31
Do Techniksów są rolki dostępne, można wymienić na nowe owszem. Ale z pomiarów wygląda na to że jest poprawnie. F&W jest na dobrym poziomie, prowadzenie wygląda na poprawne.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

zepter

  • 254 / 856
  • Zaawansowany użytkownik
23-07-2023, 21:32
Jak mówią mechanicy samochodowi. Jeździć obserwować.