Audiohobby.pl

Samodzielne zestawy głośnikowe

ArturP

  • 1300 / 2784
  • Ekspert
17-01-2022, 20:59
Pieniu, zwyczajem użytkownika "elektrody.pl" zapytam, co to takiego tam w tle? Telewizor? jaki ekran? ile kanałów? czy te kolumny będą dobrze współpracować z nim?
Sorry musiałem ;-)
Projekt, wykonanie i krocie samozaparcia na poziomie nieosiągalnym dla mnie, szacun.
Mie sie podoba :) .

Krysew

  • 541 / 5890
  • Ekspert
17-01-2022, 21:28
Pieniu, zwyczajem użytkownika "elektrody.pl" zapytam, co to takiego tam w tle? Telewizor?
Drogi Arturze, to nie jest telewizor. To jest mikrofalówka. Do wygrzewania głośników :) Pomysł jest super.

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
17-01-2022, 22:51
Mikrofalówka do wygrzewania kabli jest :)
   Jak się skręci kabel w prawo na lewej łapie to on jest wtedy w lewo kierunkowy z przepływem prądu
   jak się skręci w lewo na prawej łapie to on jest wtedy w prawo kierunkowy z przepływem. 
I tak spreparowany kabel podłączamy do odpowiedniej kolumny.  Przy czym prawa to nie jest tam gdzie prawa strona jak się patrzymy tylko tam gdzie północ
geograficzna :)    Kompas się przydaje.
  Lewa to wiadomo że na południu jest.
    Nie ustawiamy kolumn wschód<>zachód bo wtedy piździec-   nie grają
No chyba że mamy ściany wyłożone himalajskim kamieniem.   Polecam :)
Nawet nie drogo wychodzi bo jakie 100 dolców za kilo (plus koszt wysyłki ma się rozumieć) a na przeciętny pokój wystarczy ze 2-3 tony.

A na poważnie to trochę dłubania jednak jest

 
  itd...

Wnerwiają mnie zwrotnice-  muszę zrobić swoje w miejsce kupionych na Amazone-     jakieś tam pierwsze z brzegu.
     no i są ch................

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
23-01-2022, 21:02
Dobra- dzisiaj dobiłem Paździochy do końca  i  jeżeli jeszcze  coś zrobić to najwyżej kilka minut zajmie.
 :)  Optymistycznie


  Właśnie mi się przypomniało że nóżki jakieś by się przydały.    Miałem nawet jakieś za 1.99 ze sklepu ale gdzieś zgubiłem.
No i pies je trącał bo pasowałby jak garbaty do ściany.
   Cały dzień mi zajęły takie drobiazgi jak poszukiwanie nieszczelności i trzeba było sięgnąć do ostatecznej broni ze szparami.
  Silikon :)
Głównie to głośniki wysokotonowe nie za bardzo szczelne wbrew deklaracji producenta.  Pamiętam że na fiszce pisali że one to na bank nic nie puszczą i nie wymagają jakiejkolwiek zabudowy ekstra.
   Taaaa- gdy przepompowywałem na generatorze to jeden syk był tylko gdy się trochę powera dorzuciło z pieca.
Aż się dziwię sobie że na początku tego nie sprawdziłem bo miałbym mniej wk....   przy strojeniu.
  No ale teraz już wszystko OK  i pozostał mi dylemat

Wysokotonowe zaśrubować tak :


Czy też tak ?

ArturP

  • 1300 / 2784
  • Ekspert
24-01-2022, 16:39
Te górne jakieś takie zbyt gwiazdorskie hyhy.
Te dolne wyglądają bardziej diabelsko hyhy. Na dole pentagram na górze krzyż hyhy (takie bardziej kaczolickie :)  ).
Pomysł z wygrzewarką kabli dla mnie bąba.

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
29-01-2022, 23:02
Tak mnie naszło coś-trochę :)
  Zanim zacznę robić nowe kolumny to postanowiłem podrasować trochę moje stare ulepy- coby smutne nie były.
    Najpierw chciałem na czerwono walnąć nowe fronty.  Przemyślałem jednak sprawę i stwierdziłem że za bardzo po oczach będzie waliło i postawiłem na prostotę w kroju :)



Potem trochę dopchałem wytłumienia żeby zobaczyć czy kiedyś nie dałem za mało ale szybko > ? odwaciłem do stanu początkowego.
ed:   na metce tych podkładów skórzanych pod talerz dla prosiaków (użyłem ich jako źródła skóry na front)  pisało że to niebieskie jest.
« Ostatnia zmiana: 29-01-2022, 23:10 wysłana przez pień »

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
16-04-2022, 13:31
 Trochę przestawiałem graty na chacie i sprawdzałem nowe miejsce dla kolumn :)
   Trochę powera w druty puściłem żeby lepiej było słychać co i jak.
Miejsce kiepskie okazało się ale też :
 
trochę przedmuchało -hahahahahahhaha

Mała przerwa niech klej złapie i przestawię jeszcze trochę.
   Spawdzałem na kawałku w którym Zina z tatą sobie grają.